Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wierni małżeńskiej przysiędze

21

Osiemnastu mieszkającym w Jaśle małżeństwom o 50-letnim lub dłuższym stażu, obchodzącym w tym roku „Złote gody”, Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu prezydenta Dostojnych Jubilatów odznaczył nimi burmistrz Jasła Ryszard Pabian, podczas uroczystości zorganizowanej 19 października br.

Po wręczeniu medali i upominków od Miasta Jasła, burmistrz wzniósł toast za piękne lata już przeżyte przez szacownych Jubilatów i za te, które są jeszcze przed nimi: „Oby wspaniale upływał Państwu czas wspólnie spędzony. Niech te dni będą tylko i wyłącznie piękne, niech zawsze świeci słońce; nawet gdy pada deszcz. Tego serdecznie Państwu życzę”.

Później był „Marsz Mendelssohna” i czas na wspominki przy ciastku i lampce szampana oraz wspólne zdjęcie. Wcześniej natomiast Dostojnych Gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicja Wójcik.

- Uroczystość „Złotych godów” małżeńskich to święto miłości, zaufania i wzajemnego oddania; to okazja, aby pochylić się nad ludzkim życiem, by uzmysłowić sobie, że życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który należy wypełnić, wysiłkiem, który należy podjąć oraz bogactwem, którym powinno się dzielić. Ten szczególny jubileusz skłania do refleksji nad przemijaniem, a Państwa Jubilatów zapewne do wspomnień wspólnie spędzonych lat - mówiła. - Od dnia, gdy kierowani uczuciem i wzajemną ufnością przyrzekali Państwo sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, kiedy połączyliście wasze losy minęło 50, a nawet 65 lat. W ciągu kilkudziesięciu lat wspólnego pożycia było wiele chwil radosnych, dobrych i pięknych, ale zapewne nie zabrakło też trudnych doświadczeń; bowiem każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każda decyzja ma konsekwencje, a małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez życiowe zakręty. Państwa postawa stanowi przykład siły małżeńskiej, która jest wartością szczególną, zwłaszcza dzisiaj, kiedy próbuje się dezawuować znaczenie małżeństwa i rodziny. Szanowni Jubilaci, dziś Państwa osobiste święto, małżeńska codzienność, stają się sprawą wagi państwowej. W dowód szczególnego uznania dla trwałości i nierozerwalności małżeństwa i rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda odznaczył Państwa Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to jest potwierdzeniem, że wybrana przez Państwa przed laty droga życiowa była słuszna; to również publiczny wyraz wdzięczności za niezłomną realizację przysięgi małżeńskiej, za odpowiedzialność i poświęcenie dla rodziny i ojczyzny. Dlatego proszę przyjąć nasz podziw i uznanie dla stanowczości Państwa postaw oraz gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności, doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych rocznic.

Głos zabrał także burmistrz Jasła Ryszard Pabian. - Często nadużywa się słów jubilat, jubileusz, używając ich nawet przy drugiej czy piątej rocznicy. A tak naprawdę, są to tylko i wyłącznie wydarzenia. Ale 50 lat, to już jest naprawdę piękny jubileusz. To wspaniałe, że przy tej okazji udało nam się tutaj razem spotkać - cieszył się. - To naprawdę budujące, że po 50 latach chcieliście Państwo razem tutaj przyjść i spotkać się z nami. Tego serdecznie Państwu gratuluję. To dobry prognostyk w dzisiejszych, ciężkich czasach i chciałbym, byście ten dobry nastrój i właściwe nastawienie do wspólnego pożycia przekazywali młodemu pokoleniu, bo jak wiecie różnie to dzisiaj bywa; często związki są traktowane tymczasowo.

Uroczystość odbyła się w Jasielskim Domu Kultury, a jej oprawę artystyczną zapewnili młodzi soliści JDK: Roksana Węgiel, Aleksandra Brągiel, Gabriela Czerwińska i Krystian Bąk, przygotowani przez instruktorkę muzyki w tej placówce Ewę Grzebień.

***

Pary małżeńskie odznaczone przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Irena i Edward Czerwińscy, Emilia i Adolf Dziedzicowie, Anna i Aleksander Gawlikowie, Irena i Zdzisław Gorczycowie, Maria i Józef Kobakowie, Cecylia i Józef Matyjaszowie, Maria i Jan Nowakowie, Krystyna i Czesław Olbrotowie, Janina i Marian Pikosowie, Janina i Edward Rolscy, Zofia i Zdzisław Rosikowie, Stanisława i Marian Sasakowie, Irena i Marian Snochowie, Krystyna i Jan Szpyrkowie, Katarzyna i Stanisław Wyżkiewiczowie, Waleria i Władysław Wysoccy, Anna i Władysław Wyderkowie, Zofia i Franciszek Zołowie.

UM w Jaśle

Napisany dnia: 20.10.2016, 12:23 , Tagi: UM Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ xy
dnia 20.10.2016, 14:20
Ocena
komentarza:
9
Serdeczne życzenia dla wszystkich jubilatów a szczególnie dla Państwa Szpyrków.
@ ja też
dnia 24.10.2016, 08:01
Ocena
komentarza:
-12
Również, dołączam się do życzeń, miło mieć takich ludzi za sąsiadów. Wszystkiego dobrego, Sto lat W zdrowiu !
@ Barbara i Tadeusz
dnia 20.10.2016, 18:49
Ocena
komentarza:
10
Serdeczne życzenia dla wszystkich a dla Państwa Zofii i Franciszka Zołów - brylantowego jubileuszu(za 55 lat pożycia małżeńskiego)
@ Germaniec
dnia 20.10.2016, 21:37
Ocena
komentarza:
-41
Jestem już kilkadziesiąt lat po ślubie ale jak bym dostał zaproszenie na taką imprezę to bym podziękował i wypiął na nie. Odznaczenie od prezydenta niech sobie wsadzi w buty na podkładki
@ sara
dnia 21.10.2016, 10:14
Ocena
komentarza:
21
Życzę żeby był Pan mniej zgorzkniały jak na swój wiek :)
@ 1234
dnia 21.10.2016, 10:42
Ocena
komentarza:
-1
Wystarczy się nie rozwodzić i już ma się staż. A czy ktoś zbada treść takich 50 lat? Miłość?
Możesz być na papierze i jeszcze dostać za to odznaczenie! Związek to nie deklaracja złożona przed urzędnikiem i niemierzalna w kategoriach trwałości w rozumieniu li tylko braku rozwodu.
@ Germaniec
dnia 21.10.2016, 17:50
Ocena
komentarza:
-22
OOOOOOO łał ale mnie mam minus. Mam prawo mieć własne zdanie na temat takich imprez i jest ono zagwarantowane konstytucją RP którą musi przede wszystkim przestrzegać prezydent jako jej strażnik. Za 20 lat prezydent da mi order ? mam to gdzieś
jak przeżyjemy w zdrowi z moją drugą połową 50 lat razem to to będzie dla mnie wystarczającym wyróżnieniem
@ SonOfTheMoon
dnia 21.10.2016, 20:06
Ocena
komentarza:
-25
Moje dziadostwo rok temu obchodziło 60 rocznice ślubu a kwiatków, ciastków, orderów i paluszków nie było?
Dlaczego?
@ KOLEŻANKA
dnia 23.10.2016, 16:48
Ocena
komentarza:
-12
Wszystkiego najlepszego szanowni Państwo. Szczególne życzenia i gratulacje kieruję do Państwa Marii i Jana Nowaków.
@ dragoness
dnia 24.10.2016, 18:22
Ocena
komentarza:
-14
W czasch szybkich ślubów i jeszcze szybszych rozwodów to coraz większa rzadkość widzieć pary tak ze sobą związane. Gratulacje i wyrazy szacunku.
@ Marek
dnia 24.10.2016, 20:37
Ocena
komentarza:
-13
Dlaczego minusujecie? Dragoness dobrze pisze.Co trzeba zrobić żeby dostać medal za długoletnie pożycie? Moi teściowie w ubiegłym roku obchodzili 50-lecie i nigdzie nie byli i nic nie dostali.Dodam,że należą do gminy Sanok.
@ dragoness
dnia 25.10.2016, 09:10
Ocena
komentarza:
-13
Minusują, bo mnie nie lubią. A co do medalu, trzeba po prostu zgłosić ten fakt do USC. Gratulacje i życzenia dlaszych szczęśliwych lat dla teściów.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657