W Osobnicy wkrótce przejadą na drugą stronę (VIDEO)
Na rzece Bednarce w Osobnicy trwa budowa nowego mostu. Wykonawcy deklarują, że prace zostaną ukończone miesiąc wcześniej przed datą ukończenia inwestycji, a więc końcem października. Stary most wybudowany był w latach 20-tych. Mocno wyeksploatowany nie nadawał się do użytku.


Inwestycja według kosztorysu została wyceniona na 2 mln 880 tys. zł. Starostwo Powiatowe w Jaśle wystąpiło do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie zadania. Po przetargu okazało się, że cena spadła do 1mln 600 tys. zł. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczono na budowę drogi Łężyny- Łajsce. Gmina Nowy Żmigród dołożyła 150 tys. zł.


- Most był w stanie nienadającym się do dalszej eksploatacji. Proponowano nam, byśmy go zdemontowali i wystawili do muzeum mostów w Polsce. Był to most zbudowany zaraz po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, czyli w latach 20-tych poprzedniego wieku – zaznaczył Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu w Jaśle.
(icz)
