Strona główna

Wybierając mieszkanie dobrze przyjrzyj się także okolicy

0
Napisany dnia: 02.07.2019, 11:00 , Tagi: Brak

Na komfort mieszkania składa się wiele czynników. Funkcjonalność układu i aranżacji, jakość wyposażenia, charakter najbliższego sąsiedztwa i inne cechy bezpośrednio związane z samym naszym lokum należą oczywiście do zagadnień pierwszorzędnych. Dokonując wyboru warto jednak rzucić okiem także na nieco dalsze otoczenie, a także przeanalizować je pod względem komunikacyjnym.

Bądźmy elastyczni, ale jednocześnie pamiętajmy o elementarnych potrzebach

Sposób, w jaki rozrasta się obecnie wiele z naszych miast często charakteryzuje z jednej strony pewien chaos i brak głębszego namysłu planistycznego sięgającego w przyszłość, a z drugiej żelazne trzymanie się deweloperów tych samych niezmiennych celów z dążeniem do maksymalnego wykorzystania każdego metra kwadratowego działki na czele. Nie wszędzie zdołano pomyśleć o tym, jak dany sposób zagospodarowania przestrzeni będzie funkcjonował w praktyce. W rezultacie, wiele z naszych miast przypomina zespół pewnego rodzaju wysp realizujących określone role – handlowo-usługowe, sypialne itd. Jakkolwiek pewne monofukcyjne strefy są nieodzowne, to ich nadmierna ilość nie sprzyja wygodzie życia. Brak bliskiego dostępu do podstawowych towarów usług trudno do końca zrekompensować cotygodniowym wyjazdem do centrum handlowego. Normalny obszar miejski, realizujący wszystkie swoje funkcje, jest optymalny także z punktu widzenia bezpieczeństwa – o żadnej porze dnia życie w nim bowiem nie zamiera.

Pojawiają się oczywiście wyjątki – za znakomity przykład mogą posłużyć np. mieszkania na sprzedaż w Sosnowcu oferowane przez Osiedle Sielanka. Udało się tam dopasować nowy obiekt o wysokim standardzie do kompletnej, całkowicie funkcjonalnej tkanki miejskiej, pełnej zarówno zieleni, jak i wszystkich niezbędnych usług. To dowód, że podobnych okazji warto szukać.

Co jeszcze warto mieć na uwadze? Dokonaj trafnego wyboru na wiele lat

Mieszkanie potrzebne jest nam do życia – czy to naprawdę taki zupełny truizm? Nie oznacza ono wszak tkwienia na miejscu, ale aktywność wymagającą sprawnej komunikacji. Zadajmy więc sobie pytanie np. o to czy pewne zalety danej nieruchomości warte są konieczności tkwienia w korku gdy nie dociera do niej transport zbiorowy. Oczywiście mogą takimi być.

Miejmy też na uwadze, że jest to wybór na lata. Zachwyciła nas duża ilość wolnej przestrzeni wokół? Dowiedzmy się, jakie inwestycje są na nich planowane. Może się okazać, że zamiast urokliwej łąki idealnej na odprężający spacer z psem, niebawem będziemy mieli za oknem fabryczną czy magazynową halę.

Swoboda, jaką będziemy cieszyć się korzystając z dostępnych na rynku propozycji może być oczywiście w różnym stopniu ograniczona wysokością budżetu, na jaką możemy sobie pozwolić. Często nie sposób znaleźć propozycji idealnej. Miasto ma zresztą to do siebie, że jako obszar wspólny wymaga pewnego samoograniczania indywidualnych oczekiwań. Ważne jest jednak to, by po prostu nie lekceważyć żadnych zagadnień i świadomie ocenić ich wagę.

Materiał partnera

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105