Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wiatr zrywał dachy i przewracał drzewa

32

Wczorajsza nawałnica dała się mocno we znaki mieszkańcom gmin powiatu jasielskiego. Silny wiatr zrywał dachy a ulewny deszcz powodował lokalne podtopienia.

Tylko w gminie Kołaczyce jednostki tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej musiały interweniować ośmiokrotnie. Strażacy byli wzywani do powalonych drzew, zerwanych dachów oraz podtopień. Nawałnica wyrządziła szkody w gospodarstwach w Nawsiu Kołaczyckim, Lublicy, Bieździedzy oraz samych Kołaczycach. Żywioł nie oszczędził Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Szatnie w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach

Po wczorajszej nawałnicy mamy podtopienia w kotłowni szkolnej, oraz szatniach. Powalone przez wiatr drzewo uszkodziło ogrodzenie oraz bramę. Podmyty został asfalt. Woda weszła częściowo do magazyny żywności szkolnej – mówi pełniąca obowiązki dyrektora kołaczyckiego Liceum Agnieszka Wójcik.

W Nawsiu Kołaczyckim wiatr zerwał pokrycie dachowe stodoły w gospodarstwie Andrzeja Wnęka. W stodole mam ponad 700 bali słomy i siano. Bałem się, że wiatr i deszcz wszystko zniszczy. Dzisiaj udało mi się już dachówkę założyć ale wczoraj wiatr zerwał  dachówkę z prawie połowy powierzchni dachu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. – mówi.

Także w Nawsiu Kołaczyckim wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. Dziś właściciele w pocie czoła pracują nad tym, aby naprawić szkody wyrządzone przez nawałnicę. Wszystko trwało tutaj zaledwie kilkanaście sekund. Potężny podmuch wiatru dosłownie strącił fragment nowego dachu.

Siedziałem z rodziną w domu. Nie widziałem przez szyby okien dosłownie nic. Wydawało się, że to trąba powietrzna. Cały dom zatrząsł się w posadach. Okazało się, że wiatr zrzucił połowę dachu. Raptem 3 tygodnie temu założyliśmy nowy. Nie nacieszyliśmy się nim zbyt długo. – mówi rozgoryczony Andrzej Madejczyk.

Silny i porywisty wiatr nie oszczędził również gminy Brzyska. Strażacy ochotnicy oraz jednostki Państwowej Straży Pożarnej przez wiele godzin pracowały nad usunięciem skutków nawałnicy. Przewróconych i połamanych zostało kilkanaście drzew.

Najpoważniej żywioł doświadczył Wróblową. Tam wiatr zerwał fragment dachu jednego z domów mieszkalnych.

fot. Gmina Brzyska

Kościół w Kołaczycach

PP

Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
0
@ greg
dnia 28.06.2017, 11:26 · Zgłoś
na zywiol nie ma mocnych nie wazne jaka budowla mocna wiatr iwoda z kazdym budownictwem poradzi
Odpowiedz
-1
@ max
dnia 17.06.2015, 17:39 · Zgłoś
chce zobaczyc filmy bo jestem z kolaczyc ale tam nie mieszkam to informacja do
Tarzan-zan
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 18.06.2015, 09:42 · Zgłoś
A ja chcę zobaczyć bo tu mieszkam ale bym chętnie powspominał :)
Odpowiedz
2
@ Kibic LKS
dnia 17.06.2015, 08:32 · Zgłoś
Ale jaslo4u ma tępo ja w poniedziałek po burzy wiedziałem ze tak stało sie :0
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 17.06.2015, 11:15 · Zgłoś
TEMPO... Tępo to ty miałeś w nauce :P
Odpowiedz
1
@ ((
dnia 17.06.2015, 06:39 · Zgłoś
To teraz nauczyciele będą musieli dostać podwyżki ,większe dopłaty do niewypracowanych godzin i parę groszy na remont szkoły
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 17.06.2015, 07:05 · Zgłoś
A nieszczęśliwym, niedoinformowanym i zatrutym medialną propagandą również szczerze współczuję.
Odpowiedz
-3
@ Tarzan-zan
dnia 17.06.2015, 11:12 · Zgłoś
Podobno walczą o przedłużenie wakacji na 3 miesiące - tak są przepracowani...
Odpowiedz
5
@ gdul
dnia 16.06.2015, 22:38 · Zgłoś
Współczuję poszkodowanym bo siła żywiołu jest potężna. W tym samym czasie na jasielskim rynku odbywała się pikieta pracowników oświaty walczących o utrzymanie kierunków kształcenia w szkołach średnich. Żaden portal nic o tym nie pisze. Przypadek?
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 17.06.2015, 07:04 · Zgłoś
Miejmy nadzieję, że to tylko opóźnienie spowodowane chęcią perfekcyjnego dopracowania artykułów i obróbką zdjęć. Poszkodowanym w nawałnicy szczere wyrazy współczucia.
Odpowiedz
8
@ Anonimka
dnia 16.06.2015, 22:20 · Zgłoś
Z naturą nigdy nie wygrasz takie jest moje zdanie
Odpowiedz
4
@ Sven
dnia 16.06.2015, 20:27 · Zgłoś
Wszyscy współczują wielcy empatycy za dwa grosze się znaleźli niech się znajdzie ktoś majętny w Jaśle dla,którego taki dach to kupno paczki zapałek hałkacze mocni tylko w [...] wówczas to uwierzę o wielkiej waszej empatii...NO !
Odpowiedz
7
@ Rol
dnia 16.06.2015, 20:25 · Zgłoś
Szkoda Andrzeja nowy dom
Odpowiedz
7
@ Ryszard z Łodzi
dnia 16.06.2015, 19:18 · Zgłoś
Wyrazy współczucia drodzy gminianie powiatu jasielskiego.
Odpowiedz
-5
@ Janusz Koszyk
dnia 16.06.2015, 19:20 · Zgłoś
Dziękujemy Ryszardzie za zainteresowanie naszą gminą niewielką aczkolwiek w miarę dużą.
Odpowiedz
0
@ max
dnia 16.06.2015, 17:44 · Zgłoś
macie jakies filmy z tej ulewy
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 17.06.2015, 11:11 · Zgłoś
też bym chętnie pooglądał wieczorem przy [...]... A najlepiej żeby drzewa wyrywało i dachy zrywało...
Odpowiedz
0
@ Reżyser
dnia 18.06.2015, 15:48 · Zgłoś
a co ty kinoman czy masz we [...] kino?
Odpowiedz
11
@ Nicknak
dnia 16.06.2015, 17:05 · Zgłoś
To moi sąsiedzi. Współczuje
Odpowiedz
2
@ Gulu
dnia 18.06.2015, 15:47 · Zgłoś
a Gula znos?
Odpowiedz
36
@ 9977777777777777777777777777777777777777
dnia 16.06.2015, 15:28 · Zgłoś
tak sie zastanawiam na tymi dachami jak porządnie wieje to wszystko porwie na to nie ma siły tylko czy fachowcy którzy to robią w tej chwili to wiedzą jak zrobić czy tylko robią żeby kase wziąść?
Odpowiedz
8
@ Jaślanka
dnia 16.06.2015, 15:37 · Zgłoś
dokładnie tak gdyby dach był zrobiony solidnie to by nie porwało...
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 17.06.2015, 11:10 · Zgłoś
Na zdjęciu na którym została połowa blachy widać konstrukcję drewnianą... Nie dziwi mnie że to "poleciało"... Dziwi mnie raczej że połowa została... Bo z tak odsłoniętą częścią na pozostały fragment działa dużo większa siła - wiatr dostanie się do środka i blacha działa jak żagiel... No ale teraz państwo pomoże, może jakiś koncercik i dach będzie nowy i zrobiony solidnie... Kto by się tym martwił...
Odpowiedz
2
@ mg
dnia 17.06.2015, 22:48 · Zgłoś
niestety nie wiesz jak działa żagiel
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 18.06.2015, 09:41 · Zgłoś
to wytłumacz proszę...
Odpowiedz
13
@ kat
dnia 16.06.2015, 15:04 · Zgłoś
Jestem ciekaw kiedy wytną tople na ul. Mickiewicza przy moście na Gamrat? Strach myśleć co się stanie gdy one się połamią!
Odpowiedz
-29
@ mariusz
dnia 16.06.2015, 15:49 · Zgłoś
sam sobie wytnij i nie bądż katem tylko porządnym człowiekiem
Odpowiedz
-9
@ masakra
dnia 16.06.2015, 17:09 · Zgłoś
Ludzie robia dachy najnizszym mozliwym kosztem,łaty daja o wiele mniej (rzadziej)niz jest wymagane,blacha ni ema sie czego trzymac i jest zrywana.To wszystko z chęci oszczędnosci i sknerostwa.
Odpowiedz
12
@ JBM
dnia 16.06.2015, 18:56 · Zgłoś
Niekoniecznie , fakt ze dziś niektórzy biją mniej gwożdzi i daja mniej drzewa na konstrukcję ale takie zjawiska jak wczoraj w Brzyskach Kołaczycach potrafią zerwać nawet dobrze zrobiony dach . Co wecej potrafia wyrwac z korzeniami spore drzewo . Rok temu na zboczach Liwocza taka trąba zrobiła polanę od strony Brzysk , wygladało jakby czołgiem kto po lesie przejechał . Może to specyficzne miejsce miedzy Liwoczem a wzgórzami nad Kolaczycami , gdzie wiatr ma korytarz w ktorym potrafi tak zakręcić .
Odpowiedz
-1
@ mariusz
dnia 18.06.2015, 11:48 · Zgłoś
wiatr zrywał dachy bo [...] kara
Odpowiedz
0
@ :D
dnia 18.06.2015, 15:45 · Zgłoś
Typowy Mariuszku a może to tylko natura? Taki wyedukowany jesteś? Oto jest POlska. XXI wiek :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.