Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wiertarka ortopedyczna na wyposażeniu jasielskiego szpitala

25

Napęd ortopedyczny o wartości 37 tysięcy złotych trafił na ortopedyczny blok operacyjny jasielskiego szpitala. Jest to niezbędny sprzęt medyczny wykorzystywany przez lekarzy ortopedów około 800 razy w ciągu roku. To zasługa firmy LOTOS Infrastruktura, która od lat wspiera jasielską lecznicę.

Blisko 1600 operacji rocznie

Napęd ortopedyczny zwany też wiertarką wykorzystywany jest do zabiegów na drobnych kościach po urazach narządów ruchu. Jest narzędziem wielofunkcyjnym, za pomocą którego lekarz ortopeda może przy niewielkim rozcięciu tkanki kość uciąć, przeciąć, przepiłować, czy rozwiercić.

- Napęd jest to podstawowe narzędzie w ortopedii. My wykonujemy rocznie około 1600 operacji. Dziennie jest to 5-6 zabiegów. Zapotrzebowanie jest ogromne na usługi ortopedyczne. Kolejka do operacji planowych sięga 5 lat, a do operacji drobnych rąk i nóg grubo ponad 1,5 roku – podkreśla lek. med. Bogdan Naszkiewicz, ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki.

Od wielu lat wspierają szpital

Firma LOTOS Infrastruktura rok rocznie wspiera Szpital Specjalistyczny w Jaśle. W ostatnich latach przekazali nóż harmoniczny wraz z oprzyrządowaniem, pompy infuzyjne, holterowski rejestrator ciśnienia tętniczego oraz diatermię elektrochirurgiczną.

- Mamy bardzo dobry kontakt z prezesem Robertem Bialikiem, który wsłuchuje się w głos szpitala. Nigdy nie odmówił nam pomocy. Ta współpraca jest naprawdę wspaniała, przyjacielska i na bardzo wysokim poziomie. Widać, że LOTOS jest firmą otwartą, nastawioną na potrzeby ludzkie i nieobojętne jest jej zdrowie pacjentów – podkreśla Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Potrzeby szpitala są ogromne. Na oddziale ortopedii np. potrzebny jest nowy stół operacyjny, a koszt jego zakupu oscyluje w granicach 300 - 500 tys. zł.

Kolejny oddział doposażony

Po raz kolejny firma LOTOS wyszła naprzeciw potrzebom szpitala przekazując nowy sprzęt w postaci napędu ortopedycznego dla kolejnego z jego oddziałów. - Działania te wpisują się w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu, dzięki czemu udowadniamy, że Grupa LOTOS nie tylko potrafi zarabiać pieniądze, ale też potrafi się nimi dzielić, a w tym przypadku jest to szczególnie cenne, ponieważ chodzi o ludzkie zdrowie i życie - mówi Robert Bialik, Prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura.

Zapotrzebowanie na usługi ortopedyczne jest bardzo duże. Oddział Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki pracuje w systemie ostrodyżurowym przez 24 h na dobę. Pacjenci są operowani w trybie planowym i pourazowym.

- Należy wyraźnie zaznaczyć, że ilość operacji planowych jest ściśle związana z wysokością kontraktu z NFZ. Zabiegi planowe np. takie jak wymiana stawów są przez Narodowy Fundusz Zdrowia limitowane. Natomiast z przyczyn oczywistych nie możemy ograniczać operacji pourazowych – zaznacza dyrektor Burbelka.

Od listopada z racji wygaśnięcia kontraktu z NFZ lekarze ortopedzi nie wykonują operacji planowych. Na rok 2014 dyrekcji nie udało się wynegocjować wyższego kontraktu.

- Zespół lekarzy i pielęgniarek, a także sale operacyjne nie są wykorzystywane w pełni. Przyjmujemy pacjentów z wypadków, ze złamaniami. Nie wykonujemy operacji planowych, bo fundusz nie płaci. Skończył się kontrakt i to jest ogromny problem. To samo dzieje się w innych szpitalach. To jest rzeczywistość, z którą spotykamy się każdego roku – podkreśla lek. med. Naszkiewicz.

Oby Szpital Specjalistyczny w Jaśle mógł liczyć na wielu takich darczyńców, jakim jest Grupa LOTOS, która z regularną częstotliwością wyposaża oddziały jasielskiego szpitala w drogie, ale niezbędne i konieczne do pracy lekarzy sprzęty medyczne.

 Ilona Dziedzic

Reklama

Komentarze: 25

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bvb
dnia 02.12.2013, 14:48 · Zgłoś
lotos to nie byt wirtualny ale materialny i posiada właścicieli majątku i to oni zasponsorowali sprzęt ze swojego zysku wypracowanego na posiadanym kapitale i majątku i należy im podziękować, nawet szeregowemu posiadaczowi akcji LOTOSU bo to także współwłaściciel, a więc i współofiarodawca, natomiast pracownicy LOTOSU przekazujący ów dar w imieniu Spółki to jedynie pracownicy, którzy zapewne mają swoje zasługi ale są tylko jednymi z tysięcy innych (tysięcy w skali całego LOTOSU głównie w Gdańsku)
Odpowiedz
1
@ baca
dnia 29.11.2013, 19:15 · Zgłoś
mam nadzieją że żaden z felczerów jasielskich nie [...]...tej wiertarki do swojego prywatnego gabinetu
Odpowiedz
1
@ niegłowicok
dnia 29.11.2013, 15:25 · Zgłoś
Romeczku robisz sobie kampanię że chocho
Odpowiedz
3
@ jan
dnia 28.11.2013, 18:24 · Zgłoś
nie zrozumiem tego jak można kontraktować ludzkie zdrowie i życie zwłaszcza że mamy konstytucję. ciekawe czy Donald [...] jak by sobię zwichnąl palec to czekał by do następnego roku bo nie ma kondraktu. Donald ! Mój [...]zio nie o taką Polskę walczył. A Twój?
Odpowiedz
2
@ gwiazda
dnia 28.11.2013, 15:55 · Zgłoś
wiertarka jest a terminy tez sa jeszcze jakie ...
Odpowiedz
2
@ obserwator
dnia 29.11.2013, 09:59 · Zgłoś
Czy znowu będzie tak jak dotychczas? Idziesz prywatnie do któregoś z ortopedów do jego gabinetu prywatnie i tam bierze od ciebie kasę niby za wizytę i wysyła cię do szpitala na oddział na którym pracuje na etacie Szpitala Specjalistycznego. Tam za pieniądze "Chorej kasy" czyli nasze używając sprzetu szpitala wykonuje zabieg!!! I co to jest w porządku? Czy to nie jest penego rodzaju korupcja? Nie umniejszając umiejętnościom temu panu lekarzowi w białym kitlu czy naprawdę zawsze będzie mu mało? I jeszcze jedno pytanie do tego lekarza : A CÓŻ TO ZA JAKĄŚ REKLAMĘ MA PAN NA SWOIM FARTUCHU po lewej stronie ? CZY NIE JEST TO PRZYPADKIEM KRYPTOREKLAMA I CZY ROBI PAN TO ZA DARMO CZY MA PAN JAKIEŚ PROFITY Z TEGO POWODU? CZY TO JEST ETYCZNE ? Myślę, że takimi sprawami powinny się zająć już dawno organy, które istnieją w naszej Ojczyźnie ale niestety takich "Bonzów" się nie imają. ALe za to biedaczków "czyszczą". Napisałem ale cóż z tego nic ! To przecież sami swoi.
Odpowiedz
3
@ edek
dnia 28.11.2013, 15:29 · Zgłoś
Sami swoi!Ojciec wie o co chodzi!
Odpowiedz
3
@ xx
dnia 28.11.2013, 11:57 · Zgłoś
dali wiertarke ; w koszty wrzucą darowizne a za 37 tys kupil by karetke do szpitala w lepszym stanie od tego VW co byl dachowwany 5 lat temu w Trzcinicy i jeszcze jezdzi
Odpowiedz
5
@ Tarzan-zan
dnia 28.11.2013, 12:05 · Zgłoś
To przecież oczywiste... Rok się kończy - trzeba trochę wydatków ponieść żeby nie dawać dużo fiskusowi... Czyli dla firmy wsio ryba czy wiertarka czy podatek, ale o ile wizerunek się poprawił...
Odpowiedz
1
@ m
dnia 28.11.2013, 11:30 · Zgłoś
a jak truja srodowisko od lat to dopiero gratka:)

no ale jak truja to i musza dawac na leczenie i tak "bledne "kolo sie zamyka
Odpowiedz
10
@ za to płacą najbiedniejsi
dnia 28.11.2013, 11:13 · Zgłoś
lekarze z jasielskiej ortopedii sami mogli by się zrzucić
z samych prywatnych wizyt po 90 zł za 15 min
czysta kasa bez opodatkowania
mieli by taką za jakiś dzień może dwa

a poza tym dlaczego to takie wszystko drogie
sprzęt wychodząc od producenta ma chyba z 300% marży
Odpowiedz
1
@ Draper
dnia 29.11.2013, 22:16 · Zgłoś
Ale bzdury piszesz! Nie ma kasy bez opodatkowania! Na pewno nie czystej. Są po prostu różne rodzaje podatków, ale jeśli masz inforamcje, że ktoś nie płaci podatków to zgłoś odpowiednim organom skarbowym. Jeśli po prostu masz ochotę ponarzekać na cały świat, to przynajmniej nie oskrżaj kogoś, że popełnia oszustkow skarbowe.
Odpowiedz
17
@ lekarze w Jaśle i nie tylko
dnia 28.11.2013, 10:21 · Zgłoś
Nie rozumiem filozofii lekarzy. Podam przykład mojej prywatnej wizyty u lekarza w Jaśle. U lekarza którego opisuję informacja że organu nie trzeba naprawiać kosztuje 100PLN. Piętnaście minut w gabinecie (gdzie doktor popatrzył na mnie i słownie powiedział, że nic nie trzeba robić). Jak NFZ płaci za takie leczenie, to się nie dziwię, że brakuje kasy w kasie. Zrobił tylko tyle, że wybił paragon na kasie. Namęczył się doktor. Nie miałbym nic przeciwko gdyby chociaż jakieś prześwietlenie zrobił, no to wtedy rozumiałbym coś grzebnął i się należy. Analogicznie idę do sklepu pytam czy ten chleb jest świeży i do zjedzenia? Pani opisuje, że wczorajszy nie za świeży, wychodzę se sklepu i za tą informację też mam płacić?
Odpowiedz
2
@ Lord
dnia 28.11.2013, 10:58 · Zgłoś
Tak trzymać panowie Jasło dla Jasła!
Odpowiedz
16
@ xn
dnia 28.11.2013, 12:07 · Zgłoś
Ja wczoraj byłam u profesora w Rzeszowie i za wizytę z badaniem wziął 70 zł.

Jasło ma wysokie stawki bo nasi lekarze mają potrzeby a nie wiedzę, idą na ilość a nie jakość . WSTYD!
Odpowiedz
0
@ PAWEŁ
dnia 28.11.2013, 18:25 · Zgłoś
Fachowiec kopnij się w [...],nim usiądziesz
Odpowiedz
1
@ Alt
dnia 29.11.2013, 21:57 · Zgłoś
To trzeba było się wbrew temu dać zoperować, wziąć zwolnienie, za które zapłacą 80% pensji, i wykupić leki po tej operacji. Kosztowałoby cię to kilkaset złotych, nie wspominając, że operacja to zawsze operacja. Ta informacja jednak była sporo warta...
Odpowiedz
0
@ Draper
dnia 29.11.2013, 22:12 · Zgłoś
Po pierwsze: czy idąc na przegląd samochodu serwis nie kasuje cię gdy wszystko jest ok?

Po drugie: siedziałeś / siedziałaś w gabinecie 15 minut i z tego co piszesz wydarzyło się przez ten czas tylko tyle, że lekarz "popatrzył" i powiedział, że nic nie trzeba robić. I wydrukował paragon. To zajęłoby nie więcej niż 30 sekund. Jeśli więc nie powtórzył tych czynności jakieś 30 razy, to oznacza to, że oprócz "popatrzenia" zrobił też wywiad oraz cię zbadał. Tak? Czy przez 14,5 minuty patrzyliście w milczeniu na siebie? Czy rozmawiali o pogodzie?

Podaj pełen przebieg wizyty, a nie jej konkluzję. Być może wypisał też receptę lub coś zalecił? Lekarz zaoszczędził ci niepotrzebnej operacji, a więc nie tylko kosztów leków, ale i stresu... Zastanów się następnym razem zanim napiszesz coś takiego, dobrze? A może masz żal, że jednak Cię na operację nie skierował?
Odpowiedz
4
@ ŻAL JAKIE TO JASŁO JEST BIEDNE !
dnia 28.11.2013, 10:01 · Zgłoś
...
Odpowiedz
5
@ xx
dnia 28.11.2013, 09:23 · Zgłoś
ile taka wiertarka kosztuje? dawno powinni miec lepsze wiertarki ,teraz ludzie w kosmos latają a w jaśle wiertarke kupili?-sensacja-
Odpowiedz
1
@ owczarek niemiecki
dnia 28.11.2013, 08:26 · Zgłoś
o masz skończył sie kontrakt i ludzie "pozdychajcie" bo POcomacie sie meczyć i gołocić skarb państwa-[...] .co za rząd co z tą Polską dalej...
Odpowiedz
0
@ malkontent
dnia 28.11.2013, 11:19 · Zgłoś
W innych zakladach gdy nie ma pracy ludzi wysła się na urlopy bezpłatne, dlacvzego nie dotyczy to takze lekarzy?
Odpowiedz
20
@ [...] prawda o lekarzach.
dnia 28.11.2013, 11:42 · Zgłoś
W filmie [...] jest pokazana prawda o leczeniu, lekarzach i sposobie podejścia do portfela chorego. Choć film stary to wciąż ukazuje prawdę. Lekarzem rządzi pieniądz. [...] bez drogiego sprzętu zrobił operację (nie patrzył na portfel chorej) a jak mu sprzęt był potrzebny to pożyczył. A dyplomowany lekarz ze sprzętem popatrzył, (chora biedna) i nie potrafił zrobić operacji i pomóc człowiekowi. Nie miał czasu no i oczywiście chora nie płaciła!!! To jest zakodowane w głowie. Cała prawda, cała prawda. W dzisiejszym społeczeństwie jak człowiek jest biedny to na fundusz dostanie termin za pięć lat i nie dożyje, żeby zobaczyć na żywo tą WIERTARKĘ.
Odpowiedz
10
@ Tarzan-zan
dnia 28.11.2013, 12:02 · Zgłoś
Tak lekarz jak i ksiądz, czy adwokat... Wszyscy poczuli POWOŁANIE... Ale do PIENIĘDZY a nie do służby ludziom... Tyle tylko że księdzu można w sumie nie płacić, wystarczy mieć odrobinę odwagi cywilnej i nie zważać na pokazywanie potem paluchami przez zdewociałe "madonny" w beretach.
W przypadku lekarza jest najgorzej, bo jak człowiek zachoruje to nie ma rady... Więc idąc tym tropem - lekarz to najbardziej pazerny zawód bo bogaci się na ludzkiej krzywdzie, nieszczęściu - na CHOROBIE !
Odpowiedz
-2
@ PAWEŁ
dnia 28.11.2013, 18:21 · Zgłoś
Po to byś przed wcześniej nie [...] , także z zawiści,żeś się nie uczył,więc nie masz!!! Pracuj , jak oni.to zrozumiesz co tracisz...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.