W sanktuarium w Dębowcu modlili się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej
7
16. Kwietnia w sanktuarium w Dębowcu odprawiono mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wójt gminy Dębowiec, Zbigniew Staniszewski zwracał uwagę, iż częścią tragedii mordu katyńskiego było milczenie na jej temat trwające przez długie lata.
- To straszne, tragiczne i niewyobrażalne, że trzeba było takiej tragedii, śmierci najlepszych synów naszej Ojczyzny, aby cały świat poznał prawdę o mordzie katyńskim. - mówił wójt.
Podczas homilii przypomniano okoliczności mordu dokonanego na elicie polskiej na rozkaz Stalina, zaznaczając przy tym, iż katastrofa smoleńska otwiera szansę na poprawę relacji polsko-rosyjskich.



- Jakże wzruszająca była postawa Rosjanina, który wręczył dziennikarzowi pod Smoleńskiem biało-czerwone kwiaty, i ze łzami w oczach i powiedział takie słowa: przepraszamy was Polacy za to, że staliśmy się przyczyną waszych nieszczęść, zarówno kiedyś, przed 70 laty, jak i dzisiaj. Gdyby nie było tej pierwszej zbrodni katyńskiej, nie byłoby również obecnej tragedii. - usłyszeliśmy w kazaniu.
(ks)









Wójt gminy Dębowiec, Zbigniew Staniszewski zwracał uwagę, iż częścią tragedii mordu katyńskiego było milczenie na jej temat trwające przez długie lata.
- To straszne, tragiczne i niewyobrażalne, że trzeba było takiej tragedii, śmierci najlepszych synów naszej Ojczyzny, aby cały świat poznał prawdę o mordzie katyńskim. - mówił wójt.
Podczas homilii przypomniano okoliczności mordu dokonanego na elicie polskiej na rozkaz Stalina, zaznaczając przy tym, iż katastrofa smoleńska otwiera szansę na poprawę relacji polsko-rosyjskich.
- Jakże wzruszająca była postawa Rosjanina, który wręczył dziennikarzowi pod Smoleńskiem biało-czerwone kwiaty, i ze łzami w oczach i powiedział takie słowa: przepraszamy was Polacy za to, że staliśmy się przyczyną waszych nieszczęść, zarówno kiedyś, przed 70 laty, jak i dzisiaj. Gdyby nie było tej pierwszej zbrodni katyńskiej, nie byłoby również obecnej tragedii. - usłyszeliśmy w kazaniu.
(ks)
