Uwaga na roztopy!
Pojawiły się dodatnie temperatury i odwilż, która jest przyczyną topniejącego śniegu i lodu, co jest nie lada utrudnieniem nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych...


Topniejący śnieg jest powodem do niepokoju. Na drogach i chodnikach jest błoto pośniegowe oraz duże kałuże. W trudnej sytuacji są parkujący kierowcy, którzy mają nie lada problem ze znalezieniem bezpiecznego miejsca dla swoich pojazdów. Śliska droga może być w efekcie przyczyną wielu kolizji oraz wypadków. Należy zachować szczególną ostrożność.
Piesi nie dość, że muszą omijać ogromne kałuże to jeszcze uważać na nadjeżdżające samochody, rozchlapujące błoto pośniegowe oraz nawisy śnieżne, które przy dodatniej temperaturze spadają z dachów.


Przy Zespole Szkół nr4 w Jaśle chodnik przed budynkiem szkoły został zamknięty. Wszystko po to, aby uchronić przechodniów przed spadającym z dachu śniegiem. 

Przez najbliższe dwa dni będzie utrzymywać się temperatura powyżej 0 stopni Celsjusza, jednak nie na długo, bo znów mają powrócić ujemne temperatury, co z całą pewnością będzie skutkowało gołoledzią.
(icz)
