Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W Trzcinicy powstanie centrum kultury?

89

Radni powiatowi większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród wielu inwestycji zaplanowano do realizacji budowę Regionalnego Centrum Kultury Trzcinica Park.

 fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Starosta jasielski Adam Pawluś zwrócił się do Rady Powiatu w Jaśle o poparcie projektu uchwały w sprawie przystąpienia i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. - To wielka szansa przed powiatem jasielskim. Rząd PiS posiada środki, które chce przeznaczyć na ważne inwestycje dla samorządów powiatowych i gminnych – podkreślił.

W ramach pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie, powiat zamierza zgłosić trzy inwestycje dotyczące: zmiany przebiegu drogi powiatowej Jasło-Mickiewicza do drogi wojewódzkiej nr 992 o wartości szacunkowej 70 mln zł (dofinansowanie do 95 proc.), poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej powiatu jasielskiego. Szacunkowy koszt zadania opiewa na 30 mln zł (dofinansowanie do 90%) oraz budowy lub modernizacji infrastruktury kulturalnej i turystycznej związanej z powstaniem Regionalnego Centrum Kultury Trzcinica Park. Szacunkowa wartość inwestycji opiewa na 5 mln zł (dofinansowanie do 90%).

Ostatnia propozycja związana jest z parkiem, który prowadzi stowarzyszenie prowadzące szkołę w Trzcinicy. Jednak, jak podkreśla starosta, miejsce to jest zaniedbane. Mimo wielu interwencji związane z należytym jego utrzymaniem wciąż jest z tym problem. - Moglibyśmy dokonać rewitalizacji tego parku, a także pałacu z wieżą. Powstanie centrum kulturalne wraz z amfiteatrem. Renowacji poddane zostałyby również stawy. To wielka szansa, a ryzyko chyba niewielkie, dlatego zwracam się do wysokiej rady o poparcie tego projektu i realizację tych zadań – zwrócił się do radnych.

Radni z SDM i PSPP nie popierają tych zadań, szczególnie ostatni pomysł został uznany za „porażkę”. - Przystąpienie do rewitalizacji parku, budowanie muszli koncertowej oraz remontowanie pałacu z wieżą – w tej sferze budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej i turystycznej, naprawdę można byłoby znaleźć coś fajnego. Dzisiaj każdy z was podejrzewam ma pomysły takie, które byłyby bardziej realne. Wiem, że my funkcjonujemy w oparach absurdu. Na szczęście mądrzejsi od nas wybili nam już kolej z głowy, więc teraz wchodzimy w jakieś dziwowiska. Jeżeli już coś chcemy mówić o infrastrukturze turystycznej to bądźmy konsekwentni i rozbudowujmy Folusz, który staramy się wykreować jako miejsca atrakcyjnie turystycznie. Jeżeli tam już powstają namiastki miejsc pod parkingi, toalety czy nie lepiej byłoby tam to zaktywizować? Znowu wydamy ciężkie pieniądze z powiatu – skomentował radny Jan Urban. - Mamy kolejny zapęd komunikacyjny, taki z czapki wzięty, rondo przy rondzie i itp. Ja też bym chciał zobaczyć protokół uzgodnień z miastem, na który pan starosta się powołuje. My jesteśmy samorządem powiatowym, zaś rozwiązujemy problemy i chcemy zbawić świat za innych. Mamy drogę nr 992, w którą się angażowaliśmy, następny łącznik do ul. Wojska Polskiego, ale zastanówmy się. Nikt z was chyba nie uwierzy, że przebieg tej drogi przez dwa lata jesteśmy w stanie zrobić za 70 mln zł? Przecież my się ośmieszamy jako wnioskodawcy. Na pewno nie wystarczy tych pieniędzy. Wiemy, że ta obwodnica północna miasta Jasła nie powstanie, wybrano wariant zachodni co jest dla mnie nieporozumieniem, zważywszy, że największe obciążenie ruchem jest na kierunku Krosno-Sanok-Bieszczady i obciążone są drogi nr 73 i 28 – dodał J. Urban.

Starosta Pawluś uważa jednak i staje przy swoim, że nie jest to przeszacowana inwestycja. - Ja myślę, że będzie kosztować mniej. To jest tylko 1,5 km więc, to jest szansa dla nas, a jednocześnie w naszym możliwościach. Obwodnica północna nas przerasta, nie jesteśmy w stanie jej zrealizować ani sfinansować – przekonywał.

Negatywne zdanie na ten temat wyraził również radny Krzysztof Buba, który uważa, że budowa nowego łącznika nie rozwiąże problemów komunikacyjnych. - Co uzyskujemy budową tego łącznika? Według mnie nic. I tak będą jeździć tiry tylko dołożymy mieszkańcom jeszcze większych problemów komunikacyjnych w związku z budową. Bo dwa lub trzy lata potrwa budowa i zobaczymy co będzie się działo na wyjeździe z miasta, na ul. Kazimierza Wielkiego, na rondzie. Co pan powie wtedy mieszkańcom? Według mnie będzie to kolejny problem komunikacyjny- skwitował radny Buba.

Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych, przeciw było 6 , 2 wstrzymało się od głosu.

id

Napisany dnia: 28.07.2021, 14:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Cozaludzie
dnia 28.07.2021, 15:11
Ocena
komentarza:
17
Oho kolejna inwestycja, ciekawe co teraz będzie nie tak...
@ ixi
dnia 28.07.2021, 16:38
Ocena
komentarza:
43
Dziurawymi drogami się pasożyty. nie zajmą, tylko wymyślają papierowe i bezużyteczne bzdury, z których 99.9 % mieszkańców nie będzie miało pożytku. Socjalizm = dyktat biurkracji wyrzycajacej pieniądze podatników w błoto..

Dalej ich wybierajcie
@ Janusz z Brzysk
dnia 28.07.2021, 17:24
Ocena
komentarza:
35
Za Ożenną powiat rozliczcie!
Kolejny pomysł petarda?
@ Karik
dnia 28.07.2021, 18:07
Ocena
komentarza:
-14
Gdzież to są w powiecie jasielskim takie "dziurawe" drogi powiatowe?
@ Mikki
dnia 28.07.2021, 18:42
Ocena
komentarza:
-4
Januszu kilka dni temu dzwonił do MDK zapytać, czy są wolne miejsca w Oee w Ozennej. Pani powiedziała mi że do października nie ma żadnego wolnego terminu. Pawlus to nie jest człowiek z mojej bajki, ale ośrodek w Ozennej funkcjonuje więc nie wiem z czego w tym wypadku chcesz kogoś rozliczać.
@ Jaslo
dnia 28.07.2021, 20:15
Ocena
komentarza:
1
Rozlicz byłego burmistrza
@ Krajowicka
dnia 28.07.2021, 20:29
Ocena
komentarza:
13
Do Urban i Buba zapraszam na ul. Mickiewicza, Krajowice i przelicze jeden z drugim ile jeżdzi Tirów oraz samichodow osobowych dziennie właśnie tuż obok domów!

Jak można wszystko kwestionować tylko myśleć o sobie tam gdzie się mieszka. Ulica Mickiewicza jak niedoinwestowana od lat a ruch z miesiąca na miesiąc coraz większy. Mnostwo firm w Gamracie ruch się zwiększa regularnie a droga nie dość że wąska to na dodatek obiecane rondo przy moście w Krajowicach nie powstało gdzie są na krzyżówce nie równości wyrzucające z toru jazdy. Popieram Starostę w tym zadaniu. Jak można kwestionować budowę łącznika do strefy ekonomicznej. Zajmijcie się tą ulicą i krzakami które rosną wzdluz drogi. Inwestycja w Trzcinicy bez sensu szkoda pieniędzy. Czekamy na obiecany most w Krajowicach oraz remont Obecnego.
@ Ożenna
dnia 28.07.2021, 21:10
Ocena
komentarza:
16
Dokładniej mówiąc w Ożennej nic się nie dzieje do października nie można tam spać bo nikt tam nie śpi a nie dlatego że wolnych miejs niema. Nieczynne
@ Małpi rozum
dnia 29.07.2021, 06:21
Ocena
komentarza:
15
Oprócz zarazy covidowej rozwinęła się wśród rządzących (zwłaszcza samorządowców) mania robienia rzeczy zbędnych, drugorzędnych ale ładnie opakowanych, pozorujących rozwój gmin.
Inna sprawa, że jest na to kasa, podczas gdy nie ma finansowania spraw ważnych.
Przy braku dróg, parkingów, ogólnie infrastruktury, opieki zdrowotnej itp. itd. buduje się parki, muszle koncertowe, inkubatory, centra coworkingowe (co to jest wie wujek Google) itp. bawidka co by było czym imponować suwerenowi, który za lepszą robotą musi wyjechać poza gminę, oczywiście uprzednio wysłuchawszy koncertu w muszli i powinien nachapać się soli w tężni (na drogę za pracą).
To się nazywa rozeznanie potrzeb i ich zaspokojenie.

Jakby w domu gdzie brak na chleb i buty rodzice przynieśli karnety na występy do filharmonii, do opery lub na balet.
Dzieci na pewno się ucieszą i będą miały co wspominać z dzieciństwa. Po latach pracując za granicą, bo takie miały warunki startu w życie.
@ do miki
dnia 29.07.2021, 08:40
Ocena
komentarza:
-5
Łżesz jak pies.
@ Mikki
dnia 29.07.2021, 09:24
Ocena
komentarza:
2
Jedź, zadzwoń i wtedy gdy już będziesz wiedział pyskuj. Do Ozennej jest 50 km.
@ buahahahaha
dnia 29.07.2021, 10:25
Ocena
komentarza:
6
Pisowski nieład albo wprost bajzel!!!
kase to niby dodrukują bo UE zakręci kureczki !!!
wasze pra pra pra pra ... pra wnuki będą płącić za grzechy wasze i reszty pislimów!!!
@ łodyniec
dnia 29.07.2021, 17:39
Ocena
komentarza:
0
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Omg
dnia 28.07.2021, 15:12
Ocena
komentarza:
25
Co za głupota
@ K
dnia 28.07.2021, 18:59
Ocena
komentarza:
20
Rozładowac te korki w jasle!
@ Marex
dnia 28.07.2021, 19:47
Ocena
komentarza:
19
Przecież w Trzcinicy nawet oświetlenia ulicznego nie ma
@ Ryszard
dnia 28.07.2021, 20:06
Ocena
komentarza:
-4
To już do Pana Pabiana.
@ do @ Ryszard
dnia 29.07.2021, 08:11
Ocena
komentarza:
9
Pabian jest burmistrzem Jasła a nie sołtysem Trzcinicy. Zanim coś napiszesz pomyśl - to naprawdę nie boli.
@ Maurycy z Dębicy
dnia 28.07.2021, 15:18
Ocena
komentarza:
40
Co jest "ważnym zadaniem dla samorządu" w powiecie, który ma szereg problemów związanych z wyludnianiem się, starzeniem się społeczeństwa, brakiem atrakcyjnych miejsc pracy, kiepską dostępnością transportową i zapaścią placówek ochrony zdrowia? Tak jest - amfiteatr i zagospodarowanie stawów.

Panie starosto, stoję, biję brawo i płaczę ze wzruszenia.
@ Kazek
dnia 29.07.2021, 08:51
Ocena
komentarza:
9
Płaczemy ze wzruszenia jak Rumuni po referacie.
@ Natural Born Leader
dnia 28.07.2021, 15:21
Ocena
komentarza:
28
W tym Jaśle i regionie, to same centra.
Centrum Informacji Turystycznej, Centrum Przedsiębiorczości, Centrum Rozwoju, Delikatesy Centrum i centrum polskiego ciemnogrodu i zaścianka.
Jakby przyjechał Cyrk Zalewski gdzie murzyna pokazują, to byście mu jabłka rzucali, a wam się kultury zachciewa?
@ Docent2
dnia 28.07.2021, 15:29
Ocena
komentarza:
8
Razem to robi robotę pt Jasielstwo czyli beznadzieja
@ Natural Born Leader
dnia 28.07.2021, 15:48
Ocena
komentarza:
6
Bynajmniej.
Uważam za to, że jesteś zgorzkniałym, smutnym, przewrażliwionym, zakompleksionym człowieczkiem, bez poczucia humoru, pasji i zdolności abstrakcyjnego myślenia.
W takim razie wszystko się zgadza i adresuję moje w...rywy głównie do ciebie.
@ 123
dnia 28.07.2021, 15:27
Ocena
komentarza:
25
I Centrum Ciemnoty
@ Docent2
dnia 28.07.2021, 15:29
Ocena
komentarza:
27
Tu Jasło na 1 miejscu Ciemnota i Głupota
@ ania
dnia 28.07.2021, 21:26
Ocena
komentarza:
2
Jasło ma też swoje jakże potrzebne centrum, więc Trzcinica nie gorsza, i to mieścina i to :-)
@ Pielęgniarz
dnia 28.07.2021, 15:31
Ocena
komentarza:
27
czas na :
centrum płaczu rumuńskiego
@ Ożenna
dnia 28.07.2021, 21:12
Ocena
komentarza:
6
i pomnik 100 rocznicy cudu nad wisłą
@ Nikki
dnia 28.07.2021, 15:33
Ocena
komentarza:
23
I tak włąśnie będzie wyglądał ten piękny nowy Polski Ład. Pozyczone pieniądze (bo one są pożyczone, a więc trzeba będzie je ooddać) za cenę upoważnienia urzędników z Brukseli do zaciągania w naszym imieniu pozyczek i nakładania unijnych podatków, zostaną przewalone na nikomu niepotrzebne inwestycje, resztę zjedzą polscy urzędnicy - bo obsługa Ładu będzie wymagać rzecz jasna całych pułków urzędników. I po Ładzie. A zapłacimy, jak zwykle, my wszyscy.
@ kontrole środków
dnia 29.07.2021, 09:03
Ocena
komentarza:
8
Ze względu na czynione głupoty w samorządach - niestety rząd naszego kraju winien uruchomić nieustanne kontrole wydawanych środków na tzw. Polski Ład. To co zaczyna się wyprawiać, można nazwać sabotażem.
@ Ppp
dnia 28.07.2021, 15:40
Ocena
komentarza:
9
Strzelnica Cieklin?
@ Sieka
dnia 28.07.2021, 15:53
Ocena
komentarza:
29
Panie Starosto nie rząd PiS posiada pieniądze tylko rząd posiada
pieniądze podatników bo chyba pan ze swoich nie daje na te inwestycje
@ 1791
dnia 28.07.2021, 16:22
Ocena
komentarza:
-14
A rząd PO posiadał pieniądze?
@ ixi
dnia 28.07.2021, 16:40
Ocena
komentarza:
25
Żaden Rząd nie ma pieniędzy. Rząd ma pieniądze podatnika.. I te które sam wydrukuje, ewentualnie pożyczy u banksterów.
@ Janusz z Brzysk
dnia 28.07.2021, 17:27
Ocena
komentarza:
14
Pis wam da ! Pis wam zrobi!
A teraz pis zaklada służbę od cyberprzestepczości!
Skonczy sie krytyka Pis na forach
@ Luki
dnia 29.07.2021, 04:46
Ocena
komentarza:
2
PiSowska policja będzie łapać tych co robią memy o pisie.
@ qra
dnia 28.07.2021, 16:16
Ocena
komentarza:
20
Myślałem ,że ci radni co głosowali za maja swoje rozumki.
Ujawnia się ciemnota stadna i strach przed jaśnie panującym.
WSTYD.
@ Ewa
dnia 28.07.2021, 16:46
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Fox
dnia 28.07.2021, 16:34
Ocena
komentarza:
17
Zatrudnia zaprzyjaźniona ekipę i będzie pięknie jak zawsze
@ ixi
dnia 28.07.2021, 16:41
Ocena
komentarza:
11
Nepotyzm +
@ HaHa
dnia 28.07.2021, 16:37
Ocena
komentarza:
30
Widzicie Trzcinicki jakie macie korzyści z popierania Dudy w wyborach, będziecie się mieli gdzie kulturyzować. Zapewne to wam było potrzebne najbardziej. Kilku polityków wsadzi na stołki swoją rodzina i będzie kulturalna praca dla swoich pod przykrywką inwestycji w Trzcinicy.
@ Trzcinica
dnia 28.07.2021, 21:17
Ocena
komentarza:
16
I to wszystko z pieniędzy z podatków pracujących mieszkańców Trzcinicy, bo przecież nie z pieniędzy rządowych, bo rząd nie ma swoich pieniędzy. PARTYJNY ŁAD KORYTO PLUS.
@ bona
dnia 28.07.2021, 16:37
Ocena
komentarza:
13
A może jakieś miejsca pracy ?
@ Janusz z Brzysk
dnia 28.07.2021, 17:27
Ocena
komentarza:
16
Juz obsadzone zanim powstanie to centrum
@ Miś
dnia 28.07.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
14
Lepiej przeznaczyć pieniądze na nowy szpital psychiatryczny, bo jak tak dalej bd cudownie to połowę społeczeństwa trzeba bd hospitalizować.
@ BogdanT
dnia 28.07.2021, 17:26
Ocena
komentarza:
-4
To już na prawdę, ale to na prawdę nie ma czego innego wymyśleć?
Są pieniądze - nie ma pomysłu.
Czy już na prawdę wszystko dookoła jest tak świetne i super, że nie ma na co innego wydawać kasy?
To już na prawdę lepsze są te ścieżki rowerowe.

A właśnie, mamy piękne lasy, górki. Może zrobić wspaniałe szlaki rowerowe, fajne zjazdy, ciekawe podjazdy na których można by organizować zawody. Tyle wspaniałych terenów dookoła, czy nie można tego wykorzystać? Pewnie nie, bo znowu ochrona przyrody, żuczki, myszki i te sprawy.

To może jednak ten dom kultury... :(
@ blabla
dnia 28.07.2021, 17:49
Ocena
komentarza:
0
Każdy ma inny pomysł w zależności co lubi robić. ja np. nie jeżdzę na rowerze a z chęcia poszłabym na koncert w zabytkowym parku wśród drzew, pospacerowałabym alejkami. Może w pałacu ktos urządziłby klimatyczną kawiarenkę. Myslę, że mieszkańcy Jasła z chęcią przyjechaliby w takie miejsce np. z dziećmi. Mozna przecież urządzić miejsce zabaw dla dzieci bo miejsca jest tam dużo. Jest tam dużo bliżej niż do Folusza. W Żarnowcu co roku organizują koncerty w plenerze (ttps://muzeumzarnowiec.pl/festiwal/), które mają duże powoedzenie. T Trzcinicy tez mozna cos takiego zorganizować.
@ do blably
dnia 29.07.2021, 09:08
Ocena
komentarza:
2
I kapelusz trza by było założyć. Kup se blaszke.
@ do blabla
dnia 29.07.2021, 11:30
Ocena
komentarza:
3
Spacer po zabytkowym parku skończy się poparzeniem barszczem Sosnowskie GB o
@ disko
dnia 28.07.2021, 17:28
Ocena
komentarza:
-3
Niewątpliwie miało by to potencjał...
@ edek z fabryki kredek
dnia 28.07.2021, 17:51
Ocena
komentarza:
14
tego Edkowi właśnie brakuje w tym Jasle , dziękuje ci starosto , mamy robotę , drogi , łącznik ,obwodnicę miasta , to teraz tylko na wycieczkę do Trzcinicy , a mam pytanie czy w starostwie pana urzędnicy nie mają czasem za dużo roboty
@ A to nie mają wiader?
dnia 28.07.2021, 17:56
Ocena
komentarza:
-6
Jest amfiteatr w Tarnowie. Cudnie jest
@ Abnegat
dnia 28.07.2021, 18:19
Ocena
komentarza:
3
Rządowy Fundusz Polski Ład - jak to ładnie brzmi, podobnie jak Narodowy Program Szczepień. Tylko jakiej kultury można się spodziewać w ramach New World Order? Czyżby placówka ta miała być agendą Ministerstwa Prawdy, zwalczającą myślozbrodnie, szczególnie te szczypawkowe?

P.S. O co chodzi z tym łącznikiem DW992 z ul. Wojska Polskiego? Przecież ta ulica styka się z drogą 992 na rondzie w Żółkowie.
@ Dragoness
dnia 28.07.2021, 18:39
Ocena
komentarza:
11
Inwestycja podobnie dochodowa jak w Ozennej no ale po[...]fajaca szkołę trzeba wspomóc. A kiedy przetatg na budowę boiska w ZST? Kiedy termomodernizacja ostatniej obdrapanej szkoly w powiecie, ktora tradycyjnie zrobiła najlepszy nabor?
@ Odpowiedź
dnia 28.07.2021, 20:02
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Dragoness
dnia 28.07.2021, 22:39
Ocena
komentarza:
5
O tak. Zwlaszcza wyniki matur i egzaminów w Trzcinicy powalają. Dalej sa martwe dusze na listach?? ZST jest kojarzone z innowacjami edukacyjnymi i obdrapana fasadą, niestety. Pan natomiast z pieniactwem i pomówieniami.
@ Odpowiedź
dnia 29.07.2021, 07:01
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Odpowiedź
dnia 29.07.2021, 07:29
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Do moderatora
dnia 29.07.2021, 07:30
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Dragoness
dnia 29.07.2021, 14:03
Ocena
komentarza:
3
Widzę że się towarzystwo nieźle napyskowało. Cóż prawda w oczy kole. Będzie niewypal w rodzaju Ozennej, miejsce pracy dla krewnych i znajomych krolika.
@ QQrQ
dnia 28.07.2021, 19:07
Ocena
komentarza:
22
Ktoś zapomniał dodać, że to są pieniądze Unii Europejskiej, czyli
wszystkich podatników z unii. Rząd i pis nie ma swoich pieniędzy.
@ Optymista
dnia 28.07.2021, 19:57
Ocena
komentarza:
6
Oczywiście, że to nie są ich pieniądze. Mało tego, jest duże prawdopodobieństwo, że pieniądze z UE stracą i wtedy cały ten Polski Ład legnie w gruzach
@ Seba
dnia 28.07.2021, 19:49
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ a.lechowski
dnia 28.07.2021, 20:51
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Wa
dnia 28.07.2021, 21:54
Ocena
komentarza:
4
Obwodnica musi powstać od strony wschodniej i południa
Tam są wszystkie hurtownie i od Słowacji tamtędy tiry jeżdżą
Także od strony Krosna powstaje via carpathia.
@ xxl
dnia 28.07.2021, 22:22
Ocena
komentarza:
3
Zarnowiec to już tradycja, a Trzcinica ma swój festiwal folkloru. Może tarnowieckie pierogi potrzebują sponsora, by nie budować co roku sceny. Nie wiem czy powiat ma działkę w gminie Tarnowiec ?
@ Sieka
dnia 28.07.2021, 22:23
Ocena
komentarza:
14
Starosta i jego pomysły wymagają konsultacji - lekarskich konsultacji
@ Dragoness
dnia 28.07.2021, 22:40
Ocena
komentarza:
6
Dlatego buduje się pawilon psychiatryczny.
@ Ksero
dnia 28.07.2021, 22:28
Ocena
komentarza:
7
Ledwo oddali łącznik obok osiedla Konopnickiej i zamknięty , roboty .
@ abc
dnia 28.07.2021, 22:48
Ocena
komentarza:
11
Dojna zmiana wybuduje kolejne centrum dojenia kasy aby zatrudniona rodzina na swoim mogła pracować siedząc na stołkach przy piciu kawy i nic nie robieniu bo przecież dla nich nie można inwestować w zakłady produkcyjne bo by sobie rączki zmęczyli i nie mieli czasu na plotki i kawkę i ciasteczka. Tam będzie 10 dyrektorów 10 kierowników 10 prezesów i tylko jedna sprzątaczka na pół etatu.
@ zac
dnia 28.07.2021, 22:50
Ocena
komentarza:
8
Bo kierownik od dróg to geniusz
@ Yozef
dnia 29.07.2021, 07:03
Ocena
komentarza:
5
Nasz rację to geniusz ten od dróg .ciekawe czy ukończył studia
@ Trzcinicok
dnia 28.07.2021, 23:04
Ocena
komentarza:
12
Najpierw zadbajcie o stan dróg i młynówke bo od powodzi zalega asfalt przy nastepnych ulewach bedzie problem !!
@ popatrzcie
dnia 29.07.2021, 08:38
Ocena
komentarza:
8
...i na takie bzdury będą rozpieprzać środki z Rządowego Funduszu Polski Ład. W Polsce nigdy nie będzie dobrze. 720 mld pójdzie w bagno.
@ janek
dnia 29.07.2021, 08:45
Ocena
komentarza:
7
Boże! Widzisz i nie grzmisz? Głupota ludzka nie zna granic.
@ Aga
dnia 29.07.2021, 08:50
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Prawda
dnia 29.07.2021, 10:30
Ocena
komentarza:
5
Trza wesprzeć swoich pisowców, bo lud powiatowy ani sportu nie chce uprawiać, ani dzieciaków kształcić w Trzcinicy, etatów nie ma. W zamian będą umacniać ciemnotę podkarpacka i kacze poddaństwo, dla niepoznaki zwane pisowska kulturą
@ Hah ha
dnia 29.07.2021, 12:08
Ocena
komentarza:
8
Nastepna glupota bedzie sie budowac z naszych podatkow i cen wywalonych w sklepach. A na co komu,kto tam bedzie chodzil? W Polsce inwestuje sie tylko w kulture z ktorej nie ma nic albo nowe stadiony lecz pilmarzy brak a jak sa to graja jak cieleta. Zas na to co trzeba np nowe drogi,szkoly ,szpitale pieniedzy nie ma. Szkoly sie zamyka bo nie ma dzieci,drogi tez mozna zamknac jak juz nie nadaje sie do uzytku a szpitale tona w dlugach zas ludzie czekaja w kolejkach na zabiegi cale lata. To jest Polska PiSu. Plakac sie chce.
@ Jasne
dnia 29.07.2021, 12:19
Ocena
komentarza:
9
Czyli przewlekłej sraczki ciąg dalszy nastąpi!
@ em
dnia 29.07.2021, 12:40
Ocena
komentarza:
8
Centrum braku sensownych pomysłów i bezwładu władz
@ Oro
dnia 29.07.2021, 13:08
Ocena
komentarza:
7
Domy ludowe na wsiach swieca pustakami wiec wybudujmy kolejny przybytek
@ Oro
dnia 29.07.2021, 13:10
Ocena
komentarza:
6
Obled wladz Juz wydaja pieniadze ktorych nie ma
@ The End
dnia 29.07.2021, 13:25
Ocena
komentarza:
7
Ludu podkarpacki czy ty nareszcie widzisz na kogo głosowałeś czy nadal jesteś ślepy?
@ Bik
dnia 29.07.2021, 20:20
Ocena
komentarza:
4
Radni weźcie przykład z Dębicy. Na przestrzeni 2 lat powstanie kilkaset kolejnych miejsc pracy. Ściągajcie inwestycje nie kolejne pseudo ośrodki nibykultury
@ a...
dnia 31.07.2021, 10:06
Ocena
komentarza:
0
O ile dobrze sobie przypominam, to takie centrum kultury Gmina planowała kilka lat temu w zrobić w Osobnicy
@ b....
dnia 01.08.2021, 11:53
Ocena
komentarza:
0
powinno być w każdej wiosce.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa protest policjantów. 46 funkcjonariuszy na L4

  Od ubiegłego tygodnia blisko 50 policjantów spośród 180 z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przebywa na zwolnieniu lekarskim. To efekt trwającego w Polsce protestu funkcjonariuszy, którzy walczą o podwyżki.

   

 • Prawo jazdy z dofinansowaniem do 100%? Z Akademią Jazdy Impuls to możliwe!

   

  Zdobycie wymarzonego prawa jazdy, wbrew obiegowej opinii może okazać się zadaniem bardzo łatwym. Kluczowym warunkiem jest dokonanie właściwego wyboru ośrodka szkolenia, gwarantującego indywidualne podejście do kursantów oraz opiekę najlepszych instruktorów. Takim ośrodkiem jest Akademia Jazdy Impuls, gdzie kursanci mają możliwość uzyskania dofinansowania do 100% na prawo jazdy.

 • 7 pacjentów przyjętych na oddziale covidowym. Jedna osoba zakażona na OIOM-ie

  Na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekształconym w oddział covidowy przebywa sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedna osoba w stanie ciężkim leży na Oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorem. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

 • Niewielkie zainteresowanie szczepieniem uczniów organizowanych przez szkoły

  Akcja szczepienia uczniów przeciw Covid-19 nie cieszy się powodzeniem. Niewielu rodziców ze szkół podstawowych w Jaśle oraz ponadpodstawowych w powiecie jasielskim zadeklarowało chęć zaszczepienia swoich dzieci. Jak poinformowało MEiN, w skali kraju jedynie 48 303 deklaracje chęci zaszczepienia dzieci złożyli rodzice u dyrektorów szkół.

 • Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

  Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości...

 • Catering dla firm na każdą okazję w niskiej cenie!

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych. Wszystko w niskich cenach.

 • Stadion w Czeluśnicy już otwarty

  Po dawnym boisku piłkarskim w Czeluśnicy nie ma już śladu, bowiem po dwóch latach na jego miejscu powstał stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. W niedzielę odbyło się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Inwestycja została zrealizowana za ponad 4,5 mln zł.

 • Rekrutacja DUT Jasło– startujemy!

   

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022. Zapisy online rozpoczynają się 20 września 2021 o godz. 10.00.

 • Fordem Transitem z przyczepą wpadł do rowu. Pasażer trafił do szpitala

  Dzisiaj około godziny 16.30 w Wolicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego z przyczepą. Do jasielskiego szpitala trafił pasażer. Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierowca forda jest nietrzeźwy.

 • 82. rocznica napaści niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Jasielskie obchody Dnia Sybiraka

  - W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Dzisiejsze święto opieramy o symbole: hymn Sybiraków, od którego rozpoczęła się dzisiejsza uroczystość w kościele, a także apel poległych, w którym wspomnieliśmy wszystkich pomordowanych na Wschodzie – mówił podczas obchodów Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła. Jednym z ważnych punktów uroczystości, było odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. płk. Stanisława Matznera w kościele oo. Franciszkanów.<FOTOGALERIA>

 • Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

  Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

 • Zabytkowe organy z kościoła w Sławęcinie odzyskały dawną świetność

   

  Sławęcin to mała wieś w gminie Skołyszyn. Życie lokalnej społeczności, jak zwykle bywa w takich miejscowościach, skoncentrowane jest w znacznej mierze wokół tamtejszej parafii i drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny. Tradycja, wspólna historia i świadomość przynależności do owej społeczności mają dla mieszkańców Sławęcina niebagatelne znaczenie. Nic więc dziwnego, że kiedy pojawiła się koncepcja odrestaurowania zabytkowych organów Jana Śliwińskiego...

 • Studia magisterskie z Administracji w Jaśle!

   

  Jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej utworzyła właśnie nowy kierunek studiów. Uczelnia poinformowała że otrzymała uprawnienia do prowadzenia dwuletnich studiów magisterskich na kierunku Administracja w Jaśle!

 • Umowa na przebudowę oddziału psychiatrycznego została podpisana. Prace potrwają najbliższe dwa lata

  Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle etap I – Oddział Psychiatryczny z Poradniami" z firmą z Szymbarku. Zadanie opiewa na blisko 18 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

 • Pierogarnia "Wojtek" zaskakuje super promocjami i nowymi smakami pierogów

  Pracownia Pierogów "Wojtek", która na gastronomicznej mapie Jasła pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, zaskakuje super ofertami promocyjnymi dla swoich klientów. To jednak nie wszystko. W menu pierogarni znajdziecie nowe smaki popularnego na naszych stołach dania. Pierogi "bounty"? To brzmi intrygująco. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105