Strona główna

Wybierając mieszkanie dobrze przyjrzyj się także okolicy

0
Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00 , Tagi: Brak

Na komfort mieszkania składa się wiele czynników. Funkcjonalność układu i aranżacji, jakość wyposażenia, charakter najbliższego sąsiedztwa i inne cechy bezpośrednio związane z samym naszym lokum należą oczywiście do zagadnień pierwszorzędnych. Dokonując wyboru warto jednak rzucić okiem także na nieco dalsze otoczenie, a także przeanalizować je pod względem komunikacyjnym.

Bądźmy elastyczni, ale jednocześnie pamiętajmy o elementarnych potrzebach

Sposób, w jaki rozrasta się obecnie wiele z naszych miast często charakteryzuje z jednej strony pewien chaos i brak głębszego namysłu planistycznego sięgającego w przyszłość, a z drugiej żelazne trzymanie się deweloperów tych samych niezmiennych celów z dążeniem do maksymalnego wykorzystania każdego metra kwadratowego działki na czele. Nie wszędzie zdołano pomyśleć o tym, jak dany sposób zagospodarowania przestrzeni będzie funkcjonował w praktyce. W rezultacie, wiele z naszych miast przypomina zespół pewnego rodzaju wysp realizujących określone role – handlowo-usługowe, sypialne itd. Jakkolwiek pewne monofukcyjne strefy są nieodzowne, to ich nadmierna ilość nie sprzyja wygodzie życia. Brak bliskiego dostępu do podstawowych towarów usług trudno do końca zrekompensować cotygodniowym wyjazdem do centrum handlowego. Normalny obszar miejski, realizujący wszystkie swoje funkcje, jest optymalny także z punktu widzenia bezpieczeństwa – o żadnej porze dnia życie w nim bowiem nie zamiera.

Pojawiają się oczywiście wyjątki – za znakomity przykład mogą posłużyć np. mieszkania na sprzedaż w Sosnowcu oferowane przez Osiedle Sielanka. Udało się tam dopasować nowy obiekt o wysokim standardzie do kompletnej, całkowicie funkcjonalnej tkanki miejskiej, pełnej zarówno zieleni, jak i wszystkich niezbędnych usług. To dowód, że podobnych okazji warto szukać.

Co jeszcze warto mieć na uwadze? Dokonaj trafnego wyboru na wiele lat

Mieszkanie potrzebne jest nam do życia – czy to naprawdę taki zupełny truizm? Nie oznacza ono wszak tkwienia na miejscu, ale aktywność wymagającą sprawnej komunikacji. Zadajmy więc sobie pytanie np. o to czy pewne zalety danej nieruchomości warte są konieczności tkwienia w korku gdy nie dociera do niej transport zbiorowy. Oczywiście mogą takimi być.

Miejmy też na uwadze, że jest to wybór na lata. Zachwyciła nas duża ilość wolnej przestrzeni wokół? Dowiedzmy się, jakie inwestycje są na nich planowane. Może się okazać, że zamiast urokliwej łąki idealnej na odprężający spacer z psem, niebawem będziemy mieli za oknem fabryczną czy magazynową halę.

Swoboda, jaką będziemy cieszyć się korzystając z dostępnych na rynku propozycji może być oczywiście w różnym stopniu ograniczona wysokością budżetu, na jaką możemy sobie pozwolić. Często nie sposób znaleźć propozycji idealnej. Miasto ma zresztą to do siebie, że jako obszar wspólny wymaga pewnego samoograniczania indywidualnych oczekiwań. Ważne jest jednak to, by po prostu nie lekceważyć żadnych zagadnień i świadomie ocenić ich wagę.

Materiał partnera

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105