Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wielki pech Kamila Piątkowskiego. Uraz mięśniowy wyklucza obrońcę z udziału w zgrupowaniu kadry

38

Powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski i mecze eliminacyjne przeciwko Czechom i Albanii był dla Kamila Piątkowskiego jasnym sygnałem, że w karierze profesjonalnego piłkarza znów znalazł się na właściwej ścieżce. Niestety, w niedzielnym meczu Jupiler Pro League, w którym jego KAA Gent zmierzyło się z ekipą Eupen, jaślanin doznał kontuzji mięśniowej. Wczoraj okazało się, że uraz wyklucza udział utalentowanego obrońcy w zgrupowaniu kadry oraz dwóch najbliższych meczach reprezentacji.

Kamil Piątkowski/fot. Marcin Dziedzic

W trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach ligowych Piątkowski przeniósł się z RB Salzburg do KAA Gent (wypożyczenie). Z dnia na dzień zdołał wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu prowadzonego przez Heina Vanhaezebroucka. Dobre występy 22-letniego obrońcy nie umknęły uwadze nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Fernando Santos postanowił powołać jaślanina na najbliższe zgrupowanie kadry oraz mecze eliminacyjne do turnieju EURO 2024, w których biało-czerwoni zmierzą się z Czechami i Albanią.

Ostatecznie „Piona” nie dołączy do kolegów z kadry. W niedzielnym spotkaniu pomiędzy KAA Gent a KAS Eupen jaślanin zszedł z boiska w 70. minucie gry. Powodem zmiany był uraz mięśniowy obrońcy. W poniedziałkowy wieczór Jakub Kwiatkowski – rzecznik prasowy PZPN potwierdził, że kontuzja wyklucza Piątkowskiego z udziału w zgrupowaniu i meczach eliminacyjnych. W jego miejsce awaryjnie powołany został Bartosz Salamon.   

MD

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Joanna
dnia 05.04.2023, 23:01 · Zgłoś
Kamil,życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko .
Odpowiedz
0
@ Do gigi
dnia 30.03.2023, 09:01 · Zgłoś
Abyś się pytały
Odpowiedz
1
@ emeryt z Sobniowa
dnia 25.03.2023, 13:53 · Zgłoś
Kamilu, życzę Ci wszystkiego najlepszego!
Twój [...]ek, Stanisław Piątkowski jest moim kolegą; wspólnie wypiliśmy niejeden toast. Ostatnio nie widuję go, podejrzewam, że ma jakieś problemy ze zdrowiem. Zimą 1986 lub 1987 r. uczestniczyłem w pogrzebie Twojego pradziadka, Władysława Piątkowskiego. Pamiętam również Twojego tatę Sławomira Piątkowskiego, kiedy grał w drużynie OKS Sobniów. Był bardzo dobrym piłkarzem, a wtedy występował w klasie okręgowej. W 74-letniej historii klubu był to najwyższy poziom rozgrywek, w którym uczestniczyli sobniowscy piłkarze.
Odpowiedz
-1
@ Gugu
dnia 25.03.2023, 18:52 · Zgłoś
Ale po co te zwierzenia?
Odpowiedz
5
@ emeryt z Sobniowa
dnia 26.03.2023, 09:34 · Zgłoś
Przecież to jest wielka satysfakcja, iż mieszkaniec tego samego osiedla i na dodatek wnuk mojego kolegi jest reprezentantem Polski. Przed Kamilem najlepszym piłkarzem z Sobniowa był Zdzisław Żmigrodzki, który u szczytu piłkarskiej kariery zagrał w drugiej lidze w klubie Igloopol Dębica.
Odpowiedz
2
@ Ja
dnia 25.03.2023, 11:01 · Zgłoś
Nie wielki pech Kamila tylko wielkie szczęście że nie zagrał z Czechami przynajmniej nikt się go czepiał nie bedzie
Odpowiedz
2
@ tol
dnia 25.03.2023, 12:45 · Zgłoś
Dokładnie tak samo uważam
Odpowiedz
1
@ Xxx
dnia 24.03.2023, 10:06 · Zgłoś
Hahaha już wypluliście wszystkie jady na Niego ?
Odpowiedz
0
@ Lodyniec
dnia 23.03.2023, 14:52 · Zgłoś
Miszcz świata wyleczy...
Odpowiedz
7
@ Zibi
dnia 23.03.2023, 08:11 · Zgłoś
Lodyniec jaki z ciebie [...] znasz się na wszystkim.Kamil zdrowia i tak trzymaj.stary jasielski kopacz
Odpowiedz
-4
@ łodyniec
dnia 24.03.2023, 09:27 · Zgłoś
Już ta polska zazdrość wychodzi z ciebie . Nie każdy ma pojęcie o wszystkim. Są tacy którzy nie znają się na niczym ,nawet na tym co robią.
Odpowiedz
11
@ Jaślanka
dnia 22.03.2023, 21:35 · Zgłoś
Kamil - będzie dobrze! Młody jesteś - wszystko jeszcze przed Tobą!
Trzymam kciuki :)
Odpowiedz
8
@ Jaślanka
dnia 22.03.2023, 20:14 · Zgłoś
Mondrzy się wypowiedzieli,tylko potraficie skrytykować chłopaka.Zamiast życzyć powrotu do zdrowia i realizowania dalszych sukcesów.
Odpowiedz
-3
@ Masakra
dnia 22.03.2023, 22:11 · Zgłoś
"Mondrzy"hahaha ty analfabetko
Odpowiedz
-7
@ łodyniec
dnia 22.03.2023, 14:53 · Zgłoś
Ha ha ha ale się nagrał.
Skąd ja to wiedziałem że tak będzie.
Odpowiedz
2
@ rocson
dnia 22.03.2023, 15:21 · Zgłoś
Niedlugo bedzie w czarnych na ławce
Odpowiedz
2
@ cejek
dnia 30.03.2023, 21:26 · Zgłoś
to jest twoje marzenie , on już dzis jakby chciał to może kupić ten klub z długami i marnym boiskiem
Odpowiedz
4
@ Jessie Marsch
dnia 22.03.2023, 12:55 · Zgłoś
Zawsze się zastanawiałem jak to jest, że płacą za ciebie 30 mln, a nie są w stanie zdiagnozować twojego stanu zdrowia.
5 kontuzji mięśniowych w 1,5 roku to nie jest normalne.
Odpowiedz
8
@ ja
dnia 22.03.2023, 13:14 · Zgłoś
Co wy [...]... Znaffffffcy, niestety w sporcie zawsze, niestety zdarzają się kontuzje. Tak było jest i będzie. Jedne zawodnik będzie miał więcej szczęści, drugi pecha. Najgorsze jest pompowanie balonika, szkoda Kamila. Zdrowia mu życzmy i tyle.
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 22.03.2023, 13:16 · Zgłoś
Niedlugo w czarnych jaslo
Odpowiedz
8
@ Jessie Marsch
dnia 22.03.2023, 13:23 · Zgłoś
Jakiego balonika i szczęścia?
Kontuzje to kwestia szczęścia i tego jak ktoś cię kopnie w nogę znawców?
To raczej czysta genetyka, indywidualne uwarunkowania i biologia, a nie szczęście.
Dlaczego taki Lewandowski czy Ronaldo nie mieli prawie nigdy poważnej kontuzji skoro połowa drużyn przeciwnych polowała 90 minut na ich kości?
Odpowiedz
13
@ Śmiechu warte
dnia 22.03.2023, 08:00 · Zgłoś
Jeśli ktoś z Jasła osiągnie sukces w sporcie, kulturze, nauce to jest krytykowany.
Odpowiedz
-10
@ Ehinacea
dnia 22.03.2023, 12:53 · Zgłoś
Zdefiniuj jeszcze czym dla ciebie jest sukces, bo to, że zaszedł w piłce dalej niż ty nie zawsze nim będzie.
Odpowiedz
4
@ A Ty
dnia 22.03.2023, 14:35 · Zgłoś
A Ty jakie sukcesy w życiu osiągnęłaś ? Co miesięczny zasiłek z MOPSu chyba
Odpowiedz
-4
@ xxxx
dnia 22.03.2023, 15:10 · Zgłoś
A co to jest sukces???
Odpowiedz
-2
@ do a Ty
dnia 22.03.2023, 15:17 · Zgłoś
Ja zdobylm prace jaka zawsez chcialem i to dla mnie barddzo duzy sukces a ty?
Odpowiedz
-5
@ Ehinacea
dnia 22.03.2023, 15:46 · Zgłoś
Ja?
Dla mnie sukces to świadomość tego kim się jest, dokąd się zmierza i kogo się chce tam że sobą zabrać, a bieżące spełnienie daje ciągły rozwój i stawianie sobie celów.
Jak byłbym Panem Kamilem to poczucie sukcesu dawałoby mi to, że wygrywam rywalizację z kolegami z klubu, reprezentacji, rówieśnikami, a nie to że zaszedłem w piłce dalej niż ludzie z forum, którzy nawet nie próbowali osiągać sukcesy w piłce.
To chyba oczywiste?
Odpowiedz
-11
@ kib
dnia 22.03.2023, 07:33 · Zgłoś
A ja się pytam gdzie byli rodzice, że nie dali chłopaka od razu na treningi do Krosna ?
Odpowiedz
8
@ RRRR
dnia 22.03.2023, 06:59 · Zgłoś
Niewiem i się nie znam ale zastanawianie jedna rzecz a mianowicie mamy 21wiek czy nie można przebadać przebadać takiego zawodnika zdiagnozować o co chodzi bo to nie jest chyba normalne żeby tak często łapać kontuzje w tym wieku
Odpowiedz
6
@ [...]
dnia 22.03.2023, 05:56 · Zgłoś
Szkoda, bardzo często łapie kontuzję, glowa ,warunki są tylko fizyczność nawala. Mógł zajść daleko w tym swiatku, czasem silniejsi odpadają z braku szczęścia.
Odpowiedz
-6
@ cienizna
dnia 21.03.2023, 16:18 · Zgłoś
przeciez to slabeusz ,na lawke tylko zasluguje
Odpowiedz
4
@ Jaślanka
dnia 22.03.2023, 21:32 · Zgłoś
Idź Ty zagraj...mądralo siedzący przed kompem :/
żałosne.
Odpowiedz
-3
@ ok
dnia 21.03.2023, 16:17 · Zgłoś
a miało być tak piiiiiiiiknie
Odpowiedz
8
@ RTS
dnia 21.03.2023, 13:55 · Zgłoś
Widać, że z tej mąki chleba nie będzie - nie ma zdrowia do zawodowego sportu.
To chyba szósta kontuzja od wyjazdu z Ekstralipy.
Ciekawe czy Red Bull już żałuje wyrzuconej w błoto kasy?
Odpowiedz
7
@ xxxx
dnia 21.03.2023, 15:38 · Zgłoś
Glancek z rynku codziennie pijany ma wiecej zdrowia od tego sportowca
Odpowiedz
0
@ EDEK
dnia 31.03.2023, 19:41 · Zgłoś
tak żałuje że zarobi na nim trzy razy tyle , zapytam cię za około 6 miesięcy ciekawe co odpowiesz mądralo
Odpowiedz
11
@ WRC
dnia 21.03.2023, 12:58 · Zgłoś
Szkoda... Życzę dużo zdrówka i szybkiego powrotu do formy i kadry.
Odpowiedz
-1
@ Ma szęście!
dnia 25.03.2023, 14:50 · Zgłoś
Teraz się cieszy i bo ma puste konto.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.