Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W kameralnym gronie o przyszłości Polski

40

Nowy pomysły Platformy Obywatelskiej na Polskę, to główny cel spotkania posła Marka Rząsy z mieszkańcami Jasła. W kameralnym gronie dyskutowano również o problemach dotykających nasz region.

Mieszkańcy prosili o wstawiennictwo posła w sprawie gospodarki komunalnej, jasielskiego szpitala psychosomatycznego, służby zdrowia. – Ten system w służbie zdrowia, który funkcjonuje nie jest fantastyczny. Nie mam fizycznej możliwości sprawdzania wszystkich ustaw. Mogę wypowiadać się dużo w temacie szkolnictwa, oświaty, bo w takich komisjach pracuje i z tym wiąże się moje doświadczenie zawodowe – mówił poseł Rząsa.

Nowy plan działania Platformy Obywatelskiej nazwany roboczo „Plan dla Polski” przewiduje wiele rozwiązań w 3 dziedzinach: rodzina, praca, inwestycje. Z głównych pomysłów na rodzinę można wymienić głośno dyskutowane dofinansowanie do in vitro, roczny urlop macierzyński, program mieszkań dla młodych czy budowę żłobków. W dziedzinie pracy znajdują się ulepszenia dla przedsiębiorców, łatwiejsze kredyty, zmiany w VAT czy reforma urzędów pracy. Najwięcej uwagi PO przywiązuje do inwestycji. W programie zawarto jeszcze niezatwierdzone 300 mld złotych z kasy Unii Europejskiej, inwestycje na kolei, rozwój infrastruktury, rozwój nauki, modernizacja komend czy modernizacja armii. Trudno stwierdzić jak dużo na proponowanych zmianach zyska nasze miasto, bo nie pojawiły się jeszcze konkretne ustawy determinujące działania.

- Nie jesteśmy w stanie tworzyć prawo, nie do końca możemy przewidzieć jego skutki – odpowiadał na zarzuty mieszkańców poseł. Jaślanie prosili o zmiany w polityce budżetowania samorządów, zwracali uwagę na politykę społeczną. – Trzeba zejść na ziemię jasielską, gdzie ponad 60% osób pracuje za minimalną płacę. Chciałbym, aby posłowie z naszego regionu spotykali się razem i działali dla dobra regionu niezależnie od barw partyjnych – mówił mieszkaniec Jasła.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 40

Dodaj komentarz Widok:
1
@ śliwiak
dnia 30.11.2012, 23:29 · Zgłoś
Gdyby był ktoś mądry na tym spotkaniu z tym ps. posłem to zadał by my pytanie?Z jakiej listy startował w wyborach na posła w 1989 roku i kto mu robił kampanię??!!Jaki jest Urban taki jest ale przynajmniej nie startował a charakterystyki maja podobne!
Odpowiedz
2
@ Bez-torów
dnia 30.11.2012, 14:30 · Zgłoś
A co z wykluczeniem komunikacyjnym całego południa Podkarpacia? Kiedy wreszcie odkorkują linię kolejową przez Stróże do Krakowa? Kiedy doczekamy się poważnego remontu na linii kolejowej 108 Jasło-Zagórz i dalej 107 do Łupkowa i na Słowację? Co z połączeniami dalekobieżnymi? - są wprawdzie jakieś mgliste plany przywrócenia pociągu do Warszawy (dopiero w 2014) ale o kierunku Kraków, Katowice, Gdynia - nikt z władz nawet nie wspomina... Jasło jak i cały regon zmienia się w pokraczny komunikacyjny zaścianek!
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 30.11.2012, 12:17 · Zgłoś
0
@ ala
dnia 30.11.2012, 13:15 · Zgłoś
oj pani profesor koniec swiata niedługo niewarto martwić się na zapas
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 30.11.2012, 14:26 · Zgłoś
A jeśli nie?
Odpowiedz
8
@ jenkins
dnia 30.11.2012, 08:56 · Zgłoś
Niestety, proszę Państwa to prawda! Burmistrz umorzył zaległy podatek wraz z odsetkami firmie Gamrat (właściciel Lentex) w wysokości...uwaga ...433878,00 zł. Jeśli ktoś nie wierzy może to zobaczyć na własne oczy w Urzędzie Miasta na drugim piętrze, na korytarzu. Ja, gdy zobaczyłem przecierałem oczy ze zdumienia. Bałem się że inni mi nie uwierzą więc zrobiłem zdjęcie. Powiedzcie czy jest sprawiedliwość na tym świecie, kiedy ubogie firmy doprowadza się do bankructwa za mniejsze kwoty, a bogaczom umarza się podatki pomnażając tym samym ich zyski ???
Odpowiedz
-7
@ tarcza antykorupcyjna
dnia 30.11.2012, 11:56 · Zgłoś
Czepiasz się! Umorzył podatek zapewne w zamian za to, że Lentex sponsoruje Czarnych (jak robił to Gamrat), daje pracownikom podwyżki i zatrudnia nowych, dzięki czemu w mieście zyje sie lepiej. Bo jeżeli Lentex nie robi tego, co wymieniłem to mam poważne wątpliwości co do powodów dla których burmistrz Jasła zrobił to co zrobił... Ale może pani niedo-rzecznik urzędu miasta się wypowe?
Odpowiedz
6
@ jenkins
dnia 30.11.2012, 14:29 · Zgłoś
W takim razie pytanie czy tak można "w zamian" jak to nazywasz ? Gdyby tak było to burmistrz mógłby sobie załatwić drugą pensję "w zamian". Fajnie , nie?
Odpowiedz
4
@ xxx
dnia 30.11.2012, 22:04 · Zgłoś
Jakie podwyżki jakie zatrudnienie co miesiąc grupa ludzi idzie na bruk by uniknąć zbiorowego zwolnienia bo trzebaby wypłacić odprawy a tak po cichu pomalutku likwiduje się zaklad i konkurencje dla Lenteksu
Odpowiedz
0
@ jankiel
dnia 29.11.2012, 21:33 · Zgłoś
źle mu z oczu patrzy
Odpowiedz
2
@ mieszkaniec
dnia 29.11.2012, 21:41 · Zgłoś
Jarowi "trotylowi" kaczynskiemu patrzy lepiej?
Odpowiedz
7
@ matrix
dnia 29.11.2012, 20:21 · Zgłoś
tak na marginesie panie redaktorze przydałoby się trochę elementarnego warsztatu,
primo- jeżeli w ogóle odbyło się jakieś spotkanie należy napisać gdzie i kiedy
secondo- należy napisać czy pan uczestniczył w takowym, czy może ktoś przyniósł panu karteczkę do redakcji do przepisania ?
W taki oto sposób darmo robią sobie "parlamentarzyści" pijar
Odpowiedz
10
@ kameralne grono
dnia 29.11.2012, 20:17 · Zgłoś
Było nas 24 osoby w tym dr.Krokos
Odpowiedz
7
@ polski robak
dnia 29.11.2012, 19:36 · Zgłoś
A może jakiś malutki zjazd z A 4 w pilznie w kierunku Jasła, Krosna, Sanoka, Leska,Brzozowa, Barwinka to wszystko mamy w czarnej ...e obywatelu [...]
Odpowiedz
-7
@ Pawlak
dnia 29.11.2012, 17:53 · Zgłoś
tylko sld i ruch palikota!
Odpowiedz
-2
@
dnia 29.11.2012, 15:02 · Zgłoś
Ją osobiście w następnych wyborach będę głosował na solidarna polskę jak narazie to jedyną możliwa alternatywą, Po nic nie robi nawet przeciwnie psuje! palikot jak dojdzie do władzy to będzie jak drugi kadafi
Odpowiedz
10
@ xxx
dnia 29.11.2012, 14:39 · Zgłoś
Poco komu in vitro skoro nie będzie pracy, bo PO likwiduje wszystkie większe firmy w Jaśle przenosząc je do większych miast , -np. Energetyka - Gazownictwo- Sądownictwo itd. więc co to jest za polityka Plan dla Polski jakiej Polski kanciarzy z nowego stylu obozu pracy.
Odpowiedz
11
@ agness
dnia 29.11.2012, 14:11 · Zgłoś
Jak nikt nie przyszedł na spotkanie to się to nazywa "kameralne grono"! he he
Odpowiedz
5
@
dnia 29.11.2012, 13:57 · Zgłoś
Gdyby nie te media adorowaly i broniły Po przeciesz to gołym okiem widać np w jakiś reportażch tak są wykręcane tak stawiane sugestie żeby było odrazu widać kto jest dobry a kto zły i na kogo mamy głosować
Odpowiedz
-1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 29.11.2012, 14:34 · Zgłoś
Patrząc po tym co, a przede wszystkim jak napisałeś, zachodzi poważne ryzyko, że to nie wina mediów a poprostu Ty coś źle zrozumiałeś.
Odpowiedz
3
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 29.11.2012, 13:39 · Zgłoś
Ale o czym tu dyskutować???
Pomysł jednych to skrajne prawicowe-faszyzujące poglądy.Chęć obkopania Polski i utworzenia wyspy w środku Europy.Natomiast Polityka drugich to polityka straszenia tymi pierwszymi czyli nie trzeba robić wiele. Gdy jedni mają teze to drudzy z automatu przedstawiają antyteze i odwrotnie.To jest w tej chwili cały pomysł na gospodarkę, oświatę i służbę zdrowia.
Dziecko w przedszkolu wie, że jedyna szansa na zmiane a przynajmniej higienę zmęczonego ciągłymi kłótniami umysłu to wybór kogoś z poza tej listy czyli PSL, Sld, Ruch Spalonego Kota,KNP i te wszystkie SDP i PJN- Czyli w zasadzie brak wyboru.
Odpowiedz
12
@ Bodo
dnia 29.11.2012, 13:26 · Zgłoś
To co pokazuje obecnie PłO - TO ze nie ma żadnego pomysłu na dalszy rozwój naszego Kraju!!!.
Odpowiedz
14
@ 01
dnia 29.11.2012, 13:21 · Zgłoś
Panie pośle litości , moim skromnym zdaniem to nie jest "Plan dla Polski",a raczej kolejny zabieg marketingowy , który pozwoli obecnie rządzącym utrzymać się przy władzy.
Osobiście mam nadzieje , że tak jak to spotkanie miało charakter kameralny tak i te partie będą po wyborach miały charakter kameralny.
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 29.11.2012, 12:41 · Zgłoś
Błagam!!!Niech PO odejdzie w pokoju ,i nie miewa już żadnych pomysłów na Polskę...Już dość dużo dobrego zrobiła,i dość ludzi wykończyła ,serwując powszechne ubóstwo,nienawiść i podziały!!!
Odpowiedz
5
@ Ktoś
dnia 29.11.2012, 12:34 · Zgłoś
Nie łudzmy się Miasto Jasło nie dostanie NIC, ani teraz ani pózniej, POdaje pieniądze przekrętasom takim jak Zdzich ,Miro,Marcin.Dla miasta które wybudowała komuna nie ma już ratunku.
Odpowiedz
9
@ jan
dnia 29.11.2012, 12:12 · Zgłoś
Mieszkańcy wybłagali u posła, aby przedstawił plan działania PO i zrobił to w kameralnym gronie. Ach Ci Mieszkańcy!!
Odpowiedz
9
@ AF
dnia 29.11.2012, 12:07 · Zgłoś
Ble, ble, ble ... a [...]ostwo jakie było - takie będzie.
Odpowiedz
13
@ wikings
dnia 29.11.2012, 11:56 · Zgłoś
przyjechal usmiechnal sie i wrocil do przemysla...wielka nowina ...0 merytoryki...bylem widzialem...POrażka
Odpowiedz
9
@
dnia 29.11.2012, 11:34 · Zgłoś
Peosowcy tylko mówią piją kawę i tak nic nierobią tylko ładnie mówią a liczą się czyny a nie słowa!
Odpowiedz
13
@ jaslak
dnia 29.11.2012, 11:07 · Zgłoś
A gdzie starosta Kmiecik z PO?
Odpowiedz
14
@ matrix
dnia 29.11.2012, 11:00 · Zgłoś
Panie redaktorze może jakaś fotorelacja ?
Odpowiedz
16
@ franek
dnia 29.11.2012, 10:47 · Zgłoś
cyt. "W kameralnym gronie dyskutowano ..." , HAHA bo w większym gronie obawiają się konfrontacji z obywatelami!!! JP PO
Odpowiedz
-11
@ orient express
dnia 29.11.2012, 15:22 · Zgłoś
Konfrontacji? z kim z bandą krzykaczy PiS! tym beretom już dziękujemy za " wizerunek Polski" w oczach Europy i Świata. Platforma powoli ,ale do przodu!
Odpowiedz
-3
@ DO FRRANCISKA
dnia 29.11.2012, 21:27 · Zgłoś
1000 ulotek informacyjnych było rozdawanych przez dwa dni. mogłeś przyjść ale lepiej biadolić. na miescie specjalnie dla ciebie były tablice o spotkaniu z posłem rząsą ! tak więc proszę nie kompromituj się na forum...
Odpowiedz
21
@ matrix
dnia 29.11.2012, 10:42 · Zgłoś
kameralne grono !? to znaczy ile osób ? dwie, trzy...
Odpowiedz
9
@ TwTp
dnia 29.11.2012, 11:29 · Zgłoś
Tyle zeby nie trzeba sie było duzo POtem POdziałkować , Miro Zbycho i Józek Bąk
Odpowiedz
0
@ jack
dnia 29.11.2012, 12:04 · Zgłoś
Byłem i nie było szału frekwencji - może z 300 osób.
Odpowiedz
-9
@ licza
dnia 29.11.2012, 14:01 · Zgłoś
jack - chyba nie umiesz liczyć - lekko to było około 1500 osób
Odpowiedz
3
@ orient express
dnia 29.11.2012, 15:15 · Zgłoś
była prawie setka ludzi, lecz nie wszyscy się zmieścili
Odpowiedz
7
@ Ronin
dnia 29.11.2012, 16:11 · Zgłoś
kłamstwo aż bokiem wychodzi nie było cię
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.