Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Jaśle

14
Już po raz 15. w całym kraju zagrała Owsiakowa orkiestra. W tym roku pieniądze zbierano na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i naukę pierwszej pomocy. Na mapie dobroczyńców nie mogło zabraknąć również Jasła, które po raz kolejny włączyło się do organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już od godziny 8, na ulice Jasła wyszło ponad 100 wolontariuszy. Mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek, otrzymując na pamiątkę czerwone orkiestrowe serduszka. - Ludzie okazali się bardzo chojni. Dawali nam pieniądze w różnych wysokościach, począwszy od małych jednogroszówek do pięćdziesięciu złotych. - powiedziała Ewelina Gajda, wolontariuszka WOŚP. Do godziny 20 zebrano w Jaśle ponad 16 tysięcy złotych.

W ramach WOŚP, na Rynku odbył się szereg imprez. O godzinie 13 odbył się pokaz zintegrowanych służb ratownictwa. Strażacy z JRG PSP wraz ze słuchaczami Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle, rozcięli pojazd i udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. - Przygotowaliśmy dzisiaj pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nasi słuchacze bardzo często prowadzą takie szkolenia. Prowadzimy również szereg pogawędek, szereg szkoleń z zakresu promocji zdrowia. Chcemy, żeby nasze społeczeństwo było społeczeństwem przygotowanym do udzielania pierwszej pomocy. - mówi Monika Kulik-Marek, nauczyciel w jasielskim "Medyku". Tylko w zeszłym roku, przez nieudzielenie pierwszej pomocy, w wypadkach drogowych w Polsce zginęło ponad 1000 osób.

W bloku imprez rozrywkowych znalazły się koncerty zespołów: Oxygen (godz. 14.30), Punk Projekt (15.15), Kontr-Kultura (16), Los Kochones (17), Polski Cukier (18), Big eMDK Orchestra (19).

Na szczęście, nie zanotowany większych incydentów podczas zbiórki pieniędzy na terenie miasta. - Podczas dzisiejszego patrolu nie zanotowaliśmy żadnych incydentów, zakłócania ładu i porządku publicznego. Nie zanotowano wymuszeń pieniężnych na wolontariuszach. - poinformował Jarosław Rojkowski ze Straży Miejskiej w Jaśle.

Punktem kulminacyjnym była licytacja gadżetów przekazanych przez darczyńców. Wśród pamiątek, które w tym roku przekazano na rzecz orkiestry były m.in.: piłka z autografami piłkarzy Czarnych Jasło, obraz namalowany przez Jana Pronyka, gadżety od WOŚP, czy plakat z autografami Grupy Mozarta. Do licytacji dołączył się również portal eJaslo.pl ofiarując plakat z autografami zespołu IRA, który gościł w Jaśle podczas zeszłorocznych Juwenaliów. Został on wylicytowany za 15 złotych, jednak osoba licytująca wrzuciła do puszki 50 złotych. Za 95 złotych, mieszkanka Osieka Jasielskiego, kupiła wielki tort w kształcie serca, podarowany przez firmę cukierniczą KEKS. Największą cenę osiągnęła flaga z autografami kadry olimpijskiej w skokach narciarskich. Prezent od Marcina Mazura, poszedł za 100 złotych.

O godzinie 20 odpalono światełko do nieba. Jest to symboliczne połączenie wszystkich miast włączających się w akcję orkiestry. Największy taki pokaz odbył się w Warszawie.

A w sztabie WOŚP w MDK-u trwa obecnie liczenie. Na godzinę 20 było już ponad 16 tysięcy złotych, jednak nie jest to ostateczna kwota. Organizatorzy cieszą się, że po raz 15. mogliśmy zorganizować w Jaśle finał WOŚP. - To na prawdę kosmos. W tym roku gramy dla ratowania życia dzieci uległych wypadkom oraz na naukę pierwszej pomocy. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, przede wszystkim tym, którzy przez cały dzień zbierali pieniążki. Dziękuję firmom, które nam pomogły i mam nadzieję, że za rok zagramy po raz szesnasty. - powiedziała Portalowi Agnieszka Mazur, szef sztabu WOŚP w Jaśle.

18 500 złotych przyniosła zbiórka pieniędzy w Jaśle, w ramach 15. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zostaną przekazane na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Damian Palar 

Napisany dnia: 15.01.2007, 11:39
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Patrzacy z góry
dnia 15.01.2007, 13:35
Ocena
komentarza:
0
Jak na rywalizujace ze soba miasta Krosno z Jasłem,to Jasło bardzo słabo wypadlo...;/ Ale wazne,ze wogole moglismy sie do tego przylonczyc
@ sympatyk
dnia 15.01.2007, 14:14
Ocena
komentarza:
0
Szkoda, że w informacjach nie wspominacie o tym, że Program Fundacji WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować" został wdrożny w naszym powiecie. Zostało przecież przeszkolonych wielu nauczycieli, a do prowadzenia nauki udzielania pierwszej pomocy Szkoły otrzymały od Fundacji niezbęny sprzęt. Dlaczego nie mówicie o tym. Czyż niemożna było na Jasielskim rynku zaprezentować otrzymanych nieodpłatnie fantomów oraz innych pomocy dydaktycznych od Fundacji Jurka Owsiaka? Zorganizować pokazy udzielania pomocy przez dzieci do których jest skierowany ten Program?
@ Golab
dnia 15.01.2007, 14:32
Ocena
komentarza:
0
[b]do sympatyk:[/b]
na temat tego programu pisaliśmy nie jeden raz :) tak samo jak i o szkoleniach :) i cały czas będziemy na ten temat informować, a pokaz był tyle że przez uczniów Medyka.
A akcje z prezentacją sprzętu i nauką ratowania można przeprowadzać przez cały rok :)
@ Butelka wina
dnia 15.01.2007, 16:55
Ocena
komentarza:
0
a mi sie zaje*** podobalo koncert byl swietny kaele klimat i luidzie!! wiecej takich imorez!!!! troche zimno ale w pogo od razu sie robilo goraco;)
@ wlochaty91
dnia 15.01.2007, 17:37
Ocena
komentarza:
0
Jak dla mnie było bardzo fajnie tylko szkoda że mojego IDOLA sprzątneli z "parkietu" :D:D Dziadzia wymiatał break dance jak zawodowiec :D:D:D ale najlepsza kapela to polski cukier zagrali naprawde bardzo dobrze. Powiedziałbym że nawet lepiej od przestażałych Los kochones;)
@ Sztab Wałbrzych
dnia 15.01.2007, 21:23
Ocena
komentarza:
0
Mojemu kochanemu Jasłu gratuluję rozmachu :yes:
@ Max
dnia 15.01.2007, 21:28
Ocena
komentarza:
0
ostatni zespol gral najlepiej ....i wokal mial zaje***
@ Tomasz Strzępek
dnia 16.01.2007, 04:12
Ocena
komentarza:
0
Mi rowniez najbardziej podobal sie wystep naszej mdekowej orkiestry :>
@ Huczo z BIG eMDeK ORCHESTRA
dnia 16.01.2007, 11:23
Ocena
komentarza:
0
cieszę sie ze sie podobało, szkoda było tych niepotrzebnyh incydentów pod sceną, które zespuły zabawę:/ ale wielkie dzięki dla tych co przyszli i porządnie się bawili! "WHISKY MOJA ŻONO":D
@ HC
dnia 16.01.2007, 11:25
Ocena
komentarza:
0
ORCHESRTY:)
@ Tom
dnia 16.01.2007, 16:31
Ocena
komentarza:
0
Paulinka z Big Mdk Orchestra kochamy Ciebie!
@ Obserwator
dnia 16.01.2007, 18:06
Ocena
komentarza:
0
BIG eMDeK jest super!!! Wreszcie fajny saksofon. Gratulacje dla Pana Śliża. Chłopaki może zaczniecie coś tworzyć własnego. Covery to trochę mało, chociaż robicie to świetnie. Pozdrowienia dla Miśka.
@ widz
dnia 16.01.2007, 20:29
Ocena
komentarza:
0
skoro o mdk orchestra mowa wiec woklae spoko ale koledzy od gitar musza na jakims rozsadnym brzmieniem popraqcowac bo ostanio byla niesamowita kiszka podbnie palker wiecej zycia w tobie a beda z ciebie ludzie ale ogulnie na plus najlepiej brzmieniowo moim zdaniem wypadli kochonesi wszystko gralo tak jak ma byc no ale niestety oni kilka sztuk ju zagrali wiec maja wieksze rozeznanko a wracajac do big mdek orchestra mysle ze jak dalej tak bedzie i beda grac cos z tego kiedys wyjdzie i to calkiem nie glupiego fakt lepiej probujcie robic swoj material pozdrawiam i powdzonka
@ kris
dnia 16.01.2007, 23:26
Ocena
komentarza:
0
najlatwiej krytykowac.....nawet profesjonalne zespoly grajace na zywo nie brzmia jak w studio nagraniowym....bawilem sie swietnie..graja ok...maja dobry wokal i powinni grac nadal
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657