Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wypadek z udziałem Mercedesa przy Rondzie Solidarności

72

Wczoraj, tj. w sobotę 4 stycznia po godzinie 19 na Rondzie Solidarności miał miejsce wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego marki Mercedes. 2 osoby trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń z miejsca zdarzenia wynika, iż kierująca jadącym od centrum miasta Mercedesem 80-letnia kobieta przy zjeździe na rondzie w ulicę 17 stycznia straciła panowanie nad pojazdem, wskutek czego wypadł on z drogi i po przebiciu się przez ogrodzenie prywatnej posesji uderzył w zaparkowanego na jej terenie Volksvagena Passata.

Ze względu na odniesione obrażenia zarówno kierująca samochodem, jak i jego 74-letnia pasażerka zostały przetransportowane do jasielskiego szpitala. Młodsza z kobiet, po otrzymaniu niezbędnej pomocy medycznej opuściła placówkę, starsza wciąż jest hospitalizowana.

Od kierującej Mercedesem pobrana została krew do badań pod kątem zawartości alkoholu.

jh

Reklama

Komentarze: 71

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Buuu
dnia 08.01.2014, 12:05 · Zgłoś
tak to jest jak takie babki/[...]ki sie pachaja za kierownice potem sie dziwic ze wypadki , stwarzaja tylko zagrozenia dla innych kierowcow
Odpowiedz
0
@ Clementine:)
dnia 08.01.2014, 05:40 · Zgłoś
Pani [...]
Odpowiedz
2
@ Midarida ! XXD
dnia 07.01.2014, 17:49 · Zgłoś
Znam tą Panią :/ "Nie Brawo Dla babć" ona dobrzę Jeździ :/ OGARNIJCIĘ SIE!
Odpowiedz
0
@ JaN13
dnia 07.01.2014, 18:54 · Zgłoś
Czyżby to była Pani Go...wa?
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 06.01.2014, 18:25 · Zgłoś
haj mi mecyje
Odpowiedz
-2
@ xzxzx
dnia 06.01.2014, 17:34 · Zgłoś
emerytka pomyliła hamulcem i poniosła gwiazda. dobrze ze nikogo nie przejechała
Odpowiedz
-3
@ P
dnia 06.01.2014, 17:06 · Zgłoś
Babka siądź se na[...] tyle powiem
Odpowiedz
-1
@ lepszy
dnia 06.01.2014, 16:24 · Zgłoś
inne strony lepsze
Odpowiedz
3
@ gosc
dnia 06.01.2014, 13:30 · Zgłoś
szkoda tego mercedesa bo był w idealnym stanie i miał mały przebieg ;]
Odpowiedz
7
@ ramona
dnia 06.01.2014, 12:25 · Zgłoś
znam taką panią co jeżdzi w tym wieku , strach się bać co ta kobieta wyczynia na ulicach ,potrafi np. zatrzymać się na rondzie
Odpowiedz
-1
@ znający temat
dnia 06.01.2014, 12:15 · Zgłoś
Grupa osób (kierowców) w wieku 80+ to sparwcy najmniejszej ilości wypadków drogowych
Odpowiedz
5
@ dziwne
dnia 06.01.2014, 13:02 · Zgłoś
bo jest ich najmniej :)
Odpowiedz
-4
@ Amon_Ra
dnia 06.01.2014, 12:14 · Zgłoś
jh u kogo kupiłeś ten arcyzabawny "artykuł". Czyżby u ws !? Ten "język": "krew do badań pod kątem", a to majstersztyk: "(...), straciła panowanie nad pojazdem, wskutek czego wypadł on z drogi i po przebiciu się przez ogrodzenie (...)" - ha, ha, ha !!! Jak będzie wyglądało to: "Wczoraj, tj. w sobotę 4 stycznia" - kiedy przeczytam "wiadomość" 15 lutego !?? Po prostu: czwarty stycznia 2014 roku !!
Odpowiedz
1
@ jo
dnia 06.01.2014, 20:00 · Zgłoś
Ale problem z datą. Można spokojnie napisać wczoraj, albo nawet dzisiaj o godz... Inteligentny popatrzy kiedy artykuł dodany:-#
Odpowiedz
2
@ max21
dnia 06.01.2014, 10:50 · Zgłoś
W tym wieku powinien byc zakaz prowadzenia pojazdow!
Odpowiedz
-4
@ asa
dnia 05.01.2014, 23:15 · Zgłoś
W takim wieku juz nie powinni jezdzic, slaba widocznosc i wiele innych rzeczy
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 06.01.2014, 12:12 · Zgłoś
pwoinniscie te Panie podziwiac, za ich odwage ile, kobiet w tym wieku ma prawo jazdy i jezdzi samochodem. Brawo
Odpowiedz
-4
@ znający temat
dnia 05.01.2014, 22:07 · Zgłoś
... [...] 80 lat i jeździ samochodem MERCEDESEM, no nie dała by se kobiecina spokój.
Odpowiedz
5
@ fIAT 126 P
dnia 05.01.2014, 18:48 · Zgłoś
TY EKSPERT >>> troche szacunku ,dla tej Pani , a moge smiało powiedzieć że ta Pani NAPEWNO BY nie chciała abyś Jej BUTY CZYŚCIŁ !.
Odpowiedz
-3
@ expert
dnia 05.01.2014, 20:35 · Zgłoś
Ty fiat126p ciekawe jak by ci w [...] wjechała tym mercem, czy byś tak bronił.
Odpowiedz
-19
@ expert
dnia 05.01.2014, 17:08 · Zgłoś
80-letnia [...] to powinna wnuki bawić, a jak chce jeździć to niech jeździ resorakiem w piaskownicy.
Odpowiedz
2
@ ksiądz Mateusz
dnia 05.01.2014, 16:19 · Zgłoś
tarzan tym razem nie napisze tiry na tory bo tira tu nie było
Odpowiedz
2
@ dziwne
dnia 05.01.2014, 14:49 · Zgłoś
Dziwne zdarzenie, bo rondo zostało przejechane przez środek, tak jakby ktoś wjechał w nie prosto z parkingu ze sklepu Biedronka...
Odpowiedz
4
@ m
dnia 05.01.2014, 14:16 · Zgłoś
kurcze to pewno ta pani jezdzi takim ladnym 124 mieciem,szkoda samochodu,[...] to byl juz prawie zabytek
Odpowiedz
2
@ kierowca
dnia 05.01.2014, 13:30 · Zgłoś
Nie ma usprawiedliwienia dla kierujących pod wpływem [...], [...] itp (ostatni wypadek o którym głośno) ale ci, którzy maja pojęcie co to jazda samochodem to chyba widzą, że zagrożenie w podobnych jak tu opisany przypadkach jest równie duże. Nie chodzi mi o popełniony błąd, bo każdemu może się zdarzyć ale po skutkach widać, że tacy "kierowcy" dla dobra swojego i innych ludzi (także pieszych, bo kto w tym miejscu mógłby się spodziewać "rajdu" przez chodnik, ogrodzenie aż na posesję ) raczej powinni korzystać z pomocy innych lub komunikacji publicznej. Z pełnym szacunkiem dla Starszej Pani ale dobrze, że tylko tak się to wszystko skończyło.
Odpowiedz
-12
@ zdzisek
dnia 05.01.2014, 13:50 · Zgłoś
w ostatnim wypadku, jeśli faktycznie "[...]" - [...] palił dzień wcześniej, 30 grudnia - nie miało to żadnego wpływu. Gość był po prostu nabzdyczony, bo wypił za dużo. Alkohol, nie żadne "[...]".
Odpowiedz
6
@ AG
dnia 05.01.2014, 14:24 · Zgłoś
O 21 letniej Karolinie Z. która pod wplywem [...] [...] w Kozach na przejsciu dla pieszych dwóch chłopców tez napiszesz ze wypiła za dużo ?
Odpowiedz
2
@ zdzisek
dnia 05.01.2014, 20:29 · Zgłoś
nic nie rozumiecie, po prostu tłumaczę, że wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiednich ilościach, warunkach.

[...] jest każdy, kto wsiądzie za kółko pod wpływem każdego środka odurzającego - [...] czy [...].

ale samo w sobie palenie w.w. substancji nie jest groźniejsze od picia. a jednak alkohol nie jest zakazany.

tylko, że media w takich przypadkach, jak zawsze, będą starały się udowodnić jak wielkim [...] jest [...], no takim jak i alkohol.
Odpowiedz
0
@ zdzisek
dnia 05.01.2014, 20:57 · Zgłoś
a Karolina Z. brała amfetaminę. To całkiem co innego.
Odpowiedz
2
@ ja:)
dnia 05.01.2014, 13:23 · Zgłoś
To nie było po godz. 17 tylko parę minut po 19 :)
Odpowiedz
7
@ :-)
dnia 05.01.2014, 13:41 · Zgłoś
ale dziewiętnasta jest po siedemnastej... haha
Odpowiedz
1
@ ja:)
dnia 05.01.2014, 13:48 · Zgłoś
ale skoro chcą być już tak dokładni to mogliby podać rzeczywistą godzinę, a nie przybliżoną :P
Odpowiedz
-15
@ Marian Serwa
dnia 05.01.2014, 12:47 · Zgłoś
za stara na samochod
Odpowiedz
12
@ mis
dnia 05.01.2014, 14:41 · Zgłoś
Nie stara tylko Starsza Pani widac jak Cie rodzice wychowali zero szacunku dla starszej osoby . Ty tez bedziesz kiedys w takim wieku o ile dozyjesz tych lat i bedziesz zdrowy fizycznie jak ta Pani
Odpowiedz
8
@ blues
dnia 05.01.2014, 19:15 · Zgłoś
spokojna Twoja..tez kiedyśbedizesz w Jej wieku jezeli oczywiscie dozyjesz do takiego czego ci zycze. Obys nauczyl sie szacunku do ludzki .Masz mame? tater siostre czy.co gorsze zone..Tak sie do nich odzywasz i Je szanujesz/?
Odpowiedz
-7
@ Ja xD
dnia 05.01.2014, 12:02 · Zgłoś
Mercedes to rdza i sypiąca sie na potęge elektronika.Dawniejsze beczki to byly nie do zajechania ale teraz jest to tylko droga i awaryjna kupa a nie auto.
Odpowiedz
-2
@ aa
dnia 05.01.2014, 12:10 · Zgłoś
a dlaczego policja nie pokazała zdjęć z wypadku czyżby ktoś ważny spowodował ten wypadek? a może ktoś wie czy jaki to auto. a może to czerwony mercedes?
Odpowiedz
-2
@ Tarzan-zan
dnia 05.01.2014, 12:52 · Zgłoś
tak... tylko audi A4 i [...] B4 i B5 to najzdrowsze na świecie wozy z niezawodną elektroniką... (bo tej elektroniki mają tyle - co w polonezie - to się nie ma co zepsuć)...
To że "[...]" przyniósł złą sławę mercedesowi - rdzewiejąc i psując się - nie znaczy że wszystkie mercedesy są takie...
Tak samo jak to że Audi Q7 czy wersje RS to auta premium - nie znaczy że każde audi "jest premium" - np A4... A4 to takie "auto dla ludu - podobnie jak golf, trabant syrenka, zaporożec, fiat 125p czy polonez... - tyle że z fabryki audi...
Odpowiedz
0
@ rasta
dnia 05.01.2014, 13:05 · Zgłoś
Znowu? pastucha i A4 porównuj z Laguną 1, Vectrą B, Mondeo;) Audi RS do M3 Bmw a Q7 do np Volvo Xc90... Tarzan-zan równasz w dół;) istnieje podział na segmenty aut.
Odpowiedz
1
@ Ja xD
dnia 05.01.2014, 13:17 · Zgłoś
Tarzanie chodzi mi o to że im nowsze tym większa awaryjna ujnia jest.Czy to audi czy merol.Autka na 5 lat.Opel czy vw 2 -3 lata temu sami sie przyznali że ich diesle zyja 5-6 lat potem kapitalka albo wymiania.Jest zmowa producentow ot co.
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 05.01.2014, 16:04 · Zgłoś
kiedys byl taki [...] wioskowy, wisial na plocie i wszystkich opluwal dzis przeniosl sie do internetu i wszystko krtytykuje wylewajac swoj jad podnoszac swoja wartosc we walsnych oczach
Odpowiedz
-15
@ A dzis [...] wychodzi
dnia 05.01.2014, 16:15 · Zgłoś
raz w tygłodniu do kłoscioła no msze swintom i opluwa znajomych siedząc o ławke za nimi.Ot [...] katolicka
Odpowiedz
-2
@ 001
dnia 05.01.2014, 19:47 · Zgłoś
mercedes to szrot jakich mało koło audi czy paska to niema co stawać
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 06.01.2014, 17:19 · Zgłoś
No właśnie... są klasy aut a nie tylko marki... To chciałem usłyszeć i chciałby żeby ten fakt dotarł do "miłośników Audi (A4), i VW Passat (B4 - B5)... To że AUDI jest marką premium, że ma np model Q7 czy RS czy inne topowe, to wcale nie znaczy że WSZYSTKIE audi sa takie luksusowe i wyjątkowe... Po samo z VW czy Porsche... Więc jeśli masz A4 to nie nadymaj się jak [...], bo auto warte 5 tyś jest warte 5 tyś a nie milion, tylko dlatego że pisze na nim Audi...
Odpowiedz
0
@ magda
dnia 07.01.2014, 14:26 · Zgłoś
nie zwracaj uwagi na buszmena bo on zawsze jeden temat ...we [...] mu się pomieszało i w każdym komentarzu jedno i to samo [...]
Odpowiedz
-15
@ gosc
dnia 05.01.2014, 12:01 · Zgłoś
a zdjęć to nie łaska zrobić droga redakcjo. 80 letnia kobieta powinna w domu z [...]kiem siedzieć ;] a nie mercem driftować po rondzie ;]
Odpowiedz
5
@ mmj
dnia 05.01.2014, 13:20 · Zgłoś
Nie ma zdjec bo slady na miejscu zdarzenia maja sie nijak do opisu w tekscie powyzej... No chyba ze staruszka jechala od centrum miasta ale na rondo wjechala w druga strone...
Odpowiedz
6
@ jan
dnia 05.01.2014, 13:47 · Zgłoś
[...] i zazdrosny w stanach nich się nie dziwi że ludzie w tym wieku jeszcze siedzą
za kierownicą widzę [...] że jeszcze nigdzie poza Jasłem byłeś chyba myślisz o sobie
że ty w tym wieku już na pewno będziesz na stołku koło swojej babki
Odpowiedz
7
@ kierowca
dnia 05.01.2014, 14:43 · Zgłoś
@jan, czyżby nikt nie zauważył że byłeś w Stanach i poczułeś potrzebę dowartościowania się pisząc tu o tym? W Jaśle też pewnie ta Pani nie jest jedyną osobą w takim wieku kierującą samochodem ale to nie zmienia faktu, że osoby mające tyle lat nie wszystkie są na tyle sprawne aby to robić.
Odpowiedz
6
@ K.
dnia 05.01.2014, 15:22 · Zgłoś
Kobieta jechała od strony centrum i na rondzie zjeżdżając w ul. 17 stycznia wpadła w poślizg i auto obróciło. Proste.
Odpowiedz
11
@ PARZYGNAT
dnia 05.01.2014, 19:22 · Zgłoś
Pozdrowienia dla starszej PANI ,zycze zdrowia,pozdrawiam.
Odpowiedz
1
@ gosc
dnia 06.01.2014, 10:36 · Zgłoś
No tak jechała. Ale powoli to na pewno nie że aż tak ogrodzenie rozwaliła.
Odpowiedz
5
@ pani
dnia 06.01.2014, 12:54 · Zgłoś
80 letnia kobieta a 20 letni mezczyzna niczym sie nie roznia - czesciej mlodzi robia wypadki a nie starsi! W innych panstwach starsi ludzie tez poruszaja sie samochodami i nikogo to nie dziwi. W koncu tez cos od zycia im sie nalezy! A szxzegolnie zacunek a nie od rau jakies glupie komentarze!
Odpowiedz
2
@ dziwne
dnia 06.01.2014, 13:05 · Zgłoś
No właśnie, bardzo dziwnie to wyglądało i zapewne policjanci sami nie wiedzieli jak to się stało, wszyscy przechodnie zachodzili w głowę jak to się wydarzyło, pozdro
Odpowiedz
5
@ kierowca
dnia 06.01.2014, 15:03 · Zgłoś
@pani - jeśli chodzi o porównanie 80 letniej kobiety do 20 letniego mężczyzny to chyba @pani to nie wyszło :( a Starszej Pani szacunek się oczywiście należy ale chyba nie za taką jazdę
Odpowiedz
-3
@ szofer
dnia 06.01.2014, 15:34 · Zgłoś
zostaw starszych pewnie korzysci ci pasuja z tytulu badan to napewno nie starosc jest przyczyna nieszczesc i zapamietaj ciebie tez to czeka...
Odpowiedz
1
@ mmj
dnia 06.01.2014, 16:48 · Zgłoś
No nie takie proste. Na miejscu bylo widac rowny prosty slad po oponie a po bokach tych sladow rysy po metalu - prawdopodobnie po felgach. Dlatego to nie takie proste. Zapraszam na rondo bo jak zobaczysz jak to wyglada na miejscu to nie bedzie tak oczywiste :)
Odpowiedz
47
@ blazej197
dnia 05.01.2014, 11:47 · Zgłoś
ronda w jasle sliskie sa jak [...] niech sie drogowcy tym zainteresuja !!!
Odpowiedz
25
@ Pola
dnia 05.01.2014, 12:29 · Zgłoś
Dlaczego dziwi Cię, że nawierzchnia jest śliska? Czego oczekujesz przy takiej pogodzie? Trzeba dostosować prędkość do warunków, to kontroli nad samochodem się nie straci, to po pierwsze. Po drugie, jasielskie [...] nie umieją korzystać z ronda. Z takiego ronda! Pomyślcie sobie, co by się działo jakby takich wpuścić do Warszawy, jeden i drugi pewnie nie wiedzieliby jak jechać. No i w końcu - od ul. 17 stycznia wymuszają pierwszeństwo na potęgę. Jeszcze jakby to były tylko osobówki.. Ale dochodzą ciężarowe, łatwo o wypadek.
Aha, i niech mi ktoś wytłumaczy, co 80-letnia kobieta robi za kółkiem samochodu? Ja rozumiem, że tacy ludzie nie powinni być skazywani na siedzenie w domu i trzymanie się z dala od pojazdów mechanicznych, jednak jakieś obowiązkowe badania i ponowne testy z przepisów drogowych zdałoby się wprowadzić...
Zdrowia dla babci. Następnym razem polecam autobus. Pozdrawiam
Odpowiedz
3
@ rasta
dnia 05.01.2014, 12:58 · Zgłoś
Jaką prędkość mogła mieć na zjeździe z ronda? Mercedes był pewnie tylnonapędowy i tył mógł zacząć "tańczyć';) I jak można nie umieć z ronda korzystać?
Odpowiedz
-2
@ Loki
dnia 05.01.2014, 13:14 · Zgłoś
ta pani jezdzi lepiej niż ty [...] ///wsiądć do auta z tylnim napędem i wjedz w to rondo przy 30 km/h i hamuj efekt zobaczysz sam i się zdziwisz tam auto jedzie gdzie chce samo jakość asfaltu pozostawia wiele do życzenia trochę soli i mamy co czytać na forum
Odpowiedz
-9
@ klysce
dnia 05.01.2014, 14:35 · Zgłoś
Ktos albo ma cos z glowa albo ten kto to pisal to [...] jak mozna jechac od strony jasla wjechac od strony 17 styczniana wysebke rada przejechadz przez krzewy i w ogrodzenie na plac przy remaciku mercedes nie rozwalony a ten drugi caly przod i silnik skasowany ktos tu brednie pisze ktos zaciera chyba slady po znajomosci w tym wieku ludzie to powinni chodzic na nozkach albo toki prowadzic przepraszam to jest moje osobiste zdanie podpisal...klysce.
Odpowiedz
-1
@ ooo
dnia 05.01.2014, 15:07 · Zgłoś
marcepedes-bryka lat 70-tych -do dzis nie zmienila sie pod kazdym wzgledem-to sie nazywa poszanowanie tradyccji!!!
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 05.01.2014, 16:00 · Zgłoś
brawo dla Babc ...
Odpowiedz
1
@ blues
dnia 05.01.2014, 19:13 · Zgłoś
kiedys yeż będziesz babcia bopewniejeszcze nie nauczyłas sie sacunku jezeli wiesz co to jest
Odpowiedz
1
@ o,łek
dnia 06.01.2014, 05:44 · Zgłoś
Wjazd od centrum Jasła i ZJAZD na drugim zjeździe na 17
Odpowiedz
-1
@ wieprzwagen
dnia 06.01.2014, 14:57 · Zgłoś
Pola ić napuść wody do wanny bo Marian dzwonił
Odpowiedz
0
@ truth
dnia 06.01.2014, 22:50 · Zgłoś
Nie tylko ronda są śliskie i to bez opadów i przymrozków. Sam często na centrum na lewoskręcie przy Bliskiej jak mocniej przycisnę moim tylnonapędowcem to mi tyłem potrafi zarzucić i to przy dodatnich temperaturach i suchej nawierzchni. Szoferzy przednionapędówek nie mają aż tak często takich niespodzianek. A uwierzcie każde "pseudo-rondo" w Jaśle wygląda tak samo. Promień skrętu jest tak mały że opony zamiast się po asfalcie toczyć to go niewidocznie i powoli polerują. Efekt jaki jest to co bardziej wprawny i uważny kierowca zauważy.
Odpowiedz
0
@ magda
dnia 07.01.2014, 14:22 · Zgłoś
nie czepiaj się blues bo Pola ma rację ...w takim wieku ludzie dla własnego bezpieczeństwa nie powinni prowadzić i nikt im nie odbiera szacunku a ty spójrz na to co napisałeś i przyznaj się że pisać nie nauczyłeś się
Odpowiedz
0
@ kapral
dnia 07.01.2014, 22:12 · Zgłoś
Nie "ić" tylko idź,ortografia [...]-wagenie.Szkoła do powtórki.
Odpowiedz
0
@ 001
dnia 08.01.2014, 19:14 · Zgłoś
szrot jakich mało
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.