Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W DPS-ie powstaje nowa kuchnia i pralnia

28

Rozpoczęły się prace budowlane kuchni oraz pralni wraz z zapleczem socjalnym w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Inwestycja realizowana przy udziale finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007 – 2013 zostanie zakończona w lipcu 2012 roku i kosztować będzie 4 mln 331 tys. zł.


Pomieszczenia powstaną w nowym budynku, który jest budowany na miejscu poprzedniego. W ubiegłym tygodniu robotnicy przystąpili do rozbiórki starego pawilonu. – Ten budynek był w takim stanie, że wymagał już gruntownego remontu. Nadzór budowlany warunkowo dopuścił jego użytkowanie tylko na rok. Musimy więc wybudować nowy, bo nie ma sensu remontować tego co jest – mówi Karol Adamski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Obecnie zakres prac obejmuje budowę przewiązki dla osób niepełnosprawnych do pawilonu nr 10, budowę pawilonu nr 3 - kuchni i pralni z wyposażeniem oraz zaplecze socjalne. – Inwestycja rozpoczęta w roku 2010, którą przejąłem była zarówno dla mnie, jak i dla Zarządu Powiatu nie lada wyzwaniem. Kosztorys na ten etap opiewał na kwotę 8,8 mln zł, podczas gdy w projekcie zabezpieczono na ten cel 3 mln 525 tys. zł. Podjęliśmy decyzję o szeregu zmian w projekcie, co pozwoliło ograniczyć koszt realizacji tego zadania do kwoty niewiele ponad 4,3 mln zł. To duży sukces, że fatalnie przygotowana przez mojego poprzednika inwestycja nie upadła, lecz doczekała się realizacji – mówi Tadeusz Górczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Dzięki inwestycji, która spełnia standardy zarówno polskie jak i unijne, poprawi się dostępność i jakość pomocy społecznej świadczonej w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Nowe zaplecze wraz z wyposażeniem poprawi także warunki socjalne pracowników zatrudnionych w DPS.


Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
1
@ znajomy
dnia 15.08.2011, 20:41 · Zgłoś
tylko fałsz i obłuda jak rządziło SLD to jeden gość związkowiec tam należał jak PIS to też się tam zapisał teraz PLATFORMA TO WLAZŁ BEZ MYDŁA i rządzi i manipuluje innymi totalny fałsz po-paczcie kogo wybieracie,ludzie opamiętajcie się oni się cieszą bo mają kasę a my niewolnicy cierpimy
Odpowiedz
-1
@ do j23
dnia 14.08.2011, 14:33 · Zgłoś
tak się składa że pracownicy cenią bardzo rozwagę ,spokój i rozsądek obecnego dyrektora a ty Dps-owiec jesteś chyba byłym pracownikiem dps,dlatego w tobie tyle jadu.
Odpowiedz
0
@ Zawirował świat :D
dnia 15.08.2011, 18:19 · Zgłoś
Którzy pracownicy??? :D:D:D:D DPSowiec aleś pojechał po bandzie ruszyłeś "Lucka" :D:D
Odpowiedz
0
@ DPSowiec
dnia 13.08.2011, 18:25 · Zgłoś
to nie wykształcenie, nie staż pracy,nie pracowitość itd. zadecydowały o obecnym stołku Adamskiego, dalej liczą się układy i intrygi, a jaki to "pracuś" i "fachowiec" z obecnego dyrektorka to załoga DPS-u i mieszkańcy doskonale wiedzą
Odpowiedz
0
@ Adam
dnia 13.08.2011, 12:26 · Zgłoś
Do zaradnego!Zamknę dziób argumentami bo kto by sobie ręce brudził?
Odpowiedz
2
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 13.08.2011, 00:20 · Zgłoś
Z a taka kasę niejeden Kowalski wybudowałby prawdziwą rezydencje a nie samą pralnię i stołówkę i zaplecze...
Odpowiedz
1
@ werew
dnia 12.08.2011, 19:53 · Zgłoś
Naprawdę jak czytam te bzdety i te niby poczynania Górczyka to żal, że takich ludzi się wybrało. Oby ta kadencja jak najszybciej minęła bo rozwoju Jasła i powiatu z pewnością tym gronem chyba nie osiągniemy.
Odpowiedz
0
@ keller
dnia 12.08.2011, 19:52 · Zgłoś
a co z vc-burmistrzem ??? jak sie trzyma na swoim stanowisku po jezdzie pod wpływem alkocholu !!! nadal jest naszym przykładem społecznym ??? tylko proszę o nie kasowanie mojego postu !!
Odpowiedz
2
@ Adam
dnia 12.08.2011, 17:57 · Zgłoś
Przebywam na wakacjach w USA!A co nie wolno?Kmiecikowi do Paryża wolno a mnie nie?Ty zaradny z Folusza gdyby nie ja to nie miałbyś o czym dyskutować bo tam nic by się nie działo więc [...] dziub bo jak wrócę to ci go całkiem zamknę!
Odpowiedz
1
@ ABC
dnia 12.08.2011, 21:29 · Zgłoś
To jest grozba karalna !!! Zastanów sie co piszesz !!! Na to są paragrafy !!!
Odpowiedz
0
@ Zocha
dnia 13.08.2011, 12:04 · Zgłoś
To się radny popisł widać poziom!!!
Odpowiedz
0
@ ````````````
dnia 12.08.2011, 13:48 · Zgłoś
Przebrała się miarka. Popieram Tadka-Jarka:):):)
Odpowiedz
2
@ Zaradna
dnia 12.08.2011, 11:03 · Zgłoś
A czy to prawda,że za-radny Pawluś z PiS-u, który robił tą kuchnię i pralnię i zrobić nie zrobił, wyjechał do USA, a dietę radnego pobiera, mimo, że nie bierze udziału w pracach rady? Jeżeli taka jest prawda, to prawy i sprawiedliwy radny winien bezzwłocznie zrzec się mandatu na rzecz kogoś, kto nie [...] z kraju, tylko zajmie się z oddaniem sprawom powiatu jasielskiego.
Odpowiedz
0
@ Zorientowany
dnia 12.08.2011, 20:10 · Zgłoś
Jak Pan Pawluś wyjechał na wakacje do USA, to diety nie pobiera, bo dietę otrzymują tylko radni obecni na posiedzieniach. Pan Adam to prawdziwy patriota, takich nam potrzeba ludzi, a nie sprzedawczyków, ciepłych kluseczek i wazelinki.
Odpowiedz
0
@ ABC
dnia 13.08.2011, 11:00 · Zgłoś
Nieprawda dieta wpływa na konto p. Adama! Zorientowany nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Odpowiedz
0
@ kot
dnia 11.08.2011, 15:51 · Zgłoś
zeby jeszcze miejscowych chcieli zatrudniac to by bylo okey
Odpowiedz
0
@ Zocha
dnia 11.08.2011, 21:42 · Zgłoś
A tu tylko znajomości!
Odpowiedz
0
@ Wojtek
dnia 12.08.2011, 09:01 · Zgłoś
[cytat=Zocha]A tu tylko znajomości![/cytat]

jedno nie wyklucza drugiego
Odpowiedz
0
@ miejscowy
dnia 12.08.2011, 15:49 · Zgłoś
szczera prawda!!!
Odpowiedz
-2
@ 33
dnia 11.08.2011, 13:34 · Zgłoś
Szacun dla Górczyka naród [...] wszystko kupi
Odpowiedz
2
@ ++
dnia 11.08.2011, 13:17 · Zgłoś
przepowiednie jasnowidzów !!! a gdzie kachlik
Odpowiedz
1
@ znajomy
dnia 10.08.2011, 21:14 · Zgłoś
na zastępce pani Ala albo Beata
Odpowiedz
0
@ Do znajomy
dnia 12.08.2011, 08:40 · Zgłoś
Z jakiej obcji politycznej te PANIE??
Odpowiedz
-5
@ j23
dnia 10.08.2011, 18:52 · Zgłoś
Oj zapwewniam,że dyrektor Adamski spełnia wszystkie wymogi do tego aby być dyrektorem tzn.wykształcenie ,specjalizacje z pomocy społecznej ,staż prracy itd,
a zastępcy póki co nie ma ha ha ,zobaczymy co będzie???
Odpowiedz
10
@ Jureczek
dnia 10.08.2011, 18:42 · Zgłoś
Ciekawy jestem jakie trzeba mieć kwalifikacje ,żeby zostać dyrektorem lub vice dyrektorem na tej placówce ?
Odpowiedz
-17
@ pani barabara
dnia 10.08.2011, 19:44 · Zgłoś
czeba mieć dobre serce dla ludzi i poukładane w głowie
Odpowiedz
7
@ słonik
dnia 11.08.2011, 08:30 · Zgłoś
Trzeba się zapisać do Pruszkowa Obywatelskiego...
Odpowiedz
1
@ Góra
dnia 10.08.2011, 17:52 · Zgłoś
A ja juz mam nową kuchnie i pralnie i nikomu się nie chwalę
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.