Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W Dębowcu zakończono sezon motocyklowy (VIDEO)

39

Ponad pół tysiąca motocyklistów zjechało do Dębowca na zakończenie tegorocznego sezonu. (VIDEO) (FOTOGALERIA)

W dębowieckiej bazylice mniejszej na zakończeniu sezonu motocyklowego zjechali miłośnicy jednośladów z całej Polski. Na początku spotkania wszyscy uczestniczyli w mszy świętej. Na spotkaniu z motocyklistami nie był obecny organizator otwarcia sezonu - ksiądz Stanisław Kowalski, któremu kilka dni wcześniej tragicznie zmarł młodszy brat. 

- Nie ma z nami wielu młodych przyjaciół, nie ma Maćka z Górek, nie ma Mateusza, nie ma Michała, Rafał z Jedlicza, nie ma Mateusza z Lutczy. Ale oni są tutaj razem z nami, towarzyszą wam, może chcieliby dla was przekazać jakąś informację. Pragnę tych młodych objąć szczególną modlitwą - mówił na rozpoczęciu mszy kustosz dębowieckiej bazyliki,ksiądz Roman Grądalski. 

Po mszy świętej na "bacówce" w Dębowcu odbył się piknik i koncert zespołu "Daj spokój". Jeśli znajdą się chętni do komitetu organizacyjnego, to otwarcie i zamknięcie sezonu motocyklowego w Dębowcu stanie się imprezą cykliczną.

(gm)

Reklama

Komentarze: 39

Dodaj komentarz Widok:
4
@ Kokos
dnia 17.10.2012, 21:39 · Zgłoś
Zlot był super !
Tylko szkoda że bez Maliny... [*]
Odpowiedz
-3
@ Młody z Dębowca
dnia 02.10.2012, 19:56 · Zgłoś
A te 3 Samoloty co przeleciały nad parafialnym to też była część tej imprezy ? Do bicia dzwonów na mszy można się łatwo przezwyczaić bo z tym mamy do czynienia od dziecka, ale ten dziki ryk motocykli z klasztoru,to założę się,że sporo ludzi co najmniej zaskoczył. Biznes to biznes wiec Proboszczowi pewnie nie wypadało krytykować,ale dziwne trochę,że Księża tej mszy dla motocyklistów nie ustalili na godziny popołudniowe, żeby nie rozpraszać tych co poszli na 12 rykiem motocykli zapalanych przez motocyklistów z godziny 11...

A pomysł Saletynów w sumie nie taki zły,coś przynajmniej w okolicy się dzieje,a na różne modele motorów niejeden zerknie przy okazji. Jakby ci motocykliści zjeżdżali tu częściej może by się dało jakoś na tym zarobić,kto wie...
Odpowiedz
4
@ Krzekorz
dnia 02.10.2012, 20:26 · Zgłoś
motocyklsici eni zjezdzaja sie na zlocie by ktos mial zarobek. Porpsotu motocyklisci spotykaja sie co jaksi czas w takich grupach aby np pozeganc sezon, pomodlic sie wspolnie, porozmawiac i powymieniac doswiadczeniami. ALe Polacy wszedzie tlyk ointeres chca miec.
Odpowiedz
2
@ Młody z Dębowca
dnia 03.10.2012, 09:28 · Zgłoś
Jest bezrobocie w regionie,ludzie myślą i o pieniądzach,a dopóki się nie oszukuje to zarabianie nie jest przecież niczym złym.Oczywiście że motocykliści przyjechali tu głównie dla rozmowy i modlitwy,czy ja gdziekolwiek pisałem,że to złe i że koniecznie powinni przynosić gminie duże dochody ? NIE.Ja o spotkaniu wyrażam się raczej pozytywnie, jedyne co mi się bardzo nie podobało to to,że mogli to jednak zrobić później, bo było nie było - ludzie do kościoła Parafialnego też poszli się modlić,niektórzy stali na zewnątrz nawet, i trochę to głupio wyszło.To,że przyjechali akurat tutaj, to w sumie fajna sprawa, ostatecznie tutaj niemal nic się nie dzieje poza 2 odpustami,festynem i meczami - więc to zawsze jakaś odmiana... Okoliczne tereny są wogóle całkiem niezłe dla różnych wycieczek motocyklowych,ruch mały i świeże powietrze... A jak ludzie popatrzą jak wyglądają porządne motocykle i porządni motocykliści to tak źle ?
Odpowiedz
4
@ Krzekorz
dnia 03.10.2012, 15:38 · Zgłoś
wiesz motocyklisci udzielaja sie charytatywnie :) oddaja krew, wspomagaja domy dziecka, a zazwyczaj zloty motocyklowe sa dla samych motocyklistow :) sa tayc ktorym podoba sie ze lduzie chodza i patrza a innym to znowuz przeszkadza :) Trudno kazdem udogodzic :)

a jaki interes w tym jescze widzisz? tak jak mowie motocyklisci to nie zli ludzie poniewaz pomagaja jak sie da :) Zalezy jak ktos patrzy :)
Odpowiedz
-1
@ KGR
dnia 03.10.2012, 20:50 · Zgłoś
bo na mszę powinno się chodzic do kościoła, a nie pod kościół - wtedy nikomu nie przeszkadzałoby to w "podpłotowej modlitwie"
Odpowiedz
2
@ Krzekorz
dnia 04.10.2012, 16:48 · Zgłoś
KGR teraz to wiesz nie ktorzy co nawet w piewszej lawce siedza to [...] pamietaja co an mszy bylo :) najwazniejesze to jest aby uczestniczyc duchowo a nie cielesnie :)
Odpowiedz
6
@ Ja
dnia 02.10.2012, 08:04 · Zgłoś
Jestem za tym bo motocyklisci też chescijani ich miejsce jest u Matki Placzoncej
wDębowcu a co do księdza może mu było wygodnie jechac na motocyklu
zamiast is na nogach.pozdrawiam wszystkich .
Odpowiedz
-3
@ wujek dobra rada
dnia 01.10.2012, 23:43 · Zgłoś
Nic się w kraju nie może już odbyć bez kropidła
Odpowiedz
-14
@ Asia
dnia 01.10.2012, 21:36 · Zgłoś
Kościół i plac wokół niego ma być miejscem skupienia,wyciszenia i modlitwy. Motory mogły stać na parkingach, a ksiądz powinien tam pójść i pokropić je wodą święconą, nie jechać na motorze. Tak się nie godzi. Za dużo przedstawień w miejscach świętych. Tu ludzie byli skupieni na oglądaniu motorów, a nie na uwielbieniu Boga. Kapłani Chrystusowi,
obudźcie się !
Odpowiedz
9
@ Krzekorz
dnia 01.10.2012, 23:02 · Zgłoś
motocyklisci zjechali sie akurat do miejsca takiego. oczywiscie bo motocyklisci to nei ludzie i i mnie wolno postawic swoich maszyn w tym miejscu tak?
a ksiadz nie moze ejchac na motocyklu ?
MOtocyklisci przyjechali aby sie zjednoczyc razem w modlitwie oddac hold wszystkim zmarlym w tym sezonie.

To ja powiem tak po co co roku na odpustach tyle ludzi depta ten trawnik na placu?? powinno sie stac na chodniku tlyk oi wylacznie bo szkoda trawy...
Odpowiedz
-5
@ :)
dnia 01.10.2012, 18:07 · Zgłoś
oj tam wielkie halo , takie sobie , nawet komarka niebyło!!!
Odpowiedz
5
@ Krzekorz
dnia 01.10.2012, 20:57 · Zgłoś
byl romet ogar 200 :)
Odpowiedz
7
@ yamaha
dnia 01.10.2012, 17:50 · Zgłoś
A ja proponuje żeby impreza motocyklowa w Dębowcu zakończenia i otwarcia trwała trzy dni, od piątku wieczór do niedzieli. Bo to super miejsce i super atmosfera i najważniejsze coś się dzieje. Może to być miejsce pięknych zlotów...
Odpowiedz
7
@ Krzekorz
dnia 01.10.2012, 17:59 · Zgłoś
wtedy na pewno by musieli brac oplaty za wjazd, uzyskac wiecjep ozwolen, i wgl. Nie takie to proste jak sie wydaje :)

ale pomysl nie jest zly :) i tu bylo by lepsze miejsce niz stadion kolo orlenu gdzie impreza zostala lekko rozwalona przez tych dresow ktorzy robili grande bez powodu.
Odpowiedz
12
@ EkoNom
dnia 01.10.2012, 16:46 · Zgłoś
Szkoda, że słabo nagłośniona akcja...też byśmy z wielką przyjemnością wzięli udział w takim przedsięwzięciu. Gratulacje za pomysł i organizację!

Nie wszyscy motocykliści jeżdżą jak [...] e, w większej mierze wypadki są spowodowane przez samochody osobowe, ale to nie zwalnia motocyklistów z ostrożności.
Odpowiedz
20
@ Xena
dnia 01.10.2012, 15:34 · Zgłoś
A Matka Boża płacze z powodu tych, którzy gardzą życiem ludzkim pytając "Ile nerek udało się zebrać?"
Jestem MOTOCYKLISTKĄ od 10 lat. I jeśli przyjdzie mi zapłacić najwyższą cene za moją pasje to chciałabym żeby moja nerka nie trafiła dla takiego [...]- jakich tu nie mało, patrząc na te komentarze.
Z motocyklowym pozdrowieniem "lewa w górze" Xena- współorganizator i pomysłodawca zlotu
Odpowiedz
17
@ Krzekorz
dnia 01.10.2012, 16:20 · Zgłoś
jak patrze na te komentarze z zpaytaniem ile nerek itp wczoraj zebrnao to az odniechciewa mi sie meic przy sobie karteczki wrazie mojej smierci ze chce aby moje narzady zostaly oddane do przeszczepu. Bo jak widze te [...] komentarze i pomysle ze moja nerka poszla by do ktoregos z autorow tych komentow to juz wole wziasc ja ze soba...
Odpowiedz
3
@ pyniu
dnia 03.10.2012, 12:29 · Zgłoś
Brawo dla Ciebie!!!
Odpowiedz
11
@ motor
dnia 01.10.2012, 15:26 · Zgłoś
Ja tam lubię choppery, Na ścigaczach 90% to dawcy nerek jeżdzą bez opamiętania,bo nie po to kupują ścigacza żeby pyrkać 60km/h,tylko po to żeby czuć adrenalinę .A ci co jeżdzą na Chopperach jeżdzą dla przyjemności i delektują się z jazdy, i takich motocyklistów lubię.
Odpowiedz
-2
@ Krzekorz
dnia 01.10.2012, 16:18 · Zgłoś
nie wime co wam nei pasuejw dawcach... nawet jelsi zgina to ktos dzieki nim moze przezyc, wiec powinniscie sie cieszyc a nie [...]... smuty. Bo kazdem uzawsze cos nie spasuje ;/
Odpowiedz
-5
@ antymotor
dnia 01.10.2012, 14:44 · Zgłoś
Wczoraj miałem przyjemność jechać samochodem przez Dębowiec i okolice około 14. W Dębowcu banda cwaniaczków na rożnego rodzaju motorach (żeby nie mówiło się że tylko na ścigaczach szaleją) jechała jak by była najważniejszą na drodze. Żadnych kierunków, jazda środkiem drogi po 2-3 motory obok siebie, podawanie ręki itp itd... aż w końcu blokowanie ruchu, bo musieli sobie stanąć na środku zakrętu i porozmawiać. Jechało około 30 motorów od Łazów. Potem przez Majscową od Jasła dopadło mnie dwóch szybkich i pod górkę na czołówkę.
Bezmuzgi totalne - cała prawda o motocyklistach.
I wszystko to na chwałę Matki Bożej z La Salette.
Co na to saletyni? Ile nerek wczoraj udało się zebrać?
Odpowiedz
4
@ txh
dnia 02.10.2012, 10:55 · Zgłoś
to czym jechales ze nie mogliscie sie wyminac? tirem czy maluchem?
Odpowiedz
0
@ pyniu
dnia 03.10.2012, 12:27 · Zgłoś
Jak jesteś lepszy od nas to weź i oddaj komuś nerkę albo coś innego!!!
Odpowiedz
12
@ ktoss
dnia 01.10.2012, 14:07 · Zgłoś
dla mnie osobiscie mieszkanca Dębowca z byłego Sanktuarium a teraz obecnej Bazyliki od pewnego czasu zrobiono miejsce sensacji i rozrywki, nie to co bylo kilkanascie lat temu nie było organizowanych wesel, chrzcin czy tego typu atrakcji, bylo to miejsce skupienia i modlitwy, teraz to jest miejsce zarobku !! jak mam okazje byc na slubie tam w bazylice to az mnie mdli jak prowadza te wszystkie atrakcje, bicie braw, oglaszanie panstwa..., gratulacje dla rodzicow, sesja fotograficzna pod koniec mszy, obejscie figury MBS z orszakiem rodzicow, druzbow i ksiedza, wyprowadzenie panstwa mlodych przez ksiedza na pole i znow gratulacje i wiele innych fajerwerkow. Szkoda mi ze tak się wszytsko zmienia i robi sie wiekszy szum niz to wszytsko warte.
Odpowiedz
-7
@ Fiat 126 p
dnia 01.10.2012, 14:49 · Zgłoś
do >>> ktoś !
chyba te zmiany na dobre wychodzą.
dawniej młodemu wybranki szukali rodzice i >>ta ma być >>> nie inna >>> czy tęsknisz za takimi czasami ???
a uroczystości są piękne >>> no i ten pan organista >>> ach.
Odpowiedz
3
@ łodyniec
dnia 01.10.2012, 20:10 · Zgłoś
a po co niby jest [...] jak nie po to by z biedoty drzeć kasę ile sie tylko da :p
Odpowiedz
0
@ Krzekorz
dnia 09.10.2012, 08:43 · Zgłoś
sa takze politycy
Odpowiedz
26
@ Fiat 126 p
dnia 01.10.2012, 12:43 · Zgłoś
brawo dla organizatorów !!!
brawo dla uczestników !!!
oby takich spotkań było więcej !!!
tyle w temacie .
Odpowiedz
-32
@ :/
dnia 01.10.2012, 12:39 · Zgłoś
Dezynfekcja -> dezynsekcja -> deratyzacja -> DEMOTORYZACJA
Odpowiedz
18
@ wuwuo
dnia 01.10.2012, 18:33 · Zgłoś
dla Ciebie deidiotyzacja !
Odpowiedz
-42
@ łodyniec
dnia 01.10.2012, 12:19 · Zgłoś
to ile w tym sezonie nerek ,siatkówek oka i wątrób zostało "oddanych " :P
Odpowiedz
4
@ txh
dnia 02.10.2012, 10:54 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ gonia
dnia 03.10.2012, 21:13 · Zgłoś
[...] z nas nic nie nadaje się do pobrania!
Odpowiedz
-36
@ Schlierenzauer
dnia 01.10.2012, 12:11 · Zgłoś
sezon na organy zakończony ! :)
Odpowiedz
-38
@ on
dnia 01.10.2012, 12:08 · Zgłoś
zaklucacze spokoju,ciesze sie ze konczycie ,a [...] jak zwykle swoje 5zl musiaj dodac
Odpowiedz
6
@ elloo
dnia 02.10.2012, 17:45 · Zgłoś
koles jak cie to nie interesuje to niekomentuj niepotrzebnie !!! Obejdzie sie bez twojego zdania !!! a wlasciwie kogo twoje zdanie obchodzi liczy sie PASJA do tych sprzętów !!!
Odpowiedz
16
@ Anonimek
dnia 01.10.2012, 11:45 · Zgłoś
Spoko ksiądz
Odpowiedz
16
@ Zatruty Świat ?
dnia 01.10.2012, 11:01 · Zgłoś
Fajne motorki, tylko jakoś mało impreza nagłośniona była .

---
Re: GMO, Alarm dla świata
http://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=65&t=9337&start=15#p149021
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.