W Jaśle niska frekwencja
Jasło, Brzyska i Nowy Żmigród to trzy miejscowości, w których mieszkańcy zadecydują dziś kto przez następne 4 lata będzie sprawował tam władzę. Przypomnijmy, że w Jaśle o fotel burmistrza walczą urzędująca burmistrz Maria Kurowska oraz były burmistrz Andrzej Czernecki. W Brzyskach Rafał Papciak zmierzy się z Józefem Lenartowiczem, a w Nowym Żmigrodzie Mirosława Wójcik, z dotychczasowym wójtem Krzysztofem Augustynem.

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, na godzinę 10.00 najniższą frekwencję wyborczą zanotowano w Jaśle. Na 30 762 uprawnionych do głosowania do urn w 28 obwodach poszło zaledwie 1 242 osób, co daje 4,04%. Najbardziej aktywni są mieszkańcy Brzysk, gdzie na 4 977 zagłosowało 620 osób, co stanowi 12,46%. Po środku jest gmina Nowy Żmigród. Tam o godzinie 10.00 w 12 okręgach wyborczych głosowało 575 mieszkańców z 7 566 uprawnionych do głosowania. To dało 7,60%.
<Aktualizacja> Frekwencja zanotowana na godz. 15.00
Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, na godzinę 15.00 w dalszym ciągu najniższa frekwencja wyborcza jest w Jaśle. Na 30 762 uprawnionych do głosowania wydano w 28 obwodach 7 218 kart wyborczych, co daje 23,46%. W dalszym ciągu największą frekwencją mogą pochwalić się Brzyska. Na 4 977 uprawnionych wydano 1 799 kart wyborczych, co stanowi 36,15%. W gminie Nowy Żmigród o godzinie 15.00 głosowało 2 414 mieszkańców z 7 566 uprawnionych do głosowania. Daje to 31,91%.
O tym jak przebiegają wybory będziemy informować na bieżąco.
(kp)
