Strona główna

W powiecie jasielskim pierwszaki uwalniały odblaski

4
Napisany dnia: 21.06.2011, 12:37 , Tagi: Szkoła, Jasło, Krempna, Dębowiec, Osiek Jasielski, Tarnowiec, Powiat Jasło

Rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Uwolnić odblaski”, w ramach realizowanej przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego na zlecenie Grupy LOTOS w Gdańsku akcji pod hasłem „LOTOS - Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy do FOTORELACJI:

Do organizatora konkursu nadesłano 109 prac plastycznych pod hasłem „Uwolnić odblaski”. Zostały one wykonane dowolną techniką, przez dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Na konkurs nadesłano prace z gmin: Skołyszyn, Osiek Jasielski, Krempna, Dębowiec, Nowy Żmigród,Brzyska, Tarnowiec, Gmina Jasło, Miasto Jasło.

- Głównym założeniem programu jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci, z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa – podkreśla Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. - Osoba, która porusza się po nieoświetlonej drodze, nie posiadająca na wyposażeniu elementów odblaskowych, jest widoczna z odległości około 30 metrów. Prawidłowo umieszczony element odblaskowy na plecaku, czy ubraniu widoczny jest już z około 150 metrów – dodaje Biernacki.

Komisja w składzie: Agata Pucykowicz, Wojciech Tomkiewicz, Dorota Krygowska, Stanisław Witusik i Damian Palar przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce -  Wiktoria Forystek (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Umieszczu)

II - Krzysztof Białoń (Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Krempnej)

III -  Robert Brągiel (Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej).

Nagrodami w konkursie były: za I m – rower górski, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za II m – rolki, kask, zestaw ochraniaczy, kamizelka odblaskowa, za III m – plecak, zestaw gier edukacyjnych.

- Jesteśmy członkiem Grupy LOTOS S.A., jednej z największych firm na rynku naftowym w Polsce. To jest czwarta edycja z LOTOS-em, a wcześniej Rafinerią Jasło, która ten program zainicjowała. Ze względu na to, że jesteśmy „sprawcą” poruszania się pojazdów po naszych drogach choćby przez to, że dostarczamy do nich paliwo, więc na sercu bardzo leży nam bezpieczeństwo. Jeśli uda nam się wpoić w tych naszych najmłodszych dobre zasady poruszania się i dobre zasady ruchu drogowego to jest nam niezmiernie miło – powiedział Robert Bialik, prezes LOTOS Jasło S.A.

Nagrodę specjalną otrzymała Szkoła Podstawowa w Umieszczu (Gmina Tarnowiec), do której uczęszcza laureatka pierwszego miejsca.

Wyróżnienia: Natalia Gajda (Zespół Szkół w Lipnicy Dolnej), Patrycja Mikrut (Szkoła Podstawowa w Dębowcu), Dominik Krzywiński (Szkoła Podstawowa w ZS w Szebniach), Patrycja Gronkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle), Konrad Zajdel (Szkoła Podstawowa w Nienaszowie), Bartosz Bubniak (Szkoła Podstawowa w Załężu) oraz Weronika Faryj (Szkoła Podstawowa w Harklowej).

mad

FOT. Marek Dybaś

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ miła
dnia 21.06.2011, 12:42
Ocena
komentarza:
-2
Panie Józefie tak dalej...
@ wsp
dnia 21.06.2011, 13:09
Ocena
komentarza:
6
Bardzo potrzebna akcja bo czasem az strach jak sie widzi rowerzystów czy pieszych bez jakichkolwiek odblaskow . Szkoda ze LOTOS po sprzedaniu Rosjanom juz pewnie nie bedzie tak wspomagał sportowców czy takie akcje .
@ u
dnia 21.06.2011, 13:51
Ocena
komentarza:
8
kazdy po zmroku powinien nosic odblaski
@ Czesio
dnia 21.06.2011, 15:45
Ocena
komentarza:
1
A gdzie radny PO z Lotosu , który zawsze obstawiał tą imprezę?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105