Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W parku zielono i czysto

37

Zakończyły się działania związane z likwidacją uciążliwości jakie powodowały gawrony w jasielskim parku. Obecnie w parku jest zielono, słychać odgłosy ptaków śpiewających i przyjemnie można tam spędzić wolny czas.

Już od początku roku miasto Jasło przygotowywało się do zlikwidowania uciążliwości spowodowanych przez gawrony. Po sprawdzeniu rynku sokolniczego w Polsce odnaleziono odpowiedniego wykonawcę , zapewniono również wczesnowiosenne strącanie zeszłorocznych gniazd. Nawiązano również współpracę ze specjalistą ornitologiem, który nadzorował prawidłowość prowadzonych działań.

Akcja prowadzona od 8 marca br. przyniosła bardzo dobry efekt w postaci czystych alejek i ławek oraz braku gawronich dźwięków zagłuszających całkowicie ptasie trele. Do dnia 3 maja br. parku miejskiego w Jaśle strzegł przed wizytami gawronów sokolnik wraz ze swoimi „pracownikami” - Indygo, Diego i Meridianą.

Kilkuletnie zmagania władz miejskich z problemem powodowanym przez zbyt dużą populację gawronów w parku przyniosły wreszcie oczekiwany rezultat.

Nie należy jednak liczyć na to, iż jednorazowa akcja sokolnicza da trwały efekt. Specyficzne wymagania gawronów (np. obecność wysokich drzew i pokarmu) czynią park idealnym dla nich miejscem do zakładania lęgów i można być pewnym, że spróbują tu powrócić przyszłej wiosny.

Musimy się więc liczyć z koniecznością korzystania z usług sokolniczych przez kilka kolejnych sezonów.

Poważny problem w ograniczaniu gawroniej populacji stanowią również osoby codziennie przynoszące do parku duże ilości pożywienia (ziarno, suchy chleb, itp.) zwabiając tym samym do „łatwego łupu” ptaki, które poza okresem zimowym powinny same zdobywać pokarm.

Mamy jednak nadzieję, że przy współpracy z mieszkańcami naszego miasta obecny wygląd parku będzie długo cieszył swym widokiem - mówi Tomasz Kołcz Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UM.

UM w Jaśle

Napisany dnia: 12.05.2012, 09:33 , Tagi: UM Jasło, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ddd
dnia 12.05.2012, 09:36
Ocena
komentarza:
42
to jest pierwsza pozytywna wiadomosc na tym portalu od kilku tygodni!!!
@ do ddd
dnia 12.05.2012, 11:02
Ocena
komentarza:
-14
Pozytywna bo podana przez Urząd Miasta ! - no przecież nie będzie UM źle pisał o swoim Szefie ! A przecież coś pisać trzeba to temat będzie powielany - i jeszcze nie raz o tym poczytamy.
@ gracz
dnia 12.05.2012, 17:53
Ocena
komentarza:
10
co sie odzwwasz narazie ich niema i wkoncu mozna posiedziec spokojnie
@ PiS-man
dnia 12.05.2012, 09:55
Ocena
komentarza:
49
Jedyna trafna decyzja jaką podjął burmistrz Jasła podczas swoich rządów na tym miasteczkiem! :D
@ jan
dnia 12.05.2012, 10:00
Ocena
komentarza:
-22
Przynajmniej jedna, w przeciwieństwie do poprzednika z PiSu.
@ ***
dnia 12.05.2012, 11:49
Ocena
komentarza:
19
zaczekaj Janie, jeszcze ci PO "ptoszki" wybierze
@ em
dnia 12.05.2012, 10:29
Ocena
komentarza:
26
Tak, tylko że teraz wszystkie gawrony zleciały się nad szpital. Założyły tu na drzewach około 520 gniazd. Zabawa zaczyna się od początku. Biednemu zawsze wiatr (?) w oczy.
@ Marian
dnia 13.05.2012, 14:49
Ocena
komentarza:
0
To już problem Starosty i dyrekcji szpitala
@ rr
dnia 12.05.2012, 10:41
Ocena
komentarza:
15
tylko czekac na epidemie w szpitalu , chorzy ludzie(dzieci,noworodki) + ptasie odchody+ nieustanny uciazliwy wrzask gawronow co na to urzad miasta?? ( i dyrekcja szpitala)
@ no cóż
dnia 12.05.2012, 11:18
Ocena
komentarza:
22
Szpital jest powiatowy, więc niech pilnuje tam porządku Kmiecik - nie ma za wiele do roboty
@ Ptak
dnia 12.05.2012, 17:03
Ocena
komentarza:
13
Niech weźmie swojego ptaka i zrobi tam porządek...
@ Laura Diaz
dnia 13.05.2012, 14:38
Ocena
komentarza:
0
Ale ci chorzy musieliby chyba po drzewach łazić żeby coś od tych awronów załapać, z tego co wiem nie jest to legalne;)
@ ona
dnia 12.05.2012, 10:44
Ocena
komentarza:
9
A jeszcze piękniej byłoby gdyby ten park rzeczywiście był zielonym parkiem, a nie tylko wybrukowanym kawałkiem zieleni z tandetną fontanną i licznie zgromadzoną wokół niej widownią. Nie wspominając o zabetonowanych drzewach na płycie rynku. Niby bierzemy przykład z Europy, jednak tam parki to oazy spokoju,a trawniki i piękne stare drzewa są podstawą . A u nas stare drzewa są tak samo poszanowane, jak starzy ludzie...
@ xyz
dnia 12.05.2012, 10:47
Ocena
komentarza:
4
gawrony zlikwidowane to teraz golebie [...]a...
@ Do ONA
dnia 12.05.2012, 10:57
Ocena
komentarza:
6
Boże... zawsze źle zawsze komuś nie dogodzi..
A jak możesz mieć w środku miasta brak betonu.. zastanów się troche.
Chcesz samą zieleń to jedź gdzieś na wieś nie trzeba wcale daleko..

A ja uwielbiam siedzieć w parku i patrzyć w góre na drzewa. Nade mną nie ma betonu to polecam ONA spróbuj po prostu podnieść głowe do góry. :P

PS.Jak zobaczycie goscia z oczami wbitymi w niebo to znaczy ze to ja :P
@ ona
dnia 12.05.2012, 11:19
Ocena
komentarza:
2
Widoczne nigdy nie byłeś w prawdziwym miejskim parku, którym można na trawie rozłożyć koc, położyć się i wtedy patrzeć w górę. Musisz być nieźle odleciany, bo od Twojego "patrzynia" z ławki w górę nie widzisz nawet kiedy ortografia Ci się kłania, a i pewno kark boli :)
@ qwerty
dnia 12.05.2012, 11:25
Ocena
komentarza:
5
przegonili z parku to teraz niech przegonią ze szpitala ;//
@ Gawron Michał
dnia 12.05.2012, 11:34
Ocena
komentarza:
-7
Szanowni Państwo,

jestem oburzony i dogłębnie zniesmaczony tak płytkim potraktowaniem problemu. Bolą również liczne przekłamania zawarte w tekście oraz bulwersująca wypowiedź pracownika Urzędu Miasta. Jako Sekretarz Zrzeszenia Gawronów Polskich jestem zmuszony zabrać głos w dyskusji.

Nie jest prawdą, że jasielskie gawrony są przyczyną uciążliwości w jasielskim parku. Od lat współpracujemy z Urzędem Miasta; w porozumieniu z przedstawicielami Wydziału Ochrony Środowiska zostały wyznaczone specjalne [...]strefy, w których mogliśmy zgodnie z prawem i dobrym obyczajem defekalizować się. Nie jest naszą winą, że [...]strefy zostały błędnie umiejscowione w miejskim parku. Od lat próbowaliśmy przekonać włodarzy, że taka lokacja [...]stref sprawi wyłącznie, że częstsze staną się ataki na Bogu ducha winne gawrony. Jesteśmy mniejszością, która jest bardziej dręczona i częściej przeklinana niż nawet Żydzi. Jesteśmy oskarżani o paskudzenie chodników mimo, że często jest to sprawka tutejszych gołębi, które wykazują się niewyobrażalną zuchwałością i chuligaństwem. Jako gawron ale przede wszystkim Polak jestem dogłębnie dotknięty, że w kraju, o który razem walczyliśmy nie mogę czuć się dobrze.

Co więcej nie jest prawdą jakoby gawroni śpiew przeszkadzał przechodniom. Nie od dziś wiadomo, że nasz trel jest oryginalny i miły dla ucha. Tym bardziej dziwi fakt, że zamiast mediacji i wdrożenia prób polubownego załatwienia sprawy szczuje się nas sokołami, obrzuca wyzwiskami i próbuje wyrzucić z naszych domostw. Kraczemy głośne "NIE" wszelkim próbom dzielenia na gorszych i lepszych. W czym lepsze są sikorki? Co mają dudki czego my nie mamy? Czym zasłużyły sobie na lepsze traktowanie lelki kozodoje? Bezprawne działanie władz miasta musi być napiętnowane!

Z poważaniem

gawron Michał
Sekretarz Zrzeszenia Gawronów Polskich
Okręg Jasielsko Sanocki
"W sercu naszym PolsKRAAA"
@ Ptacy inni
dnia 12.05.2012, 17:13
Ocena
komentarza:
1
My ptacy, /przepraszam , ptakowie/ inni niż gawrony, protestujemy przeciwko obecności gawronów i sokołów w parku. Park powiniem być udostęniony tylko nam i tylko my mamy prawo popróżniać się na chodniki ławki i głowy leniów tam przebywających. Do roboty, a nie wysiadywać. Jeżeli roboty nie ma to do PUP - tam na was czekają z ofertami - nie pracy ale wyjazdu za granicę.
Jakim prawem Gawron może się opróżniać a my nie. Czy on na inny aparat do wydalania? Nie chcemy przebywać w pobliżu Czarnych / to nie rasizm tylko gawroni kolor/. Niech spadają na inne osiedla i np. na rynek. Tam trafią szybciej na miejscowego notabla, który obdarzy ich dobrym słowem za złożenie niespodzianki na siwej lub łysej czuprynie.
Gawronom mówimy stanowecze: NIE.
@ kaczy myśliwiec
dnia 12.05.2012, 20:27
Ocena
komentarza:
-12
W imieniu stronnictwa ptaków z łapami platfusami wyrażam głęboki sprzeciw wobec Gawronów i Innego Ptactwa o zawłaszczanie sceny tegoż parku dla kilku sokołów o bolszewickiej proweniencji.Tylko tam gdzie my się wypróżniamy jest wolność. Tam gdzie są tamci intryganci stoi aparat represji i ucisku.Nikt nam nie będzie wciskał ciemnoty że białe to białe a czarne to czarne.Ten park będzie wolny gdy my wygramy i będziemy się wypróżniać tam gdzie nam się podoba.Dość zamachów i spisków z wrogami naszego wolnego parku.Dość rozpylania helu i zakładania podniebnych pól minowych.Dość już tych spisków skierowanych przeciwko naszym ptasim nadawcom z radia i telewizorni naszego Orła z Torunia Dyrektora Pingwina.Precz z gawrono-innąptasią-komuną.Naprzód za naszym prezesem,wodzem,niedojszłym prezydĘtem i wielkim strategiem wszelkich bitw przegranych Jastrzębiem Kaczorem.Wszyscy inni to zdrajcy,konfidenci,tajni współpracownicy nietoperzy tych prześladowców co to młode karmią mlekiem a udają ptaki.Naprzód za nami porywajcie się do lotu przy dźwięku mlaskania błon pławnych na kostce NASZEGO WARKU
@ sysunia15
dnia 14.05.2012, 14:16
Ocena
komentarza:
1
zalozyc sie moge ze jestes jednym z wielu nauczycielow biologii nie mylic wszystkich ktorzy sa tak ekologiczni ze mogli by jesc trawe z łąki ale mnie osobiscie przeszkadzalo jak trzeba bylo przejsc przez park do banku czy innego urzedu i obawiac sie o wstyd zeby nie stanac przed kims w kolejce z [...]mi plecami o czym nie jeden wiedzial... Skoro kochasz tak te [...] prosze bardzo idz teraz pod park d=kolo szpitala ta,m tez sie mozna przespacerowac i posluchac tego krakania tych czopów
@ grycho
dnia 12.05.2012, 12:08
Ocena
komentarza:
3
Blok Baczyńskiego 4 godz 1-5 w Nocy wrzask niemiłosierny... nie można spać przy otwartym oknie ...
@ 25667733
dnia 12.05.2012, 12:10
Ocena
komentarza:
4
no na szpitalu ich nie brakuje
@ PolonistaTerrorysta
dnia 12.05.2012, 12:34
Ocena
komentarza:
9
Rzeczywiście, teraz w parku jest przyjemnie i w ogóle można tam wejść bez obaw, że bomba spaskudzi nam ubranie. Słychać śpiew ptaków. Jest tam bardzo przyjemnie. Mnie osobiście park zachwyca urodą. No to teraz łyżka dziegciu do tej beczki miodu. Te przeklęte kawki i gawrony rozpierzchły się po całym mieście. Najbardziej mnie śmieszy, że obsrywają tę patetyczną Golgotę Wschodu przy I LO.
@ grycho
dnia 12.05.2012, 12:50
Ocena
komentarza:
12
atakują strategiczne miejsca :D wojna trwa hehe
@ cola
dnia 12.05.2012, 14:52
Ocena
komentarza:
-3
i z ulicy Baczymskiego tez powinni przegonic
gdzies ptaki musza miec gniazda i młode..
tak czy nie?
natomiast nie chwalcie sie tym chociaz w sumie to pozytywny artykul w tym calym ,,grajdole: jasielskim
takze mozecie takie umieszczac lepiej takie niz o tym ze starostwo na kolkejne pietro sie przenosi i nie obchodzi ich niepelnnosprawnosc petentow czy straszych osob ktore mja ten urzad odwiedzac...
@ wera
dnia 12.05.2012, 15:04
Ocena
komentarza:
1
Pffff szkoda gadac:)
@ Jasełko:D
dnia 12.05.2012, 15:14
Ocena
komentarza:
2
Fakt w parku jest teraz przyjemniej!!!Nasze miasto jest piekne ale bylo by jeszcze piekniejsze gdyby zostawili ten park co w rynku byl,bylo wiecej drzew ludzie mogli sobie posiedziec w cieniu wsrod zieleni w samym rynku,mogli odnowic go ale park zostawic taki jaki byl przynajmniej ten rynek mial jakis taki urok a teraz prawie zero cienia malo drzew nawet siedziec sie tam nie chce!!!
@ LIZODRPULOS
dnia 12.05.2012, 19:21
Ocena
komentarza:
2
Gawrony odleciały,a gołębie jak [...]y,tak [...]...Co za różnica co się załatwi na moje palto??? A co do szpitala to racja!!! Gawrony tu robią za przepowiadaczy odejścia...
@ maja
dnia 12.05.2012, 20:10
Ocena
komentarza:
3
Na owadach truteń powiatowy odrobinę się zna, ale nie na gawronach. Gawrony sa za mądre, i mogą go okupkać. Heh...
@ Biały kruk
dnia 13.05.2012, 09:39
Ocena
komentarza:
0
A kto jest winny temu, że przed liceum postawili taki niebezpieczny przedmiot z dwóch belek, dłuższej i krótszej? Obok znajduje się kościół gdzie takich symboli jest conajmniej kilka, ale komuś było mało. Przy tej okazji zdemolowali ogrodzenie.Teraz ptoki maja fajne siedzenie na tej poprzecznej belce, i częstuja uczniów rankiem na sniadanie, serwując fajdanie.
@ Ciekawy
dnia 13.05.2012, 10:54
Ocena
komentarza:
2
Miasto wydało sporo pieniędzy na sokolnika, aby przegonił gawrony z parku miejskiego. I przegonił do ... Parku szpitalnego. Teraz szpital planuje wydać ponoć ponad 30 tys. Na sokolnika, aby znowu przepędził gawrony. Dokąd można się domyślić. I tak zabawa będzie trwać.
@ Kimei-chan
dnia 13.05.2012, 14:33
Ocena
komentarza:
0
tak, może park jest w miarę wolny, ale w 1LO się nie da uczyć! wszystkie gawrony przeniosły się na nasze drzewa... a reszta koło szpitala. syf pod szkołą, syf pod szpitalem. wole już syf w parku.
@ aaa
dnia 13.05.2012, 18:00
Ocena
komentarza:
-1
tylko na odwl to zrobili bo dostali z uni kase
@ Niania
dnia 13.05.2012, 19:31
Ocena
komentarza:
-1
Ciekawe czy te imprezy co odbywały się w parku w okresie letnim w zeszłych latach nadal się będą odbywać i czy będą te teatry wiosenne na rynku.Byłoby wyśmienicie.One chyba były organizowane przez JDk albo Urząd Miasta.Prosimy bo większość nas nie stać na wyjazd wakacyjny a byłoby to dla nas dorosłych i dla dzieci wielką przyjemnością
@ Jose
dnia 14.05.2012, 11:38
Ocena
komentarza:
1
ale sie usmialam serdecznie , ale to prawda ze kazdy ptak jest jednakowo wazny , podobnie jak czlowiek i nie ma tu dzielenia na bogatych i biednych , gorzej lub lepiej wyksztalconych , bo jezeli ktos ma odrobine inteligencji i ambicji to potrafi kazdego uszanowac , nawet żebraka
@ gumis
dnia 14.05.2012, 21:17
Ocena
komentarza:
1
zamiast na [...] to Kmiecik wydaj na miejsca pracy dla ludzi bucu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657