Wrześniowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2

Pomimo skończonych wakacji zawodnicy i zawodniczki Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów nie zwalniają tempa i licznie startują w zawodach sportowych. 10 września w Tatrach Niżnych na Słowacji odbyły się zawody biegów górskich i nordic walking. Mirosław Pawluś wybrał bieg – Sky Marathon Chopok na dystansie 42km z przewyższeniem 2600m.

Mirosław Pawluś - Sky Marathon Chopok

Podczas biegu Mirek musiał dwukrotnie, z dwóch różnych stron zdobywać szczyt Chopoka (2024m n.p.m.). Dystans i przewyższenie pokonał w czasie 5h 54min, co pozwoliło na zajęcie 13 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 3. Ewelina Borowska – Pawluś i Marcin Wiącek wybrali trasę nordic walking – 21km i 1500m przewyższenia. Ewelina wygrała zawody zarówno w kategorii open jak i w kategorii kobiet. Marcin zajął 6 miejsce open, a w kategorii mężczyzn był 2. W tym dniu Mateusz Bienias wybrał się do Głobikowej na „X Jazdę Indywidualną na czas o Puchar Starosty Dębickiego”. Trasa liczyła 11km, którą Mateusz pokonał w czasie 22minut i zajął 14 miejsce open, a w kategorii M3 był 5. Tomasz Leśniak brał udział w Bike Maraton  MTB w miejscowości Bardo. Trasa maratonu liczyła 90km i 2455m przewyższenia i przebiegała po terenach Kotliny Kłodzkiej. Tomasz w zawodach zajął 21 miejsce w kategorii. Jerzy Reczek wybrał się natomiast do Zakopanego, gdzie rozgrywany był wyścig szosowy „Tatra Road Race” na dystansie 58km i 1622m przewyższenia. W zawodach uplasował się na 90 miejscu.

Artur Gorczyca - MTB Krynica

18 września w Dobczycach odbyła się kolejna edycja wyścigu szosowego „Majka Days”, któremu patronuje jeden z czołowych polskich kolarzy zawodowych, Rafał Majka. Zawodnicy mieli do wyboru trasę 56km (1028m przewyższenia) i 37km (730m przewyższenia). Dłuższy dystans wybrał Jerzy Reczek, a krótszy Mateusz Bienias, który zajął bardzo dobre 6 miejsce open, a w kategorii M3 uplasował się na 2 miejscu. Tomasz Leśniak i Artur Gorczyca wybrali zawody MTB w ramach „Szprychy – Podkarpackich Maratonów Rowerowych” w Mogielnicy koło Boguchwały. Obaj wybrali dystans mini liczący 20km. Tomasz Leśniak wygrał zawody, a Artur Gorczyca był 10, a w kategorii – 5.

Jerzy Reczek na trasie Tatra Road Race

W dniach 24-25 września w Krynicy odbył się finał MTB Maraton „Odważ się być”. W pierwszy dzień zawodnicy ścigali się na podjeździe na Jaworzynę Krynicką. W rywalizacji uczestniczył Artur Gorczyca, który z czasem 44 minut uplasował się na 39 miejscu open. W drugim dniu odbył się maraton na dystansie 48km i ponad 1800m przewyższenia. Trasa przebiegała po terenach Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. W kategorii M4 wystartowało dwóch zawodników JSC. Adam Poniatowski zajął 5 miejsce, a Artur Gorczyca był 11. Marcin Wiącek wybrał biegi górskie w Beskidzie Małym. Odbywał się tam „Maraton 3 jezior” na dystansie 46km i 2400m przewyższenia. Start był w miejscowości Międzybrodzie Bielskie, a meta w miejscowości Bagienka. Zawodnicy musieli się zmierzyć z najwyższym szczytem Beskidu Małego – Czupel (930m n.p.m.). Marcin w zawodach zajął 49 miejsce w kategorii wiekowej.