Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W jaki sposób można zadbać o pielęgnację włosów?

0

Piękne włosy to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Mimo tego, że czasem są one traktowane gorącym powietrzem podczas zabiegów u fryzjera, a także zdarza się je farbować, ingerując w ich naturalny wygląd, każda z nas marzy o tym, aby móc cieszyć się olśniewającą fryzurą. Co robić, aby Twoje kosmyki wyglądały zdrowo? Poznaj metody, których warto używać w pielęgnacji włosów.

Jaki szampon do włosów wybrać?

Istnieje wiele rodzajów szamponów do włosów. Przy zakupie najlepiej jest kierować się zaufaną marką oraz w miarę krótkim składem. Wybieraj wśród preparatów przeznaczonych do pielęgnacji Twojego rodzaju włosów. Najlepiej jest myć włosy delikatnymi środkami, które nie uszkadzają delikatnej struktury włókien. Włosy myj tak często, jak tego potrzebujesz. Od częstotliwości ważniejszy jest sposób, w jaki to robisz.

Czy metoda mycia włosów ma znaczenie?

Oprócz odpowiedniego kosmetyku do mycia włosów bardzo ważną rolę gra sposób jego aplikacji. Pamiętaj o tym zawsze wtedy, gdy będziesz myć swoje kosmyki, a właściwie – gdy będziesz oczyszczać skórę głowy, ponieważ na tym polega mycie włosów. Aby nie naruszyć ich struktury, unikaj pocierania. Delikatne łuski podczas tarcia odchylają się, w wyniku czego włosy stają się chropowate i matowe. Również tarcie włosów ręcznikiem podczas osuszania może powodować ich niszczenie.

Pod prysznicem nie ustawiaj też zbyt gorącej wody. Umiarkowana temperatura, wstępne rozrobienie odrobiny mydła w dłoniach oraz delikatne koliste ruchy – to przepis na prawidłowe mycie włosów. Nie zapomnij o dokładnym wypłukaniu szamponu za pomocą strumienia ciepłej wody, a następnie o delikatnym osuszeniu ich ręcznikiem.

Wzmacnianie skóry głowy za pomocą odżywki

Regularne stosowanie odżywki do włosów nie tylko dostarcza ich cebulkom cennych składników, ale też pozwala zamknąć łuski i obciążyć kosmyki. Dzięki temu prezentują się znacznie lepiej niż bez stosowania odżywki. Rodzaj odżywki możesz dobrać do Twoich potrzeb. Mogą to być np. odżywki przeciw wypadaniu, odżywki do włosów farbowanych, przetłuszczających się lub cienkich. Warto także stosować serum oraz wcierki do włosów.

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą

Włosom niezwykle szkodzi wysoka temperatura oraz suche powietrze. Dlatego najlepiej jest unikać suszenia ich za pomocą suszarki. Jeśli już musisz w ten sposób przyspieszyć schnięcie fryzury, wybierz chłodny strumień powietrza i susz włosy z odpowiedniej odległości. Gdy stosowanie wysokiej temperatury jest zabiegiem, z którego nie chcesz rezygnować, zaopatrz się w preparaty z termoochroną. Możesz ich używać zarówno do suszenia włosów, jak i do stylizacji za pomocą lokówki lub prostownicy.

Regularne stosowanie sprawdzonych metod pielęgnacji włosów może sprawić, że będą one prezentować się niezwykle efektownie. Pamiętaj o odpowiednim doborze fryzur, ochronie kosmyków przed wiatrem, słońcem i mrozem, a także o regularnych wizytach u fryzjera. Stosuj zdrową dietę i aktywny tryb życia, a Twoje włosy będą lśniły prawdziwym naturalnym pięknem.

Najlepsze kosmetyki do włosów dostępne są na stronie https://www.phlov.com/70-wlosy

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 18.01.2022, 11:33
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Wszystko o pracy, edukacji i planowaniu kariery w jednym miejscu

   

  W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Ponad trzydziestu wystawców, wśród których znalazły się przedsiębiorstwa prowadzące działalność w różnych branżach, uczelnie wyższe, czy też szkoły ponadpodstawowe miały okazję do zaprezentowania swojego potencjału, przedstawienie oferty dla osób zainteresowanych ewentualnym podjęciem pracy oraz zacieśnić wzajemną współpracę. Nie zabrakło również interesujących warsztatów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Po raz piąty zatańczyli i zaśpiewali dla Jana Pawła II

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, na płytę jasielskiego rynku wrócił „FISHMOB - Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”. Inicjatorem wydarzenia była Jasielska Grupa Teatralna „Pod skrzydłami Anioła” działająca przy Zespole Szkół nr 4 – popularnym Ekonomiku pod kierunkiem siostry Kariny Pawłowskiej. Dla Jana Pawła II zatańczyło i zaśpiewało kilkaset osób, w przeważającej części przedszkolaków, dzieci i młodzież szkolnej.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Młodzież niszczy drzewka, tablice i urządzenia. Ogródek Jordanowskim będzie lepiej strzeżony

  W ostatnich kilku miesiącach na Ogródku Jordanowskim w Jaśle - największym i najbardziej lubianym przez dzieci i młodzież obiekcie dochodziło do kilku aktów wandalizmu. Jesienią zniszczone zostały nowe ścieżki ekologiczne oraz drzewka, a początkiem bieżącego roku nieletni dewastowali urządzenia skateparku. W celu przywrócenia ładu i porządku na ogródku będzie prowadzony większy nadzór oraz kontrole. Ponadto zwiększony zostanie obszar objęty monitoringiem miejskim. Władze Jasła mówią "dość".

 • Trwa przebudowa budynku sądu i prokuratury w Jaśle

  Przy Sądzie Rejonowym w Jaśle prowadzone są prace budowlane polegające na rozbudowie pomieszczeń archiwum oraz wejścia na parterze budynku A. Dodatkowo dobudowana zostanie winda zewnętrzna. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną 2023 r.

 • Szukasz trwałych i solidnych paneli podłogowych? Wybierz Pergo

   

  Podłogi to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach. Ważne, aby mogły nam służyć przez długie lata, gwarantując przy tym pożądaną estetykę danego wnętrza. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy piękne, łatwe w montażu i co najważniejsze solidne panele laminowane i winylowe Pergo. Znajdziemy je w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.

 • W Przysiekach oddano do użytku nowy most na Ropie

   

  Po niespełna roku od podpisania umowy z wykonawcą, z mostu na rzece Ropie w Przysiekach, kierowcy swobodnie mogą już korzystać z przeprawy. Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku obiektu. W Przysiekach pojawił się sam Andrzej Adamczyk – szef resortu infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wartość inwestycji, której elementem była również przebudowa odcinka drogi powiatowej to ponad 9 mln zł.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657