Wszyscy są zwycięzcami
5
Dobra zabawa, nauka współzawodnictwa oraz integracja z innymi ośrodkami to podstawowe cele I Wojewódzkiej Olimpiady Sportowej dla dzieci o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. We wtorek, 11 maja hali jasielskiego MOSiR-u rywalizowało między sobą siedem drużyn: z Krosna, Strzyżowa, z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle oraz cztery zespoły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.



Pomysłodawczynią imprezy była Agnieszka Rydarowicz, fizjoterapeutka z jasielskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Co roku prowadzę z okazji Dnia Dziecka taki dzień sportu, ale tylko i wyłącznie dla dzieci z Ośrodka. W okresie wiosennym dzieci mają dodatkowo zajęcia na basenie, gdzie prowadzę konkurencje w wodzie. Stąd narodził się taki pomysł, żeby dla tych mniej sprawnych dzieci zrobić coś więcej, żeby w to włączyć także dzieci z innych ośrodków w województwie – mówi nam Agnieszka Rydarowicz.
Konkurencje dostosowane są do poziomu sprawności dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Jednak dla wszystkich najważniejsza jest dobra zabawa, bo tu nie ma przegranych.

- Jest to dla nich taka pierwsza większa rywalizacja, oni się czują ważni, a każdy z nich już wczoraj ćwiczył. Żyli olimpiadą od tygodnia – mówi Marta Mazurek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.



Pierwotnie impreza planowana była na druga połowę kwietnia. Jednak ze względu na żałobę narodową została przełożona na 11 maja. Już teraz organizatorka zapowiada, że będzie to impreza cykliczna o coraz szerszym zasięgu. - Już planujemy ją na następny rok, będziemy ją poszerzać o dzieci niepełnosprawne z przedszkoli i szkół ponadgimnazjalnych – mówi Agnieszka Rydarowicz.
(kp)



Pomysłodawczynią imprezy była Agnieszka Rydarowicz, fizjoterapeutka z jasielskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Co roku prowadzę z okazji Dnia Dziecka taki dzień sportu, ale tylko i wyłącznie dla dzieci z Ośrodka. W okresie wiosennym dzieci mają dodatkowo zajęcia na basenie, gdzie prowadzę konkurencje w wodzie. Stąd narodził się taki pomysł, żeby dla tych mniej sprawnych dzieci zrobić coś więcej, żeby w to włączyć także dzieci z innych ośrodków w województwie – mówi nam Agnieszka Rydarowicz.
Konkurencje dostosowane są do poziomu sprawności dzieci z wieloraką niepełnosprawnością. Jednak dla wszystkich najważniejsza jest dobra zabawa, bo tu nie ma przegranych.
- Jest to dla nich taka pierwsza większa rywalizacja, oni się czują ważni, a każdy z nich już wczoraj ćwiczył. Żyli olimpiadą od tygodnia – mówi Marta Mazurek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.
Dzieci z Kółka Tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 2
Pierwotnie impreza planowana była na druga połowę kwietnia. Jednak ze względu na żałobę narodową została przełożona na 11 maja. Już teraz organizatorka zapowiada, że będzie to impreza cykliczna o coraz szerszym zasięgu. - Już planujemy ją na następny rok, będziemy ją poszerzać o dzieci niepełnosprawne z przedszkoli i szkół ponadgimnazjalnych – mówi Agnieszka Rydarowicz.
(kp)
