Wypadek na 17 Stycznia. Młodzi mężczyźni odnieśli poważne obrażenia.
Jasielska policja potwierdza zeznania świadka wypadku, do którego doszło wczoraj przed południem na 17 Stycznia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 22-letni mieszkaniec gminy Brzostek jechał od Jasła w kierunku Kołaczyc. Na ul. 17-go Stycznia prawdopodobnie nieprawidłowo wyprzedzał skręcającą w lewo Suzuki Vitarę, doprowadzając do czołowo-bocznego zderzenia pojazdów. Na skutek wypadku do szpitala trafiły dwie osoby. Kierujący motocyklem 22-latek i jadący z nim 19-letni pasażer.

- Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u 22-latka stwierdzono wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia, u pasażera stłuczenie lewego płuca, złamanie kręgosłupa szyjnego, stłuczenie mózgu – wylicza Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Kierująca samochodem 42-letnia jaślanka nie doznała obrażeń i była trzeźwa. Od kierowcy motocykla pobrano krew do badań stanu trzeźwości.
Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku dochodzenia.

(kp)
