Uroczystości w intencji ofiar Katynia
14
W najbliższy wtorek, 25 maja br. odbędą się planowane na 16-17 kwietnia br. uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską sprzed 70 lat. Po katastrofie lotniczej, do której doszło 10 kwietnia br. w Smoleńsku program został zmieniony przez Społeczny Komitet Obchodów 70. rocznicy upamiętnienia zbrodni katyńskiej w powiecie jasielskim, któremu przewodniczył zmarły senator Stanisław Zając.

- Ze względu na tragiczną śmierć senatora Stanisława Zająca, który zginął 10 kwietnia lecąc z delegacją prezydencką na uroczystości katyńskie, termin jasielskich obchodów został przełożony na 25 maja br. – wyjaśnia Wojciech Piękoś, członek Komitetu.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława BM. Po nabożeństwie przy I Liceum Ogólnokształcącym zostaną odsłonięte: pomnik „Golgota Wschodu” oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia br. Posadzony zostanie również „dąb katyński” poświęcony pamięci Antoniego Nowaka, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. Na godzinę 12.00 w I Liceum Ogólnokształcącym zaplanowana została sesja historyczno-edukacyjna, otwarcie wystawy poświęconej Stanisławowi Zającowi oraz prelekcje na temat zbrodni katyńskiej. Uroczystości uświetni część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obchodom zbrodni katyńskiej towarzyszyć także będzie rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego pt. „Prawda i pamięć o zbrodni katyńskiej”.
(kp)

- Ze względu na tragiczną śmierć senatora Stanisława Zająca, który zginął 10 kwietnia lecąc z delegacją prezydencką na uroczystości katyńskie, termin jasielskich obchodów został przełożony na 25 maja br. – wyjaśnia Wojciech Piękoś, członek Komitetu.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława BM. Po nabożeństwie przy I Liceum Ogólnokształcącym zostaną odsłonięte: pomnik „Golgota Wschodu” oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia br. Posadzony zostanie również „dąb katyński” poświęcony pamięci Antoniego Nowaka, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. Na godzinę 12.00 w I Liceum Ogólnokształcącym zaplanowana została sesja historyczno-edukacyjna, otwarcie wystawy poświęconej Stanisławowi Zającowi oraz prelekcje na temat zbrodni katyńskiej. Uroczystości uświetni część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obchodom zbrodni katyńskiej towarzyszyć także będzie rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego pt. „Prawda i pamięć o zbrodni katyńskiej”.
(kp)
