W sanktuarium w Tarnowcu modlili się w intencji zmarłych w katastrofie w Smoleńsku
2
14 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji zmarłych w katastrofie samolotu prezydenckiego.
Podczas homilii ksiądz kustosz Stanisław Mazur wspominał senatora Stanisława Zająca. Mówił między innymi o szczególnym szacunku jakim senator darzył kapłanów oraz o jego pomocy dla Kościoła, sięgającej czasów PRL.
- Gdy księża byli skazywani za nielegalne budowanie kościołów na terenie Święcan, Stanisław Zając był ich obrońcą. To nie przysparzało mu popularności. Wiemy że był z tego powodu nieustannie inwigilowany przez jasielskich i krośnieńskich UB-ków.



Ksiądz ujawnił również, że Stanisław Zając współfinansował remont tarnowieckiej figury. Wpłacił na ten cel kwotę 10.000 złotych, 10 lat temu.
- Nie mówiłem o tym wcześniej ponieważ sobie tego nie życzył, oraz aby nie być posądzonym o robienie senatorowi kampanii wyborczej - powiedział.

Wójt gminy Tarnowiec Bogusław Wójcik powiedział z kolei kilka słów na temat życzliwości senatora dla samorządowców.
- Stanisław Zając autentycznie cieszył się wszystkimi realizowanymi u nas inwestycjami. I gdyby nie on, nie powstałaby potężna inwestycja, a mianowicie kanalizacja z oczyszczalnią ścieków, między innymi na terenie naszej gminy. Podobnie było z drogą Tarnowiec - Czeluśnica.
Po mszy świętej podczas Nowenny odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.




Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl
Podczas homilii ksiądz kustosz Stanisław Mazur wspominał senatora Stanisława Zająca. Mówił między innymi o szczególnym szacunku jakim senator darzył kapłanów oraz o jego pomocy dla Kościoła, sięgającej czasów PRL.
- Gdy księża byli skazywani za nielegalne budowanie kościołów na terenie Święcan, Stanisław Zając był ich obrońcą. To nie przysparzało mu popularności. Wiemy że był z tego powodu nieustannie inwigilowany przez jasielskich i krośnieńskich UB-ków.
Ksiądz ujawnił również, że Stanisław Zając współfinansował remont tarnowieckiej figury. Wpłacił na ten cel kwotę 10.000 złotych, 10 lat temu.
- Nie mówiłem o tym wcześniej ponieważ sobie tego nie życzył, oraz aby nie być posądzonym o robienie senatorowi kampanii wyborczej - powiedział.
Wójt gminy Tarnowiec Bogusław Wójcik powiedział z kolei kilka słów na temat życzliwości senatora dla samorządowców.
- Stanisław Zając autentycznie cieszył się wszystkimi realizowanymi u nas inwestycjami. I gdyby nie on, nie powstałaby potężna inwestycja, a mianowicie kanalizacja z oczyszczalnią ścieków, między innymi na terenie naszej gminy. Podobnie było z drogą Tarnowiec - Czeluśnica.
Po mszy świętej podczas Nowenny odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.
Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl
