Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Współpraca PUP w Jaśle z PGZK Jasiel

9

W środę, 31 sierpnia 2022 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w obecności Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, podpisano umowę pomiędzy Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle – Januszem Pacherem, a Prezesem PGZK Jasiel Sp. z o.o. Arkadiuszem Pawlosem, dotyczącą refundacji kosztów wyposażenia stanowisk pracy.

 

Jest to kolejna umowa podpisana w ramach nawiązanej współpracy z PGZK Jasiel. Łączna kwota umów zawartych w latach 2020-2022 wynosi ponad 330 tys. zł. W sumie utworzono 13 stanowisk pracy (10 kierowców, 3 stanowiska związane z logistyką transportu) oraz dofinansowano zakup 10 autobusów.

 - Dziękuję Panu prezesowi Arkadiuszowi Pawlosowi  za dobrą współpracę, której efektem jest rozwój lokalnego transportu publicznego, zapewniającego mieszkańcom powiatu jasielskiego sprawną komunikację. Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle w bieżącym roku dysponuje dużymi środkami finansowymi na wsparcie lokalnego rynku pracy, dlatego zachęcam również innych pracodawców do korzystania z oferowanych przez Urząd Pracy form wsparcia.– powiedział Janusz Pacher Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle.

Starosta Jasielski Adam Pawluś zwrócił uwagę, że: Powiat Jasielski ma dobrze zorganizowaną komunikację publiczną, ponieważ gminy i powiat powierzyły zadania w tym zakresie Powiatowo – Gminnemu Związkowi Komunikacyjnemu w Jaśle. Dzięki tej współpracy przewoźnik PGZK Jasiel otrzymuje dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych oraz ze środków i funduszy, którymi dysponuje Starosta, poprzez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle. Tylko w ubiegłym roku dopłata z FRPA wynosiła prawie 7,5 mln zł. W bieżącym roku związek otrzyma 9 nowych autobusów, zakupionych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Napisany dnia: 01.09.2022, 10:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Oro
dnia 01.09.2022, 14:48
Ocena
komentarza:
2
To się akurat udało. Można wszędzie dojechać PGZK Jasiel
@ Brawo
dnia 02.09.2022, 08:11
Ocena
komentarza:
9
ciekawe ile jeszcze tych dopłat refundacji - nie ma nic za darmo - to wszystko finasuje PIS poprzez drukowanie pieniądza i inflacje - to tak jak podniesienie podatków tylko ludzie nie rozumieją. Czyli miałeś 10 złotych i mogłeś kupić np. 3 litry paliwa teraz masz 10 zł i kupisz 1,5 litra. Wiec jesteś w plecy no i kto to sfinansował? TY nie Pawliuś
@ Tw drzewo
dnia 03.09.2022, 23:01
Ocena
komentarza:
10
Skąd te dopłaty ..z nieba ...k..a ceny chleba czy mleka energii wzrosły 300 czy 400proc..a tu dopłaty straty..
@ gfg
dnia 01.09.2022, 17:08
Ocena
komentarza:
7
tak tak szczegolnie jak sie doplaca do pustego autobusu 3 zl za 1km

ja tez moge do rzeszowa jechac za 5zl od osoby jak mi 3 zl doplaca do 1 km
@ gfg
dnia 01.09.2022, 17:10
Ocena
komentarza:
10
60km x 3 zl w jedna strone = 180zl i z powrotem 180zl razem 360zl doplaty plus 3 pasazerow w jedna plus 3 w druga razem 390zl za przejazdzke do rzeszowa i zpowrotem ,kazdemu by sie oplacalo i wielki prezes i haj waj robicie w jasle ze sie jasielowi oplaca ha ha ah
@ gfg
dnia 01.09.2022, 17:11
Ocena
komentarza:
6
a maly bus spali 12 lirtow na 100km x 7,20zl czyli niecala stowa w obie strony plus kierowcy 100zl i razem 200zl a drugie 200zl na czysto z jednego kusu!!!
@ ixi
dnia 03.09.2022, 08:11
Ocena
komentarza:
4
jak za pzpr..w końcu pis po lewica i psl to spadkobiercy pzpr..
@ AC
dnia 12.09.2022, 21:21
Ocena
komentarza:
2
Dwa mrugnięcia kierunkowskazu i Jasiel wryty na drogę z zatoczki przystankowej i nie ważne że hamujesz aż dzieci wyrywa z fotelików przecie to Jasiel jedzie a co wolno jasielowi to ni tobie smrodzie!
@ Pasażer
dnia 14.09.2022, 22:02
Ocena
komentarza:
3
Zdarza mi się kursować autobusami komunikacji miejskiej i Jasiela. O ile można nastawiać zegarki od przyjazdów autobusów MKS na zatoczki przystankowe, to od kierowców Jasiela szczególnie na trasie w stronę Biecza tego powiedzieć nie można. Wracając ostatnim kursem w godzinach po 21-szej, kierowca odjeżdża 13 minut wcześniej i nie ma poczucia winy, że ktoś może dojść na planowy ostatni odjazd i nie odjechać , bo już nie ma czym odjechać. Powinno się sprawdzać rzetelność wykonywania pracy za darmowe pieniądze. Może ktoś z zarządzających wymyśliłby jakiś kurs ze Skołyszyna do Jasła pomiędzy godziną 19 -tą a 21. Dwie i pół godziny pustka, nie dojedziesz. To takie udogodnienia dla ludzkości za półdarmo, wracasz taryfą albo drepczesz na nóżkach, jeśli poruszasz się komunikacją publiczną.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657