Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Współpraca PUP w Jaśle z PGZK Jasiel

9

W środę, 31 sierpnia 2022 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w obecności Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, podpisano umowę pomiędzy Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle – Januszem Pacherem, a Prezesem PGZK Jasiel Sp. z o.o. Arkadiuszem Pawlosem, dotyczącą refundacji kosztów wyposażenia stanowisk pracy.

 

Jest to kolejna umowa podpisana w ramach nawiązanej współpracy z PGZK Jasiel. Łączna kwota umów zawartych w latach 2020-2022 wynosi ponad 330 tys. zł. W sumie utworzono 13 stanowisk pracy (10 kierowców, 3 stanowiska związane z logistyką transportu) oraz dofinansowano zakup 10 autobusów.

 - Dziękuję Panu prezesowi Arkadiuszowi Pawlosowi  za dobrą współpracę, której efektem jest rozwój lokalnego transportu publicznego, zapewniającego mieszkańcom powiatu jasielskiego sprawną komunikację. Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle w bieżącym roku dysponuje dużymi środkami finansowymi na wsparcie lokalnego rynku pracy, dlatego zachęcam również innych pracodawców do korzystania z oferowanych przez Urząd Pracy form wsparcia.– powiedział Janusz Pacher Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle.

Starosta Jasielski Adam Pawluś zwrócił uwagę, że: Powiat Jasielski ma dobrze zorganizowaną komunikację publiczną, ponieważ gminy i powiat powierzyły zadania w tym zakresie Powiatowo – Gminnemu Związkowi Komunikacyjnemu w Jaśle. Dzięki tej współpracy przewoźnik PGZK Jasiel otrzymuje dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych oraz ze środków i funduszy, którymi dysponuje Starosta, poprzez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle. Tylko w ubiegłym roku dopłata z FRPA wynosiła prawie 7,5 mln zł. W bieżącym roku związek otrzyma 9 nowych autobusów, zakupionych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 9

Dodaj komentarz Widok:
4
@ Pasażer
dnia 14.09.2022, 22:02 · Zgłoś
Zdarza mi się kursować autobusami komunikacji miejskiej i Jasiela. O ile można nastawiać zegarki od przyjazdów autobusów MKS na zatoczki przystankowe, to od kierowców Jasiela szczególnie na trasie w stronę Biecza tego powiedzieć nie można. Wracając ostatnim kursem w godzinach po 21-szej, kierowca odjeżdża 13 minut wcześniej i nie ma poczucia winy, że ktoś może dojść na planowy ostatni odjazd i nie odjechać , bo już nie ma czym odjechać. Powinno się sprawdzać rzetelność wykonywania pracy za darmowe pieniądze. Może ktoś z zarządzających wymyśliłby jakiś kurs ze Skołyszyna do Jasła pomiędzy godziną 19 -tą a 21. Dwie i pół godziny pustka, nie dojedziesz. To takie udogodnienia dla ludzkości za półdarmo, wracasz taryfą albo drepczesz na nóżkach, jeśli poruszasz się komunikacją publiczną.
Odpowiedz
3
@ AC
dnia 12.09.2022, 21:21 · Zgłoś
Dwa mrugnięcia kierunkowskazu i Jasiel wryty na drogę z zatoczki przystankowej i nie ważne że hamujesz aż dzieci wyrywa z fotelików przecie to Jasiel jedzie a co wolno jasielowi to ni tobie [...]!
Odpowiedz
5
@ ixi
dnia 03.09.2022, 08:11 · Zgłoś
jak za pzpr..w końcu pis po lewica i psl to spadkobiercy pzpr..
Odpowiedz
8
@ gfg
dnia 01.09.2022, 17:08 · Zgłoś
tak tak szczegolnie jak sie doplaca do pustego autobusu 3 zl za 1km

ja tez moge do rzeszowa jechac za 5zl od osoby jak mi 3 zl doplaca do 1 km
Odpowiedz
11
@ gfg
dnia 01.09.2022, 17:10 · Zgłoś
60km x 3 zl w jedna strone = 180zl i z powrotem 180zl razem 360zl doplaty plus 3 pasazerow w jedna plus 3 w druga razem 390zl za przejazdzke do rzeszowa i zpowrotem ,kazdemu by sie oplacalo i wielki prezes i haj waj robicie w jasle ze sie jasielowi oplaca ha ha ah
Odpowiedz
7
@ gfg
dnia 01.09.2022, 17:11 · Zgłoś
a maly bus spali 12 lirtow na 100km x 7,20zl czyli niecala stowa w obie strony plus kierowcy 100zl i razem 200zl a drugie 200zl na czysto z jednego kusu!!!
Odpowiedz
3
@ Oro
dnia 01.09.2022, 14:48 · Zgłoś
To się akurat udało. Można wszędzie dojechać PGZK Jasiel
Odpowiedz
10
@ Brawo
dnia 02.09.2022, 08:11 · Zgłoś
ciekawe ile jeszcze tych dopłat refundacji - nie ma nic za darmo - to wszystko finasuje PIS poprzez drukowanie pieniądza i inflacje - to tak jak podniesienie podatków tylko ludzie nie rozumieją. Czyli miałeś 10 złotych i mogłeś kupić np. 3 litry paliwa teraz masz 10 zł i kupisz 1,5 litra. Wiec jesteś w plecy no i kto to sfinansował? TY nie Pawliuś
Odpowiedz
11
@ Tw drzewo
dnia 03.09.2022, 23:01 · Zgłoś
Skąd te dopłaty ..z nieba ...[...]a ceny chleba czy mleka energii wzrosły 300 czy 400proc..a tu dopłaty straty..
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.