Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

W powiecie jasielskim pierwszaki uwalniały odblaski

4

Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Uwolnić odblaski”, w ramach realizowanej przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na zlecenie Grupy LOTOS w Gdańsku akcji pod hasłem „LOTOS - Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy do FOTORELACJI:

Do organizatora konkursu nadesłano 109 prac plastycznych pod hasłem „Uwolnić odblaski”. Zostały one wykonane dowolną techniką, przez dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Na konkurs nadesłano prace z gmin: Skołyszyn, Osiek Jasielski, Krempna, Dębowiec, Nowy Żmigród,Brzyska, Tarnowiec, Gmina Jasło, Miasto Jasło.

- Głównym założeniem programu jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci, z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa – podkreśla Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. - Osoba, która porusza się po nieoświetlonej drodze, nie posiadająca na wyposażeniu elementów odblaskowych, jest widoczna z odległości około 30 metrów. Prawidłowo umieszczony element odblaskowy na plecaku, czy ubraniu widoczny jest już z około 150 metrów – dodaje Biernacki.

Komisja w składzie: Agata Pucykowicz, Wojciech Tomkiewicz, Dorota Krygowska, Stanisław Witusik i Damian Palar przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce -  Wiktoria Forystek (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Umieszczu)

II - Krzysztof Białoń (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Krempnej)

III -  Robert Brągiel (Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej).

Nagrodami w konkursie były: za I m – rower górski, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za II m – rolki, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za III m – plecak, zestaw gier edukacyjnych.

- Jesteśmy członkiem Grupy LOTOS S.A., jednej z największych firm na rynku naftowym w Polsce. To jest czwarta edycja z LOTOS-em, a wcześniej Rafinerią Jasło, która ten program zainicjowała. Ze względu na to, że jesteśmy „sprawcą” poruszania się pojazdów po naszych drogach choćby przez to, że dostarczamy do nich paliwo, więc na sercu bardzo leży nam bezpieczeństwo. Jeśli uda nam się wpoić w tych naszych najmłodszych dobre zasady poruszania się i dobre zasady ruchu drogowego to jest nam niezmiernie miło – powiedział Robert Bialik, prezes LOTOS Jasło S.A.

Nagrodę specjalną otrzymała Szkoła Podstawowa w Umieszczu (Gmina Tarnowiec), do której uczęszcza laureatka pierwszego miejsca.

Wyróżnienia: Natalia Gajda (Zespół Szkół w Lipnicy Dolnej), Patrycja Mikrut (Szkoła Podstawowa w Dębowcu), Dominik Krzywiński (Szkoła Podstawowa w ZS w Szebniach), Patrycja Gronkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle), Konrad Zajdel (Szkoła Podstawowa w Nienaszowie), Bartosz Bubniak (Szkoła Podstawowa w Załężu) oraz Weronika Faryj (Szkoła Podstawowa w Harklowej).

mad

FOT. Marek Dybaś

Napisany dnia: 21.06.2011, 12:37 , Tagi: Szkoła, Jasło, Krempna, Dębowiec, Osiek Jasielski, Tarnowiec, Powiat Jasło

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Czesio
dnia 21.06.2011, 15:45 · Zgłoś
A gdzie radny PO z Lotosu , który zawsze obstawiał tą imprezę?
Odpowiedz
8
@ u
dnia 21.06.2011, 13:51 · Zgłoś
kazdy po zmroku powinien nosic odblaski
Odpowiedz
6
@ wsp
dnia 21.06.2011, 13:09 · Zgłoś
Bardzo potrzebna akcja bo czasem az strach jak sie widzi rowerzystów czy pieszych bez jakichkolwiek odblaskow . Szkoda ze LOTOS po sprzedaniu Rosjanom juz pewnie nie bedzie tak wspomagał sportowców czy takie akcje .
Odpowiedz
-2
@ miła
dnia 21.06.2011, 12:42 · Zgłoś
Panie Józefie tak dalej...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657