Woda w rzekach osiągnęła stan ostrzegawczy
3
Wreszcie dobra wiadomość. Poziom wód w jasielskich rzekach ze stanu alarmowego spadł do stanu ostrzegawczego. Ostatnie dane z godziny 9.00 napawają sporym optymizmem, mimo, że według prognoz jeszcze do niedzieli będzie padał deszcz.
- Wczoraj ok.18.30 woda w rzekach ze stanu alarmowego spadła do ostrzegawczego. Jednak dziś od godziny 4-tej, w związku z intensywnymi opadami deszczu wody znowu zacznie przybuwać. Są to jednak wzrosty rzędu do 10 cm – uspokaja Maciej Jagielski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle.

Według informacji z MCZK stan Wisłoki na Żółkowie wyniósł 297 cm, a stan ostrzegawczy został przekroczony o 77 cm. Wisłoka w na punkcie pomiarowym Krajowicach osiągnęła wysokość 444 cm, przekraczając tym samym stan ostrzegawczy o 114 cm. Na Ropie w Topolinach woda doszła do poziomu 365 cm i przekroczyła stan ostrzegawczy o145 cm. Na Jasiołce z kolei zanotowano 405 cm wody i przekroczenie stanu ostrzegawczego o 105 cm.
Jak nas zapewnia M. Jagielski, dotychczasowe maksymalne stany wód podczas tej powodzi nie powinny zostać już przekroczone.
Dziś od rana służby pracują przy wypompowywaniu wody na ulicach: Piotra Skargi, Kolejowej, Prusa, Sobniowskiej i Granicznej, Konopnickiej, Piłsudskiego, Kasprowicza oraz na Hankówce. Na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza – Piłsudskiego ruch samochodowy odbywa się wahadłowo. - Potrwa to do czasu wypompowania wody z kanalizacji – zaznacza Jagielski.
(kp)
- Wczoraj ok.18.30 woda w rzekach ze stanu alarmowego spadła do ostrzegawczego. Jednak dziś od godziny 4-tej, w związku z intensywnymi opadami deszczu wody znowu zacznie przybuwać. Są to jednak wzrosty rzędu do 10 cm – uspokaja Maciej Jagielski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle.
Według informacji z MCZK stan Wisłoki na Żółkowie wyniósł 297 cm, a stan ostrzegawczy został przekroczony o 77 cm. Wisłoka w na punkcie pomiarowym Krajowicach osiągnęła wysokość 444 cm, przekraczając tym samym stan ostrzegawczy o 114 cm. Na Ropie w Topolinach woda doszła do poziomu 365 cm i przekroczyła stan ostrzegawczy o145 cm. Na Jasiołce z kolei zanotowano 405 cm wody i przekroczenie stanu ostrzegawczego o 105 cm.
Jak nas zapewnia M. Jagielski, dotychczasowe maksymalne stany wód podczas tej powodzi nie powinny zostać już przekroczone.
Dziś od rana służby pracują przy wypompowywaniu wody na ulicach: Piotra Skargi, Kolejowej, Prusa, Sobniowskiej i Granicznej, Konopnickiej, Piłsudskiego, Kasprowicza oraz na Hankówce. Na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza – Piłsudskiego ruch samochodowy odbywa się wahadłowo. - Potrwa to do czasu wypompowania wody z kanalizacji – zaznacza Jagielski.
(kp)
