Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wstrzymano planowane operacja w jasielskim szpitalu

58

Od piątku w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle zostały wstrzymane planowane operacje i wykonywane są tylko zabiegi ratujące życie. Dyrekcja tłumaczy to brakiem pieniędzy za przeprowadzone już procedury medyczne. Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie powinien zapłacić jasielskiemu szpitalowi ponad 8 mln zł za tzw. nadwykonania, za ostatnie dwa lata. Pierwsza część ma trafić do szpitalnej kasy do końca sierpnia. Kwota 920 tys. zł to zaledwie połowa tej, o którą dyrekcja placówki wnioskowała w pozwie za 2008 rok, ale wystarczy na pokrycie części zobowiązań. W tej chwili opracowywany jest kolejny wniosek do sądu na kwotę 3,5 mln zł, tym razem za rok 2009. Jeżeli uda się odzyskać choćby jej połowę, to wystarczy to na pokrycie długów m.in. wobec dostawców.


W tym roku również zostały przekroczone limity. Tylko od stycznia do czerwca wykonano o około 30-40% zabiegów więcej niż było uzgodnionych w kontrakcie, co daje kwotę około 3,5 mln zł. - Nadwykonania się biorą stąd, że kontrakt jest niedopasowany do ilości leczonych pacjentów i procedur. Ten kontrakt jest za niski i taki problem mają wszystkie szpitale w województwie podkarpackim, mimo, że liczba pacjentów w ostatnich latach utrzymuje się na stałym poziomie. Podjęliśmy decyzję, że zabieg na który pacjent może poczekać to ustawiamy ich w kolejkę – wyjaśnia dr Szymon Niemiec, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle.

Najdłuższa kolejka jest w tym momencie na Oddziale Ortopedii, Traumatologii, Chirurgii i Mikrochirurgii Ręki. Tam na wszczepienie endoprotezy pacjenci muszą poczekać nawet do 2012 roku. W odniesieniu do pozostałych procedur czas oczekiwania wydłużył się o kilka tygodni. -  Tam gdzie mogliśmy wstrzymać procedury to wyhamowaliśmy. Wycięcie niezłośliwych guzków, operacja przepukliny czy kamicy mogą poczekać. Natomiast wszyscy pacjenci, którzy potrzebują opieki i leczenia i według naszych wskazań muszą zostać przeprowadzone zabiegi ratujące życie, to my ich przyjmujemy i operujemy nie patrząc na nadwykonania – uspakaja dyrektor Niemiec.


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 58

Dodaj komentarz Widok:
0
@ AXA
dnia 04.08.2010, 20:33 · Zgłoś
Za póżno [...]ku do szkoły.
Odpowiedz
0
@ [...] do ciekawy
dnia 04.08.2010, 17:03 · Zgłoś
To się ucz [...] !!! Zresztą już jest za późno.
Odpowiedz
0
@ [...] do pacjentki
dnia 04.08.2010, 17:00 · Zgłoś
100/100
Serdecznie pozdrawiam !!!
Odpowiedz
0
@ pacjentka
dnia 03.08.2010, 22:57 · Zgłoś
Czytam te wszystkie komentarze i już wiem, że żyję w kraju ludzi nienawidzących bliźniego, którym zazdrość nie pozwala trzeźwo myśleć. Jesli np. pojedziemy zmienić koła w samochodzie i za 10-15 min pracy(zapewne bardzo skomplikowanej)zapłacimy 40zł, albo zaprosimy pana, który zamontuje umywalkę z baterią i weżmie 150zl, to oczywiscie uznamy, że panowie uczciwie zarobili wykazując się dużą fachowością i słusznie. Natomiast nikt nie pomyśli, że zanim młody czlowiek zostanie lekarzem, to najpierw musi zdać maturę z trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym na co najmniej 90% każdy(co jest wyczynem niezwykle trudnym),nastepnie 6 lat kuje dniami i nocami, potem staż, kilka lat specjalizacji i gdzieś po 30-ce jest specjalistą. Pracuje na etacie, a po pracy zamiast leżeć z gazetą przed telewizorem, albo iść z kolegą na [...] siedzi w gabinecie i pracuje, chociaż większość uważa, że to nie praca i powinni przyjmować pacjentów za darmo, bo będą mieli za dużo pieniędzy. Oczywiście, że wśród lekarzy jak i w każdym zawodzie są leniwi, niedouczeni i nieuprzejmi, ale Polacy chętnie wrzucają wszystkich do jednego wora. Polecam wszystkim rodzicom zapędzić swoje pociechy do nauki i niech zdają na medycynę, a wszystkim narzekającym pacentom leczącym się samym gratuluję przeprowadzonych na sobie operacji. Przeszczepiajcie sobie serca, nogi a na końcu mózgi. A jeszcze ciekawe kto widział noworodka, który popwiedział lekarzowi co mu dolega, sam się zoperowal, zaintubowal itp. Życzę wszystkim "[...]" na lekarzy dużo zdrowia.
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 03.08.2010, 21:34 · Zgłoś
ja chce byc lekarzem i kosic 30 tys miesiecznie!!!
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 03.08.2010, 16:53 · Zgłoś
Zwolennikom przewagi weterynarzy nad lekarzami, pragnę przypomnieć, że pacjent weterynarza mu nie powie, co mu dolega, a pacjent lekarza to czasmi sobie sam musi postawić diagnozę :D I kto jest lepszym specjalistą? :D
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 03.08.2010, 14:56 · Zgłoś
"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM"
NIC NIE DAJE SZCZUCIE JEDNYCH NA DRUGICH, BO TYM SPOSOBEM ZAMIAST REFORM MAMY TEMAT ZASTĘPCZY - A PRAWDA I TAK JEST ZAZWYCZAJ PO ŚRODKU TYLKO W JEDNOŚCI JEST SIŁA, A MOŻE KIEDYŚ UDAŁOBY SIĘ SPOTKAĆ NP.[LEKARZE - MIESZKAŃCY] I WYJAŚNIĆ NIEZROZUMIAŁE SPRAWY...
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 03.08.2010, 14:37 · Zgłoś
"Do olo" to jedna z niewielu mądrych i sensownych wypowiedzi na tym forum. POZDRAWIAM !!!!
Odpowiedz
0
@ 5 NN
dnia 03.08.2010, 14:04 · Zgłoś
No cóż,czytając te wszystkie komentarze- żal ściska żołądek.Nie macie pojęcia o pracy personelu białego w oddziałach szpitalnych.Człowiek chory z małymi wyjątkami jest bardzo wymagający,oprócz niego leży na tym samym oddziale trzydziestu innych pacjentów,którzy równiez potrzebują opieki,a pielęgniarek jest np.2,a jeszcze stos dokumentacji którą muszą wypełnić.Nie jedna chciałaby sobie dorobić,tylko że pielęgniarkom nie płacą nadgodzin.Ponoć 80 procent stawki miesięcznej NFZ przyznawanej na szpital idzie na pobory,w przeliczeniu ma się to tak,że max.pensja 15 lekarzy pokrywa pobory ponad 400 pielęgniarek plus sanitariuszki;czyli miesięczna wypłata lekarza jest ponad 30 razy większa niż pielęgniarki.Kto podpisywał takie kontrakty? No chyba nie my pacjenci.W żadnym szpitalu w Polsce nawet w klinikach nie cenią się tak wysoko,jak w jasielskim szpitalu,więc najwyższa pora coś z tym zrobić.Chyba można obniżyć kontrakty,niech zarabiają 10 razy więcej od średniego personelu i niech nie tłumaczą się tym,że pracują na okrągło,bo czy wtedy sa zdolni do udzielania pomocy innym?
Odpowiedz
0
@ @compl
dnia 03.08.2010, 13:09 · Zgłoś
do Edward Ącki!sorki ja nie atakuje lekarzy tylko [...] z NFZ, i 100% racji powstanie tego molocha który pobiera wielką kasę należącą do pacjentów to totalna katastrofa rządu
Odpowiedz
0
@ ss
dnia 03.08.2010, 12:12 · Zgłoś
Niech wiecej lekarza dają bo to co oni zarabiaja to są naprawde jakieś jaja zeby jasło miało lepsze stawki niż szpital np. w krakowie i zeby lekasz miał na pasku za miesiąc pracy 30 pare tys.zł a pielegniarka marne 1600zł z starzem 15 lat pracy
Odpowiedz
0
@ zadowolony
dnia 03.08.2010, 11:47 · Zgłoś
TAK TO JEST GDY BYLE KONOWAŁOWI PŁACĄ KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZA SPANIE NA ODDZIALE,A W RAZIE POTRZEBY PIELĘGNIARKI BOJĄ SIĘ GO OBUDZIĆ BO SIĘ OBRAZI,NIE BĘDZIE SZEDŁ RANO DO PRYWATNEGO GABINETU NIEWYSPANY.
Odpowiedz
0
@ Realistka
dnia 03.08.2010, 11:45 · Zgłoś
Owszem medycyna to ciężki kierunek, ale jakże opłacalny. Jesteś lekarzem masz WSZYSTKO do końca życia ustawione. Wytłumaczcie mi dlaczego lekarze tak ujadają a co drugiego syn czy córka studiuje znowu medycynę? odpowiedzcie sobie sami =)
Odpowiedz
0
@ hao
dnia 03.08.2010, 11:06 · Zgłoś
I jeszcze jedno: Tak się oburzacie, że lekarze dużo zarabiają. Niech sobie zarabiają i po milion złotych miesięcznie, pod warunkiem, że będą pieniądze na leczenie. Jeśli ja przyjdę do szpitala i zostanę od razu zoperowany, elegancko potraktowany i sprawnie załatwiony, to (jeśli oczywiście są sprawiedliwie rozdzielone państwowe pieniądze na inne budżetówki) to niech sobie ten lekarz nawet zarobi i 5.000 za jedną noc.
Odpowiedz
0
@ Do Jana:
dnia 03.08.2010, 11:03 · Zgłoś
No właśnie bardzo słuszna uwaga: Wterynarze nie mają kasy chorych! I co? Biznes im się bardzo ładnie prowadzi. Wniosek: Tam gdzie państwo swoich łapek nie macza - tam jest ładnie, zgrabnie i powabnie. No ale mamy w kraju tak, jak większość chciała.
Odpowiedz
0
@ hao
dnia 03.08.2010, 11:01 · Zgłoś
Bardzo dobrze, banda [...], dalej niech głosują na swoje ulubione show-partie. Może dzięki temu powymiera elektorat, który nam, normalnym ludziom sprawił taki los. Cyniczne? Pewnie i tak, ale jak inaczej? Przecież olbrzymia większość polaków to polityczni [...] nie znający się w ogóle na prawach ekonomi i otwartego rynku. I tacy głosują... to teraz mają. Więc nie narzekać tylko łykać swoje [...] nawarzone!
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 03.08.2010, 10:01 · Zgłoś
Lekarzom przypomnę - na wszelki wypadek - że każdy ich pacjent kończy w trumnie, więc proszę przestać [...] ghłupoty o poświęcaniu się :D Chcecie wydrzeć maksymalną kasę a [...] są ci, którzy wam tyle płacą!
Odpowiedz
0
@ do jana
dnia 03.08.2010, 08:47 · Zgłoś
Proponuję szanowny panie udać się do weterynarza ze sobą, zapłaci pan mniej,a psie leki na pewno panu pomogą, ale niech pan nie zapomni wziąć coś na [...] , bu pewnie zjadły już ,panu część rozumu . PS i na wściekliznę się pan zaszczep - życzę zdrowia - weterynarz
Odpowiedz
0
@ olo do dociekliwa
dnia 03.08.2010, 06:57 · Zgłoś
To się zapisz do przychodni w Leśnej Górze - będziesz mieć raj na ziemi.
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 03.08.2010, 04:31 · Zgłoś
Wszystko to wielkie [...].
Jak można kontraktować zabiegi???
Kurcze lekarze to nie dość ze cudotwórcy to jeszcze i jasnowidze jak wiedza ilu będzie chorych pacjentów już na początku roku.
To jakaś paranoja!!!
Lekarze i szpital są od leczenia niech lecza a oni tylko udają i pyszczą.
bo maja za dużo ludzkiej kasy do roztrwonienia
Popatrzcie Lekarze weterynarii nie maja kasy chorych a jakoś żyją.
Za wizytę z pieskiem usg dwa zastrzyki zapłaciłem 50 zł jestem ciekaw ile by zechciał lekarz ludzki za taka wizyte zechciał???
I jeszcze to ze Pani weterynarz lepiej się zwracała do pieska jak Pan lekarz do pac jeta!!!żeby się nie stresował dostał paluszka dla piesków.
Haha
Tak wygląda leczenie w naszym kraju
Odpowiedz
0
@ po
dnia 03.08.2010, 02:18 · Zgłoś
PO dopiero zaczyna,powinni wam[wyborcomPO]jaja w imadle przykrecac.
Odpowiedz
0
@ do hipokrytów
dnia 03.08.2010, 01:02 · Zgłoś
było iść jeden z drugim na studia medyczne i teraz dostawać ten tysiąc złotych za nocny dyżur!!! Było robić wieloletnie specjalizacje, kroić ludzi, uczęszczać do prosektorium!!! A teraz to sobie możecie szczekać bando [...]!!! i dla ścisłości nie jestem lekarzem- jestem po prostu obiektywny, bo za ten wieloletni trud włożony w wykształcenie i nauczenie się tego jak ratować ludzkie życie lekarzom coś się należy.
Odpowiedz
0
@ do olo
dnia 03.08.2010, 00:41 · Zgłoś
Słonko, w każdej demokracji płaci się za to co kto ma w głowie, albo jak kto woli za mocne papiery. Czyż nie z tego powodu, większość kmiotów robi studia nie patrząc jakie, byle mieć "papier na mądrość"? No to wybierajcie popłatne kierunki i zapychajcie na tych "wczasowych dyżurach", a nie kąsajcie jak psy ogrodnika. Jakby ktoś był chętny płacić za przepisywanie danych personalnych na recepcie, to chętnie dorobię, tak jak wielu po podstawówce. Czas równych żołądków już dawno minął. Z całym szacunkiem dla pielęgniarek- w normalnym zakladzie pracy pracownik po średniej szkole nie rości sobie pretensji do pensji np. szefa działu (po studiach), a różnice są często znacznie większe. Pamiętajcie również, że pielęgniarka pracuje w systemie dwunastkowym( i ma masę wolnego)40godz/tyg., a lekarz za swoje 40 godz/tyg. nie zarabia kokosów, dyżuruje zaś w swoim "czasie wolnym", kiedy inni siedzą w ciepełku i wypisują bzdety.
Co do istoty problemy, widać, że nie macie o tym zielonego pojęcia. Koszt, chociażby przeszczepienia jednej protezy to miesięczna pensja+dyżury kilu lekarzy, a wy chcecie, [...] wspierać ich pensjami budżet NFZ-tu. Nie dziwne, że tak [...] narodem łatwo jest tak manipulować. Życzę zdrówka, bo na rozum to tu już nawet psychiatra nie bardzo pomoże.
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 03.08.2010, 00:19 · Zgłoś
BYŁEM U LEKARZA. PRYWATNIE. DAŁEM ZA WIZYTĘ 80zł. W JAŚLE!!!
TAKI LEKARZ od 15 do 18 przyjmuje około 10 osób. CZYLI JAK ŁATWO OBLICZYĆ ZAROBI DZIENNIE 800zł.
TAK 5 DNI W TYGODNIU CZYLI 4 TYS ZŁ TYGODNIOWO, A 16 TYS ZŁ MIESIĘCZNIE. DO TEGO DOLICZMY PENSJĘ ZE SZPITALA, ORAZ Z JAKIEJŚ PRZYCHODNI. OK 2o-25 tys zł NA MIESIĄC.... BIEDNI LEKARZE. A TE AUTA PO 300 000zł TO PRZYFRUNĘŁY SAME:)
Odpowiedz
0
@ do olo
dnia 02.08.2010, 23:15 · Zgłoś
nie zarzucamy Wam wyuczonym specjalistom brak umiejętności lecz to,że pielęgniarka robi 60%czynności więcej- (wystarczy popatrzeć kto ile wypisuje na recepcie...)i należy się jej szacunek. Ona w nocy [...]...przy chorych a Wy śpicie na dyżurze pod ciepłym kocem za 1000zł. Ot sprawiedliwość... Witki opadają...
Odpowiedz
0
@ maxuel
dnia 02.08.2010, 23:08 · Zgłoś
to jest chore ,lekarze za dużo zarabiają np. względem pielęgniarek które wykonują za nich ciężką pracę a dyżury to nasze fachowcy z róznych stron przychodzą by się wyspać nie wolno ich budzić z byle powodu, leżałem w szpitalu dlatego wiem...obciąć wydatki na lekarzy i będą pieniądze.
Odpowiedz
0
@ aaaaauuuuuuuuuuuuuuu
dnia 02.08.2010, 23:07 · Zgłoś
Marzy mi się prywatny szpital w Jaśle.Zobaczylibyście ludziska jak bylibyście po królewsku traktowani. A teraz płacicie i macie jakieś limity i źle opłacane pielęgniarki, które zamiast wykonywać swoją pracę traktują nas jak zło konieczne, bo tak naprawdę to pracują w czynie społecznym.
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 02.08.2010, 22:37 · Zgłoś
CZY ŁOWCY SKÓR WRACAJĄ - A ZAMIAST LECZYĆ BĘDĄ DOBIJAĆ ...
Odpowiedz
0
@ oburzony
dnia 02.08.2010, 22:35 · Zgłoś
czekam na operacje stawu biodrowego i sobie jeszcze poczekam....... :/ a pracowac chodzic funkcjonowac sie nie da;/
Odpowiedz
0
@ do Ewela
dnia 02.08.2010, 22:14 · Zgłoś
Zacznij chodzić do weterynarzy - może pomogą.
Odpowiedz
0
@ olo do Bartka
dnia 02.08.2010, 22:11 · Zgłoś
Zapytaj w NFZ.
Odpowiedz
0
@ lekarz do ktoś
dnia 02.08.2010, 22:11 · Zgłoś
W przysiędze Hipokratesa nic nie ma o ratowaniu ludzkiego zdrowia ZA DARMO.
Ponoć misją jest bycie księdzem, a jak się Rydzyk (i reszta czarnych) wynaturzył.
Z tą misją to trafiłeś jak ślepy [...] w mur.
Odpowiedz
0
@ dociekliwa
dnia 02.08.2010, 22:09 · Zgłoś
No tak Betlej remontował szpital na pokaz , żeby wszyscy widzieli czego potrafi dokonać tak wspaniały dyrektor , a nie pomyślał ,że szpital w pierwszej kolejności powinien spełniać inne funkcje nie tylko ozdobne. ostatnio byłam w kilku znanych , specjalistycznych szpitalach w Polsce . Widać w nich biedę i starość ,ale za to lekarze i leczenie naprawdę na poziomie "Leśnej Góry".Najbardziej zdziwiło mnie to ,że lekarz nie bierze w łapę ale koncentruje się w pierwszej kolejności na leczeniu , a u nas w Jaśle jak nie dasz dobrze w łapę to możesz od razu się wypisać i wszystko najpierw trzeba załatwić w prywatnym gabinecie bo inaczej to się słyszy " pani leży to niech sobie leży " , albo " czemu męża nie było jeszcze u mnie?"a zwłaszcza na Chirurgii.
Odpowiedz
0
@ olo
dnia 02.08.2010, 21:54 · Zgłoś
Należy zamienić np. na trzy miesiące pielęgniarki z lekarzami.
Jak myślicie ujadający na lekarzy - kto sobie poradzi, a kto nie ??????
Odpowiedz
0
@ [...] do xx
dnia 02.08.2010, 21:50 · Zgłoś
Sam sobie zmniejsz mózg [...]. Obyś nie musiał wylądować w szpitalu - czekamy tam na takich [...] i damy ci młocie popalić !!!
Odpowiedz
0
@ Bartek G
dnia 02.08.2010, 21:40 · Zgłoś
To za co ja [...]wa płace podatki ???
Odpowiedz
0
@ phaedra
dnia 02.08.2010, 21:32 · Zgłoś
do "ktos" marny prowokatorze-[...] nastoletni zajmij sie zabawą klockami a nie komputerem bo to nie dla [...] ...
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 02.08.2010, 21:23 · Zgłoś
kiedy sie skończy ignorancja pacjęta
Odpowiedz
0
@ do bb
dnia 02.08.2010, 20:59 · Zgłoś
A ile taki lekarz zarabia w swoim gabinecie , prywatnie ? Ja znam taki przypadek , ze lekarz w szpitalu pacjentowo powiedział , ze jest zdrowy , a prywatnie ( po zainkasowaniu 100 PLN ) stwierdzil , ze ma peknieta kosc srodstopia ... Mam wiec rozumiec ze lekarzem jest w godzinach pracy ( 8-15 ) czy pozniej ?
Odpowiedz
0
@ Stefan Karwowski
dnia 02.08.2010, 20:46 · Zgłoś
Uważam , że lekarzowi należy się wyjątkowo wysoka pensja , ponieważ wykonuje unikalny zawód , polegający na ratowaniu ludzkiego życia. Nie ma czego zazdrościć. Przecież każdy z komentujących tu internautów może zostać lekarzem. Wystarczy tylko chcieć. Zachęcam wszystkich do studiowania medycyny. Będzie więcej specjalistów i kolejki się zmniejszą w poradniach. No i narzekających będzie mniej , bo swój na swojego nic nie powie. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.
Odpowiedz
0
@ Partia
dnia 02.08.2010, 20:38 · Zgłoś
Partią rządzącą w Polsce jest aktualnie PO. Obsadziła stanowisko premiera i prezydenta a w powiecie stołek starosty. Partia ta rządzi również Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak zatem jej funkcjonariusz, czyli starosta wytłumaczy traktowanie regionu jasielskiego w polityce NFZ jak bantustanu przeznaczonego na wymarcie na zasadzie, że najsilniejsi przeżyją, a reszta nie doczeka kolejki na zabieg w szpitalu. Tak samo jak tłumaczone są obietnice przedwyborcze Bronisława K. o obniżce podatków poprzez podniesienie podatku Vat, że tylko o 1%. A to dopiero początek.
Odpowiedz
0
@ do bb
dnia 02.08.2010, 19:45 · Zgłoś
tak i owszem zgadzam się z Tobą :) ale dolicz sobie jeszcze prywatny gabinet ;) wyjdzie ci spooooro kasy
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 02.08.2010, 18:53 · Zgłoś
Byc lekarzem to misja a nie zawód,jesli brak pieniedzy jest przeszkoda w ratowaniu ludzkiego zycia to zawsze mozecie zmienic zawód albo wyjechac za granicę.Powinniście leczyc za darmo bo składaliscie PRZYSIEGE HIPOKRATESA,która do czegos zobowiazuje.
Odpowiedz
0
@ hehe
dnia 02.08.2010, 18:46 · Zgłoś
Ta lekarze to maja dobrze ponoc tak kombinowali ze potrafili dostawac pieniadze w dwoch miejscach na raz, czyli w szpitalu i w przychodni jednoczesnie a jak podsumowalo im sie godziny robocze to wychodzilo wiecej niz miesiac ma godzin!;D trzeba przyznac maja leb na karku hehe
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 02.08.2010, 17:20 · Zgłoś
Pielęgniarki w słynnym "białym miasteczku" wywalczyły kasę dla lekarzy, więc w czym teraz problem? :D Że na zabiegi nie starcza? :D Cóż... albo kasa dla ludzi albo na ludzi :D
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 02.08.2010, 17:16 · Zgłoś
Ciekawe czy ktoś tu myśli o chorych ludziach czy tylko zajmuje się sobą! nie każdy człowiek jest zdrowy i potrzebuje leczenia...
Odpowiedz
0
@ bb
dnia 02.08.2010, 17:05 · Zgłoś
lekarz zarabia za dyżur 1000 zl a za miesiąc swojej pracy na etacie 2000...odp. do znajoma;)
Odpowiedz
0
@ lok
dnia 02.08.2010, 15:29 · Zgłoś
Wstrzymajcie operacje ,poco leczyc ludzi jak i tak umra .....niech szlak trafi taka demokracje ,takie rzady i taka unie....
Odpowiedz
0
@ Ewela
dnia 02.08.2010, 15:05 · Zgłoś
Dla mnie to co dzieje, że w naszej służbie zdrowia jest straszne! nie dość, że do specjalistów czeka się miesiącami na wizyty (np. kardiolog itp) to i tak jak pójdzie się to za wiele nie pomoże...ale już jak pójdzie się prywatnie do tego samego to nieba przychylają, to jeszcze teraz odwołują zabiegi w szpitalu...bo znowu kasy nie ma....porażka!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 02.08.2010, 14:58 · Zgłoś
trzeba było nie remontować szpitala na zewnątrz żeby się tylko ładnie prezentował, bo to jest sprawa trzeciorzędna, pierwsze trzeba było ważniejsze sprawy załatwić. Ale u nas w Jaśle musi być jak za Gierka
Odpowiedz
0
@ znajoma
dnia 02.08.2010, 14:37 · Zgłoś
lekarz ma ok. 1000 zł za jeden dyżur całodobowy, pielęgniarka 1500zł na miesiąc. więc sami sobie odpowiedzcie na kogo kasa leci:) a mimo tego prywata jak się patrzy - chętnych nie brakuje na dawanie w łapkę
Odpowiedz
0
@ mmajk
dnia 02.08.2010, 13:38 · Zgłoś
boze widzisz i nie grzmisz tych [...] krawaciarzy w warszawie to powodz nie zalała:/ gdzie te peniadze ze składek! noż sie otwiera jak sie widzi to złodziejstwo
Odpowiedz
1
@ licznik
dnia 02.08.2010, 13:34 · Zgłoś
Ja słyszałem,nie wiem ile w tym prawdy,że lekarze mają za jeden dyżur dobowy tyle kasy co pielęgniarka pensji za cały miesiąc.Jeśli tak jest to się wcale nie dziwię,że nie ma kasy.
Odpowiedz
0
@ Ędward Ącki
dnia 02.08.2010, 13:11 · Zgłoś
Do @compl:
Ale prawda jest taka, ze reforma rzadu wprowadzajaca NFZ byla wielka pomylka- tam sprzataczka zarabia 3-4tys, a pielegniarki z duzym stazem w zawodzie dostaja max 2tys. Do tego jedz do Rzeszowa i zobacz sobie jaki maja odj***ny biurowiec. Jego postanawienie i utrzymanie z pewnoscia wiele kosztuja/kosztowaly, a z pewnoscia urzedas w Rzeszowie zarabia kilka tys. miesiecznie plus oczywiscie premie za wspaniala prace (jak w kazdym urzedzie...) Takze proponuje rozpatrzec to z tej strony, a nie tylko atakowac lekarzy.
Odpowiedz
1
@ Ja
dnia 02.08.2010, 12:03 · Zgłoś
No tak jak nie ma kasy nie ma pomocy, stara jakświat spiewka a Fundusz jak zwykle nie przejmuje sie pacjetami. Przecież oni zawsze mogą poczekać...
Odpowiedz
1
@ @compl
dnia 02.08.2010, 12:01 · Zgłoś
A z czego NFZ zapłaci?,jak kase przeznaczyli sobie już na premie i podwyżki płac a chorzy niech czekają(czytaj umierają)
Odpowiedz
1
@ xx
dnia 02.08.2010, 11:50 · Zgłoś
proponuję zmniejszyć pensje wszystkim lekarzom o 10%. Pieniądze zwrócą się błyskawicznie. Najlepiej zwalać winę na nfz, nfz sobie pieniędzy nie nadrukuje.
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 02.08.2010, 11:31 · Zgłoś
Kiedy przestaniecie bezprawnie pobierać opłatę w wysokośąci 50 zł za wystawianie zaświadczeń?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.