Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W gminie Kołaczyce powstanie 8 placów zabaw

31

Już w sierpniu w każdej miejscowości gminy zostanie uruchomiony plac zabaw dla dzieci.


- Pomysł uruchomienia placów zabaw na terenie gminy Kołaczyce powstał w ubiegłym roku, przy konstrukcji budżetu. - powiedziała nam burmistrz Kołaczyc, Małgorzata Salacha - Pojawiła się szansa pozyskania środków unijnych w związku z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach osi 4 programu LEADER w Lokalnej Grupie Działania “Nowa Galicja”. Gmina skorzystała z tej możliwości, złożyła wniosek i udało się dostać pieniądze.

Placów zabaw będzie osiem - po jednym w każdej miejscowości. W tej chwili są one budowane, zakończenie prac jest zaś planowane w połowie sierpnia.

Na placach instalowane będą huśtawki wagowe i wiszące, piaskownice, sprężynowce itp. zabawki  - Będą tam też konstrukcje złożone takie jak np. Małpi Gaj. To będzie stanowiło dla najmłodszych nie tylko frajdę ale też wyzwanie. Poza tym liczymy, iż place mogą stać się miejscem integracji dla rodziców. - mówiła burmistrz - Być może, gdy place będą funkcjonować, rozbudujemy infrastrukturę.

Pewne trudności pojawiły się w związku z placem w Nawsiu Kołaczyckim. - Początkowo planowaliśmy zrobić plac zabaw w Nawsiu niedaleko Domu Ludowego, okazało się jednak, że podczas powodzi teren ten został zalany. Zrezygnowaliśmy więc z tego miejsca, ponieważ kolejna powódź mogłaby zniszczyć plac. - tłumaczyła Małgorzata Salacha - Mamy już niemal kupioną nową działkę, w nowym miejscu, mamy od właściciela prawo dysponowania tym gruntem i mamy pozwolenie na budowę placu w nowym miejscu.

Koszt inwestycji przekracza 600 tysięcy złotych. Jest ona finansowana w połowie ze środków unijnych, w połowie zaś z budżetu gminy.


Kamil Sokołowski
sokolowskie@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Radek
dnia 03.09.2010, 21:58 · Zgłoś
Pani Burmistrz Kołaczy to człowiek, sprawia tylko wrażenie osoby kompetentnej, niestety taką nie jest.
Ludzie wybierzmy ludzi którzy potrafią myśleć technicznie to kandydaci na owe stanowiska.
Przede wszystkim z sercem!
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 26.08.2010, 17:42 · Zgłoś
o i macie następny niezadowolony z placu zabaw,a co wam do [...] ten plac tak przeszkadza,nikt wam tam nie każe chodzić,on jest zrobiony dla dzieci...a wy nic tylko labicicie...a ciekaw jestem czy wy coś zrobiliście koło tej rzeki,bo jak się domyślam to nic...No prażka co za nudne społeczeństwo!!!
Odpowiedz
0
@ ik...
dnia 26.08.2010, 17:36 · Zgłoś
Do CHORE PAŃSTWO:firmę czy zakład[...] chyba nie z tej planety jesteś.Pracy jest dość,tylko trzeba [...] z wyra ruszyś i ją podjąć,bo tacy właśnie jak ty mają najwięcej do gadania ,że pracy niema,tyko się im robić nie chce,tylko na zasiłkach siedzą bo im tak wygodniej...nieprzepracowują się a kasa co miesiąc jest...
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 26.08.2010, 14:44 · Zgłoś
pani burmistrz lepiej niech się zajmie czyszczeniem i regulacjom rzeki by ludzie nie byli zalewani a nie placami zabaw .Wstyd że po ostatniej powodzi nikt palcem nie tknął by usunąć tamy z koryta rzeki
Odpowiedz
0
@ do "tuttturu"...
dnia 28.07.2010, 20:57 · Zgłoś
W pełni racja, tak chorego pomysłu jeszcze w kołaczycach nie było, tyle zmarnowanej kasy na zamknięte klatki na wsiach, gdy prawie każdy ma chuśtawkę i piaskownicę dla maluchów koło domu. Ciekawe czyj to był pomysł, bo chyba ten "ktoś" albo wymyślił to po [...], albo ma w tym swój interes.
Odpowiedz
0
@ tuttturu
dnia 28.07.2010, 16:53 · Zgłoś
mam dzieci, ale po co place zabaw? Wiem, że są potrzebne, ale są pilniejsze sprawy. W Kołaczycach i okolicach nie ma bloków, każdy ma swoje podwórko i może dzieciom zrobić za nie wielkie pieniądze mały plan zabaw, wystarczy użyć wyobraźni. Zamiast tego proponuje wały, bo tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci jak i dorosłych. najpierw proszę zapewnić bezpieczeństwo a później wygody....
Odpowiedz
0
@ zzzzzzzzzzzz
dnia 28.07.2010, 14:46 · Zgłoś
ale w kołaczycach już jeden "[...]" jest to po co drugiego
Odpowiedz
0
@ do Chcą zaistnieć...
dnia 28.07.2010, 10:59 · Zgłoś
idz [...] z powiazanym snopkiem siana . miastowy sie znalazl.
Odpowiedz
0
@ Chcą zaistnieć...
dnia 27.07.2010, 23:40 · Zgłoś
ale "[...]" nie bardzo wiedzą jak...???
W tym MIESCIE Kołaczyckim [...] oborą...
Odpowiedz
0
@ do CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 27.07.2010, 21:09 · Zgłoś
jeszcze jedno, pracodawca ma Ci zapłącić pensję, a nie dbać o to by Ci było dobrze. Jedź do chin, korei i sprawdź, może tam będzie Ci lepiej.
Odpowiedz
0
@ do CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 27.07.2010, 21:07 · Zgłoś
A co ma urząd miasta do miejsc pracy? Państwo już dawno żadnego zakładu pracy nie założyło. Chyba pomyliły Ci się czasy kolego bo "czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy" minęły.

Idź do urzędu pracy, dowiedz się o dofinansowaniach do założenia działalności gospodarczej zarówno z samego UP jak i uni europejskiej. Załóż sobie firmę, najmij ludzi i płać im pensje jaką sobie chcesz.

A nie jęcz pod karzdym newsem że Ci mało, że Ci mają dać, że Ci się należy. Bo nic Ci się od nikogo nie należy.
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 27.07.2010, 20:00 · Zgłoś
Zamisast zakładu pracy, czy firmy , która da godziwie zarobić - 8 placów zabaw - nic tylko grabki, foremki, wiaderka, łopatki i do zabawy !!!
Odpowiedz
0
@ n
dnia 27.07.2010, 17:53 · Zgłoś
Popieram pomysł, wreszcie będzie można wyjść z dzieckiem by mogło pobawić się również w swojej miejscowości, a nie tylko okazjonalnie będąc w większym mieście.Oby tak dalej.
Odpowiedz
0
@ JP
dnia 27.07.2010, 11:45 · Zgłoś
bardzo fajny pomysł
Odpowiedz
0
@ xxxxxxxx
dnia 27.07.2010, 11:40 · Zgłoś
pieniadze ida w bloto, nie mozna zrobic jednego placu zabaw a porzadnego ?
Odpowiedz
0
@ Ze tak zapytam...
dnia 26.07.2010, 23:42 · Zgłoś
Panią Małgorzatę, "Srodki unijne" są z kosmosu...??? a może są jednak od nas (członków unii), tylko po drodze trzeba wyżywić stado biurokratycznych darmozjadów , których również w kołaczycach nie brakuje...
Odpowiedz
0
@ jk
dnia 26.07.2010, 22:34 · Zgłoś
do SUM, bardzo dobry i trafiony pomysł!a jeśli Kołaczyce mają jakieś długi to Unia za nie nie zapłaci człowieku!!!
Odpowiedz
0
@ mieszkanka Kołaczyc
dnia 26.07.2010, 22:11 · Zgłoś
Proszę sobie wyobrazić, że w Kołaczycach z roku na rok jest coraz więcej dzieci i ich liczba będzie się zwiększać bowiem powstaje coraz to więcej nowych domów.Zazdrość proszę państwa przez Was przemawia..A nie wolno zazdrościć,.Pani Burmistrz potrafi dostrzec wiele spraw...Kultura, dzieci, straż...A, że niektórych to boli czy im przeszkadza to już ich problem,Kołaczyce się rozwijają nie ma co!Tak trzymać!!!
Odpowiedz
0
@ Maja.
dnia 26.07.2010, 21:02 · Zgłoś
bardzo dobra inwestycja,a następna to generalny remont przedszkola bo to jest w kiepskim stanie.
Odpowiedz
0
@ mama
dnia 26.07.2010, 19:05 · Zgłoś
popieram ten projekt. wreszcie będzie można wyjść gdzieś z dzieciakami.
Odpowiedz
0
@ ee
dnia 26.07.2010, 18:46 · Zgłoś
a co chuliganeria nie moze sobie w piasku pogrzebac czy na zjezdzalni pupcie polozyc? powrot do dziecinstwa ;-)
Odpowiedz
0
@ *
dnia 26.07.2010, 18:35 · Zgłoś
wspaniala inwestycja! Dzieci i mlodziez to PRZYSZLOSC i nalezy w nich inwestowac, bo starzy nic oprocz wszczynania klotni o byle co nie potrafia! WSTYD DZIECIOM PRZYNOSICIE!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 26.07.2010, 17:20 · Zgłoś
tak zle i tak nie dobrze,co ci ludzie chca w koncu.
Odpowiedz
0
@ RedaktorNaczelniowy
dnia 26.07.2010, 16:04 · Zgłoś
A wejście sobie tą kobitę ...... dopłacimy wam jeszcze ... :P
Odpowiedz
0
@ jo
dnia 26.07.2010, 15:50 · Zgłoś
Tylko co by te place zamykane na noc były,bo w przeciwnym razie w mgnieniu oka zostaną zdewastowane przez lokalną chuliganerie
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 26.07.2010, 15:46 · Zgłoś
Moze powiedzmy ile gmina Koaczyce ma małych dzieci?? Czy te place zabaw beda po to aby lumpy pily [...] i [...] do piasku??
Odpowiedz
0
@ sum
dnia 26.07.2010, 15:01 · Zgłoś
A może ktoś zapyta ile gmina Kołaczyce ma niespłaconych długów. [...]relami się podniecacie, a o rzeczach istotnych nie mówicie, lub je przemilczacie.
Odpowiedz
0
@ do aguska
dnia 26.07.2010, 14:25 · Zgłoś
prawdziwa blondynka z ciebie! To ty zawsze musisz [...] dobra informacje.
Odpowiedz
1
@ aguska_@@
dnia 26.07.2010, 13:59 · Zgłoś
super beda miec gdzie pieski zalatwiac swoja potrzebe :)))
Odpowiedz
-1
@ mos
dnia 26.07.2010, 13:29 · Zgłoś
Tyle narzekania na Unię Europejską a gdyby nie ona to Polska rozwijałaby się dwa razy wolniej.
Odpowiedz
-1
@ MM
dnia 26.07.2010, 12:46 · Zgłoś
Pani Małgorzata na burmistrza Jasła, ale kołaczycanie zapewno tanio jej nie oddadzą. Wymiana za naszą obecną napewno nie wchodzi w grę.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.