Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

VI edycja plebiscytu "Policjant, który mi pomógł"

63

Do końca maja 2013 r. przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do tytułu "Policjant, który mi pomógł". To VI edycja plebiscytu, który ogłosiło Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Ta inicjatywa ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Plebiscyt odbywa się od 2008 roku, patronat nad nim sprawuje Komendant Główny Policji. Ta inicjatywa daje ludziom możliwość wyrażenia wdzięczności za pomoc i zaangażowanie policjantów w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pozwala podkreślić rolę, jaką odgrywają funkcjonariusze Policji w systemie przeciwdziałania przemocy domowej. Natomiast docenienie pracy policjanta pomagającego osobom krzywdzonym bez wątpienia staje się dla niego motywacją do podejmowania dalszych, skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji społecznych i instytucji przyjmowane są w trybie ciągłym, za pomocą formularza elektronicznego, który można znaleźć na stronie internetowej Plebiscytu. Kandydatury można też zgłaszać tradycyjnie - wysyłając pisemne zgłoszenie pod adres: „Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.

Należy wskazać dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z formularza zgłoszeniowego załączonego na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php). Zgodnie z regulaminem konkursu, termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 31 maja 2013 r. Kandydatury zgłoszone po tym terminie zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia”, patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Tradycyjnie, Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu - w tym roku uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 20 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

 KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 62

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Drogówka
dnia 06.03.2013, 11:27 · Zgłoś
0
@ stan
dnia 02.03.2013, 10:20 · Zgłoś
ja tam nie pamiętam żeby który mi pomógł według mnie oni są od karania ludzi oceniają z góry i dla mnie ten konkurs jest nie na miejscu w stu procentach czyli [...],jp,itp...
Odpowiedz
0
@ oioil
dnia 01.03.2013, 19:01 · Zgłoś
a kiedy bedzie policjant ktury mi dal mandat za nic
Odpowiedz
1
@ kupa
dnia 01.03.2013, 14:26 · Zgłoś
A panu poslowi pomoga zawsze...
Odpowiedz
1
@ der
dnia 01.03.2013, 10:46 · Zgłoś
Mnie ostatnio taki jeden pomógł, porządnie wyczyścił mi kieszonkę...
Odpowiedz
2
@ donnna
dnia 01.03.2013, 08:04 · Zgłoś
wszyscy nalatuja na policjantow ale jakby ich nie bylo to by sie pozabijali fakt ze czasem zatrzymuja za glupote bylam w Anglii 3 lata tam policjanta widzialam tylko przy wypadku i gdy przechodzilam kolo posterunku a tez ludzie jezdza samochodami
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 28.02.2013, 21:36 · Zgłoś
albo policjant ktory mnie zmusil do skladania fauszywych zeznan pozniej okradl a na koncu pobil i zapewnil miejsce w zk tak robia z ludzmi i to jest przyklad strozow bezprawia a pozatym to niech oni sobie samym pomogą bo są [...] stosując przemoc w domach na zonach i dzieciach dlatego im zony nie dają to sie w komendzie na ludziach wyzywaja i to jak jest ich szesciu a jak jest sam na chodniku to ucieka i robi w pory bohater jeden z drugim wlasnego cienia sie boja a o pracy w policji pojecia nie maja gdyby nie kapusie to jednostka dawno byla by juz zamknieta [...] jedne sa w policji za swiniaki indyki kury itd co dawali w slupsku na szkolce zeby dostac sie do tak ciezkiej pracy jak przedszkole w komendzie 13sty posterunek przy nich to bylo cos
Odpowiedz
0
@ bb
dnia 28.02.2013, 22:12 · Zgłoś
Oni [...], to kim jesteś Ty z taką gramatyką? Tu na forum sami bohaterzy, po co policja jak[...] z wieżowców sami by zadbali o bezpieczeństwo w tym mieście co nie? oni ambitni, nie musieli studiować, zdawać kursów i pracować, a też mocni w kupie i w [...].
Odpowiedz
1
@ wdzięczny
dnia 28.02.2013, 21:09 · Zgłoś
Zgłaszam : Chuck Norris i Mc'Claine
Odpowiedz
0
@ szczepan
dnia 28.02.2013, 19:45 · Zgłoś
moja kandydatura jest d. j. lub s. s. czekam
Odpowiedz
1
@ kaktus
dnia 28.02.2013, 18:41 · Zgłoś
Ta inicjatywa ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony OFIAR PRZEMOCY DOMOWEJ .Tylko ten wątek bierzmy pod uwagę a nie wylewamy wszystkie swoje żale.
Odpowiedz
1
@ werdi
dnia 01.03.2013, 20:41 · Zgłoś
błyskasz mądrością jak zwykle...bu ha ha.
Odpowiedz
-2
@ sven
dnia 28.02.2013, 16:55 · Zgłoś
najgorsze są PG. nadużywają podatników pieniędzy jeżdzom po Jaśle za swoimi
sprawami. a te małe panie co tam robią chyba miny do złej gry.
Odpowiedz
6
@ olllo
dnia 28.02.2013, 16:18 · Zgłoś
moj murowany kandydat to- Dniel J. !!!
Odpowiedz
5
@ [...] z Brazzersa
dnia 28.02.2013, 15:44 · Zgłoś
Lepszy był by tytuł "Policjant, który mnie okradł"
Odpowiedz
4
@ lol
dnia 28.02.2013, 17:52 · Zgłoś
albo "Policjant, który mnie pobił"
Odpowiedz
3
@ [...] z Brazzersa
dnia 28.02.2013, 22:16 · Zgłoś
Niestety, policja sobie za dużo pozwala bo czują się nie tykalni bo mają kolegów itd...większość policjantów to zwykli [...] prostacy, nie raz się słyszało że policjant po [...] [...] ludzi czy prowadził pod wpływem [...]... Ale ludzie z drugiej strony są [...] bo jak policjant pobił kogoś na komendzie czy gdzie indziej to przecież można takiego policjanta dorwać po służbie i samosąd mu zrobić ty pobiłeś kolege czy tam kogoś to teraz ty masz[...] coś za coś, DRODZY BRACIA I SIOSTY NIE DAJMY SIĘ PONIŻAĆ POLICJI !!!
Odpowiedz
-1
@ ciekawy
dnia 28.02.2013, 15:00 · Zgłoś
policjianci( i policjiantki ) są w porzo...
Odpowiedz
-3
@ aaaahh
dnia 28.02.2013, 14:18 · Zgłoś
Są tacy pomocni w Jaśle wogóle???
Odpowiedz
7
@ EkoNom
dnia 28.02.2013, 13:55 · Zgłoś
Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Jedni są aroganccy i chamsy, wykorzystują swoją władzę i przywileje. Inni natomiast są praworządnymi policjantami, którzy zrozumieją ludzi i potraktują ich ze zrozumieniem i o tych najmniej słychać. I dla takich jest ten plebiscyt.
Odpowiedz
13
@ Cabbanos
dnia 28.02.2013, 13:33 · Zgłoś
Postrzeganie policji w Polsce to niestety wynik coraz bardziej represyjnej wizji państwa, gdzie prawo nie jest po to żeby wprowadzić porządek i zdrowe schematy tylko po to żeby przyłapać na czymś obywatela(najlepiej czymś drobnym-przejście przez ulice w niedozwolonym miejscu) i pociągnąć go do odpowiedzialności finansowej. Schemat powielić do zebrania rządanej sumy.To niestety nie Anglia gdzie Policjant chodzi po mieście żeby chronić uczciwego obywatela, pilnować porządku, grozic palcem. To Polska gdzie każdy jest podejrzany i trzeba dopiero udowadniać swoją uczciwość i brak złych zamiarów.
Natomiast trzeba też mieć troche oleju w głowie i domyśleć się, że akcja nie jest po to aby promować drogówkę ale bardziej aby zachęcic kobiety z rodzin dotchniętych przemocą żeby tej pomocy nie bały się szukać u ludzi do tego powołanych. AKcja ma podnieść zaufanie do Policjantów z tego działu Policji.
Odpowiedz
4
@ policjant
dnia 28.02.2013, 17:37 · Zgłoś
Przyznaję Ci rację Kolego, trafne spostrzeżenia
Odpowiedz
1
@ sx
dnia 28.02.2013, 13:32 · Zgłoś
Padłem:D super inicjatywa, tyle, że to jak pomógł zazwyczaj zależy od tego "za co" pomógł:D z resztą nie ma sensu dalsza polemika, jak wyglądają realia policji w Jaśle każdy wie...ta praca bynajmniej nie wpływa pozytywnie na wizerunek jasielskiej policji.
Odpowiedz
8
@ cup
dnia 28.02.2013, 13:27 · Zgłoś
ja tam ostatnio mandatu nie dostałam,chociaż mi się należał. Nawet przyciemnione szyby im nie przeszkadzały. Przecież policjanci to też ludzie. Jak cwaniakuje ktoś do nich tylko dlatego,że wypełniają swoje obowiązki to też na ich miejscu wlepiłabym takiemu mandat bez chwili zastanowienia. Są dobrzy policjanci u nas w Jaśle,są też i tacy,których można nienawidzieć,jak wszędzie:)
Odpowiedz
7
@ bq
dnia 28.02.2013, 15:22 · Zgłoś
Wreszcie inteligentny komentarz :) Niektórzy tutaj jednak zapominają że policjant to zwykły zawód, tak jak nauczyciel który daje jedynki leserom, jak handlarz który sprzedaje bite auta jako zadbane itp. Ale jasło święte miasto, wszyscy są uczciwi i niewinni więc negują wszystko co się dzieje.
Odpowiedz
2
@ kaziu
dnia 28.02.2013, 13:26 · Zgłoś
Andrzej K. czyli sierżant Garcia!
Odpowiedz
4
@ j
dnia 28.02.2013, 13:07 · Zgłoś
nie ma takich!
Odpowiedz
2
@ angol
dnia 28.02.2013, 12:40 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
-1
@ yhy
dnia 28.02.2013, 12:13 · Zgłoś
a kay to Jarząbek/ hy?
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 28.02.2013, 11:08 · Zgłoś
...Policjant,który ci pomógł ! Tak się składa,że mam ich szereg poważnych kryminalnych przestępstw na papierze i wiele innych instytucji w stolicy.Co niektórzy powinni siedzieć w kryminale długie lata za swoje zachowania.Nie myście sobie [...],że życie kończy się na wsiorskim pradołku o nazwie Jasło i,ze nikt na was nie donosi taj jak donoszą do was wasi informatorzy-MAM WYMIENIĆ NAZWISKA INFORMATORÓW,którzy na mnie donoszą ?

Może dacie mnie do sądu-przestepczy złodziejski narodzie.
Odpowiedz
8
@ łodyniec
dnia 28.02.2013, 11:30 · Zgłoś
wymień te nazwiska :) bo fest ciekawy jestem :P
Odpowiedz
-10
@ Sven
dnia 28.02.2013, 11:36 · Zgłoś
Na ciebie tez donoszą takie rzeczy,o których nigdy byś nawet nie pomyślał i nigdy nie podejrzewał klienta,klientkę w swoim otoczeniu.

Ja mam to źle,że są to moi wrogowie nap.na ulicy Mickiewicza jest jeden informator,o którym wiem dla ułatwienia powiem,że ma cechy semickie.
Odpowiedz
1
@ ech...
dnia 28.02.2013, 13:45 · Zgłoś
Ojoj, jak mi przykro :( Ale mania prześladowcza nie jest przestępstwem, chociaż w pełni uleczyć się nie da... Nie trać ducha Sven! zwróć się do Twojego ulubionego [...] z cechami semickimi (cokolwiek to znaczy) z prośbą o odpis 1%. Może wystarczy na nowy, gustowny kaftanik?
Odpowiedz
8
@ JA
dnia 28.02.2013, 11:06 · Zgłoś
Policja pomaga - szybko pozbyć się pieniędzy z portfela...
Odpowiedz
1
@ do polic..
dnia 28.02.2013, 10:51 · Zgłoś
tak tylko prawo powinno byc dla wszystkich rowne a nie dla obywateli inne a dla policjantow inne dobrze ze sa fotoradary teraz pustawiane to psy tez musza placic jak ich zlapie na fotke bo odznaka juz im nie pomoze jak policjant po fachu zlapie
Odpowiedz
10
@ aro
dnia 28.02.2013, 10:06 · Zgłoś
Są i tacy co pomogą [ nie wypisać mandat], ale takich jest jak [...] po 25 roku życia. Może z 10-ciu na całą Polskę.
Odpowiedz
-24
@ POLIC....
dnia 28.02.2013, 10:04 · Zgłoś
policjant to człowiek reprezętuje prawo a nie , by ich oczerniać . przeszczegaj prawa to nie zrobi ci nikt nic złego ... pozdrawiam
Odpowiedz
10
@ szyd
dnia 28.02.2013, 11:02 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
-1
@ j
dnia 28.02.2013, 13:06 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
5
@ s k
dnia 28.02.2013, 14:06 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
-2
@ policjant
dnia 28.02.2013, 16:46 · Zgłoś
Stary, nie kompromituj naszego środowiska i nie pisz nieprawdy
Odpowiedz
17
@ ;D
dnia 28.02.2013, 09:57 · Zgłoś
a może by zrobić taki plebiscyt odnoszący się do SM? ;D
Odpowiedz
-2
@ jajaja
dnia 28.02.2013, 09:51 · Zgłoś
najlepiej jakby wszyscy dostali [...] to by pomogli tym co [...]tasme robia
Odpowiedz
8
@ ja
dnia 28.02.2013, 09:51 · Zgłoś
A mnie pomógł i wypisał mandat. Dziekuję!
Odpowiedz
28
@ kaktus
dnia 28.02.2013, 09:44 · Zgłoś
Pomagają...są nawet przypadki .że zostają u tych skrzywdzonych Pań na stałe.
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 28.02.2013, 09:49 · Zgłoś
taaaa pomagają wydać ciężko zarobione pieniądze :P
Odpowiedz
4
@ 18
dnia 28.02.2013, 10:22 · Zgłoś
zapewniają im ochrone całodobową prawie za darmo
Odpowiedz
2
@ policjant
dnia 28.02.2013, 16:45 · Zgłoś
niestety, kolego masz rację.
Odpowiedz
23
@ mieszkaniec jasła
dnia 28.02.2013, 09:40 · Zgłoś
zróbcie plebiscyt - policjant który najbardziej mi zaszkodził
albo - policjant który najczęściej jeździ na bani
Odpowiedz
7
@ 18
dnia 28.02.2013, 10:20 · Zgłoś
nie za dużo kandydatów by było
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 28.02.2013, 09:37 · Zgłoś
[...] nie pomagają :P chociaż ostatnio dostałem nagrodę 250 zł hahaha ale do zapłaty :P
Odpowiedz
3
@ moderator
dnia 28.02.2013, 16:55 · Zgłoś
250 - za sam wygląd, jak rozumiem
Odpowiedz
15
@ chemiczny
dnia 28.02.2013, 09:05 · Zgłoś
[...] Stanisław[...] jest najlepszym PSEM ! niestety juz na emeryturze :(
Odpowiedz
1
@ Lord
dnia 28.02.2013, 20:46 · Zgłoś
I ZNOWu " grzywacz monachijski " w świetle jupiterów !!!
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 01.03.2013, 09:05 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 01.03.2013, 09:06 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
35
@ al
dnia 28.02.2013, 09:00 · Zgłoś
Niestety żaden nigdy mi nie pomógł...
Odpowiedz
17
@ jeżynka:)
dnia 28.02.2013, 13:18 · Zgłoś
Powiem tak..mi też nigdy nie pomogła ,jeżdżę bez promili,w miarę przepisowo,nie kradnę :)nie tłukę ludzi nie wszczynam [...] więc Policja też mi nie zaszkodziła :)i nie bardzo mogę zrozumieć o co i dlaczego ich tak niecierpicie?,że dał wam mandat jak bylo50km ,a wy mieliscie120?,a może parę promili było w powietrzu?albo walka wręcz?,albo przemoc w rodzinie?.Sadzę ,że bez podstaw nikogo ni karzą ! Może się mylę?Może...
Odpowiedz
-3
@ jeżynka:)
dnia 28.02.2013, 14:08 · Zgłoś
Minusować ! ,bo u nas tak już jest ,że prawda w oczy kole:)
Odpowiedz
9
@ harald
dnia 28.02.2013, 16:35 · Zgłoś
mylisz się, czasem [...] nadużywa swoich kompetencji
Odpowiedz
3
@ policjant
dnia 28.02.2013, 16:44 · Zgłoś
przykro mi, ale się mylisz ale nie powiem Ci dlaczego ponieważ jestem policjantem i wiem więcej niż to co tu napisano. To jest tekst dla mas a jak jest rzeczywiście to wiedzą policjanci. Powiem tylko tyle- konkurs zorganizowany dla policjantów i zwycięzcę policjanta nagrodzi policjant. Orwellowski świat
Odpowiedz
6
@ Ejol
dnia 28.02.2013, 17:11 · Zgłoś
Czy ten ,,projekt" ma na celu przysłonięcie oczu i polepszenie wizerunku POLICJI za masowe łapanki i wystawianie surowych mandatów?

Czy to jest normalne, że w kraju w którym jedzie Policja (Polska) , zamiast czuć się bezpiecznie, czuję strach, że może wyglądam może podejrzanie, nie mam zapiętych pasów, albo włączonych świateł...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.