Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W Jaśle powstanie Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania

16

Jeszcze w tym roku powstanie w Jaśle Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Projekt realizowany przez powiat jasielski ma stworzyć warunki do wzrostu potencjału innowacyjnego poprzez praktyczne kształcenie uczniów w zakresie dotyczącym nowoczesnych technik wytwarzania w laboratoriach technicznych, wyposażonych w nowoczesne urządzenia i oprogramowanie. Kwota przeznaczona na realizację projektu wynosi ponad 3 mln 317 tys. zł, z czego 85% pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Projekt jest bardzo korzystny dla powiatu jasielskiego, ponieważ jest finansowany w 85% z RPO, czyli za 15 % wartości inwestycji wyremontujemy budynek za ok. 1 mln zł i zakupimy nowoczesny sprzęt, aby uczniowie mogli na nim się uczyć i aby po ukończeniu nauki w zawodowych szkołach, mogli bezpośrednio przystąpić do pracy na tym sprzęcie najwyższej jakości – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje prace remontowo - budowlane w pomieszczeniach Centrum Kształcenia Praktycznego  w Jaśle w celu przystosowania ich do uruchomienia pięciu laboratoriów specjalistycznych: nowoczesnych technik wytwarzania CAD/CAM, nowoczesnych technologii wytwarzania CNC, obróbki cieplno - chemicznej, łączenia i spajania metali, metrologii i kontroli jakości oraz wyposażenia ich w nowoczesny sprzęt techno - dydaktyczny.  - Jest to projekt sieciowy, który obejmuje 12 centrów kształcenia praktycznego w województwie podkarpackim. Ma on za zadanie doposażenie placówek w nowoczesny sprzęt, oprogramowanie, maszyny i urządzenia, które będą służyły transferowi nowoczesnych technologii szeroko rozumianego, tzn. poprzez naukę praktyczną zawodu, nabywania przez uczniów konkretnej wiedzy oraz jej spożytkowania w przedsiębiorstwach działających na terenie województwa – przekonuje Jerzy Chlost, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle.

Zdaniem starosty, kształcenie praktyczne zawodu musimy być skupione w jednym miejscu. – Będzie to jedno centrum w Jaśle, gdzie docelowo praktyki zawodowe odbywać będą uczniowie wszystkich szkół.  Robimy to, po to, aby zapewnić im sprzęt najwyższej jakości. A nie jesteśmy w stanie wybudować takiego centrum przy każdej szkole – dodaje starosta.

(kp)

 

Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ mix
dnia 06.03.2011, 18:22 · Zgłoś
nowoczesny projekt wytwarzania biedy w powiecie a do kieszeni [...] zawsze coś wpadnie na lewo.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 06.03.2011, 00:53 · Zgłoś
Jak już się wzięli za to urzędnicy to naprawdę musi być 'dobre'
Odpowiedz
-1
@ Adam K.
dnia 04.03.2011, 22:34 · Zgłoś
Ten Chlost to dla mnie podejrzany typ !Dla mnie liczy się tylko żaba!!
Odpowiedz
-1
@ wątpiący
dnia 04.03.2011, 16:56 · Zgłoś
No ładnie, pięknie, rewelacyjnie będziemy mieć wspaniale wykształcone dzieci, które będą wypraktykowane na cudownych urządzeniach do tego zakupionych za unijne pieniądze . Tylko gdzie te dzieci będą pracowały po zakończeniu tych pięknych praktyk. Do tego jak się okazuje wszystkie dzieci z powiatu uczące się w zawodówce będą się na tych urządzeniach uczyły
Odpowiedz
1
@ no no
dnia 04.03.2011, 18:05 · Zgłoś
A czy udzielono odpowiedzi na pytanie kto zatrudni tak wykształconych pracowników. Czy słyszał koś o takim przedsiębiorcy, który ma gotowe kilka milionów złotych na maszyny bo tyle kosztują a do tego zamówienia na wyprodukowany towar. Medialnie super - praktycznie badziewie.
Odpowiedz
1
@ Maciek46
dnia 04.03.2011, 19:40 · Zgłoś
Jak czytam taki komentarz to nie dziwi mnie, że Jasło wymiera. "Wątpiący" - widzę, że nie masz pojęcia na czym cały projekt polega i czemu ma służyć. Ale nie ma co się dziwić- w końcu ludziom nie da się pomóc, jeśli tego nie chcą.A po twojej wypowiedzi widać, że twoja wiedza o świecie kończy się na tym kto kogo bardziej zbluzga w jasielskim UM!
Odpowiedz
-2
@ propozycja
dnia 04.03.2011, 14:27 · Zgłoś
Zróbcie to w Nowym Żmigradzie i połączciez nauką zawodu kowala i praktyką na koniach na miejscu. Wykładowca teorii: Druh Boruch Ułan Honoris Causa. Praktyka: dwaj byli przyjaciele z boiska , w tym jeden w filcokach. Większy byłby pożytek i poparcie dla nadwrężonego PO na tym terenie po ostatnich występach. Nie wszystko złoto co się świeci. Samo opakowanie zamiaru w ładną nazwę nie wykluczy, że zmarnuje się kolejne parę milionów złotych na głupoty. Wszystko zależy od poziomu kadry. Jeżeli jej nie ma, to lepiej zwróćcie te pieniądze do Unii - niech skorzystają biedniejsi od nas. Może wydadzą je sensowniej.
Odpowiedz
0
@ Swój
dnia 04.03.2011, 12:25 · Zgłoś
Ale piękna idea tylko po co .Zobaczcie na przestraszoną minę dyrektora- myślicie że to się może udać. Pierwsze łupy starosty Miśkowicza zaczął od 'swoich"
Odpowiedz
-1
@ rodzic
dnia 04.03.2011, 08:54 · Zgłoś
Pozamykajcie szkoły, polikwidujcie autobusy, pozamykajcie poczty ,reformujcie służbe zdrowia, ROZBUDUJCIE pasieki - bedzie dobrze !
Odpowiedz
0
@ p
dnia 04.03.2011, 07:17 · Zgłoś
Jerzy Chlost
Odpowiedz
2
@ obywatel rjs
dnia 04.03.2011, 01:52 · Zgłoś
Bardzo dobrze!!! taka możliwość kształcenia to ogromna karta przetargowa dla pozyskania inwestorów...oby jej umiejętnie użyć!!!
Odpowiedz
2
@ Jarek
dnia 04.03.2011, 00:15 · Zgłoś
Kolejna Troja.Kretynizm sięga zenitu.Hej!
Odpowiedz
2
@ fff
dnia 03.03.2011, 23:13 · Zgłoś
Chyba Jerzy Chlost.
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 03.03.2011, 22:35 · Zgłoś
zeby tylko nie bylo jak z tym NIEWYPALEM..Partacka Troja!

Ale sam pomysl naprawde bardzo dobry!
Odpowiedz
3
@ Predator
dnia 03.03.2011, 22:24 · Zgłoś
Pomysł.moźe.i.dobry.ale.pracy.i.tak.potych.zawodach.w.jaśle.i.tak.niebędzie.zakłady.państwowe.ledwo.przędom.
Odpowiedz
2
@ aaa
dnia 03.03.2011, 21:52 · Zgłoś
No nareszcie!!!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.