VII Zlot Militarny w Stępinie
10
W dniach 22 - 23 sierpnia 2009 r. miał miejsce VII Zlot Militarny w Stępinie. Impreza rozpoczęła się w sobotę w bunkrze zbudowanym dla Hitlera w Stępinie. Budowla służyła jako schron dla pociągów wożących Hitlera.




W tym roku na miłośników historii czekała wystawa pojazdów i kolekcji z okresu II wojny światowej. Na wystawie będzie można zobaczyć niemiecki czołg średni PZKWFIV, transportery opancerzone, motocykle, moździerze, ciężkie karabiny maszynowe, granatniki, broń osobistą z okresu II wojny światowej. Ponadto Grupy Rekonstrukcji Historycznej zaprezentowały sceny z różnych odcinków frontu. Można było spotkać kilkadziesiąt osób w mundurach, a także zobaczyć jak wyglądało stanowisko dowodzenia, umocniona pozycja moździerza, obozowisko polowe, stanowisko CKM, punkt sanitarny.




Największą atrakcją zlotu, zresztą tradycyjnie już była rekonstrukcja "Bitwy pod Falaise" na terenie kamieniołomu w Stępinie. Organizatorem widowiska było Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci . Jako żołnierze wojsk Armii Amerykańskiej, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Korpusu Szkockiego i wojsk niemieckich wystąpili członkowie Grup Rekonstrukcji Historycznej w mundurach z czasu II wojny światowej. Nie zabrakło efektów pirotechnicznych, broni, a także pojazdów z epoki.

Na imprezie nie zabrakło również stoisk z wypiekami i żywnością ekologiczną, a także atrakcji dla dzieci m.in. "dmuchańce", trampolina, konkursy i zabawy.
Jenny




W tym roku na miłośników historii czekała wystawa pojazdów i kolekcji z okresu II wojny światowej. Na wystawie będzie można zobaczyć niemiecki czołg średni PZKWFIV, transportery opancerzone, motocykle, moździerze, ciężkie karabiny maszynowe, granatniki, broń osobistą z okresu II wojny światowej. Ponadto Grupy Rekonstrukcji Historycznej zaprezentowały sceny z różnych odcinków frontu. Można było spotkać kilkadziesiąt osób w mundurach, a także zobaczyć jak wyglądało stanowisko dowodzenia, umocniona pozycja moździerza, obozowisko polowe, stanowisko CKM, punkt sanitarny.




Największą atrakcją zlotu, zresztą tradycyjnie już była rekonstrukcja "Bitwy pod Falaise" na terenie kamieniołomu w Stępinie. Organizatorem widowiska było Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci . Jako żołnierze wojsk Armii Amerykańskiej, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Korpusu Szkockiego i wojsk niemieckich wystąpili członkowie Grup Rekonstrukcji Historycznej w mundurach z czasu II wojny światowej. Nie zabrakło efektów pirotechnicznych, broni, a także pojazdów z epoki.

Na imprezie nie zabrakło również stoisk z wypiekami i żywnością ekologiczną, a także atrakcji dla dzieci m.in. "dmuchańce", trampolina, konkursy i zabawy.
Jenny
