Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Uważajmy na oszustów

12

 Pieniądze w kwocie 4.000 zł  straciła mieszkanka Jasła. Pokrzywdzona zaufała nieznajomej kobiecie  i wpuściła ją do domu. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem.

 

Wczoraj do drzwi mieszkania 77-letniej mieszkanki Jasła  zapukała nieznajoma kobieta.   Po wpuszczeniu do domu,  dała  pokrzywdzonej koc i komplet pościeli, jako prezent od Unii Europejskiej. Następnie  poprosiła ją o pokazanie posiadanych banknotów, z których chce spisać  numery zaczynające się od litery „A”.  W przypadku odnalezienia takiego banknotu obiecała dodatkową nagrodę.

 

Nieznajoma otrzymała  do sprawdzenia  pieniądze o wartości 1.000 zł. Okazało się jednak, że nie ma wśród nich  banknotów o serii  zaczynającej się od litery „A”.  Pokrzywdzona przyznała się , że pozostałe pieniądze ma w banku. Po wybraniu 3.000 zł wróciła do mieszkania. Kilkanaście minut później  nieznajoma ponownie zapukała do drzwi.  

 

Po sprawdzeniu wybranych pieniędzy okazało się, że wśród nich również nie ma poszukiwanego  banknotu. W pewnym momencie do mieszkania zadzwonił obcy mężczyzna.  Gdy pokrzywdzona wyszła z pokoju otworzyć drzwi, nieznajoma kobieta skradła pozostawione w kredensie pieniądze. Po jej wyjściu, 77-letnia mieszkanka Jasła spostrzegła brak 4.000 zł.

 

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem. Zachowajmy ostrożność i bądźmy przezorni. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń,  nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie przekazujmy żadnych pieniędzy, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję. Pamiętajmy także, aby nie spuszczać z oczu osób, które już weszły do mieszkania. Oszuści celowo starają się odwrócić naszą uwagę po to,  aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży. Zwracajmy również uwagę na osoby obce  przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszego mieszkania, sąsiedztwa,  jeżeli zachowują  się podejrzanie nie wahajmy się zawiadomić Policji.

 

 

KPP Jasło 

Reklama

Komentarze: 12

Dodaj komentarz Widok:
0
@ JO
dnia 11.08.2008, 23:22 · Zgłoś
Koniec.....:(
Odpowiedz
0
@ jaślaninka
dnia 10.08.2008, 12:25 · Zgłoś
hm..... ja popieram lukiego. wkońcu staruszka nie zawsze ma głowę na karku, często starsi ludzie są schorowani i mniej ambitni. jeśli ta oszustka była profesjonalna to taka starsza kobieta mogła się dać nabrać, starsi ludzie bywaja latwowiernii ale jednak to lekka przesada... ta biedna staruszka musiala byc "zakręcona" :rol::rol:
Odpowiedz
0
@ Fontain
dnia 09.08.2008, 14:33 · Zgłoś
Bawo Luki, masz pięć za postawę!!!!!
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 09.08.2008, 11:34 · Zgłoś
A gdzie 100 braw dla Luki,ego?
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 08.08.2008, 15:25 · Zgłoś
odpowiedz do komentarzu 1. Młody czlowieku zobaczymy jak ty sie bedziesz zachowywal jak skonczysz 70 lat.zycze ci wszystkiego najlepszego....:p
Odpowiedz
0
@ paula
dnia 08.08.2008, 11:39 · Zgłoś
szkoda mi tej starszej Pani ale niestety postąpiła bardzo lekkomyślnie.
Odpowiedz
0
@ olka:)
dnia 07.08.2008, 21:12 · Zgłoś
Zgadzam się z LUKI. 77 to dużo lat sama chciałambym tyle dożyć. a dla takich ludzi (zapewne większość samotnych) nawet rozmowa z obcą osobą daje troche szczęścia....:) POZDRAWIAM LUKI
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 07.08.2008, 20:54 · Zgłoś
Luki, zostaleś nominowany do komentarza miesiąca. 1 Brawo.
Odpowiedz
0
@ marko
dnia 07.08.2008, 20:44 · Zgłoś
chcieliście unii to ją macie
Odpowiedz
0
@ jaslo1125
dnia 07.08.2008, 18:45 · Zgłoś
[...] trzeba:lol::lol::lol:
Odpowiedz
0
@ Luki
dnia 07.08.2008, 18:13 · Zgłoś
"inteligenty czlowieku" zanim nazwiesz kogos [...] najpierw sie troche zastanow. Kobieta ktora tu wyzywasz od [...] ma juz 77 lat. Moze nie czyta wiadomosci, moze nie oglada telewizji, moze nie ma dostepu do netu jak tacy madrale jak ty. W tym wieku nie wszyscy ludzie mysla tak jak kiedy mieli kilkanascie lat mniej. Jezeli nawet dozyjesz kiedys takiego sedziwego wieku to przypomnij sobie jak dzisiaj nazwales ta starsza osobe, zwlaszcza kiedy nie nadazajac za zmieniajacym sie swiatem bedziesz popelnial rozne glupstwa. Pomysl troche zanim odezwiesz sie na publicznym forum bo tu akurat nie zablysnales. A jak juz dozyjesz takiego wieku to nie win mlodszych od siebie ktorzy beda cie traktowali jak piate kolo u wozu i nazywali cie [...]. Przypomnij sobie ze sam kiedys taki byles.:no:
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 07.08.2008, 13:22 · Zgłoś
Trzeba byc naprawde glupim człowiekiem zeby sie tak zachowac jak "Pani pokrzywdzona" :lol::lol::lol:
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.