Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W starostwie będzie nowy Punkt Informacyjny

44

Na parterze Starostwa Powiatowego w Jaśle powstanie Punkt Informacyjny z kancelarią podawczą. Będzie w nim można dowiedzieć się m.in. jakie są wymagane dokumenty do załatwienia danej sprawy, pobrać te dokumenty i uzyskać pomoc przy ich wypełnieniu.

Utworzony Punkt Informacyjny ma przede wszystkim przyczynić się do lepszej i sprawniejszej obsługi. W jednym miejscu klient uzyska kompleksową informację na temat spraw prowadzonych przez starostwo, sposobu ich załatwienia, wymaganych dokumentach i opłatach oraz pomoc w wypełnieniu wniosku. W kancelarii podawczej będzie mógł złożyć wypełnione dokumenty.

Punkt będzie działał na parterze budynku w miejscu, gdzie znajduje się informacja. Pokoje nr 35 i 36 zostaną połączone i przebudowane. Dzięki temu nie tylko zyskają nowoczesny wygląd, ale staną się bardziej funkcjonalne.

Otwarcie punktu to udogodnienie dla mieszkańców powiatu. Do tej pory, aby zaczerpnąć jakichkolwiek informacji, czy pobrać potrzebne dokumenty, musieli udać się do konkretnych wydziałów. Po przebudowie będą mogli załatwić wiele spraw w jednym miejscu, a punkt informacyjny połączony z biurem podawczym pozwoli im zaoszczędzić czas i usprawni pracę urzędu – mówił starosta Adam Kmiecik.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
1
@ jasełko
dnia 27.02.2014, 20:16 · Zgłoś
co pewnie [...] albo synek jakiegoś radnego albo wójta czy burmistrza skończyła studia na turystyce albo hotelarstwie i szuka pracy biedna w domu siedzi na śniadanie ten łosoś co dziennie już ma [...] taki wielki trochę ruchu by się przydało niech dziewczę zarobi na siebie !!! [...] ciekawe kogo przyjmą ???
Odpowiedz
2
@ bolesław
dnia 24.02.2014, 14:58 · Zgłoś
Skandal nad skandalami. Już zrobiono reorganizację w Wydziale Geodezji... Poprzednio załatwiało się sprawy od ręki teraz trzeba cierpliwie zaczekać. Mało utworzonoi nowy jakby sekretariat, w którym składa się podanie albo pismo i czeka się cierpliwie kilka dni. Nie można podobno też składać pism z Wdz. Geodezji w kancelarii ogólnej. Podobno projekty do uzgodnienia też się tam składa. Dlaczego nie można bezpośrednio tak jak dotychczas załatwić u osoby kompetentnej niemal od ręki ? To jest chyba dla dobra interesanta po co ma chodzić od pokoju do pokoju? Lepiej niech złoży papiery a później będzie chodził bo to albo źle napisane albo osoba załatwiająca nie zna tematu i meritum i wytedy co napisze się pisemko do tego, który złożył pismo w sprawie... I tak biurokracja kwitnie w miarę aby była coraz większa złość w interesantach. Panie Starosto szkoda, że nie słyszy Pan tego co mówią o reorganizacjach ci, którzy załatwiają sprawy. Ale Pan za to dumny jak Paw bo co też Pan nie robi dla naszego dobra. Kpiny chyba
Odpowiedz
3
@ alex
dnia 23.02.2014, 13:39 · Zgłoś
Nie wiem czy pamiętacie ale kiedyś było juz takie miejsce gdzie pani sprawdzała wszystkie dokumenty i później szło się załatwiać daną sprawę, np. w komunikacji, ale pan starosta teraz podjął taka decyzje OCZYWIŚCIE PRZED WYBORAMI żeby wrócic dalej do tego, bo ci innego zaproponuje przed wyborami? Żebyście tylko zagłosowali, a po wyborach znów będzie to samo!!!
Nie liczcie na miejsca pracy bo w tych pokojach gdzie to będzie połączone też są pracownicy!!!
Odpowiedz
7
@ ciekawy
dnia 23.02.2014, 11:51 · Zgłoś
może ktoś zgadnie co to za szczęśliwcy uzyskają tę pracę bez znajomości ???
Odpowiedz
-7
@ tu masz rację!!!
dnia 23.02.2014, 00:09 · Zgłoś
powiem wam ,że nic nie wynika z artykułu ,że będą nowe przyjęcia ! skąd macie takie wiadomości?
na razie widzę dużo nienawiści - aż wszystko kipi ...
Najciekawsze jest to ,że nie ważne o czym jest art. zawsze tylko krytyka i nienawiść !!!
ludzie opamiętajcie się ?

czy wy jesteście katolikami?
Odpowiedz
5
@ winne klimaty :-b
dnia 23.02.2014, 03:01 · Zgłoś
a większość "katolików" tak robi
że z jednej strony się do ciebie uśmiecha
a z drugiej podpieprza do skarbówki :-b !
Odpowiedz
6
@ tu masz rację!!!
dnia 22.02.2014, 23:56 · Zgłoś
dlaczego tylko robotnika się nagrywa !
niech władza pokaże jak się powinno pracować!
nienawiści do siebie nas już władza i partie nauczyły - teraz niech pokażą jak powinno się pracować!!!
Brawo!
Odpowiedz
10
@ 69
dnia 22.02.2014, 20:54 · Zgłoś
No i musimy utrzymać następnych [...]!!!
Na [...] potrzebny taki punkt !!!
I tak nic nie załatwicie za pierwszym razem:-)))
Odpowiedz
6
@ siostrzeniec
dnia 22.02.2014, 08:54 · Zgłoś
Wujek mi ten etat obiecał
Odpowiedz
5
@ Etatowy
dnia 22.02.2014, 13:02 · Zgłoś
Czyli nie mam szans ?
Odpowiedz
1
@ zaintrygowany
dnia 23.02.2014, 18:06 · Zgłoś
Dziwne bo mi obiecał szwagier.
Odpowiedz
13
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.02.2014, 22:55 · Zgłoś
Proponuję zrobić podgląd z kamerki na gabinet starosty - a wtedy petenci zobaczą jak nasze służby, które mają służyć ludziom pracują i za co biorą nasze pieniądze...Przecież robotnika, już od dawna kontroluje się w ten sposób , to dlaczego nie możemy naszych pracowników, którzy mają nam służyć...
Odpowiedz
6
@ Znajomy S
dnia 22.02.2014, 10:03 · Zgłoś
Dokładnie tak!! Brawo... Jeszcze zobaczyłbym co dzieje się u kolegi pana Starosty w Sanepidzie...tam to dopiero są marnowane nasze pieniądze...
Odpowiedz
4
@ tu masz rację!!!
dnia 22.02.2014, 23:58 · Zgłoś
dlaczego tylko robotnika się nagrywa !
niech władza pokaże jak się powinno pracować!
nienawiści do siebie nas już władza i partie nauczyły - teraz niech pokażą jak powinno się pracować!!!
Brawo!
Odpowiedz
11
@ ech
dnia 21.02.2014, 21:40 · Zgłoś
A może by tak przy okazji reorganizacji np. zwiększyć obsadę Wydziału Komunikacyjnego - czyli tam gdzie są kolejki.
Odpowiedz
10
@ fajny projekt
dnia 21.02.2014, 17:48 · Zgłoś
i następne stanowiska tyłem do petenta...
Odpowiedz
12
@ praca
dnia 21.02.2014, 17:35 · Zgłoś
proponuje tez przed nowym biurem ustawic tzw maszyne kolejkowa i zatrudnic tez ludzi do obsługi tej maszyny...
Odpowiedz
12
@ asa
dnia 21.02.2014, 16:50 · Zgłoś
To miejsce pracy dostanie ten kto ma dobre układy.
Odpowiedz
14
@ bajer
dnia 21.02.2014, 15:45 · Zgłoś
Proponuje aby sniadanko i kawę urzędnicy jedli w domku a obsługa klientów pójdzie sprawniej
Odpowiedz
0
@ jasnowidz
dnia 22.02.2014, 15:17 · Zgłoś
W każdej pracy są przerwy śniadaniowe więc z czym masz problem. Ty pewnie siedzisz w domciu na garnuszku państa to i śniadanko jesz w domciu. Bezrobocie to jedno a lenie, którym nie chce się pracować to co innego.
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 21.02.2014, 15:42 · Zgłoś
Taki mały offtop. Gołębie siedzą sobie spokojnie na dachu starostwa, prawie pod atrapą sokoła. Śliczny widok. "I lew legnie koło jagnięcia" czyli zbliżamy się do raju.
Odpowiedz
11
@ gołąb
dnia 21.02.2014, 16:21 · Zgłoś
przecież pisałem, że my z kolegami nie damy się nabrać i dalej będziemy się załatwiać tam gdzie się powinno ;)
Odpowiedz
15
@ bajer
dnia 21.02.2014, 15:35 · Zgłoś
osoba w informacji bedzie sie znala na prawie budowlanym np i na dokumetach sprowadzonego samochodu z zagranicy to fantastycznie jedna osoba wszystko doradzi
Odpowiedz
16
@ Etatowy
dnia 21.02.2014, 15:39 · Zgłoś
Nie jedna tylko 2, bo to 2 etaty. Jedna będzie otwierała nam drzwi druga doradzała jak najkrótszą drogą dojść do ubikacji.

Tak jestem [...], że chyba rzucę moją robotę i będę aplikował na to stanowiska !
Odpowiedz
17
@ Etatowy
dnia 21.02.2014, 15:30 · Zgłoś
Nie wiem , czy ktoś zwrócił uwagę na zdjęcie do tej znakomitej wiadomości. W punkcie obsługi interesantów są 2 krzesła, a więc 2 etaty ! Pięknie nie ? 2 nowe etaty urzędników ! Chyba nie wytrzymam z [...]...
Odpowiedz
19
@ Etatowy
dnia 21.02.2014, 15:24 · Zgłoś
O dzień dobry , to ja Etatowy lubujący się w tworzeniu etatów. Znów pochwale się jak to spadnie bezrobocie na ternie Nowego Żmigroda !. Teraz zamiast iśc do pokoju załatwić sprawę będziecie mogli porozmawiać z punktem ! Nie fajny pomysł ? Jak np. gołąbek narobi wam na głowę to pokieruję was na dach !
W końcu ktoś musi kierować ruchem do tych 10 pokoi. A w instrukcji będzie miał - nie kierować do Starosty, bo on nie ma czasu i właśnie wyjechał swoją Skodą za 100 tys zł do Nowego Żmigrodu sadzić krzaki winorośli.

To pisałem ja Etatowy spec od etatów.
Odpowiedz
20
@ XYZ
dnia 21.02.2014, 15:23 · Zgłoś
OJ tak świetny pomysł - ogłoście konkurs na to "fikcyjne" stanowisko bo tak niestety wygląda a "pewniak" już i tak siedzi w urzędzie tylko trzeba podkladkę zrobić że niby startował na to stanowisko w drodze konkursu - LUDZIE kiedy to się skończy a co do Kmiecika to mam juz wyrobione zdanie bo startowalam niegdyś w jednym z tych "fikcyjnych" konkursów i WIĘCEJ się nie poniżę - ale sprawiedliwość kiedyś każdego z nas dosięgnie i wtedy "fikcja" stanie się prawdą
Odpowiedz
23
@ Hogata
dnia 21.02.2014, 14:55 · Zgłoś
Znowu będą konkursy na stanowisko,ludziska składać będą podania a i tak już stanowiska dla znajomków zaklepane
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 23.02.2014, 21:55 · Zgłoś
łohohohohhohoh

"Otwarcie punktu to udogodnienie dla mieszkańców powiatu. Do tej pory, aby zaczerpnąć jakichkolwiek informacji, czy pobrać potrzebne dokumenty, musieli udać się do konkretnych wydziałów. Po przebudowie będą mogli załatwić wiele spraw w jednym miejscu, a punkt informacyjny połączony z biurem podawczym pozwoli im zaoszczędzić czas i usprawni pracę urzędu"

skoro będzie można wszytko załatwić w jednym miejscu to reszte [...] proponuję zwolnić ,nieróbstwo w Polsce w klasie urzędniczej jest tak duże ,że cały urząd może zastąpić 3-5 osoby :D reszta jest potrzebna do robienia kawy i nic więcej !

łohohohohho
Odpowiedz
24
@ ciekawski
dnia 21.02.2014, 14:24 · Zgłoś
Kto "bierze" za załatwienie etatu?
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 23.02.2014, 21:48 · Zgłoś
ja biorę ,ale nie obiecuję :D

ps. dragoness wiesz jak działa wygrywanie przetargów ,więc po co pytasz i udajesz zdziwienie :D

łhohohohho

cena usługi dziwnie wzrośnie x2 przed zakończeniem prac :D

łohohohohho
Odpowiedz
-11
@ 10
dnia 21.02.2014, 14:20 · Zgłoś
niech se bedzie,cosik robio...
Odpowiedz
37
@ bez
dnia 21.02.2014, 14:02 · Zgłoś
no i jest nowe miejsce pracy...dla kogo , z jakich okolic , moze ze Zmigrodu???
Odpowiedz
32
@ zono
dnia 21.02.2014, 15:19 · Zgłoś
dokładnie,pewnie trzeba zatrudnić jakichś znajomych,a nie ma gdzie ich już upchnąć bo wszędzie ich już tyle siedzi że powietrza brakuje i trzeba wietrzyć co jakiś czas,to utworzą nowy punkt informacyjny i już się nowe miejsca pracy znajdą dla swoich.
Odpowiedz
13
@ dragoness
dnia 21.02.2014, 15:30 · Zgłoś
Na razie, trzeba zrobić pomieszczenia, a firma, która wygrała przetarg zadeklarowała sumę o prawie 40 tysięcy niższą niż wszystkie pozostałe. Nie starczy im nawet na materiały.
Odpowiedz
21
@ Etatowy
dnia 21.02.2014, 15:32 · Zgłoś
Bo wiedzą, że będą mieli 2 etaty, a to bezcenne !
Odpowiedz
11
@ FAN
dnia 21.02.2014, 20:05 · Zgłoś
Nawet nie wiecie jak ja się cieszę,jak czytam wasze komentarze,oczywiście trafnej oceny naszej władzy regionalnej i tej krajowej.
Kiedyś to tylko zwolennicy PO tutaj dominowali,ludzie się bali tutaj pisać,ale widze że to już koniec.Zwolennikom PO tylko minusowanie zostało!,na argumenty z ich strony nie ma co liczyć!!!.
Punktujcie władze i rozliczyć ich należy przy najbiższych wyborach,o tym należy pamiętać.
Może pracownicy starostwa zaprzestaną chodzić na zakupy w godzinach pracy,tyle mają pracy wystarczy wstąpić i zobaczyć jakie maja kolejki przed drzwiami,jak za komuny w spożywczym.Hahahahahahaha.
Odpowiedz
0
@ iui
dnia 22.02.2014, 22:02 · Zgłoś
z kołaczyc napewno
Odpowiedz
-1
@ tu masz rację!!!
dnia 23.02.2014, 00:02 · Zgłoś
władza osiągnęła swój cel ! już wszyscy się nienawidzimy!
zamiast być razem w walczyć z tym [...]em -to się nienawidzimy! jeden [...] na drugiego.
Każdy jakoś chce żyć- jedni pracują drudzy idą po zasiłek i każdy się cieszy z tego marnego grosza i nienawidzi drugiego.

To nas buduje ! czyli nienawiść...
Odpowiedz
4
@ FAN
dnia 23.02.2014, 09:30 · Zgłoś
Ale o to władzy chodzi,skłócone społeczeństwo,walczy że sobą nie z władzą.
Zobacz,co się dzieje że wszystkimi aferami,które za rządów PO-PSL,od 2007r do 2013.Cisza!,czasami coś tam rzucą media resortowe,że CBA,ABW i MSW w Polsce działają i są nie zależne.Prawda jest taka,że w Polsce rządzą nami tacy sami ludzie jak na Ukrainie,a przekręty robią dużo większe.Amber Gold -kto poszedł siedzieć?,jedna osoba.Na ile zostali oszukani klienci 800milionów zł.Kto tam pracował syn Tuska.Można wiele pisać o aferach tego rządu,ktoś już kiedyś naliczył że wszystkich tych wielkich i tych małych razem juz ponad tysiąc.
Zadać sobie należy pytanie kto to zaczął i kiedy? i dlaczego?.chciał skłócić Polaków?
Ja juz tutaj pisałem nie raz.Polską może rządzić garbaty,kulawy,ale żeby był mądry i myślał jak poprawić byt materialny rodakom,żeby nie musieli wyjeżdzać z kraju,żeby chodzili uśmiechnięci i byli życzliwi dla siebie.
A co mamy,kolejna emigracje,które to już pokolenie emigruje?,co Tusk obiecywał,co spełnił ze swoich obietnic?.NIC!!1.
Kolejny raz tutaj będę o tym pisał,jesteśmy tanią siłą roboczą dla zachodu i uzupełniamy im niż demograficzny,TAKA JEST PRAWDA.
Podam prosty przykład,mamy gaz łupkowy,od 2007 roku Tusk obiecuje że będziemy go wydobywać.Mamy 2014r.z Polski wycofały się prawie wszystkie firmy,już prawie nikt nie robi odwiertów,a mamy jedne z największych złóż w Europie.Zadam pytanie dlaczego Polski niby rząd nie wydobywa gazu?,z tego są czyste pieniądze,na rozwój kraju,na lepsze płace,emerytury ogółem są pieniądze na wszystko na rozwój kraju!!.
A co my mamy,codziennie jakieś ogłoszenie,jest praca w Niemczech,Anglii,Szwecji,Norwegi.Dlaczego nie w POLSCE?.
I wiecznie mamy uśmiechniętego Premiera i Prezydenta,mówią nam że w Polsce żyje się coraz lepiej,mówia to tylko w telewizji.Czy ludzie którzy występują obok premiera w telewizji nie umią mu zadać zwykłego pytania.
Gdzie to wszystko co nam obiecał,ile potrzebuje czasu?,kiedyś potrzebował 500 dni spokoju,bo opozycja przeszkadzała.Przeniósł sie do kancelarii premiera,żeby być bliżej spraw Polaków! i co mamy po 6,,5 roku rządzenia?.Nic tylko coraz większą biede.To z Nowego Sącza http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/plaga-samobojcow-w-regionie-66-osob-odebralo-sobie-zycie,56504#.UwkkK85iCSq .
Kłócimy się,wieć się pytam osób które popierają rząd za co mam im podziękować za 6,5 roku rządzenia?.
Proszę was żebyście napisali za co możemy podziekować władzy,za 6,5r rządzenia naszym krajem.NAMI!.
Ja sie zastanawiam i ???.a ty!!!.
Odpowiedz
5
@ x
dnia 23.02.2014, 16:25 · Zgłoś
W Starostwie ludzie ze Żmigrodu się już nie mieszczą to obsadzają ich w Urzędzie Miasta. Już kilka osób pracuje a ludzie z Jasła gdzie?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.