Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku więcej płatnych miejsc parkingowych w centrum miasta!

107

Dzięki uchwale Rady Miasta Jasła w dniu 23 sierpnia 2010 r., zostaną wprowadzone płatne strefy parkowania na następujących odcinkach ulic:

- parking przy ulicy Kościuszki (Halagarda),
- parking przy ulicy Kościuszki (blok nr 20 i Jasielski Dom Kultury),
- parking przy ulicy Kołłątaja (Jasielski Dom Kultury),
- parking przy ulicy Kołłątaja (Szkoła Muzyczna),
- parking przy ulicy 3. Maja (obok Poczty),
- parking przy ulicy Armii Krajowej (na wysokości Sądu Rejonowego w Jaśle),
- parking przy ulicy Staszica - na całej długości od skrzyżowania z ulicą Kołłątaja do skrzyżowania z ulicą Dworcową.


Jaki jest powód takiej decyzji?

- Intencją rozszerzenia już istniejących płatnych stref parkowania jest wywołanie rotacji na stanowiskach postojowych w centrum miasta. - informuje Urząd Miasta Jasła.

Opłaty na nowo wprowadzonych strefach płatnego parkowania będą obowiązywały, podobnie jak na innych płatnych parkingach w Jaśle będą wznosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę parkowania i pobierane będą w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00.

Red.

 

Cyztaj wicej: Nowe płatne strefy parkowania w Jaśle. Więcej pieniędzy w budżecie.

Reklama

Komentarze: 107

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Xdd
dnia 10.05.2019, 11:47 · Zgłoś
Jak was az tak bola platne parkingi to zacznijcie jezdzic autobusami do prawcy
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 24.08.2010, 18:05 · Zgłoś
a przy tych ulacach miały byc "zielone prakingi" wiec za darmo... co malo wam kasy urzedasy.......
Odpowiedz
0
@ bogusław
dnia 24.08.2010, 15:59 · Zgłoś
Ja Wam wszystkkim Wielkim Radnym i Pani Burmistrz podziękuję za to wszystko w najbliższych wyborach. Napewno pójdzie Wam to w pięty. To cały mój komentarz a podziękowanie dostaniecie w dniu j.w.
Odpowiedz
0
@ xxxxxx
dnia 24.08.2010, 04:55 · Zgłoś
ludzie przecierz te karty parkingowe to nie zadne [...] tylko CWANIACTWO!!!za parkometry to trzeba slono zaplacic i nikt ich za darmo nie zainstaluje noi trzeba obsluge zatrudnic chocby do zbierania pieniedzy a karteczki parkingowe tanie czysciutka kasiorka!!!a jak zaparkujesz i pujdziesz po karteczke to jeszcze mozesz mandacik dostac bo jakby byly parkometry to musial by ci ten mandacik wsadzic zanim bys zdazyl wysiasc z samochodu a to troszke utrudnia sprawe hehehe! i wkoncu parkometry z zegarem co nie drukujom karteczek,jak zapalcicz za dwie godziny a odjedziesz po godzinie to jeszcze godzina czasu zostanie i ktos moze jeszcze zaparkowac a tak to karteczkom mozesz sobie [...] wytrzec a nastepny znowu placi.I kto muwil ze nasze wladze sa [...]??? Zamiast miasto dla ludzi to w jasle ludzie dla miasta...
Odpowiedz
0
@ Ciołeczek
dnia 24.08.2010, 00:14 · Zgłoś
Jak chcesz z nich korzystać drugi rok skoro rok też tam zakreślasz [...]
Odpowiedz
0
@ wojtek
dnia 23.08.2010, 21:16 · Zgłoś
A JASLO4U NIC NIE REAGUJE W TEJ SPRAWIE TO PO CO NAM W OGÓLE POTRZEBNI JESTEŚCIE...
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 23.08.2010, 20:06 · Zgłoś
Podobno są w papierniczych sklepach ścieralne długopisy:) Jedna karta może posłużyć na bardzo długo:D
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 23.08.2010, 19:46 · Zgłoś
hehe czyli jak masz te karty to możesz wykorzystać na drugi rok :P tylko odpowiednio skolekcjonować i następne roki juz za free :P
Odpowiedz
0
@ Joker
dnia 23.08.2010, 13:43 · Zgłoś
Większość albo jeden i ten sam, w wypowiedziach prowadzi politykę o wyborach, bardzo jestem ciekaw jakie niespodzianki sprawi wam po wyborach nowa władza, na pewno poznosi wszystkie te udogodnienia poprzedniej, ha ha. Wymyśli nowsze jeszcze lepsze a wy wyborcy będziecie płacić i płakać...
Za część tych haraczy postawią kolejne bloki socjalne za 1.5mld wiec nie macie się co martwić o bytowanie.
Odpowiedz
0
@ Hania
dnia 23.08.2010, 13:05 · Zgłoś
Może panowie"strażnicy teksasu" zamiast wypisywać mandaty by się kopneli do kiosku po bilecik i go wypełnili bo żeby go kupić, wypełnić, wrócić i włożyć za szybkę to trochę się schodzi.ą jak wiadomo nie od dziś czas to pieniądz :)
Odpowiedz
0
@ do henio
dnia 23.08.2010, 12:48 · Zgłoś
Tak? To postaw się na moim miejscu! Jak muszę tam stać 8 godzin dziennnie przez 5 dni w tygodniu!!!
Miesięcznie wypełniam 160 takich kart! Wg Ciebie to nie jest problem podejść 160 razy do kiosku i wypełniać setki kart miesięcznie? Jak stajesz raz na tydzień na godzine to dla Ciebie to może nie jest problem! Ale dla ludzi którzy parkują systematycznie jest to katorga !
Odpowiedz
0
@ henio
dnia 23.08.2010, 11:10 · Zgłoś
parkometry to głupota,lepsze są karty parkingowe,co to za filozofia podejsc do kiosku i kupic ,ale z was lenie najlepiej to miec wszystko podane na tacy,jak sie wam nie chce podejsc i kupić to płaćcie ,albo jedzcie autobusem do pracy ,może niektórzy nauczą sie parkować jak ludzie a nie zajmować czasami dwa miejsca parkingowe ,kto dałwam prawko,jak takiej prostej rzeczy nie umiecie.
Odpowiedz
0
@ pjr
dnia 23.08.2010, 10:25 · Zgłoś
wspaniała inicjatywa zwłaszcza przed wyborami - mam nadzieję, że wyborcy wystawią ocenę radzie i burmistrz za ten i inne pomysły już na jesień
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 23.08.2010, 09:09 · Zgłoś
Ludzi z Jasła i okolic dotknęła w tym roku wielka tragedia powodzi, niektórzy nie mogą się po niej pozbierać do dziś. Zapomogi pieniężne w porónaniu do strat są wręcz śmieszne. Ludzie liczą się naprawdę z KAŻDYM GROSZEM. A tu fundujecie im taką niespodziankę. PO PROSTU WSTYD!!!
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 23.08.2010, 09:02 · Zgłoś
1 zł za godzinę to naprawdę dużo. Jestem za pozostawieniem dotychczasowych płatnych parkingów. BYŁO DOBRZE!!!
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 23.08.2010, 08:55 · Zgłoś
Przeczytajcie wypowiedź pk. Takich, którzy muszą 1/3 swojej pensji wydać na paliwo i parkingi jest dużo więcej. No i okazuje się po co są płatne parkingi, żeby [...] ustąpiła miejsca bogatym i nie zastawiała swoimi samochodzikami centrum miasta, które zarezerwowane jest dla śmietanki.
Odpowiedz
0
@ Głos ludu
dnia 23.08.2010, 08:07 · Zgłoś
Chyb ich już całkiem [...] :/
Nie dość że się nie jedzie bo deptaków się komuś zachciało to jeszcze nie będzie gdzie się zatrzymać na 5 min żeby wyskoczyć do banku czy poczty. Parodia...
Mam dobrą radę dla rządzących: Jak tak dalej będziecie robić to nie będziecie mieć komu rządzić bo wszyscy wyjadą. Zostaną emeryci i renciści :P
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 23.08.2010, 00:31 · Zgłoś
głośno nawołuję aby przy najbliższych wyborach wykopać w [...] to całe towarzystwo ,,radnych'' z magistratu z kwoką na czele ! ... raz na zawsze !!!, wybrać całkiem nowe nazwiska ludzi z poza [...] układu !!! to co dzieje się w tym mieście można nazwać tylko tragi/farsą którą co jakiś czas serwują nam ci [...] :((
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 22.08.2010, 23:58 · Zgłoś
ludzie ale co się dziwić, że mamy takie [...] karty parkingowe i płatne parkingi? Przecież ci ludzie co to wymyślili, mają to w nosie bo oni sami i tak nie płacą...

Niech wypełniają [...] ponad 100 tych durnych kart miesięcznie i ciekawe co wtedy powiedzą wielcy inteligenci!!! Ja nie wiem im to sie nudzi w tym urzędzie, że takie głupoty można wymyślić! Czy parkometry, albo płatność smsem to jest aż tak kosztowne? Że stać na nie Krosno, KOłaczyce, a nie stać Jasła?
Odpowiedz
0
@ Ziomek
dnia 22.08.2010, 23:32 · Zgłoś
A NAJPIERW MIAŁ BYC TO SZLACHETNY CEL!
NIE BYŁO GDZIE PARKOWAC TO WŁADZA ZROBIŁA "UDOGODNIENIE" DLA JAŚLAN W POSTACI WIĘKSZEJ ILOŚCI MIEJSC PARKINGOWYCH,SPOŁECZEŃSTWO PRZYKLASNĘŁO,A WŁADZA CIACH! I JUŻ PŁACIMY!!!
Odpowiedz
0
@ morfi
dnia 22.08.2010, 20:01 · Zgłoś
same [...] w tych urzędach w jaśle siedzą
Odpowiedz
0
@ Pogromca Maryśk ixD
dnia 22.08.2010, 12:29 · Zgłoś
Miasto musiało wprowadzić płatne miejsca bo Pani Burmistrz jedzie na wczasy i zbiera na nowe stringi do opalania :))))) hahahaha
Odpowiedz
0
@ ?
dnia 22.08.2010, 11:48 · Zgłoś
Czy pobieranie takich opłat jest całkowicie zgodne z prawem?
Odpowiedz
0
@ krokus
dnia 22.08.2010, 09:33 · Zgłoś
Pani burmistrz ma parkowanie darmowe, wiec ma wnosie całą reszte kierowców. Ale juz niedługo wybory....
Odpowiedz
0
@ autostrady
dnia 22.08.2010, 08:53 · Zgłoś
Wprowadzmy jeszcze Vinietki na przejazd jasielską obwodnica!!!
Odpowiedz
0
@ po
dnia 22.08.2010, 08:22 · Zgłoś
niech Pani burmistrz sobie wypełni 160 kart miesięcznie (codziennie po 8h)
I wtedy zobaczymy czy taka będzie chętna na te karty... [...] w naszym mieście
Odpowiedz
0
@ pk
dnia 22.08.2010, 08:20 · Zgłoś
codziennie od pon do pt muszę parkować po 8h. Zarabiam niecałe 1000zł na rękę. Codziennie dojeżdżam samochodem 10km. Miesięcznie wydaję na paliwo do pracy 160zł, to dużo. Teraz dojdzie kolejne 160zł za parkingi. Jak łatwo obliczyć z 1000zł po odjęciu 320zł zostanie mi 680zł na przeżycie...
Rocznie na parking wydam około 2000zł
P A R A N O J A!
Dobrze ktoś napisał, że płatne parkingi są tylko w większych miastach, gdzie tych parkingów jest naprawdę dużo i jest w czym wybierać. Nie to co u nas...nie dość, że nie ma parkingów wogóle, to jeszcze drą od nas pieniądze.....
Do tego wypełnianie tych idiotycznych kartek. Wyobraźcie sobie, że miesięcznie muszę wypełnić takich kart aż: 160, a rocznie prawie 2 tysiące
Odpowiedz
0
@ jestem z jasła :)
dnia 22.08.2010, 00:45 · Zgłoś
[...] za jaja tego co to wymyślił bo w jaśle już nigdzie nie można parkować :/
Odpowiedz
0
@ do [...]
dnia 22.08.2010, 00:33 · Zgłoś
jak to co? Wypełniać codziennie po 8 kart parkingowych:)
Odpowiedz
0
@ k
dnia 22.08.2010, 00:01 · Zgłoś
wstyd;/ ciekawe na czym jeszcze będą chcieli kosić kasę do kieszonki..nie mieszkam w Jaśle , a na obrzeżach ,ale niestety też będę musiała płacić. W zasadzie teraz wszędzie chcecie kasy. za mało w portfelach macie??
Odpowiedz
0
@ wieslaw
dnia 21.08.2010, 23:29 · Zgłoś
czy pani burmistrz juz wie ze na stowe ja nie wybierzemy i sie msci???? teraz to juz nawet ci ktorzy sie wahaja nie beda mieli tego problemu. zegnaj marysiu
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 21.08.2010, 21:09 · Zgłoś
a co mają w takim razie zrobic pracownicy np. JDK albo szkoły muzycznej, którzy muszą tam zaparkować na pare godzin?
Odpowiedz
0
@ BODZIO
dnia 21.08.2010, 20:57 · Zgłoś
Uwaga zbliżają się wybory , zastanówcie się mocno!
Odpowiedz
0
@ Darwin
dnia 21.08.2010, 20:46 · Zgłoś
Rządy w klimacie klimakterium są nieprzewidywalne.
Odpowiedz
0
@ Kiti
dnia 21.08.2010, 20:28 · Zgłoś
I bardzo dobrze, bo to sie w [...] juz poprzewracalo za przeproszeniem z ta iloscia samochodow w miescie zal ,,,ludzie ruszcie sie z domu na piechotke lub rowerkiem bo zal konkretny ..
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 21.08.2010, 18:40 · Zgłoś
opamietaj pani swych podwładnych bo wiem że na ciebie już rady nie ma!!! słowo daje banda [...] i [...]!!! [...] mnie trafia jak o was pomyśle - (biegnę po nerwosol bo zwariuje)
Odpowiedz
0
@ niefan
dnia 21.08.2010, 18:25 · Zgłoś
Panowie!nasi dzielni kominiarze(straz miejska)teraz gdziekolwiek zaparkujesz samochod ,oni juz sa z toba.100 zl mandacik(parking platny)
Odpowiedz
0
@ Gość
dnia 21.08.2010, 17:40 · Zgłoś
Gratulacje [...] pomysłów. Chcący wysłać list na poczcie zapłacę 1,55zł za wysłanie listu i 1zł za parking (za to tylko, że będę na poczcie 5min).
Odpowiedz
0
@ a
dnia 21.08.2010, 17:35 · Zgłoś
może ktoś wkońcu raz posłucha opinii mieszkańców!
Odpowiedz
0
@ Nie jestem z Jasła
dnia 21.08.2010, 17:19 · Zgłoś
Opłaty za parkowanie zgoda, ale proszę o karnet miesięczny za 50 zł a wtedy każdy albo prawie każdy dojezdżający spoza Jasła zapłaci miesięcznie. Miasto zyska środki a kierowcy spokój od karteczek, mandatów i tym podobne.Sprzedaż karnetów oczywiście w każdym kiosku,sklepie.
Odpowiedz
0
@ ZIOMAL
dnia 21.08.2010, 17:05 · Zgłoś
NIECH [...] POROZSTAWIAJA I WTEDY OPŁATY ZBIERAJĄ
Odpowiedz
0
@ Dracula
dnia 21.08.2010, 16:56 · Zgłoś
słusznie - należy się tym zając, tak dobrze poszło ze znakami, więc może teraz także zwrócą uwagę na nasze komentarze?

Przywrócic bezpłatne parkingi albo zrobic parkometry jak się patrzy, z przynajmniej pierwszą godziną parkowania gratis!!!
Odpowiedz
0
@ Paul
dnia 21.08.2010, 16:56 · Zgłoś
ad. Jeżdżący po Europie znają ten sposób pobierania opłat za parkowanie. A co ty trudnego widzisz w wypełnieniu tej karty, tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem jest potrzebna.

Po Europie haha? Chyba po Ukrainie!! Bo w normalnych miastach są parkometry. Co trudnego w wypełnieniu karty? Nic! Tylko trzeba sobie wyjechać godzinę wcześniej, żeby zdążyć kupić karty, wypełnić je i poukładać. A i co ciekawe, żeby kupić, to pierwsze trzeba zaparkować gdzieś indziej, bo jak postawisz na płatny, pójdziesz kupić kartę, to mandat już będzie na Ciebie czekał. Tylko pytanie gdzie zaparkować żeby iść kupić kartę? Przed Jasłem gdzieś? Albo pierwsze przyjechać autobusem i kupić, a potem autem:)
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 21.08.2010, 15:20 · Zgłoś
cieszcie się ludzie, miasto się rozwija, coraz bliżej na do Europy, tylko troszkę w innej kolejności...na całym świecie jest tak ze wprowadza się opłaty ponieważ na obrzeżach miast powstały bezpłatne parkingi, klienci mogą wsiąść w autobus, tramwaj, trolejbus, szybką kolej lub metro i bez problemu dojechać do pracy, do urzędu czy na zakupy
nasze władze takimi szczegółami nie zawracają sobie głowy, przeskakują kilka etapów i są u celu, a [...] i tak nie jest w stanie nic zrobić
tak jak chodzą do pracy mimo że pracodawca nie płaci bo trzeba z domu wyjść, kiedyś może zapłaci i trzeba miejsce trzymać, bo wskoczą na nie inni, tak i głosować będą na tych którzy dbają o rozwój, przecież miasto się cywilizuje
do skuterm(a)ena jest wiele osiedli w mieście do których nie dociera żadna komunikacja, nawet jeden rozpadający się autobus dziennie, a nie każdemu mieszkańcowi zdrowie i sytuacja finansowa pozwala na podróżowanie innymi środkami lokomocji niż samochód lub na dźwiganie siatek z zakupami na nasze cudowne górki więc nie bądź taki cwany
pz
Odpowiedz
0
@ Grzegorz
dnia 21.08.2010, 15:19 · Zgłoś
aha i np w Krośnie są parkometry, wrzucasz monete i masz karte gotową. Wygoda. A w Rzeszowie jeszcze lepiej bo wysyła się smsa z nr resjtracyjnym samochodu np płatny 1zł lub 2zł zależy ile stoisz.
Odpowiedz
0
@ Grzegorz
dnia 21.08.2010, 15:18 · Zgłoś
wez przestań....przyjeżdżam do Jasła w pilnej sprawie, parkuje, i musze myśleć ile godzin mi to zajmie i ile durnych kart muszę powypełniać i równo poukładać na desce. Do tego nawet niewiadomo gdzie to kupić. Jeszcze jak zaparkujesz i pójdziesz kiosku szukać, to w tym czasie mandat dostaniesz bo nie masz karty! DNO!

Jeżdżący po Europie znają sposób, ale inny. PARKOMETRY.
Odpowiedz
0
@ no nie
dnia 21.08.2010, 15:11 · Zgłoś
Rotację to należy zrobić ale w UM. Jeszcze niedawno tyle było zachwytów że powstają tzw. zielone parkingi a do tego jeszcze darmowe. Cóż wybory już niedługo czas na rotacje.
Odpowiedz
0
@ do Grzegorza
dnia 21.08.2010, 14:38 · Zgłoś
Jeżdżący po Europie znają ten sposób pobierania opłat za parkowanie. A co ty trudnego widzisz w wypełnieniu tej karty, tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem jest potrzebna.
Odpowiedz
0
@ pk
dnia 21.08.2010, 14:11 · Zgłoś
odwdzięczymy się za parkingi na wyborach hehe
Odpowiedz
0
@ do haha
dnia 21.08.2010, 13:59 · Zgłoś
dokładnie, czemu nie ma parkingowych tylko jakieś chore wypełnianie kartek? Pozatym skąd ja mam wiedzieć czy będę musiał stać godzine czy pięć. Czasem w urzędzie nie ma kolejek a czasami są i niewiadomo ile mam stać. Kupie 4 karty i pójdą na marne? ŻAL
Odpowiedz
0
@ Grzegorz
dnia 21.08.2010, 13:58 · Zgłoś
Rozumiem, że parking jest płatny, tak jest w każdym mieście, ale do [...]..pokażcie mi miasto, w którym płaci się tak jak w Jaśle? Jakimiś dziwnymi kartami parkingowymi, stoje pięć godzin to muszę poukładać 5 kart, ŚMIECH NA SALI, ludzie się z nas śmieją!!! Nie wiem co za [...] za przeproszeniem to wymyślił! Siedzą za biurkiem i nie mają pojęcia o tym jak jest, niech sami sobie spróbują te [...] karty wypełniać!! Jedzcie do Krosna zobaczyć, tam istnieją takie urządzenia jak PARKOMETRY!!!
Tak jest w każdym cywilizowanym mieści!
Może jaslo4u by się zajęło tą sprawą i popytało w urzędzie czy długo jeszcze będziemy się męczyć z tymi kartami! Jak widać na forum, mieszkańcy i kierowcy nie kryją rozczarowania sposobem płatności.
Odpowiedz
0
@ m0cca
dnia 21.08.2010, 13:53 · Zgłoś
A może zrobić tak jak jest np. w Niemczech, czyli zegary parkingowe za przednią szybą. Na parkingach w okolicach urzędów, szkół etc.pierwsza godzina lub dwie są za darmo, jednak trzeba umieścić zegar za szybą /dla jasności zegar jest tekturowy/. Płatne są dopiero kolejne godziny i są oczywiście kary za brak zegara i opłat. Rotacja na miejscach parkingowych jest samoistna, a użytkownicy parkingu nie denerwują się opłatami, jeżeli parkują tylko na chwilę.
Odpowiedz
0
@ joe
dnia 21.08.2010, 13:24 · Zgłoś
piszcie se co chcecie i tak Marysia uzna "zopłatyzowanie" parkingów w jasle za swój sukces hahahah
Odpowiedz
0
@ black visage
dnia 21.08.2010, 13:18 · Zgłoś
CUDOWNE I PEŁNE ROZSĄDKU POSUNIĘCIE ZE STRONY MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCEJ MARII K. Słuchaj maleńka, to będzie twój gwóźdź do porażki w wyborach hahaha
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 21.08.2010, 12:59 · Zgłoś
za niedlugo pewnie zeby zaparkowac pod kosciolem trzeba bedzie placic...
proponuje jeszcze zatrudnic parkingowych zamiast tych durnych karteczek...
Odpowiedz
0
@ niekumaty
dnia 21.08.2010, 12:35 · Zgłoś
A DLACZEGO JESZCZE NIE MA OPŁAT ZA PRZEJAZD PRZEZ PISOWSKIE JASŁO ???
Odpowiedz
1
@ Skutermen
dnia 21.08.2010, 11:30 · Zgłoś
A labidzcie sobie i kupcie więcej aut niech każdy ma w rodzinie po 5 babcia [...]ek, wnuczuś i synek, super sportowe tłumiczki i extra przyglebione fury i będzie super luz i bezpiecznie na drogach.
A jak ktoś chce sobie wszędzie zaparkować i nie płacić za parkowanie, nie stać w korkach, to [...] z auta na skuter lub rower !!!
Paranoja to jak ktoś podjeżdża swoją bryką za min.50tys o uliczkę bo mu się nie chcę dupska ruszyć, choroba cywilizacyjna was niedługo pochłonie całkiem i będziecie jak te ameryckie [...] w szpitalach.
Odpowiedz
-1
@ pp
dnia 21.08.2010, 11:02 · Zgłoś
o to trzeba sobie kupić taki ścieralny długopis w papierniczym:D
Odpowiedz
0
@ do MM
dnia 21.08.2010, 10:56 · Zgłoś
polecam chodzić do laryngologów do KEMED-u za bursą. Ci sami laryngolodzy a nie ma żadnych kolejek, rejstrujesz się telefonicznie, i czekasz max tydzień na wizyte:) Też przeżywałem ten koszmar co Wy i teraz tam chodze. A
co do parkingów to wielkie dno!
Niech nawet i będą płatne, ale zróbcie parkometry a nie jakieś świstki. Proponuję redakcji jaslo4u żeby zajęła się tą sprawą, bo jak widać jest ogromne zainteresowanie tym tematem! Idzcie zasugerujcie w imieniu internautów, że te świstki to jest poprostu porażka i nie każdy ma czas to [...] wypełniac!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 21.08.2010, 09:53 · Zgłoś
Jest to jednoznaczne - przybędzie zaparkowanych aut, na chodnikach, ulicach, tam gdzie nie trzeba płacić, a oszczędni ograniczą widoczność dla innych samochodów w ruchu. Ale jak płacimy to wszyscy równo- um, powiatowy, skarbówka, zus. Co to równi i równiejsi??
Odpowiedz
1
@ clashtorny
dnia 21.08.2010, 09:51 · Zgłoś
Bardzo dobry pomysł ale fakt parkometry to normalka tylko u nas dalej [...] :P Przydałoby się jeszcze wprowadzić opłaty na odcinku Kościuszki od ronda od strony "obwodnicy" do skrzyżowania z Kochanowskiego główna droga a ledwo jest tam się przecisnąć czasami, podobnie jest z Jana Pawła II od skrzyżowania z Floriańską w stronę galerii cały odcinek usłany jest autami właścicieli posesji którzy z wygody po prostu zostawiają na cały dzień swoje pojazdy utrudniając ruch. Może jasło4u i w tej sprawie coś pomoże :)?
Odpowiedz
0
@ monia
dnia 21.08.2010, 09:46 · Zgłoś
parkingi tak ale nie platne. skonczyc z tym robieniem platnych parkingow w jasle bo w przyszlosci wladzom miasta jasla wyjdzie to na niedobre. po prostu ludzie juz na nich nie zaglosuja w wyborach jak im ,, zycie,, w miescie troche skomplikuja bo nie beda chcieli dalszych takich poczynan.
Odpowiedz
1
@ psd
dnia 21.08.2010, 09:11 · Zgłoś
Parkingi płatne paliwo w mieście droższe niż w Krakowie(wczoraj 4,11zł na Orlenie)a podobno mieszkamy między dwoma rafineriami,stacje benzynowe mają tylko wybrani i dyktują warunki.
Odpowiedz
1
@ parkometr
dnia 21.08.2010, 09:02 · Zgłoś
i bardzo dobrze, jak macie auta i wygodę to [...] płaćcie!!!
Odpowiedz
0
@ djhgte
dnia 21.08.2010, 08:56 · Zgłoś
pieniędzy chcą a na fonntannę za 200 tys to mają
Odpowiedz
-1
@ xyz
dnia 21.08.2010, 08:29 · Zgłoś
Gdyby chodziło tylko o wywołanie rotacji na miejscach parkingowych to wystarczy ograniczyć czas postoju. I są na to sposoby. A tu ewidentnie chodzi o wyłupienie kasy. Tak Jasło staje się coraz mniej przyjazne dla ludzi.
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 21.08.2010, 00:26 · Zgłoś
@xzx
Brawo komentarz tygodnia, skłonił mnie do napisania coś podobnego.

Jade dziś z mama do laryngologa na ulice Za Bursą. Każdy ma karteczki na określoną godzinę. Zachodzimy na swoją godzinę a tam gromadka ludzi w poczekalni, no to już nas załamało. Niestety pai laryngolog w [...] ma pacjentów i przychodzi do pracy 40 minut po czasie. Przychodzą kolejni ludzie i wszyscy sie wnerwiaja, ze niby ktos wchodzi przed nimi, bo przeciez kazdy ma swoja godzine. No tak, ale "mości pani ważna laryngolog" zaspała i zamiast przyjść do pracy na 14:00 przyszła na 14:40. I jeszcze słychać było od pajentów, że ona to tak często potrafi zaspać na popołudniu. Jest tam [...] jakiś dyrektor, no to ją [...] na [...] [...].
Odpowiedz
0
@ Sport
dnia 21.08.2010, 00:19 · Zgłoś
Generalnie jestem za płatnymi parkingami w centrum miasta bo to znacznie ułatwiło "krótkie" parkowanie na załatwienie drobnej sprawy, ale dołożenie tylu kolejnych płatnych to chyba nieporozumienie.
Gdzie mają parkować ludzie, którzy pracują w centrum miasta ? Czy jest dla nich jakaś alternatywa ? Żeby była jasność mnie ten problem nie dotyczy, ale rozumiem kilka osób wcześniej sygnalizujących problem - mają rację.
Odpowiedz
0
@ kupa
dnia 21.08.2010, 00:01 · Zgłoś
[...] WAS I TYLE [...] ZAMIAST PLATNYCH PARKINGOW OBETNIJCIE SOBIE PENSJE ALBO [...] TE SWOJE 3 ZOLTE MIEJSCA POD URZEDEM MIASTA ALBO ZROBCIE JE TAK SAMO PLATNE ! ZLODZIEJE!
Odpowiedz
0
@ O!
dnia 20.08.2010, 23:05 · Zgłoś
Powinni zaprotestować przede wszystkim handlowcy z centrum miasta. Teraz przyjeżdżający będą zaopatrywać się na obrzeżach miasta. Tam, gdzie będzie blisko do samochodu z darmowym parkingiem.
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 20.08.2010, 22:59 · Zgłoś
Mam propozycję.Skoro ludzie spoza Jasła mają wzbogacać budżet miasta to Jaślanie wyjeżdżający do okolicznych miejscowości np do szkół czy urzędów też powinni płacić postojowe i wzbogacać budżet okolicznych miejscowości.
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 20.08.2010, 22:52 · Zgłoś
może jeszcze z wjazd do Jasła będziemy płacić? I za to że stoje sobie pod swoim własnym domem też?
W głowie im się pomieszało!
Nie dość że z naszych podatków za 50 tys zł!!! robią tylko 8 miejsc parkngowych, to jeszcze mamy za to płacić? To IDIOTYCZNE!!!

Dam przykład, mój tato, ma 64 lata, ale dobrze się czuje za kierownicą, pojechał, zaparkował pod UM, jest płatny parking, mówiłem mu żeby kupił kartę parkingową...kupił i włożył za szybę, nie miał pojęcia że trzeba to wypełniać jeszcze i oczywiście miejscy zaraz się przyczepili do starszej bogu ducha winnej osobie i MANDAT!!!
P A R A N O J A. Myślicie że starsi ludzie będą czytać co jest napisane malutkim druczkiem po drugiej str karty parkingowej? Albo jak ktoś przyjedzie do Jasła w pilnej sprawie, myślicie że będzie latał po kioskach i szukał kart, a potem będzie czytał jak to wypełniać? Nie wiem co za [...] to wymyśliły, ale napewno tacy, którzy takich kart nie muszą kupować ani wypełniać. WSTYD! UM żeruje na ludziach, nie każdy ma czas, nie każdy może wypełniać te idiotyczne karty a Wy to wykorzystujecie i wlepiacie mandaty!!!
Jak już robicie płatne "parkingi" to przynajmniej za te 50 tys moglibyscie jeszcze parkometry zrobić a nie jakieś średniowieczne karty parkingowe...porażka jakie Jasło jest bardzo [...]. Założe się, że murzyny w Afryce mają lepsze parkingi i parkomtry.
PozdrawiaM!
Odpowiedz
0
@ PIS-man
dnia 20.08.2010, 22:50 · Zgłoś
No i macie rządy Jasielskie. Przypomnijcie kto to rządzi w Jaśle?
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 20.08.2010, 22:49 · Zgłoś
Proszę jeździć MKS bądź taxi po mięście (WRESZCIE ZAROBIA).
Jest bardzo duży parking (niewykorzystany koło kościoła farnego, tam można parkować, a do pracy per pedes dla zdrowia)
Odpowiedz
0
@ M
dnia 20.08.2010, 22:44 · Zgłoś
Jesteście po prostu bezduszni. Ludzie was wybrali, a wy utrudniacie im życie na każdym kroku. Rodzice odwożą dzieci np do szkoły muzycznej lub na zajęcia do JDK-u, a tu wszystkie parkingi wokół płatne. Jak ktoś ma daleko nie opłaca mu się wracać samochodem i znowu przyjeżdżać po dziecko, musi poczekać. Ale to dosyć kosztowne czekanie. Nie dość, że trzeba wydać pieniądze na benzynę to jeszcze na parking.
Odpowiedz
0
@ leśmian.pl
dnia 20.08.2010, 22:41 · Zgłoś
Proszę jeszcze,kto poza inwalidami będzie miał prawo bezpłatnego parkowania.Z tego co wiem to uprzywilejowanych jest bardzo wielu.Kto wie ?
Odpowiedz
0
@ kuba6
dnia 20.08.2010, 22:36 · Zgłoś
a ja zaparkowałem i poszedłem szukać gdzie mozna kupić kartę no i niestety wybiórczo zostałem ukarany za brak karty . niestety strażakowi wiejskiemu brakło trzeciej komórki w miejscu gdzie inni mają mózg i jestem biednijszy o trzy dychy.może brak parkometrów jest celowy?
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 20.08.2010, 22:30 · Zgłoś
Proszę odpowiedzieć mi na pytanie czy "na tyłach" Urzędu Miasta też są płatne parkingi dla urzędników przyjeżdżających tam do pracy?
Odpowiedz
1
@ sumienie_urzedasow
dnia 20.08.2010, 22:12 · Zgłoś
"- Intencją ... jest wywołanie rotacji na stanowiskach postojowych ... - informuje Urząd Miasta Jasła." To my wam wywołamy ROTACJĘ po wyborach w październiku!!! Już nie długo!!!
Odpowiedz
0
@ fff
dnia 20.08.2010, 21:58 · Zgłoś
Też mnie trapi to co i jtm. Jeżeli intencją pomysłodawców kolejnych "udogodnień" jest "wywołanie rotacji na stanowiskach postojowych w centrum miasta - informuje Urząd Miasta Jasła", to pytam dlaczego parking za UM jest zarezerwowany dla pracowników urzędu? Czemu tam nie ma rotacji? Czy ten parking usytuowany jest na terenie UM? Nie! Jest na miejskiej ulicy. Jeśli inni pracujący w Jaśle nie mogą w pobliżu swoich miejsc pracy parkować za darmo, to czemu takie uprawnienie mają pracownicy UM. A jeśli takowe mają, to czemu parking przed Halagardą nie może być dla pracowników owej? A parking przed sądem dla pracowników sądu? A parking przy JDK-u dla pracowników JDK-u i okolicznych sklepów? Parking przed szkołą muzyczną dla pracowników szkoły i okolicznych sklepów, parking przed pocztą dla pracowników poczty i okolicznych sklepów. To musi zostać zmienione. Jak wszyscy równi wobec prawa, to wszyscy, a nie równi i równiejsi. Niby system się zmienił 20 lat temu ale zwyczaje sprawujących SŁUŻBĘ PUBLICZNĄ niestety pozostały niezmienione. A sam pomysł wprowadzania kolejnych płatnych stref parkowania przy jednoczesnym braku alternatywnych parkingów bezpłatnych ( troszkę oddalonych od ścisłego centrum ale jednak mam wybór, przejdę się kawałek ale nie będę musiał płacić 8 zł za dniówkę),jest wyraźnym skokiem na kasę podatników.
Odpowiedz
0
@ Ala
dnia 20.08.2010, 21:41 · Zgłoś
A jak jestem interesantka sadu albo urzędu skarbowego to też muszę placic. To jest chore.
Odpowiedz
0
@ max21
dnia 20.08.2010, 21:36 · Zgłoś
BOJKOT!!!!! NIE PARKUJMY NA PŁATNYCH PARKINGACH!!!!!!
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 20.08.2010, 21:31 · Zgłoś
Budują wszystko za pieniądze podatnika a później pobierają haracz ZŁODZIEJE JEDNE to morze zwykły szary człowiek za wpuszczenie inkasentów lub listonosza też by pobierać opłaty bo przecież wchodzą na teren prywatny !!!
Odpowiedz
0
@ Pracownik
dnia 20.08.2010, 21:24 · Zgłoś
Pracuje w miejscu gdzie do okoła są płatne parkingi , nie dość że jade samochodem do pracy i płace za benzyne ,która też jest droga teraz będe płacić za parking 8 zł dziennie . Idiotyzm
Odpowiedz
0
@ JURA
dnia 20.08.2010, 21:21 · Zgłoś
A gdzie mają parkować samochody ludzie przyjeżdżający z poza Jasła do pracy? Czy ktoś o tym pomyślał? Czy po prostu powinni płacić po 8 zł dziennie za płatne parkingi? Gratuluję pomysłu!!
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 20.08.2010, 21:10 · Zgłoś
Może parkowanie na swoim pdwórku też zrobicie płatne?
Odpowiedz
0
@ pax
dnia 20.08.2010, 21:03 · Zgłoś
czy wam się już całkiem w głowach poprzewracało
Odpowiedz
0
@ slawek8422
dnia 20.08.2010, 20:44 · Zgłoś
Czy jest jakiś bezpłatny parking w Jaśle? Chyba nie...Sorki, może te 8 miejsc, które budują na 3-maja (bagatela za 50 tys.) - ale to pewnie do czasu...
Odpowiedz
1
@ xzx
dnia 20.08.2010, 20:44 · Zgłoś
do hata hari
w normalnych miastach tak..załątwimy cos w 30 min ...w jasle nie!!! w jasle pierwsze 30 minut bedziemy pokoju szukac w którym mamy to załatwic lub bedziemy szukac osoby która miała w tym pokoiku byc!!!!!
Odpowiedz
0
@ agrafka
dnia 20.08.2010, 20:44 · Zgłoś
Płatne parkingi to sobie możecie wsadzić, w tej Polsce to cały czas ciągle tylko pieniędzy MAŁO. Parkingi są po to żeby stanąć samochodem na jakiś czas i żeby nie płacić, bo staję albo żeby coś załatwić albo wydać pieniądze dzieki czemu miasto zarabia. KPINA
Odpowiedz
1
@ Polka
dnia 20.08.2010, 20:44 · Zgłoś
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że władze naszego miasta nas bardzo nie lubią. A to wprowadzają zmiany ruchu, które korkują miasto, a to wprowadzają płatne parkingi, żeby wogóle już nie mozna było zaparkować - i tak w tym mieście jest to pięta achillesowa, bo zaparkowanie graniczy z cudem. Poza tym nie każdego stać na zapłacenie za parking, a niejeden nie ma czasu, by biegać i szukać kart parkingowych... O co właściwie chodzi? Czy tylko o zasilenie kasy budżetu miasta kosztem własnych mieszkańców, któym coraz gorzej żyje się w tym mieście? KOCHANE WŁADZE - WIĘCEJ SZACUNKU I TROSKI O GODZIWE ŻYCIE LUDZI, KTÓRZY TWORZĄ TO WYMIERAJACE POWOLI MIASTO! PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO! A PRZYNAJMNIEJ NIE TAKIM KOSZTEM!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ keller
dnia 20.08.2010, 20:25 · Zgłoś
jestem za , parking pod JDK oraz przy szkole muzycznej w godzinach pracy nie osiągalny bo [...] pozostawiają autka i do pracy idą.Proszę o rozpatrzenie wjazdu na parking przy kosciele farnym od stroni szkoły nr 1 jest to konieczne !!!
Odpowiedz
1
@ Mata Hari
dnia 20.08.2010, 20:11 · Zgłoś
w normalnych miastach jest tak, że za pierwsze pół godziny płaci się 50 gr./bo najczęściej tyle czasu potrzeba do załatwienia prostej sprawy - choćby zakupy/., a godzina 1 zł. Ale w Jaśle pewnie długo nie będzie normalnie.
Odpowiedz
1
@ MM
dnia 20.08.2010, 20:10 · Zgłoś
A to wszystko zawdzieczamy cwaniakom wpychajacym komisowe auta a wlasciwie swoje zawaliparkingi na kazdy parking. Precz z komisami na parkingach.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 20.08.2010, 20:08 · Zgłoś
Proponuję zrobić jeszcze płatny wjazd do Jasła. A co?! Jak szaleć, to szaleć.
Odpowiedz
0
@ jtm
dnia 20.08.2010, 20:06 · Zgłoś
Władza Jasła jak widać dba o mieszkańców. Piękny prezencik fundują mieszkańcom Pani Burmistrz i radni. Chcę zapytać dlaczego przy płatnych parkingach obok budynku Urzędu radni i pracownicy urzędu mają darmowe przepustki na miejsca parkingowe???
Gdzie też są wyznaczone miejsca parkingowe bezpłatne dla interesantów i osób niepełnosprawnych którzy załatwiają sprawy służbowe w urzędzie ???
Odpowiedz
0
@ .
dnia 20.08.2010, 19:45 · Zgłoś
Nie martwta się, parking pod cudowną grotą pozostaje bezpłatny !
Odpowiedz
0
@ niepełnosprawna
dnia 20.08.2010, 19:41 · Zgłoś
Czy od samochodów mających KARTY PARKINGOWE dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH też będą pobierane opłaty. Bo jak dotąd te samochody były zwolnione od opłat za parking. Bardzo proszę o udzielenie informacji na ten temat.
Odpowiedz
-1
@ lkj
dnia 20.08.2010, 19:31 · Zgłoś
no spoko wszystko co buduja bedzie platne.. zalosne nikt tam nie bedzie juz parkowal
Odpowiedz
-2
@ Ronin
dnia 20.08.2010, 19:21 · Zgłoś
A może by tak wprowadził jeszcze opłaty za opłaty opłat parkowania bo to napewno poprawiło by rotcję kolejek przy kioskach :D no i opłata za "DO SZPRZEDANIA" 300 zł miesięcznie :D - najlepiej to sięgać w kieszeń podatnika i przeciętnego szarak...
Odpowiedz
2
@ pieszy ;]
dnia 20.08.2010, 19:18 · Zgłoś
to chociaż zróbcie za te pieniądzę więcej parkingów i poprawcie drogi!!!
A propo to pisało tu kiedyś, że przy ulicy mickiewicza pod nowym cmentarzem powstanie duży parking... no i gdzie on jest, co?
Odpowiedz
2
@ ktos
dnia 20.08.2010, 19:17 · Zgłoś
I bardzo dobrze!!!
Jestem jak najbardziej za! Parkingi są dla wszystkich a nie tylko dla pracowników, którzy postawią swoje auto rano a odjada po południu....
Odpowiedz
-1
@ Lulka
dnia 20.08.2010, 19:03 · Zgłoś
Czy oni już totalnie pogłupieli??? To powiedzcie mi teraz GDZIE BĘDZIE MOŻNA STANĄĆ W JAŚLE ZA DARMO?
Odpowiedz
-2
@ jaślanka
dnia 20.08.2010, 19:01 · Zgłoś
to jest chory pomysł żeby płacić za parking!!
Odpowiedz
2
@ POL
dnia 20.08.2010, 18:58 · Zgłoś
a i na takie karteczki jest też sposób! wystarczy iść do sklepu pa[...]go i poprosić o długopis, który się maże. takim długopisem wypełnia się kartę parkingową, potem można to zmazać i użyć ją wieeele razy! :)
słyszałem, że ludzie tak robią. nie róbcie tak bo miasto straci:(

ps. może red. jaslo4u dowie się w um kiedy powstaną w jaśle cywilizowane parkometry, a nie jakieś świstki. jak przyjeżdża ktoś z poza jasła, myślicie że będzie sobie zawracał głowę wypełnianiem jakiś świstków? nie. i dostanie mandat strażniczków [...], wstyd
Odpowiedz
2
@ XX
dnia 20.08.2010, 18:55 · Zgłoś
durnota!! dobra niech nawet będą płatne ale niech zrobią jakieś parkometry a nie wypełnianie jakiegoś [...] świstka, będe chciał stać 8 godzin to muszę wyjechać do pracy godzine wcześniej, żebym zdążył wypełnić 8 kuponów i poukładać za szybą!!! paranoja! pokażcie mi drugie takie [...] miasto pod tym względem!! jedzcie do krosna tam zobaczcie jak jest!!!
nie wiem co za inteligent wymyślił u nas takie kartki!!
ja na to [...] !!! nie mam czasu wypełniać durnych karteczek!!
Odpowiedz
2
@ Owy..
dnia 20.08.2010, 18:54 · Zgłoś
co za pomysł:/ GRATULUJE STRASZNIE:/
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.