Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W Osobnicy wkrótce przejadą na drugą stronę (VIDEO)

45

Na rzece Bednarce w Osobnicy trwa budowa nowego mostu. Wykonawcy deklarują, że prace zostaną ukończone miesiąc wcześniej przed datą ukończenia inwestycji, a więc końcem października. Stary most wybudowany był w latach 20-tych. Mocno wyeksploatowany nie nadawał się do użytku.

Inwestycja według kosztorysu została wyceniona na 2 mln 880 tys. zł. Starostwo Powiatowe w Jaśle wystąpiło do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie zadania. Po przetargu okazało się, że cena spadła do 1mln 600 tys. zł. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczono na budowę drogi Łężyny- Łajsce. Gmina Nowy Żmigród dołożyła 150 tys. zł.

- Most był w stanie nienadającym się do dalszej eksploatacji. Proponowano nam, byśmy go zdemontowali i wystawili do muzeum mostów w Polsce. Był to most zbudowany zaraz po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, czyli w latach 20-tych poprzedniego wieku – zaznaczył Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu w Jaśle.

(icz)

Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Jasełko
dnia 03.10.2012, 21:36 · Zgłoś
no to Ześka będzie mogła pojechać do miasta Jasła śka
Odpowiedz
0
@ żeśka
dnia 28.09.2012, 11:01 · Zgłoś
to jo żeśka zpłod tarnin,rób czo chczesz ino mnie nie czałuj !!!
Odpowiedz
3
@ jaś
dnia 28.09.2012, 10:58 · Zgłoś
no to warszawiaki będą sobie na rewrach przez mostek śmigać !!!
Odpowiedz
0
@ dasa
dnia 28.09.2012, 12:18 · Zgłoś
a no będą:D hehe:) kłe kłe kłe:D
Odpowiedz
2
@ kali
dnia 28.09.2012, 13:12 · Zgłoś
zazdrość.??bo Ciebie nawet na ten rower nie stać...
Odpowiedz
12
@ Oggy
dnia 27.09.2012, 18:14 · Zgłoś
ale macie używanie na Osobnicy, wieś jak każda inna, są ludzie i są parapety tak jak w każdej innej wsi , a w jaśle "wielkim mieście" też ludzie i parapety. Widać nudzi się wam [...]. Nie macie wałsnego życia? tylko ciągle na tym jaśle4u i jeżdzicie w komentarzach pod różnymi jak to nazwać "reportażami". Żal naprawde... Kobieta tylko napisała, że most robią a wy od razu wyzywacie ludzi od [...] itp. ... zastanówcie się sami nad sobą... bo nazywając kogoś [...] nie znając go- sami zniżacie się do tego poziomu i jesteście [...]. Żal..." NIE MIERZ WSZYSTKICH SWOJĄ MIARĄ" !!!
Odpowiedz
2
@ Oggy
dnia 27.09.2012, 19:54 · Zgłoś
No widzisz ... swój do swego ciągnie hehe xD
Odpowiedz
-1
@ AGA
dnia 27.09.2012, 21:39 · Zgłoś
do klek -kim TY jestes ?
Odpowiedz
1
@ drar
dnia 27.09.2012, 03:47 · Zgłoś
Na mapie Osobnicy z 1850 roku,sporzadzonej przez autriackich kartografow nie ma rzeki o nazwie Bednarka! Jest za to nazwa Ciekielka!Czy ktos wie cos na temat zmiany nazwy tej rzeczki?
Odpowiedz
2
@ qa
dnia 27.09.2012, 14:11 · Zgłoś
tez kiedys to widzialem masz racje
Odpowiedz
-1
@ Władek
dnia 26.09.2012, 22:26 · Zgłoś
ale złodziejstwo jakie 2a miliony ludzie za co???
Odpowiedz
-14
@ Warszawiak
dnia 26.09.2012, 20:32 · Zgłoś
Finalizacja budowy mostu w Osobnicy to zasługa H. Motkowicza. Gratulacje Heniu.
Odpowiedz
3
@ lil
dnia 28.09.2012, 11:42 · Zgłoś
ha ciekawe ile miał z tego;p
Odpowiedz
4
@ czarna
dnia 28.09.2012, 19:35 · Zgłoś
no to mam nadzieje ze p Heniu teraz wezmie sie za rozjezdzona droge ktora stala sie niczym autostrada dla busikow i mks-ow i juz wyglada jak ser szwajcarski mam na mysli ul sloneczna tzn od pana Janigi przez gorke ,az do Pieronka:)
Odpowiedz
-7
@ Sven
dnia 26.09.2012, 20:26 · Zgłoś
Według eugeniki nazistowskiej Tatarzy byli wyjątkowo niebezpieczni w razie ewentualnego potomstwa z Niemcami-nie mylili się !
Odpowiedz
13
@ Manek
dnia 26.09.2012, 19:15 · Zgłoś
Piszecie ze Osobnica to to i owo pochwal sie w jakiej pieknej miejscowosci mieszkasz.Moze to jakis zal ze sami tam nie mieszkacie no ale tak to jest na cholere nam [...] w Warszawie!
Odpowiedz
-8
@ do Maniek `"
dnia 26.09.2012, 19:44 · Zgłoś
hahaha w Warszawie dobry czlowieku jestes!! Jaslanie siebie mianowali pewnie ameryka!!! jak jaslo i osobnica jedna wielka dziura! [...] bardzo lubia!! nie nazywajcie osobnicy warszawa bo smiech na sali! warszawiaku, widziales warszawe jak ja pakistan!!
Odpowiedz
-5
@ jasełko
dnia 26.09.2012, 18:58 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
-8
@ [...]
dnia 26.09.2012, 18:47 · Zgłoś
kłe kłe kłe
Odpowiedz
-13
@ asda
dnia 26.09.2012, 18:14 · Zgłoś
[...];D [...] będą mieć po czym jeździć rewrem:D heheh:)
Odpowiedz
7
@ xxx
dnia 26.09.2012, 19:25 · Zgłoś
Bo te "[...]" maja wszystko...cywilizacje trzeba utrzymywać... Nie to co wasze [...]...
Odpowiedz
-1
@ xxx
dnia 27.09.2012, 09:04 · Zgłoś
czytaj ze zrozumieniem... widać ,ze Wam to nawet szkołę uznali za nie potrzebną... haha
Odpowiedz
2
@ asda
dnia 27.09.2012, 15:16 · Zgłoś
od kiedy to most jest utrzymaniem cywilizacji??? to tak jak okno w domu heh:D

Gratuluje:D
Odpowiedz
2
@ fix
dnia 26.09.2012, 15:35 · Zgłoś
bo to Warszawa to i pieniądze sie znalazły :D teraz tylko święcić !
Odpowiedz
-1
@ klkl
dnia 26.09.2012, 15:19 · Zgłoś
taki kawał [...] 3 mln zł ;/ ile premii rozdali zanim go zbudowali
Odpowiedz
7
@ pp
dnia 26.09.2012, 14:15 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
19
@ Sven
dnia 26.09.2012, 12:32 · Zgłoś
Osiedle Tatarstanu osobniki z tamtych stron są na twarzy przeważnie czerwoni są to cechy recesywne ich prawdziwych potomków natomiast one są przeważnie niskie krępe z czarnym uwłosieniem m.innymi na nogach albo są typami o cechach środkowo azjatyckich:niski wzrost,mała waga, drobny kościec.
Odpowiedz
4
@ qw
dnia 26.09.2012, 13:34 · Zgłoś
swen chciałem ci dać plusa ale się nie da , zablokowali ci plusy
Odpowiedz
20
@ agent tomek
dnia 26.09.2012, 15:53 · Zgłoś
Czerwony na twarzy to będziesz Ty jak w [...] wreszcie od kogoś dostaniesz:P:P:P [...]:P
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 26.09.2012, 20:17 · Zgłoś
qw To miło,że nie cierpisz [...] z tamtej okolicy mój biedy staruszek miał z nimi do czynienia w siedemdziesiątych latach opowiadał mi raz,ze naprawiał most napędowy w autobusie Sanos przyszły nowe części z Wrocławia podobno były bardzo drogie na tamte czasy i [...] [...] podczas chwilowej nieobecności wsadził do tego mostu dużą śrubę.Kierowca autobusu opowiadał,że był fart iż w czasie jazdy nie zablokowało [...]ownie dyfra np.na zakręcie z góry bo pełno ludzi by zeszło z tego świata dodatkowo mojego staruszka obarczono kosztami za ponowne nowe części te koszty odbiły się na mnie i na moim rodzeństwie-DLATEGO tu dałem mały przykład jak [...] jest niebezpieczny [...] ci zrobi celowo na złość (nie musi) i się później śmieje dlatego nie cierpię was [...] pod wpływem pięknych [...] blondynek z tatarskim rodowodem,a ci z osobnicy staruszek mój opowiadał,że [...] przyszli do miasta do pracy i mówili,że ,,łoni nie będa robić bło wczoraj mieli młockę i muszą się zdrzymnąć,,
Odpowiedz
6
@ AGA
dnia 26.09.2012, 21:50 · Zgłoś
a nie pomyslales ze Ciebie tez ktos nie cierpi ?
Odpowiedz
-2
@ do sven
dnia 26.09.2012, 23:06 · Zgłoś
dokładnie bo [...] będzie zawsze [...] i choćby słoma złota była to [...] i tak z gumiaków będzie wystawać
Odpowiedz
1
@ TWA
dnia 03.10.2012, 08:45 · Zgłoś
Dobrzy i zli ludzie sa w kazdej spolecznosci, zarowno wiejskiej jak i miejskiej. To ze trafiliscie na oszusta, nie oznacza ze wszyscy z tej miejscowosci sa tacy sami.
Odpowiedz
3
@ Mateo
dnia 26.09.2012, 12:15 · Zgłoś
Cud -będzie droga do Łajsc. Sprostowanie nie remont a budowa, bo to coś od dawna nie jest drogą tylko dziurą!
Odpowiedz
2
@ do a jak [...]!!
dnia 26.09.2012, 12:01 · Zgłoś
znasz bajke o tymitumie??
Odpowiedz
1
@ :)
dnia 28.09.2012, 11:45 · Zgłoś
chyba tymituNie :D
Odpowiedz
-2
@ UFO
dnia 26.09.2012, 11:59 · Zgłoś
3
@ wróżbita maciej
dnia 26.09.2012, 17:58 · Zgłoś
4
@ czarna
dnia 28.09.2012, 19:29 · Zgłoś
to sie zgadza to nasz juz w czasie przeszlym most:(
Odpowiedz
14
@ noonasty
dnia 26.09.2012, 11:17 · Zgłoś
co Warszawa to Warszawa :D
Odpowiedz
-29
@ drogi wazniejsze!!!
dnia 26.09.2012, 11:22 · Zgłoś
kupic im kajak, niech plywaja . juz nie maja w co kasy pchac!!!?
Odpowiedz
7
@ a
dnia 26.09.2012, 11:46 · Zgłoś
gdybys byl troszeczke inteligetny to most jest elementem drogi nazezy a jest to droga publiczna i kazdy moze uzytkowac
Odpowiedz
3
@ miśka
dnia 26.09.2012, 15:05 · Zgłoś
sam kup sobie kajak i pływaj nim po łóżku a od nas wara
Odpowiedz
-3
@ " miska"
dnia 26.09.2012, 15:25 · Zgłoś
nie mieszkam na [...] wiec tez kajak jest mi nie potrzebny!!! a ze osbnica na podkarpaciu jest jedna z wiekszych wiosek to hohoho!!
Odpowiedz
13
@ u
dnia 26.09.2012, 11:07 · Zgłoś
Most był w stanie nienadającym się do dalszej eksploatacji. Proponowano nam, byśmy go zdemontowali i wystawili do muzeum mostów w Polsce. Był to most zbudowany zaraz po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, czyli w latach 20-tych poprzedniego wieku – zaznaczył Tadeusz Górczyk, etatowy członek zarządu powiatu w Jaśle.

szkoda ze tak nie zrobiono ,moze tablice z fotkami starego mostu umiescic
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.