Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wiejska nie dla Kurowskiej

49

Wybory Uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 wygrał Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Zebrał 60,84 % głosów. Kandydat PO – PSL zdobył jedynie 21, 33%. Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski otrzymał 11,09 % głosów. Tylko zwycięstwo kandydata SP pozwoliłoby Marii Kurowskiej na uzyskanie mandatu poselskiego.

Głosowanie odbyło się w 422 lokalach wyborczych. Uprawnionych do głosowania było 375 985 osób. Niewielu z wyborców zainteresowało się głosowaniem, o czym świadczy niska frekwencja, która wyniosła jedynie 15,84%.

Wygrana Kazimierza Ziobro z Solidarnej Polski dałaby szansę Marii Kurowskiej na wejście do Sejmu. Jednak Zdzisław Pupa startujący z KW PiS okazał się bezkonkurencyjny. Otrzymał ponad połowę oddanych przez wyborców głosów. Kandydat SP na senatora znalazł się na trzecim miejscu.

Wyniki głosowania:

Zdzisław Pupa z KW PiS – 60,84 %, Mariusz Kawa z KW PO-PSL – 21,33 %, Kazimierz Ziobro z KW SP – 11,09 %, Ewa Kantor z KWW Ewy Kantor – 2,76 %, Ireneusz Dzieszko z KWW Prawica Podkarpacka – 2,25 %, Anrzej Marciniec z KW Polska Jest Najważniejsza – 1,32 %, Józef Habrat z KW Samoobrona – 0,42 %.

 (Red.)

Reklama

Komentarze: 49

Dodaj komentarz Widok:
0
@ mariusz
dnia 10.09.2013, 11:46 · Zgłoś
miejsce pani mari jest w pisie i startować powinna na burmistrza z pisu
Odpowiedz
2
@ Planet [...]
dnia 09.09.2013, 20:48 · Zgłoś
P.Mario ja osobiscie mam poglady raczej liberalne ale prosze w swoim wlasnym imieniu ubiegac sie o stanowisko burmistrza miasta Jasła, jak i wtedy tak teraz oddalbym na pania glos, gwarantuje ze pani elektorat ktory zlekcewazyl ostatnie wybory i w ogole nie poszedl zaglosowac myslac ze wygrana jest oczywista(pomijajac zawiazanie koalicji pozostalych kandydatow i skumulowanie sie ich wszystkich glosow wobec pani osoby) teraz sie zmobilizuje bo Jaślanie sa rozsadni, Jaślanie zaluja ze nie zostala pani na druga kadencje, Jaślanie sa i beda konserwatywni jeszcze przez dlugi czas ale wola uczciwosc, porzadek i zasady niz [...] p.Czarneckiego, ja jako osoba mloda przy pani rzadach przynajmniej czulem ze idziemy w jakims kierunku z zachowaniem tradycji z zasadami a za p.Czarneckiego czuje wielka niewiadoma
Odpowiedz
1
@ wielka niewiadoma
dnia 09.09.2013, 22:24 · Zgłoś
czuje wielka niewiadoma - a to fajnie napisane, pozdrawiam :)
Odpowiedz
5
@ inż Mamoń
dnia 09.09.2013, 20:09 · Zgłoś
Ja i tak będę głosował na Korwina (Kongres Nowej Prawicy) choćby telewizornia dawała mu 0,000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001% poparcia w 'sondażach'
Odpowiedz
1
@ fredek
dnia 09.09.2013, 20:07 · Zgłoś
do Dąbrówki wróc
Odpowiedz
1
@ cyberchłop
dnia 09.09.2013, 18:01 · Zgłoś
No i chwała że nie weszła. Nie będzie kompromitować Jasła i okolic:)
Odpowiedz
-1
@ ddddd
dnia 09.09.2013, 18:15 · Zgłoś
ty kompromitujesz jasło swoimi durnymi komentarzami
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 09.09.2013, 16:21 · Zgłoś
Pani Kurowska na Prezydenta RP
Odpowiedz
1
@ paweł
dnia 09.09.2013, 16:10 · Zgłoś
To muszą strasznie boguś z alicją płakać,że nie zdobyła mandatu!A jaka to tragedia dla Mietka Golby przyjaciela domu Zająców!!!Teraz zapewne zaproszą ją do PIS-u!
Odpowiedz
5
@ jaślanka
dnia 09.09.2013, 15:24 · Zgłoś
Pseudo- artykuł o żenującym tytule...
Odpowiedz
3
@ .
dnia 09.09.2013, 15:53 · Zgłoś
Równie dobrze można się spodziewać, że wg artykułu brakło w sklepie kiełbasy dla Kurowskiej. No ale jasło4u tak już ma :)
Odpowiedz
5
@ kormoran
dnia 09.09.2013, 15:13 · Zgłoś
błędny tytuł. [...] jak najbardziej dla p Kurowskiej. ale inna.
Odpowiedz
3
@ ona
dnia 09.09.2013, 15:00 · Zgłoś
Jeśli tylko Pani Maria K. zgodzi się ubiegać o stanowisko burmistrza, to będzie dla mnie wielki podziw!!! Bo kto by chciał jeszcze reanimować to biedne Jasło, które umarło...
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 13:58 · Zgłoś
Dobre wychowanie nakazuje albo używania imienia przed nazwiskiem, albo określenia pan/pani, nawet jeśli się kogoś nie lubi. No, ale czego tu wymagać...
Odpowiedz
5
@ lol
dnia 09.09.2013, 14:59 · Zgłoś
to artykuł nie pismo urzędowe, spokojnie można tak pisać i nie ma to nic wspólnego z dobrym wychowaniem, ale stylem dziennikarskim ;) "[...] nie dla PANI Kurowskiej"? taki tytuł brzmiałby co najwyżej [...]
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 18:12 · Zgłoś
"Styl dziennikarski"? W wykonaniu (Red.)? Na jaslo4u? No proszę, a już myślalam, że ze śmiechu popłakać sie nie można. Widzę jednak, że jacy odbiorcy, taki niestety "styl".
Odpowiedz
3
@ lol
dnia 09.09.2013, 19:02 · Zgłoś
nie komentuję sposobu przekazywanych treści na tym portalu, ale tylko i wyłącznie sam tytuł tego artykułu, ponieważ Pani (jak wnioskuję po nicku :) tylko o nim wspomniała. nie chcę obrażać, ale czy czytuje Pani jakąś prasę, czy też inne znane portale informacyjne? podam przykładowy tytuł: "Tusk: nie będziemy klękać przed księżmi". zabawnie brzmiałoby, gdyby było napisane "Pan Tusk". cackać się w "panowanie/paniowanie" można np. w bezpośrednim wywiadzie, nie w zwykłej notatce informacyjnej...
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 19:17 · Zgłoś
Można użyć imienia; używanie samego nazwiska ma wydźwiek pogardliwy i jak Pan raczył zauważyć jest coraz powszechniejsze. To, że ogół chamieje, a język dziennikarski ma coraz mniej wspólnego z poprawna polszczyzną i elementarną kindersztubą, nie znaczy, że nie należy zwracać na to uwagę.
Odpowiedz
0
@ truski
dnia 09.09.2013, 19:51 · Zgłoś
Teraz już wiem, że człowiek takiego pokroju jak ty ma coś nie tak pod kopułą. A przede wszystkim nie powinien mieć styczności z młodzieżą. Toż to rodzice nie wiedzą co czynią wysyłając swoje dzieci, żeby uczył je ktoś właśnie taki. Śmiem mocno wątpić w to że się czegoś mądrego nauczą.
Odpowiedz
4
@ lol
dnia 09.09.2013, 19:56 · Zgłoś
z tym ostatnim jak najbardziej się zgadzam :) ale myślę, że tego typu tytuły artykułów już od dawna weszły do dziennikarskiej codzienności i raczej większość czytelników nie odczuwa w ich wydźwięku nic pogardliwego. no cóż, nazwisko, to nazwisko, a sam tytuł artykułu jest zwięźlej sformułowany
Odpowiedz
2
@ lol
dnia 09.09.2013, 19:58 · Zgłoś
z tym "ostatnim" miałem na myśli ostatnią wypowiedź @ dragoness, zostałem uprzedzony postem :P
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 20:02 · Zgłoś
Cóż, ten poprzedni jest autorstwa jakiegoś mojego wielbiciela wątpliwej urody. Cena sławy ;-) Buźka, p. @truski
Odpowiedz
9
@ STOP DLA KUROWSKIEJ
dnia 09.09.2013, 12:39 · Zgłoś
Pan Czarnecki przynajmniej nie robi z urzędu Kelly Family w przeciwieństwie do Kurowskiej że starych pracowników wyrzucała na bruk a przyjmowała swoją rodzinę na takie stanowiska ze oni nawet nie wiedzieli od czego maja zacząć i gdzie ona ich wcisnęła prezesami pozostawali itd szkoda gadać! DLA KUROWSKIEJ MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!
Odpowiedz
-4
@ KAMIL
dnia 09.09.2013, 15:39 · Zgłoś
Pan Czernecki może być wyłącznie kamerdynerem u pani Kurowskiej,co udowadnia na co dzień swoją pracą,jak tego co taczek nie nadąża ładować by nimi jeździć!
Odpowiedz
-5
@ agent
dnia 09.09.2013, 16:08 · Zgłoś
Tylko pani Maria!!!
Odpowiedz
2
@ ddddd
dnia 09.09.2013, 18:14 · Zgłoś
ciekawe jakbyś ty był burmistrzem czy byś rodziny nie przyjmował !!!
Odpowiedz
1
@ Topola
dnia 09.09.2013, 19:44 · Zgłoś
Taaaaaaa, Pan Czarnecki N I C N I E R O B I !!!
Odpowiedz
-10
@ ddddd
dnia 09.09.2013, 12:29 · Zgłoś
Marysia górą ! ona powinna być burmistrzem !!!
Odpowiedz
6
@ gwiazda
dnia 09.09.2013, 11:49 · Zgłoś
święta prawda Topola, bo to co teraz sie wyczynia w jasielskim urzędzie to przechodzi ludzkie pojęcie.Wszystko robi sie tak żeby tylko dobić człowieka, a nie wyjść mu na przeciw, przykład przedzszkoli,gdzie miały być tworzone nowe oddziały ,a tu nic tylko sie likwiduje i udaje jak to sie pomaga rodzicom składając im fałszywe obietnice(co ta Pani Dacyl wyprawia)
Odpowiedz
1
@ Topola
dnia 09.09.2013, 11:42 · Zgłoś
Ci co tak nadają na Panią Kurowską niech podadzą choć J E D E N przykład że teraz za rządów Pana Czarneckiego jest lepiej !!!
Odpowiedz
2
@ o
dnia 09.09.2013, 11:59 · Zgłoś
nie ośmieszył Jasła na świecie
Odpowiedz
8
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 09.09.2013, 11:39 · Zgłoś
po frekwencji widać jaką rolę spełniają "nasi parlamentarzyści" {i nie tylko} w poprawie życia społeczeństwa ...
jeśli tylko 16% bierze aktywny udział w tej "demokracji" to reszta jest jej przeciwnikiem należy tylko się zorganizować i powiedzieć jednym głosem...
Odpowiedz
-8
@ pjr
dnia 09.09.2013, 10:44 · Zgłoś
oj, jaka szkoda że Marysi nie będzie w Sejmie ...
Odpowiedz
21
@ szkapa
dnia 09.09.2013, 10:38 · Zgłoś
[...] dla Marii! Ale droga w Dąbrówce!
Odpowiedz
-19
@ maki
dnia 09.09.2013, 10:34 · Zgłoś
Brawo Solidarna Polsko! Brawo Ziobro !
Mimo takiej nagonki na was i bezwzględnego ataku PiS i tak macie ponad 11 % ! To wasz twardy nowy elektorat ! I to na PiSowskim Podkarpaciu gdzie wszystkie katolickie media ( na czele z ojcem Rydzykiem) promowały [...] i straszyły, że głosowanie na Ziobrę to marnowanie głosów !
Wielkie zwycięstwo,bo podwojenie % ilości zdobytych głosów w porównaniu do Elbląga gdzie było ich 5, 7 %.
Odpowiedz
6
@ Rydz Śmigły
dnia 09.09.2013, 10:23 · Zgłoś
Teraz Pani Mario proszę zakandywować do Unii. Może tam będzie szansa ?
Odpowiedz
-3
@ doRydza
dnia 09.09.2013, 10:40 · Zgłoś
Przecież Maria nie kandydowała, tylko wspierała Ziobrę !
A wyniki Ziobry w miejscowościach blisko Jasła są rewelacyjne: w Gorzejowej 41 %, w Dębowej 35 % , w Kamienicy 32 %, w Kleciach 38 % itd.
Odpowiedz
-4
@ Max Szyderko
dnia 09.09.2013, 09:55 · Zgłoś
Nie ma się z czego cieszyć...zobaczycie
Odpowiedz
0
@ o
dnia 09.09.2013, 11:56 · Zgłoś
nie ma w końcu wygrał kandydat pisu, a to źle wróży temu krajowi
Odpowiedz
13
@ o
dnia 09.09.2013, 09:55 · Zgłoś
bądźmy szczerzy, co ona miałaby tam robić?
Odpowiedz
13
@ supernews
dnia 09.09.2013, 11:15 · Zgłoś
Mogłaby spać.
Odpowiedz
8
@ lil
dnia 09.09.2013, 13:11 · Zgłoś
kase zbierać;)
Odpowiedz
17
@ ktosik
dnia 09.09.2013, 09:46 · Zgłoś
Wynik wyborczy kolegi z ugrupowania słabiutki tak samo jak ta partia !
Odpowiedz
18
@ czesio
dnia 09.09.2013, 09:19 · Zgłoś
taaa...dream is over..:P
swoją drogą trafnie dobrana nazwa ulicy...bez obrazy dla wsi na której również mieszkam,ale to co odwalają w sejmie to "[...]" że [...] opadają...miłego poniedziałku:)
Odpowiedz
3
@ -----
dnia 09.09.2013, 09:17 · Zgłoś
widać na panią Marię czeka powrót na stanowisko burmistrza
Odpowiedz
9
@ czesio
dnia 09.09.2013, 09:23 · Zgłoś
o proszę [...] zaczynają pracę...minusowanie!!!a petenci za drzwiami...proszę czekać:P
Odpowiedz
12
@ .
dnia 09.09.2013, 09:23 · Zgłoś
Boże broń...
Odpowiedz
0
@ Pan [...]
dnia 09.09.2013, 16:06 · Zgłoś
niechodzcie na wybory-zapanuje bezkrólewie , polske zaorac trzeba i na nowo posadzic drzewa...
Odpowiedz
-2
@ przyjazny
dnia 09.09.2013, 18:27 · Zgłoś
Tak trzeba powrotu pani Marii czlowieka do Boga,ludzi i ojczyzny.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.