Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W niedzielę pożegnamy senatora?

26
Pogrzeb senatora Stanisława Zająca, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę, 18 kwietnia br. na jasielskim Rynku. Taką informację przekazała nam w poniedziałek burmistrz Maria Kurowska. Natomiast żałobne uroczystości centralne zostały zaplanowane na sobotę, 17 kwietnia.


Dla tych, którzy chcieliby w nich uczestniczyć władze Jasła umożliwią wyjazd do Warszawy. - Chcemy umożliwić mieszkańcom miasta wyjazd na pogrzeb prezydenta. Będą zorganizowane autobusy i kto będzie chciał, będzie mógł wziąć udział w pogrzebie prezydenta. Mamy świadomość, że na tym pogrzebie będziemy stać bardzo daleko w tłumie, być może nie będziemy widzieć nawet trumny, ale to nieważne. Ważne, abyśmy tam byli – mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

W Jaśle natomiast msza święta pogrzebowa odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę na jasielskim Rynku. - Takie są wstępne plany i jeżeli ksiądz biskup i pani Alicja Zając je zaakceptuje, to odbędzie się to na Rynku. Mamy świadomość, że będzie tak wiele osób, że żaden kościół nie jest stanie ich pomieścić – wyjaśnia burmistrz.

Po uroczystościach w Warszawie trumna z ciałem senatora zostanie przewieziona do Jasła i wystawiona zostanie w odnowionej kaplicy cmentarnej Chrystusa Ukrzyżowanego na Starym Cmentarzu. Ciało Stanisława Zająca spocznie na Nowym Cmentarzu. 
 

(kp)

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
0
@ anonim
dnia 15.04.2010, 21:57 · Zgłoś
Ziemie Katyńskie ponownie zapragnęły Polskiej krwi :(
[*]
Odpowiedz
0
@ w smutku i powadze
dnia 15.04.2010, 13:47 · Zgłoś
dziś trumna ze zwłokami senatora Zajaca przyleci do Polski....Jasło nie będzie już miało takiego przedstawiciela nigdy....oddajmy mu należyty hołd...
Odpowiedz
0
@ pawel
dnia 14.04.2010, 18:55 · Zgłoś
[*]
Odpowiedz
0
@ Onaa Jasłoo:(
dnia 14.04.2010, 14:01 · Zgłoś
:( Czemu w takich okolicznościach ludzie się jednoczą?? Dlaczego co chwile krytykujemy ?
Dlaczego nie potrafimy docenić tego co jest dobre .. tylko wypominamy to co złe...

Nasz kraj stracił najważniejsze osoby w państwie !

[*] SPOCZYWAJCIE W POKOJU!
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 14.04.2010, 11:56 · Zgłoś
Jaślanie zjednoczmy się i przyjdźmy na pogrzeb naszego Przedstawiciela w Katyniu. Wczoraj czytałem artykuł na jasło4you opiujący przyjazd Prezydenta do Jasła i spotkanie u pana Zająca. Komentarze były okropne, także mam nadzieje że się zrehabilitujemy i pokazemy, że mimo wszystko Jaślanie są dumni, że jeden z nas zaszedł tak daleko. Doceńmy to a nie rzucajmy pustych, krzywdzących słów na wiatr. Tak naprawdę dopiero po tej tragegii pokazane jest ludzkie oblicze polityków.
Odpowiedz
0
@ gaga
dnia 14.04.2010, 11:17 · Zgłoś
Wieczne odpoczywanie
Odpowiedz
0
@ dybwac
dnia 14.04.2010, 10:28 · Zgłoś
Nowe rondo im.marszałka Stanisława Zajaca to tylko namiastka tego jak winni upamietnic Pana mieszkańcy Jasla
Odpowiedz
0
@ Jan Chrzanowski
dnia 14.04.2010, 10:09 · Zgłoś
Jak widać z komentarzy,dopiero śmierć Pana Senatora otworzyła serca i umysły wielu Jaślan.
Dostrzegli nagle Jego samego,Jego pracę dla miasta,Jego poświęcenie na rzecz dobra wspólne go.Niech ten pomnik katyński,którego budowa koło I LO była autorskim pomysłem Senatora,
będzie przypominać Jego samego,będzie przypomi nać o obowiązkach obywatelskich wobec miasta,
bez względu na poglądy własne.Pogrzeb będzie wydarzeniem,jakie Jasło nie przyżyło.Godne Wielkiego Patrioty,Polityka,którego zapewne długo,lub wcale w krótkiej perspektywie czasu nie będzie.Miasto poniosło stratę,któ
rej nie da się odbudować.Kto teraz wspierał będzie w stolicy potrzeby naszego środowiska???
To jest pytanie bez odpowiedzi.Musimy pamięta jąc o Senatorze,sami(tak sami) przełamać wzajemne animozje i sami budować ,wspólnie przyszłość Jasła.Jasła takiego jakiego
On pragnął widzieć: nowoczesnego,pełnego zadowolonych z życia ludzi,pamiętających o swoich polskich,katolickich korzeniach,pragną
cych po okresie kształcenia powrotu do rodzinnego gniazda w nadziei na godną pracę,na pomnażanie dóbr ojców i [...]ów.Pogrzeb widzę jako manifestację popierającą jedność w działaniu na przyszlość.Śmierć bowiem Senatora nie ma prawa pójść w zapomnienie...
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 14.04.2010, 07:09 · Zgłoś
Dlaczego Pani Burmistrz podejmuje
decyzję o dacie i godzinie pochówku
a nie RODZINA zmarłego SENATORA.
Dlaczego zmusz ludi i dzieci w szkołach do wpisywania się do księgi kondolencyjnej?My jaslanie mamy w sercu żałobę i godnie do znosimy,ale nie wszyscy rodzice życzą sobie ,aby ich dzieci wpisywały się do księgi,niektóe dzici nie wiedzą kto to był.Bedą wypisywane bzdury.
I jeszcze jedno zmuszanie pracowników URZĘDU do ubierania się na czarno,to lekka przesada.Żało nosi się w sercu.
Odpowiedz
0
@ sen57
dnia 14.04.2010, 01:43 · Zgłoś
http://stanislawzajac.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=31

Człowiek który tyle dla nas mieszkańców powiatu jasielskiego zrobił dużo i starła się o dużo więcej.Dobry mąż,tata, [...]ek, teść,przyjaciel i znajomy.Człowiek z planami i pomysłami a teraz pozostał po nim smutek i żal w sercu.Zrobił więcej dla nas i zrobił by jeszcze więcej gdyby nie ta straszna katastrofa.Oddajmy Mu hołd za to co zrobił i za to co miał w planach.
A teraz zastanówmy się kto zrobił tyle co Pan Zając myślę że długo trzeba byłoby się zastanawiać i szukać.Jaślanin z pasją charakterem i pomysłami które na pewno by zrealizował gdyby nie ten lot i nie ten przeklęty Katyń który zbiera żniwa od Polaków.
Pożegnać możemy ich w należyty sposób ludzi wykształconych którzy dużo zrobili i bacznie dożyli do tego aby polepszyć byt obywateli.
Niech spoczywają w Pokoju [*]
Odpowiedz
0
@ JP2
dnia 13.04.2010, 21:48 · Zgłoś
Do naszego orędownika w niebie jakim jest "nasz Papierz" dołączyła grupa najbardziej oddanych Ojczyźnie ludzi. Z taką reprezentacją w Niebie nie zginiemy...
Odpowiedz
0
@ ARDI
dnia 13.04.2010, 19:49 · Zgłoś
DZIĘKUJE STASZEK !!
Odpowiedz
0
@ derix
dnia 13.04.2010, 18:52 · Zgłoś
..."Katowicki magistrat w porozumieniu ze spółką Przewozy Regionalne planuje zapewnić bezpłatny przejazd do stolicy i z powrotem"...
a co na to władze Jasła? Wiadomo, pociągi z Jasła już nigdzie nie jezdzą więc do Warszawy też nie pojedzie a autobusy też będą bezpłatne?
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 13.04.2010, 18:10 · Zgłoś
bo myślę, że senator Zając nie jest tylko jaślan, na pewno wiele osób chciałoby być tam w Warszawie, jednak żadna gmina tego nie organizuje :(
Odpowiedz
0
@ doris
dnia 13.04.2010, 18:08 · Zgłoś
.przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las...

spoczywajcie w pokoju
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 13.04.2010, 18:04 · Zgłoś
Chciałem się dowiedzieć gdzie będzie wiadomo co z tym autobusem> Czy jest możliwośc wyjazdu osoby z poza Jasła?! proszę o pilną odp
Odpowiedz
0
@ polak 50 lat w Jaśle
dnia 13.04.2010, 18:04 · Zgłoś
Modlę się za pana Sanisława i takich ludzi jak On. Niech spoczywają w pokoju wiecznym amen.
Odpowiedz
0
@ warzyce
dnia 13.04.2010, 17:54 · Zgłoś
Nasz kochany Panie Stanisławie!
Gdzie Ty jesteś, gdzie odszedłeś,
Czy nie słyszysz jak Cię wzywa nasza
jasielska ziemia, jak płaczą twoi Jaślanie!cóż będzie warte nasze życie bez Ciebie :(
Odpowiedz
0
@ leśmian
dnia 13.04.2010, 15:21 · Zgłoś
Skoro w niedzielę ma być pogrzeb PARY PREZYDENCKIEJ to nie wydają mi się realne plany pani burmistrz co do pogrzebu Senatora Zająca.
Trochę rozwagi...
Odpowiedz
0
@ wilis
dnia 13.04.2010, 15:20 · Zgłoś
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, niech spoczywa w pokoju wiecznym.
Odpowiedz
0
@ bogda
dnia 13.04.2010, 15:18 · Zgłoś
KATYŃ - jak wulkan po latach się budzi i zabiera do grobów wspaniałych i mądrych ludzi. Szczere kondolencje dla rodzin zmarłych, a w szczególności dla żony i dzieci zmarłego Stanisława Zająca wielkiego i mądrego człowieka, którego będzie nam wszystkim bardzo brakowało. Spoczywaj w spokoju wiecznym.
Odpowiedz
0
@ :(((
dnia 13.04.2010, 15:09 · Zgłoś
Spoglądam w górę
I czytam z gwiazd.
Bezchmurne niebo znaczy Twą twarz.
Choć jesteś daleko,
U Nieba Bram,
Wiesz, ze tu bardzo brakuje Cię nam...
Wiatr ustał na moment,
Żółty liść spadł z drzewa,
Ponad tonią morza, przeleciała mewa.
Pamięć o Tobie
Wciąż w mym sercu trwa,
A po mym policzku cicho płynie łza...
Odpowiedz
0
@ eeeeeee
dnia 13.04.2010, 14:00 · Zgłoś
Tylko ,że w niedziele o godz.14-tej jest pogrzeb pary prezydenckiej.
Odpowiedz
0
@ Drakulla
dnia 13.04.2010, 14:00 · Zgłoś
Wspaniały człowiek. Jeden z tych niezastąpionych. Na zawsze pozostanie w naszych sercach :(
Odpowiedz
0
@ jjjjjjj
dnia 13.04.2010, 12:55 · Zgłoś
bardzo dobry był człowiek {spoczywaj w pokoju}
Odpowiedz
0
@ Powiatowa Rada KGW
dnia 13.04.2010, 12:40 · Zgłoś
„Żyliście tak szybko....
Ciekawi życia....
Chcieliście zmienić Świat....
Ktoś zdmuchnął ogień,
ze świecy Waszego życia....
Tym samym nie dał Wam szans....
Pięknym motylom
Ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!
Pozostał smutek,
i ból przeraźliwy....
Dlaczego stało się tak...”
Łączymy się w głębokim smutku i żałobie z Rodziną i Bliskimi Senatora RP Stanisława Zająca. Pragniemy złożyć wyrazy głębokiego współczucia. PR KGW
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.