Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wraca moda na małe baseny stelażowe. Zobacz, dlaczego

2

Są poręczne, wytrzymałe i z powodzeniem zastępują te, wymagające kopania fundamentów. Baseny stelażowe znów są hitem! Sprawdź, dlaczego są tak chętnie wybierane nie tylko przez posiadaczy ogródków, ale również tarasów czy balkonów.

Letni upał może naprawdę dawać się we znaki. Kogo nie kusi perspektywa wskoczenia do orzeźwiającej wody, gdy doskwiera gorąco? Wolna chwila w chłodnym basenie może przerodzić się we wspaniale spędzony ranek czy popołudnie. To całkowicie bezpieczny sposób na letnią kąpiel – a dodatkowo niewymagający długiej wyprawy na plażę czy nad jezioro. Basen możesz mieć zawsze pod ręką – czy to na dłuższy relaks czy szybkie orzeźwienie.

Basen stelażowy – alternatywa dla dmuchanych i gruntowych?

Jeszcze do nie tak dawna triumfy na rynku święciły przede wszystkim wersje dmuchane, reklamowane jako łatwo przenośne i lekkie. Niestety, takie rozwiązanie raczej nie jest zbyt poręczne, przede wszystkim ze względu na konieczność pompowania modelu za każdym razem i usuwania zawartości. W ten sposób sporo wody się marnuje. Dodatkowo, tego rodzaju baseny zazwyczaj są niewielkie, a do ponadto łatwo się odkształcają.

Między innymi z tych względów coraz większą popularnością cieszą się baseny stelażowe, na polskim rynku oferowane m.in. przez Dollo.pl, stanowiące znakomitą alternatywę zarówno dla tych dmuchanych, jak i umieszczanych w gruncie. To wariant ,,pośrodku”, umożliwiający korzystanie ze sprzętu osobom niedysponującym dużą przestrzenią, a jednocześnie szukających solidnego rozwiązania na lata.

Basen stelażowy Bestway

Baseny stelażowe – co je wyróżnia?

Cechą wyróżniającą baseny stelażowe jest praktyczność przy jednoczesnym zachowaniu solidnej konstrukcji odpornej na zniszczenia i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu stanowią inwestycję na lata. Basen stelażowy może być wykorzystany na najróżniejszych przestrzeniach – w ogrodzie, na werandzie, a nawet solidnym balkonie czy dachu. Wszystko zależy od warunków, którymi dysponujesz. Tego rodzaju modele mogą przybierać różne wymiary, określane średnicą i wysokością. Warto dopasować je do swoich potrzeb.

Warianty stelażowe mogą służyć jako baseny dla dzieci, ale również i dorosłych. Wystarczy dopasować ich średnicę i wysokość do swoich potrzeb. Dzięki temu, korzystanie z nich będzie komfortowe. Na rynku znajdziesz szereg rozmiarów – dostępne są zarówno małe modele stworzone przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkownikach, jak i te, osiągające nawet 10 metrów średnicy. Przy ich doborze należy wziąć pod uwagę nie tylko swoje preferencje, ale oczywiście również przestrzeń, na której mają się znaleźć. Jeśli będzie to balkon czy dach użytkowy, należy pamiętać, że nie przeciążenie nie może przekroczyć pewnego progu – najlepiej skonsultować to bezpośrednio ze specjalistą. Na rynku najczęściej można spotkać modele okrągłe, ale zdarzają się również prostokątne.

Basen stelażowy Intex

Baseny stelażowe – jakich cech szukać?

Jeśli planujesz zakup basenu stelażowego, zwróć uwagę na kilka istotnych cech. Przede wszystkim ważna jest jego struktura – musi być wytrzymała, a jednocześnie łatwa do złożenia. Trójwarstwowy wodoszczelny materiał to warunek konieczny – dzięki temu basen wytrzyma lata bez żadnego uszczerbku. Ponadto, warto zwrócić uwagę również na to, czy wyposażony jest w pompę. To istotne udogodnienie, dzięki któremu zaoszczędzisz wodę, co przekłada się na większą ekologiczność. Filtrowanie wody umożliwia usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu korzystanie z ogrodowych basenów stelażowych będzie znacznie bardziej higieniczne i przyjemne.

W przypadku dobrego doboru, basen stelażowy to rozwiązanie funkcjonalne, komfortowe, a do tego przyjazne dla środowiska!

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 24.07.2020, 07:29
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 25.07.2020, 08:31
Ocena
komentarza:
3
Słaba reklama, gu... nie hit
@ Bożena
dnia 25.07.2020, 20:23
Ocena
komentarza:
0
Te baseny to wylęgarnie komarów.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105