Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W powiecie zostaną wyremontowane kolejne drogi

35

Blisko 11 mln zł kosztować będzie odbudowa dróg powiatowych na łącznej długości 26 km. Podczas sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się 1 marca radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązań na ten cel. Inwestycja w 85% zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, pozostałe 15 % zostanie pokryte z budżetu Powiatu Jasielskiego.

Projekt pn. „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego” obejmie zasięgiem odbudowę 35 odcinków dróg zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego. Intensywne odpady deszczu w maju i czerwcu 2010 roku spowodowały znaczące szkody w mieniu prywatnym i publicznym, a także w infrastrukturze drogowej. Zły tan techniczny dróg stanowi obecnie utrudnienie komunikacyjne dla mieszkańców, inwestorów oraz innych użytkowników. – Takie kompleksowe działanie pozwoli na utworzenie ciągów komunikacyjnych, zapewniających prawidłową komunikację w całym powiecie – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
1
@ on i ona
dnia 08.03.2012, 18:44 · Zgłoś
Mam nadzieję, że nasz radny się postara i wreszcie nie zapomną o Bierówce, bo tutejszy "asfalt" na niektórych odcinkach był położony ponad 30 lat temu. Jest odcinek drogi, gdzie nie jest się w stanie ominąć dziury, bo wpadnie się do drugiej. Cierpliwość mieszkańców się kończy, bo wciąż słyszymy tylko obiecywanie.
Odpowiedz
-1
@ mietek
dnia 06.03.2012, 20:50 · Zgłoś
a gdzie ta Pusta Wola jest
Odpowiedz
0
@ Gumis
dnia 04.03.2012, 20:00 · Zgłoś
Ciekawe Kiedy Zrobia w Pustej Woli
Odpowiedz
0
@ LOGISTYK
dnia 04.03.2012, 11:49 · Zgłoś
ciekawe kiedy zrobicie droge i oswietlenie na ul.rzecznej obiecal pan burmistrz -napewno oddam nastepnym razem glos na niego a narazie tone w blocie zapraszam na spacer
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 04.03.2012, 11:12 · Zgłoś
a co z kraszewskiego
Odpowiedz
0
@ refor-mator
dnia 04.03.2012, 14:47 · Zgłoś
Kiedyś ta ulica "robiła" za obwodnicę dlatego nawierzchnia taka zniszczona.Wszelkie tiry,ciężarówki cysterny jeżdziły tą ulicą tylko w przeciwnym kierunku. Nie dawno kierunek jazdy odwrócono i urzędnicy myśleli,że i stan powierzchni ulicy się odwróci.Jest to również droga powiatowa jak mniemam...
Odpowiedz
0
@ bezsennosc
dnia 04.03.2012, 10:22 · Zgłoś
Liczymy na rondo w Dąbrówce oraz chodniki i przebudowę ul. Krajowickiej ;)
Odpowiedz
-2
@ lol
dnia 03.03.2012, 22:33 · Zgłoś
[...] pis -owce [...]!! kaczyńskiego i szpaka zaproscie na kawę jeszcze
Odpowiedz
1
@ K.Otto
dnia 03.03.2012, 22:24 · Zgłoś
blisko 11 mln. na " wyremontowane" dróg a poważnie to na remont pewnie 5 a reszta dla was, za rok znowu będzie remont a to tylko za sprawa układu z rejonem dróg i mostów,nie pierwszy i nie ostatni raz jak kasa poszła w błoto, może powiedzcie ile kosztowało rondo na zolkowie, i po co [...] !! ronda robi się po to żeby zmniejszyć korki a od czasu jak ta piękna inwestycja jest to trudniej jest się tamtędy przeciskać , pasowała by wam wizyta NIK albo CBA
Odpowiedz
4
@ zbulwersowany
dnia 03.03.2012, 21:57 · Zgłoś
POprostu w końcu zrobić mostek w Kołaczycach bo w plakatach wyborczych było napisane żeście PObudowali mosty PO POwodzi i co to. jest zemsta na głosowanie nie na jedynie słuszną partię, śmiech żeby do tej POry z tym problemem się nie uporać i wstyd na całą POlskę bo to droga krajowa .
Odpowiedz
3
@ Fred
dnia 03.03.2012, 18:20 · Zgłoś
Niech się ktoś zlituje wreszcie i kompleksowo wyremontuje ten kawałek drogi koło szkoły nr 8 bo to Pakistan jakiś przypomina, a nie ulicę w mieście w Europie.
Odpowiedz
3
@ czarna
dnia 03.03.2012, 16:50 · Zgłoś
Czy ktos moze mi powiedziec czy takie posiadowki sa dla uczestnikow platne czy nie?bo jezeli tak to ja juz rozumiem dlaczego kolejki do lekarzy sa tak dlugie ,skoro lekarze siedza na naradkach :(a moze za malo zarabiaja?i musza w ten sposob dorobic?ja tez tak chce:)chore panstwo...
Odpowiedz
0
@ politolog
dnia 02.03.2012, 23:12 · Zgłoś
"inwestycja zlokalizowana jest na ternie 9 gmin Powiatu Jasielskiego, znajdujących się w północno – wschodniej części województwa podkarpackiego" nie rozumiem... nasz powiat jest w południowo zachodniej części województwa nie mówią już o gminach...
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 02.03.2012, 21:28 · Zgłoś
...Ale posłuchajcie o tych drogach-co ty [...] człowieku...
http://www.youtube.com/watch?v=OlW05vc_40g
Odpowiedz
2
@ xv
dnia 02.03.2012, 21:10 · Zgłoś
Nowo wyremontowana droga w ubiegłym roku na odcinku Sobniów-Wolica REWELACJA
Jadąc z Wolicy w kierunku Sobniowa prawa strona nawierzchni pofałdowana nierówna
w poboczu dzury i błoto, moje pytanie do pana STAROSTY kto nadzorował i odebrał ten odcinek drogi, odbiór był kameralny wraz z poświenceniem bubla mam nadzieję że na przeglądzie gwarancyjnym usterki wielce widoczne zostaną zauważone.
Odpowiedz
1
@ RN
dnia 02.03.2012, 21:08 · Zgłoś
w skołyszynie jest przeznaczone na kolejne 12 wysepek-bedzie sie po nich jezdzic i po chodnikach ,bo po drodze to juz mozna tylko bojowymi maszynami wiejskimi a-4-ami i golfinkami.
Odpowiedz
2
@ uparciuch
dnia 02.03.2012, 20:50 · Zgłoś
Zrobiono wreszcie drogę przez las z Warzyc do Sieklówki, ichwała za to, ale ostatnie 500m do skrzyżowania Kołaczyce - Lubla wymaga solidnego remontu.Mam nadzieję że w tym roku powiat dokończy dzieła.
Odpowiedz
0
@ Jureczek
dnia 02.03.2012, 16:09 · Zgłoś
Inwestycja w 85% zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.Czyli teraz mamy 2012,to jak dobrze pójdzie to za 15 lat??Jeszcze łaskę zrobili i zgodę wyrazili!!
Odpowiedz
8
@ refor-mator
dnia 02.03.2012, 15:45 · Zgłoś
Podczas kampanii wyborczej planowano ramont drogi powiatowej Jasło- Folusz,ale nikt już teraz o tym zadaniu nie wspomina.Starostwo kupiło porządne samochody dla DPS ,a teraz nie myślą o ich zawieszeniu...
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 02.03.2012, 22:23 · Zgłoś
Nie martw sie reformator droga bedzie!!!
Odpowiedz
1
@ refor-mator
dnia 04.03.2012, 14:40 · Zgłoś
Droga była i jest,tylko w jakim stanie.Są miejsca,że nie można ominąc dziur i kolein.Bajdy do"diablego mostka",podjazd na "syzmę" w Debowcu,Józefów przez las,za skrzyżowaniem do Folusza,to najgorsze odcinki tej drogi...
Odpowiedz
4
@ pipi
dnia 02.03.2012, 15:25 · Zgłoś
to z czego jakiego materialu to latanie bedzie za takie duze pieniadze chyba z tytanu i tak wlasnie rozchoduje sie pieniadze czy co rzadza to naprawde mysla ze [...] liczyc nie umie przeciez to sa jaja za 26km remontu az 11duzych ban przeciez to nie budowa smiechu warty ten kraj ici co obecnie taki dobrobyt nam daja
Odpowiedz
1
@ :D
dnia 02.03.2012, 14:38 · Zgłoś
Czyli które drogi zostaną wyremontowane?
Odpowiedz
2
@ PiOtreCk
dnia 02.03.2012, 16:25 · Zgłoś
W pierwszej kolejności 2km odcinek drogi Kołaczyce - Lubla (od granicy Bieździedzy z Bieździadką do Lublicy). Jest juz ogłoszony przetarg, więc prace powinny ruszyć jeszcze w marcu.
Odpowiedz
4
@ @
dnia 02.03.2012, 14:32 · Zgłoś
popieram Doris,ta ulica koło szkoły to jest rewelacyjna
Odpowiedz
6
@ mm508
dnia 02.03.2012, 14:47 · Zgłoś
fakt droga fatalna... ale dzieci bezpieczne na tym odcinku
Odpowiedz
2
@ aaa
dnia 02.03.2012, 14:06 · Zgłoś
polnocno-wschodniej?
Odpowiedz
17
@ :)
dnia 02.03.2012, 14:04 · Zgłoś
11 mln :O 26km smiech na sali!!! od razu dajcie 500tys premii dla firmy ktora odstawi nastepna fuszerke!!!
Odpowiedz
10
@ doris
dnia 02.03.2012, 13:57 · Zgłoś
Następna wprost rewelacyjna miejska ulica Różana i Wesoła -SUPER ! REWELACJA! można zrobić konkurs na najpiękniejszą ulice w Jaśle. Wyróżnienie dla osiedla Sobniów. SAM ZACHWYT!!! wprawdzie jest tu art.o drogach powiatowych ale nie pomijajmy naszej dumy miejskiej- wielkie gumowce i na spacerek.
Odpowiedz
2
@ PO-PiS
dnia 03.03.2012, 17:46 · Zgłoś
Takie przyjemne i miłe nazwy ulic . Aby dopasować stan faktyczny nawierzchni do
proponuje nazwać pierwszą POrażka a drugą POPIS.
Gwarantuje szybki , skuteczny i wysokiej jakości remont tych nawierzchni!!!
Prawda drogomistrzowie ze Starostwa???
Odpowiedz
25
@ doris
dnia 02.03.2012, 13:53 · Zgłoś
Najładniej wygląda ulica przy szkole podstawowej na Osiedlu Sobniów -rewewacja warto jechać i zobaczyć . Zdjęcia powinno się opublikować w internecie. Tam wcale nie ma asfaltu -ale same doły...
Odpowiedz
5
@ aneta
dnia 02.03.2012, 17:59 · Zgłoś
to samo chciałam napisać...:)))
Odpowiedz
-10
@ RN
dnia 02.03.2012, 21:05 · Zgłoś
a[...] kogo obchodzi wasza "ulica"-chcecie lepszą ,to brac łopate i do roboty [...] klatkowe
Odpowiedz
34
@ Balcerek
dnia 02.03.2012, 13:49 · Zgłoś
A co z tymi które niedawno "wyremontowano" ( jak po kazdej zimie ) i juz nadają sie do roboty ? Kiedy w tym pieknym kraju zacznie sie budować drogi tak by słuzyły przez kilka-kilkanascie lat ?
Odpowiedz
15
@ stanie się to wtedy ....
dnia 02.03.2012, 16:00 · Zgłoś
kiedy ktoś popatrzy na ofertę przetargową tzw. dalekowzrocznie, czyli wydając trochę więcej kasy przy zakupie, zaoszczędzi na remontach.
Wybierając najtańszy bubel, wydajemy więcej na naprawy.
To takie proste, prawda, ale nie w Jasełku :-)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.