Weekend zdarzeń
W sobotę i niedzielę na terenie powiatu jasielskiego doszło do trzech poważnych wypadków. Ich uczestnicy trafili do jasielskiego szpitala m. in. ze wstrząśnieniem mózgu, złamaniami i urazem klatki piersiowej.

Potrącona 14-latka
24-letnia kobieta kierująca fordem focusem jadąc w kierunku Kołaczyc potrąciła jadącą przed pojazdem 14-letnią rowerzystkę. Zdarzenie miało miejsce 4 maja w Nawsiu Kołaczyckim około godz. 14.00. Kierująca fordem najpierw ominęła stojące przy prawej krawędzi jezdni pojazd, a następnie potrąciła skręcającą w lewo rowerzystkę w drogę prowadzącą do jej miejsca zamieszkania.
14-letnia dziewczynka upadła na maskę samochodu i spadła na jezdnię. Została zabrana do szpitala, gdzie była hospitalizowana. Stwierdzono u niej podejrzenie wstrząśnienia mózgu oraz potłuczenia.
3 osoby trafiły do szpitala
W sobotę o godz. 1.00 w nocy we Wrocance kierowca i dwóch jego pasażerów zakończyli swoją jazdę uderzając w drzewo. 22-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce wsiadł za kółko mając w organizmie 2 promile alkoholu.
Młody mężczyzna jadąc drogą od Potakówki w kierunku Wrocanki stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pasażerowie dziewczyna i chłopak doznali wstrząśnienia mózgu oraz licznych złamań. Nietrzeźwy kierowca nie doznał poważnych obrażeń.
W Przysiekach uderzyli w drzewo

Zdjęcie nadesłane przez internautę
Wczoraj około. godz. 23.00 w Przysiekach audi zatrzymało się na przydrożnych drzewach. Pojazdem podróżowało dwóch 19-latków. Z zebranych dotychczas przez policję informacji nie wynika jednoznacznie, który z mężczyzn kierował samochodem. Będzie to wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.
Obydwaj młodzi ludzie trafili do szpitala na obserwację. Jeden doznał urazu kręgosłupa oraz klatki piersiowej, drugi złamań. Jeden z mężczyzn był pod wpływem alkoholu. Miał prawie 2 promile.
(icz)
