Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga strażakom

23

Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie jednostki OSP z całej Polski otrzymały sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji" STOP POWODZIOM". Z powiatu jasielskiego jednostce OSP z Brzysk przekazano pompę szlamową.

Ponad 575 jednostek OSP już po raz drugi zostało wspartych przez WOŚP. W sumie udało się zebrać 2.644.507,34 złotych. Straż Pożarna z Brzysk otrzymała sprzęt o wartości ok. 13 000 tys złotych. Jest nim pompa szlamowa o wydajności 1600 l/min. wraz z zestawem trzech węży tłocznych i węża ssawnego.

- W związku z tym, że podczas ostatniej powodzi zepsuła się nam taka pompa, przymierzaliśmy się do jej kupna. Na jednostce obecnie mamy dwie takie pompy, służące do usuwania skutków powodzi. - powiedział Mirosław Niezgoda, członek OSP w Brzyskach.

- Jest to pompa szlamowa użyteczna przy takich nieszczęściach, które spotkały nas w tym roku. Uważam, że WOŚP i Jurek Owsiak położyli duży nacisk, żeby wyposażyć jednostki Straży Pożarnej, które brały czynny udział w akcjach powodziowych w potrzebny sprzęt. Po nowym roku będziemy się spotykać z zarządem gminnym OSP i rozmawiać o innych zapotrzebowaniach. W miarę możliwości finansowych gminy, będziemy realizować ich potrzeby. - powiedział Rafał Papciak, Wójt gminy Brzyska.

W związku z tegoroczną powodzią, wspierana sprzętowo straż ,będzie w przyszłości w sposób bardziej skuteczny zapobiegać tego typu klęskom żywiołowym. Po raz kolejny zorganizowana akcja pomocy innym przez WOŚP i Jurka Owsiaka jest dowodem na solidarność ludzi i chęć pomocy potrzebującym.

(icz)

Reklama

Komentarze: 23

Dodaj komentarz Widok:
0
@ DR.X(strażak)
dnia 08.02.2011, 13:02 · Zgłoś
dzieki za info to tz. żabcia:D
bardzo dobra pompa u nas w jednostce służy juz jakiś czas i świetnie sie spisuje
Odpowiedz
0
@ SAMOLUBY
dnia 01.01.2011, 10:57 · Zgłoś
ALE SAMOLUBY. TO TYLKO Z POWIATU JASIELSKIEGO BRZYSKA NALEZA DO OSP???? GDZIE TRZCINICA I INNE...????!!!!
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 01.01.2011, 08:56 · Zgłoś
do - DR.X(strażak ) jest to pompa WT 40X producent HONDA wydajność 1600l na min. Pozdrowionka.
Odpowiedz
0
@ DR.X (strazak)
dnia 31.12.2010, 15:37 · Zgłoś
super sprawa. co niektórym ,, zal [...] sciska"ze pisza takie komentarze jak zuzia,kris79 itp zamiast sie cieszyć że ktos pomyślał o chłopakach to piszecie takie głupoty. Ciekawi mnie czy jesli był by prowadzona zbiórka na pompę to dalibyście chociaż 10gr??
Do druchow z Brzysk. Mam nadzieje ze pompa bedzie dobrze słuzyć(jaki to model i firma??)
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 30.12.2010, 20:01 · Zgłoś
Wszystkie jednostki zgodnie z ustaleniami i regulaminem osp miały być w białych hełmach. OSP Brzyska to zawodowcy.
Odpowiedz
0
@ HMM
dnia 30.12.2010, 19:23 · Zgłoś
NO W KONCU COS NOWEGO U MNIE NA PODWORZU PĘKŁ STRAZAKOM WĄŻ ;-) ;-) ;-)
Odpowiedz
0
@ dawid
dnia 30.12.2010, 18:10 · Zgłoś
WOSP- dzieki nim dostaliscie pompe, a z [...] caritasu nie dostalibyscie zlotowki
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 30.12.2010, 17:55 · Zgłoś
po co swiecic pompy [...] hehehe. Moim zdaniem lekka przesada
Odpowiedz
0
@ madzik
dnia 30.12.2010, 16:39 · Zgłoś
BRzYska góra:D
;PPP
Odpowiedz
0
@ HIHIHIHIHIHI
dnia 30.12.2010, 14:44 · Zgłoś
wyjazd pewnie wiecej kosztowal niz ta pompa:) no ale wszystko w imie zasad:)
Odpowiedz
0
@ THEPTOK
dnia 30.12.2010, 14:18 · Zgłoś
DZIĘKI WARSZAWA
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 30.12.2010, 13:21 · Zgłoś
TO ZUCHY STRAŻACY POTRZEBUJĄ POMACY TAK JAK CHORE DZIECI ????????
Odpowiedz
0
@ kulturalny
dnia 30.12.2010, 11:35 · Zgłoś
auto nowe im kupcie
Odpowiedz
0
@ kulturalny
dnia 30.12.2010, 11:35 · Zgłoś
auto nowe im kupcie
Odpowiedz
0
@ sergio
dnia 30.12.2010, 09:59 · Zgłoś
łot kiedy to chłopoki z OSP paradujo w cerwonych hełmach ?
Odpowiedz
0
@ as
dnia 30.12.2010, 09:44 · Zgłoś
hahahah
Odpowiedz
0
@ wiesiek
dnia 30.12.2010, 07:20 · Zgłoś
do 'eK' stop [...]
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 30.12.2010, 06:07 · Zgłoś
I znowu trzeba będzie wkrótce uciekać przed nachalnym żebractwem w wykonaniu małolatów z puszkami w ręku :P
Odpowiedz
0
@ Krzysiek
dnia 30.12.2010, 00:35 · Zgłoś
Tylko dyzio popiera owsiaka!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 29.12.2010, 18:43 · Zgłoś
"STOP POWODZIANOM" :D

2 literki, a jaka różnica.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 29.12.2010, 18:00 · Zgłoś
Ja tam nigdy nie daje na WOŚP. Plany tej organizacji są powszechnie znane (tego domagają się ludzie) i już dziś wiadomo na co WOŚP będzie zbierało w przyszłości. [...] o tym wiedzą i obcinają budżety tych instytucji wcześniej i wypłacają sobie premie bądź rozkradają. Zastanów się dobrze, myślenie nie boli;)
Odpowiedz
0
@ pik
dnia 29.12.2010, 17:40 · Zgłoś
Ha! Dokładnie tak;]
Odpowiedz
0
@ kier
dnia 29.12.2010, 16:08 · Zgłoś
Przyda się Panie w wójcie Rafale ta pompa [...] przede wszystkim po to, by wypompować to [...] po poprzednikach.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.