Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wiedz za co płacisz

11

1 lipca administracja skarbowa i podatkowa rozpoczną  kolejną akcję pt. „Weź paragon”. Podobnie jak w latach ubiegłych, w miejscowościach turystycznych będą przeprowadzane kampanie informacyjno – edukacyjne oraz czynności służbowe, których celem będzie sprawdzenie ewidencjonowania obrotu za pośrednictwem kasy rejestrującej.

Doświadczenia ubiegłych lat pokazały, że akcja „Weź paragon” łącząca działania o charakterze informacyjnym i prewencyjnym zyskuje coraz większe poparcie społeczne, zarówno wśród uczciwych przedsiębiorców, jak i samych konsumentów.

Warto przypomnieć, że klient biorąc paragon:

·        wie dokładnie ile i za co płaci,

·        może łatwiej dochodzić swoich praw, reklamując wadliwe towary i usługi,

·        ma gwarancję, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji,

·        ma pewność, że zapłacony przez niego w cenie towaru lub usługi, podatek zostanie przekazany do budżetu państwa, a przez to ma wpływ na zwiększenie nakładów na cele publiczne.

Zakończenie akcji zaplanowano na ostatni dzień letnich wakacji.

UKS Rzeszów

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
0
@ tata
dnia 27.06.2012, 08:41 · Zgłoś
Nigdy nie żądam rachunków/paragonów czy faktur ! Z prostej przyczyny ja mam tańszy towar/usługę, a sprzedawca/wykonawca więcej zarabia - KORZYŚCI DLA NAS SĄ OBOPÓLNE !!! A traci na tym banda urzędników i polityków, co mnie jakoś nie martwi. Nie chcę dopłacać do bzdetów typu 'stadion narodowy' itp. bo nie interesuję się miernymi piłkokopaczami - nie jest mi to do życia potrzebne! Przykłady marnotrawstwa i złodziejstwa można mnożyć. Koryto duże to i [...] się pchają. Jak to powiadał JKM TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ KORYTO, a [...] same odejdą. Nie biorąc paragonu likwiduję koryto w skali jednostki - obywatela. Lepiej żeby bogacił się pracujący sprzedawca lodów (bo przecież uczciwie pracuje wytwarza coś co jest potrzebne społeczeństwu) aniżeli bezproduktywny urzędnik czy polityk.
Odpowiedz
0
@ ciekawy jestes
dnia 28.06.2012, 00:08 · Zgłoś
Chcesz mieć darmowe szkoły ,szpitale i wszystko darmowe od państwa -to skąd państwo ma mieć człowieku pieniądze jak nie z podatków. Tak piszą tylko [...] bez wykształcenia i pojęcia o państwie i podatkach.
Odpowiedz
0
@ hopla
dnia 28.06.2012, 13:36 · Zgłoś
O to chodzi 'człowieku' że nie chcę mięć 'darmowych' szkół itp. Osoby prywatne zdecydowanie lepiej i TANIEJ poprowadzą te instytucje!!! Jedynie na co musimy się zrzucić to na wojsko, policję ewentualnie sądownictwo i prostą administrację (do 500 urzędników w całej Polsce - tak tak przecież mamy komputery! ) Podatki byłyby kilkunastokrotnie niższe.
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 28.06.2012, 20:02 · Zgłoś
Ciekawe czy byś koleś płacił podatki bez przymusu i kontroli skarbowej
Odpowiedz
5
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 26.06.2012, 17:22 · Zgłoś
Wiem doskonale za co, - a przede wszystkim na co płacę: na przerośniętą armię biurokratów i sfery budżetowej która widzi tylko siebie i uzurpuje tylko sobie prawo do godnego życia { nawet depcząc innych - "po trupach do celu"}na zachcianki i życie ponad stan pseudo elit i pseudo polityków. Na wojsko , które zamiast dbać na pierwszym miejscu o należyta obronność granic i interesów kraju zabawia się w wojenki kosztem krwawicy najbiedniejszych nie mogących zarobić na przeżycie, na policję, która w pierwszej kolejności służy rządzącym do tłumienia niezadowolenia społecznego...itd itp...
Odpowiedz
4
@ Sven
dnia 26.06.2012, 17:30 · Zgłoś
Co gadasz armia urzędników te pejoratywne określenie już nie obowiązuje bo bundeswehra na stan obecny przy 90 milionach Niemców posiada mniej ludzi w armii więcej ma Polska [...] liczebnie zatem określenie jest niestosowne.Dla przykładu wieśjasło z urzędami,w których siedzą opasłe z wielkimi UPAMI panie Zosie,które myślą jak by tu wsadzić swoją córkę albo inny [...] co tylko jak pójdziesz to zaoferują ci irytację i ..urwieni...
Odpowiedz
4
@ zaufny
dnia 26.06.2012, 17:13 · Zgłoś
Nic się nie liczy tylko Urząd Skarbowy w Polsce moim zdaniem to jest Mafia Państwa jeżeli ktoś był w ANGLII to wie jak tu państwo dba o ludzi . A w Polsce [...] .Zobaczycie co teraz będzie po EURO 2012 jak będą doić naród. Pozdrawiam z UK
Odpowiedz
2
@ luksik
dnia 26.06.2012, 16:23 · Zgłoś
No powiem, że ten ostatni argument najbardziej mnie przekonuje do tego by brać paragon :) hehe
Odpowiedz
6
@ Jureczek
dnia 26.06.2012, 16:11 · Zgłoś
Przyjdą ,przyjdą ale do tych co ledwo wiążą koniec z końcem.Będą tak długo obserwować ,aż wreszcie ktoś popełni błąd.Ostatnio koleżanka sprzedała batonika, wbiła w kasę, ale paragonu nie podała.Jak się okazało był to pracownik US. Dostała 150 zł,a utargu przez cały dzień miała 70 zł.Dla mnie to rozbój i szczyt chamstwa .Nie tędy droga panowie urzędnicy.
Odpowiedz
3
@ uft
dnia 26.06.2012, 15:35 · Zgłoś
A co Jasło ma wspólnego z miejscowościami turystycznymi? Ten artukuł raczj z naszym miastem nie ma niczego wspólnego...
Odpowiedz
2
@ ......
dnia 26.06.2012, 16:12 · Zgłoś
ale jaślanie czasem wyjeżdżają na wakacje :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.