Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W Jaśle niska frekwencja

15

Jasło, Brzyska i Nowy Żmigród to trzy miejscowości, w których mieszkańcy zadecydują dziś kto przez następne 4 lata będzie sprawował tam władzę. Przypomnijmy, że w Jaśle o fotel burmistrza walczą urzędująca burmistrz Maria Kurowska oraz były burmistrz Andrzej Czernecki. W Brzyskach Rafał Papciak zmierzy się z Józefem Lenartowiczem, a w Nowym Żmigrodzie Mirosława Wójcik, z dotychczasowym wójtem Krzysztofem Augustynem.

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, na godzinę 10.00 najniższą frekwencję wyborczą zanotowano w Jaśle. Na 30 762 uprawnionych do głosowania do urn w 28 obwodach poszło zaledwie 1 242 osób, co daje 4,04%. Najbardziej aktywni są mieszkańcy Brzysk, gdzie na 4 977 zagłosowało 620 osób, co stanowi 12,46%. Po środku jest gmina Nowy Żmigród. Tam o godzinie 10.00 w 12 okręgach wyborczych głosowało 575 mieszkańców z 7 566 uprawnionych do głosowania. To dało 7,60%.

<Aktualizacja> Frekwencja zanotowana na godz. 15.00

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, na godzinę 15.00 w dalszym ciągu najniższa frekwencja wyborcza jest w Jaśle. Na 30 762 uprawnionych do głosowania wydano w 28 obwodach 7 218 kart wyborczych, co daje 23,46%. W dalszym ciągu największą frekwencją mogą pochwalić się Brzyska. Na 4 977 uprawnionych wydano 1 799 kart wyborczych, co stanowi 36,15%. W gminie Nowy Żmigród o godzinie 15.00 głosowało 2 414 mieszkańców z 7 566 uprawnionych do głosowania. Daje to 31,91%.

O tym jak przebiegają wybory będziemy informować na bieżąco.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
0
@ No Future In Poland
dnia 07.12.2010, 11:54 · Zgłoś
Glosować hehehe tylko emeryci mogą mieć nadzieje że sie coś zmieni kiedyś tutaj ,zobaczcie ile ludzi wyjechało stad a ile jeszcze wyjedzie ,tu pracujesz jako wykwalifikowany pracownik masz pensje głodową za granica zbierasz kukurydze i masz na godne życie bliżej nam do ukrainy niz Uni heh .
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 07.12.2010, 01:14 · Zgłoś
Dla mnie jak i dla przeważającej większości mieszkańców [ niemal 77% ] nie było godnego kandydata na to stanowisko [ który wziąłby pełną odpowiedzialność za swoje deklaracje i obietnice poprawy ] -- co pokazuje frekwencja .Czy to zwycięztwo i co to za burmistrz mający ok.13% poparcie mieszkańców - uprawnionych do głosowania???.......
Odpowiedz
0
@ jujek
dnia 06.12.2010, 22:12 · Zgłoś
były 3 możliwości. 1 głosować na Kurowską 2 na Czerneckiego 3 nie głosować ani na nią ani na niego - TO TEŻ WYBÓR ! Nie wiem ile i czy świadomie elektorat wybrał opcją nr 3. Trzeba i to uszanować. Bynajmniej ja nie będę narzekał na to że nie poszedłem do głosowania. Żałuję ,że nie można dopisywać na karcie swojego kandydata nie zgłoszonego w wyborach. Tak jest w usa pod nazwą "write in" ostatnio w ten sposób wygrała pewna kobita. To się nazywa demokracja. Czy stać nas - was na to?
Odpowiedz
0
@ wela
dnia 06.12.2010, 07:46 · Zgłoś
slaba jakosc kandydatow wplynela na frekwecje
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 05.12.2010, 23:56 · Zgłoś
...A kto by tam poszedł przyzwoity głosować by z tego powodu podsuwać im pod dupska ciepłe stołki moim kosztem.Zawsze mam przed oczami ostatnią powódź i zachowanie się obecnej marnej władzy.
Odpowiedz
0
@ oset
dnia 05.12.2010, 22:41 · Zgłoś
...zawsze jest tak, kiedy trzeba wybrać między bylejakością a nijakością !
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 05.12.2010, 21:33 · Zgłoś
Co załapali!! Nieobecni nie mają racji!!!
Odpowiedz
0
@ ben
dnia 05.12.2010, 18:13 · Zgłoś
to lenistwo w mieście mnie dobija ,że ludziom sie niechce z domu nawet wyjść w niedziele i na kogo tu można liczyć , jak mało komu zależy zeby dobrze wybrać
Odpowiedz
0
@ toWBrz"Rd"sd ZTarnwc
dnia 05.12.2010, 18:01 · Zgłoś
a,N.Ż.ten,,

Ale Dawać ! Jasło ! Jasło !,,,
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 05.12.2010, 17:45 · Zgłoś
czy wygraja czy przegraja imprezy w sztabach sie juz zaczynaja.wszystkich chetnych zapraszamy
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 05.12.2010, 17:32 · Zgłoś
do "wan": co "zalapali"? Wyjaśnij. Bo chyba nie uważasz, że niska frekwencja dobrze świadczy o mieszkańcach.
Odpowiedz
0
@ amivisage
dnia 05.12.2010, 17:14 · Zgłoś
No pięknie. Ciekawe ilu marudzących internautów już oddało swój głos?
Odpowiedz
0
@ 18latek
dnia 05.12.2010, 17:09 · Zgłoś
zimno komu by sie chcial isc
Odpowiedz
0
@ Bandit
dnia 05.12.2010, 16:56 · Zgłoś
Co załapali jak niska frekwencja? Nie idą głosować, a później narzekają że ktoś tam wygrał lub nie.
Odpowiedz
0
@ wan
dnia 05.12.2010, 16:31 · Zgłoś
Moze wreszcie ludzie zalapali.....
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.