Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

V Jasielski Piknik Zawodowy

34

W dniu 9 maja na terenie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się V Jasielski Piknik Zawodowy organizowany pod patronatem Starosty Jasielskiego. Organizatorów imprezy tj. Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

Oprócz licznie przybyłych gimnazjalistów z całego powiatu jasielskiego, swoją obecnością zaszczycili nas: wicekurator Antoni Wydro, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle, w osobach: wicestarosty Franciszka Miśkowicza, Naczelnika Wydziału Edukacji – pana Piotra Zoły i Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki – pana Zbigniewa Dranki. 

W trakcie trwania imprezy, gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół, zwiedzić pracownie i warsztaty oraz uczestniczyć w zajęciach i pokazach organizowanych przez szkoły. 

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle jest szkołą techniczną, która od ponad 120 lat kształci młodzież na kierunkach mechanicznych, elektrycznych a od 6 lat na kierunku informatycznym. Nasza szkoła, jak co roku przygotowała szereg atrakcji, jakich nie można zobaczyć w innych szkołach tego typu. Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pracownię techniczną, gdzie na maszynie wytrzymałościowej przeprowadzono badania próbek różnych gatunków stali, badano twardość twardościomierzami Rockwell’a, Brinell’a i Vickers’a oraz wykorzystując mikroskopy metalograficzne pokazano jak wygląda struktura metali w dużym powiększeniu. Przygotowane pokazy były ciekawe szczególnie dla tej młodzieży, która wybierze zawód technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających i mechanik pojazdów samochodowych.

Pracownia elektryczna zaprezentowała szereg pokazów przeznaczonych dla przyszłych elektromechaników pojazdów samochodowych, elektromechaników i techników elektryków. Były to zestawy do badania układów cyfrowych, badania prostowników oraz zestaw do symulacji komputerowych. Z ciekawostek elektronicznych wymienić należy generator fal elektromagnetycznych i pokaz działania lampy plazmowej. Zaprezentowano również osiągnięcia szkolnego klubu krótkofalarskiego SP8ZBW.

Nasza szkoła oprócz kierunków mechanicznych i elektrycznych kształci również przyszłych informatyków. W trakcie Pikniku została oddana do dyspozycji gimnazjalistów jedna z czterech pracowni informatycznych. Młodzież miała możliwość przetestowania naszego sprzętu, poznania budowy naszej sieci informatycznej a także skorzystania z pracowni jako kawiarenki internetowej. Opiekun pracowni przygotował dla odwiedzających konkurs „Mistrz Klawiatury”. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne gadżety komputerowe sponsorowane przez sklep Adams Computers, sklep Komputronik oraz PGNiG.

Odwiedzający nasza szkołę mieli również możliwość zapoznania się z bazą i wyposażeniem  potrzebnym do przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego. Gimnazjaliści zwiedzili gruntownie wyremontowaną salę gimnastyczną, siłownię, boiska do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej. Bogata baza sportowa oraz zaangażowanie nauczycieli owocuje wysokimi miejscami w zawodach organizowanych w naszym powiecie i poza nim. 

Gimnazjaliści zwiedzili również pozostałe sale dydaktyczne, w których w znakomitej większości zamontowane zostały rzutniki multimedialne lub tablice interaktywne. Na jednej z nich zaprezentowano pokaz slajdów na temat działalności ekologicznej w szkole.  Odwiedzano także bibliotekę szkolną, która została w pełni skomputeryzowana. Dzięki temu nasi uczniowie mogą przez Internet sprawdzić dostępność wybranej książki – wystarczy odwiedzić stronę szkoły. Od obecnego roku w naszej szkole działa gabinet stomatologiczny otwarty dla uczniów Zespołu. Krótkie terminy i wysoka jakość leczenia podnoszą dodatkowo atrakcyjność szkoły.

nad bezpieczeństwem uczestników pikniku czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK i Honorowi Dawcy Krwi. Prezentowali swoje umiejętności podczas pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z gimnazjalistów miał też możliwość zmierzenia swojego ciśnienia. Uczestnicy Pikniku zostali poczęstowani kiełbaską od firmy „Mr. Grubcio”

Odwiedzający chwalili usytuowanie szkoły. Bliskość dworca PKP i PKS a także przystanków komunikacji miejskiej oraz budynku bursy sprawia, że Zespół Szkół Technicznych ma najlepsze w powiecie możliwości komunikacyjne.

Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole dała gimnazjalistom podpowiedź co do kierunku dalszego kształcenia i rozwoju swoich zainteresowań technicznych.

Więcej informacji na temat szkoły znaleźć można na internetowej stronie szkoły: www.zstjaslo.pl

ZST w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ktosiek
dnia 12.05.2012, 07:55 · Zgłoś
kiedy ja się tam uczyłem, to pracownia ze zdjęć 1 i 3 nigdy nie była taka schludna i wyposażona lol to tylko tak od święta :D
Odpowiedz
0
@ grr
dnia 11.05.2012, 17:29 · Zgłoś
gdzie zdjęcia z pokazu??:) ;D
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 11.05.2012, 08:14 · Zgłoś
Tak się zachęca uczniów do wyboru szkól. kształcących w zawodach deficytowych. Potrzebna jest jedynie współpraca zakładów przemysłowych, szkoły i samorządu. Jak również obiektywizm i dobra wola. [...]
Odpowiedz
3
@ Hazel
dnia 10.05.2012, 21:51 · Zgłoś
O pozostałych kierunkach kształcenia w ZST i "Dwójce" nie wspominam, bo nie ma konkurencji a świetne technika/zawodówki dla tych co chcą mieś fach w ręku i dobrą szkołę:)
Odpowiedz
6
@ Hazel
dnia 10.05.2012, 21:48 · Zgłoś
Heh, coś mi się wydaje, że pod tymi niepozornymi nickami co niektórych (zwłaszcza tych [...] się na siebie wzajemnie) kryją się jacyś "profesorowie" z lipnych LO i chcą tylko [...] dobrą szkołę, by wepchać jak najwięcej uczniów gim do swoich sweet'aśnych LO...

PS, kłóćcie się:P zobaczymy kto dalej zajdzie (nie umniejszając niektórym naprawdę interesującym profilom w LO), ale nie ośmieszajmy się, z której szkoły uczeń informatyki więcej wyniesie? Dla ogarniętych odpowiedź jest prosta :)
Odpowiedz
3
@ żenada
dnia 10.05.2012, 20:14 · Zgłoś
ludzie czy wy już doprawdy nie potraficie nic innego niz [...] na wszystko i wszystkich dokoła?
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 10.05.2012, 14:45 · Zgłoś
Szkoły nie mają co ze sobą walczyć, bo kierunki wcale się nie pokrywają. Piknik się udał, goście byli zadowoleni, mam nadzieję, że wybiorą którąś ze szkół.
Odpowiedz
8
@ @ek
dnia 10.05.2012, 13:03 · Zgłoś
Fajnie było piknik udany :) pozdrawiam
Odpowiedz
3
@ wlodek
dnia 09.05.2012, 22:54 · Zgłoś
ZST mimo braku nakładów finansowych na remonty i tak super sobie radzi, na głowe nie leca tynki
Odpowiedz
2
@ Ooo..
dnia 09.05.2012, 20:59 · Zgłoś
Ale i tak kiełbaska ZSUiS była lepsza :)
Odpowiedz
3
@ jooo
dnia 09.05.2012, 20:02 · Zgłoś
Polecam z pewnością ZST! Nie żaluje ze tam poszedłem;d Poziom niezły ale można spokojnie przejśc z klast do klasy;p Jest okej;d Szczerze zapraszam!
Odpowiedz
-7
@ Vercia
dnia 09.05.2012, 19:02 · Zgłoś
Co nagle to po [...], pośpiech jak sądzę był spowodowany tym aby ubiec ZSUiT i spić całą śmietankę. Byłam na tym pikniku i po pierwsze piknik był nie tylko na terenie ZST ale także na terenia ZSUiS . Prawdę mówiąc to tam się więcej działo i było ciekawiej. Czy nie bardziej elegancko byłoby napisać jeden wspólny artykuł i zamieścić zdjęcia z całego pikniku np pokaz mody był fajny a nie tylko pokazywać te odrapane mury i boisko. Oj nie popisała się kadra z ZST i teraz tylko komentarze złośliwe, że błędy. Widać, że rywalizacja w szkołach średnich przybiera coraz bardziej ostre formy.
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 09.05.2012, 19:14 · Zgłoś
Co do odrapanych murów (nota bene, na jedynie dwóch zdjęciach), to niestety, zły adres. Swoje zastrzeżenia proszę kierować do Starostwa Powiatowego, które jednakowo po macoszemu traktuje obie placówki. To faktycznie przykre, że szkoły się nie dogadały.
Odpowiedz
-5
@ do Vercia
dnia 09.05.2012, 19:41 · Zgłoś
Zobacz sobie mury jakie ma ZS nr 2 ! W kaskach trzeba chodzić bo tynk leci na głowę :)
Odpowiedz
4
@ do vercia
dnia 09.05.2012, 20:40 · Zgłoś
czuć vercia od ciebie z daleka, że jesteś ciałem pedagogicznym z ZSUiS. nie osłabiaj się. jeszcze kliknęłaś sobie sama plusa:(. daleko wam do porządnej szkoły jaką jest ZST. rywalizujecie ze sobą (fryzjerki, spożywczaki, krawcowe) tym samym [...] do własnego gniazda! spożywczaki chodzą do centrali jaslo4u i proszą o artykuły z opisaniem ich jakimi są super fachowcami. żenada Verciu!
Odpowiedz
-7
@ Vercia
dnia 09.05.2012, 20:55 · Zgłoś
Jestem ciałem pedagogicznym ale nie z sugerowanej szkoły. A żenująca jest twoja wypowiedź, jeśli ktoś nie ma argumentów to wypisuje [...] komentarze i mysli, że odwróci uwagę od istoty rzeczy. Nie obchodzą mnie rozgrywki między tymi szkołami a jedynie BRAK KLASY, który ujawnił ten artykuł i dobitnie potwierdził twój komentarz.
Odpowiedz
2
@ :)
dnia 09.05.2012, 20:58 · Zgłoś
Super dziewczyny z ZSUiS miały pokaz strojów i biżuterii cuuuuuuuuuudo Za darmo dziewczyny zrobiły mi makijaż i paznokcie.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 11.05.2012, 09:25 · Zgłoś
Verciu poczytaj artykuł jaki ukazał się rok wcześniej po tej imprezie. To ZS nr 2 się w nim sama wychwalała, jaka to szkoła super jest, a o ZST jedno zdanie napisali. To jest żenada!!!
Odpowiedz
0
@ piglet11
dnia 09.05.2012, 18:14 · Zgłoś
Lampa plazmowa mojej konstrukcji wymieniona :D
Odpowiedz
5
@ Student
dnia 09.05.2012, 17:50 · Zgłoś
Jestem studentem informatyki,a skończyłem liceum w ekonomiku o profilu informatycznym, teraz na studiach ledwo sobie radzę z przedmiotami informatycznymi bo nie mam podstaw, a koledzy co skończyli technikum informatyczne w ZST dużo lepiej sobie radzą. Polecam szkołę.
Odpowiedz
-1
@ :)
dnia 09.05.2012, 20:53 · Zgłoś
O student to jutro zaczynasz prace o 8.00 w ZST
Odpowiedz
0
@ Ja,
dnia 09.05.2012, 14:51 · Zgłoś
no comment ...
Odpowiedz
4
@ Magdalena
dnia 09.05.2012, 14:31 · Zgłoś
Ooooo...szkołę polecam =) Jak najbardziej na tak i cieszę się, że piknik się udał. Pozdrawiam!!
Odpowiedz
-4
@ aaa
dnia 09.05.2012, 13:32 · Zgłoś
nawet cartman jest :D
Odpowiedz
0
@ do Edyty Rutyny
dnia 09.05.2012, 13:32 · Zgłoś
Nie wiedziałem że Edyta ale że Rutyna można się domyślić. Proszę wytłumacz mi to zdanie :"Organizatorów imprezy tj. Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego." oraz część tego: "Oprócz licznie przybyłych gimnazjalistów z całego powiatu jasielskiego, zaszczycili wicekurator Antoni Wydro, przedstawiciele Starostwa Powiatowego ... " Zaszczycili-kogo, czym zaszczycili, kto zaszczycił???

Obszerny artykuł lecz już po kilku pierwszych fatalnych zdaniach odechciewa się dalszego czytania!!!

AMBA FATIMA!!! Nieuctwo nie zna granic!!!
Odpowiedz
3
@ Schlierenzauer
dnia 09.05.2012, 13:38 · Zgłoś
uczyła mnie polskiego... za lepsze zdania dostawałem 2 z wypracowania...
Odpowiedz
3
@ pinky winky
dnia 09.05.2012, 13:46 · Zgłoś
No popatrz a sama [...] jędza nie potrafi!!! WSTYD i HAŃBA - nie wiedziałem że to nauczycielka (i że j polskiego uczy?? WSTYD)!!!
Odpowiedz
-4
@ pinky winky
dnia 09.05.2012, 13:53 · Zgłoś
Brawo dla szybko reagującego moderatora - jeszcze w tytóle należy poprawić: po "jasielskiego" powinien być przecineka dalej: "oraz organizatorów imprezy..." !

Najlepiej będzie jednak by przed publikacją ktoś inny przeczytał artykuł i poprawił ewentualne błędy na samym wstępie!!!
Odpowiedz
7
@ ah2
dnia 09.05.2012, 14:05 · Zgłoś
Oj człowieku !! wracasz drugiemu uwagę a sam robisz podstawowe
Odpowiedz
3
@ haha
dnia 09.05.2012, 14:08 · Zgłoś
ale błędy kolego - tytule jest poprawnie
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 09.05.2012, 14:08 · Zgłoś
Widzisz drzazgę w oku bliźniego a belki we własnym nie widzisz: "tytUle", p. pinky winky, więcej przecinków poproszę, p. komentatorze nr 1. A poza tymi niewątpliwymi, lecz niezawinionymi wpadkami wynikającymi li i jedynie z pośpiechu, to macie jakieś jakieś merytoryczne uwagi dotyczące przebiegu samego pikniku?
Odpowiedz
4
@ haha
dnia 09.05.2012, 14:12 · Zgłoś
[...][...] ściska, że [piknik się udał i przyszło dużo młodzieży???
Odpowiedz
3
@ ech
dnia 09.05.2012, 14:16 · Zgłoś
pinky winky chyba też musisz coś poprawić - tytóle? przecineka?
Odpowiedz
5
@ do "krytyków"
dnia 09.05.2012, 14:58 · Zgłoś
Czytanie świetnie wam wychodzi, ale inteligencji brak. Widać przecież, że informatyk jaslo4u wstawił zdjęcie w środek zdania tworząc dwa oddzielne (bez sensu). No ale tu trzeba pomyśleć a nie obrażać ludzi!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.