Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego dobrą alternatywą dla drogich rozwiązań!

0

Nie od dzisiaj wiadomo, że życie jest nieprzewidywalne, a los pisze najróżniejsze scenariusze. Naiwnie jest wierzyć, że nieszczęście, zdarzenie losowe, czy po prostu pogorszenie stanu zdrowia może dotknąć tylko osoby nieznane, bądź też z dalszego otoczenia. Ciężka choroba nie wybiera. Jej pojawienie się z kolei wymusza konieczność podjęcia ważnych decyzji w zakresie wyboru sprzętu rehabilitacyjnego, m.in. specjalistycznego łóżka, przeznaczonego dla osób obłożnie chorych. Pojawia się wtedy ważne pytanie: wypożyczyć czy kupić? Podjęcie właściwej decyzji może znacznie wpłynąć na domowy budżet, nadszarpnięty niekiedy dość mocno koniecznością podjęcia odpowiedniego leczenia.

W służbie schorowanym i niepełnosprawnym

Łóżka rehabilitacyjne stanowią niezbędny element wyposażenia wszędzie tam, gdzie różnego rodzaju urazy, czy też ciężkie choroby, wymagają stałej opieki osób trzecich. Specjalistyczne łóżka zapewniają choremu komfort i wygodę, a zastosowanie odpowiednich materacy, pozwala na wyeliminowanie wielu problemów, jakie mogą spowolnić proces zdrowienia. Co więcej, łóżka rehabilitacyjne znacznie ułatwiają również pracę osobom, zajmującym się opieką nad chorymi. Innowacyjne rozwiązania, jak chociażby elektryczne sterowanie, pozwalające na ułożenie leżącego w odpowiedniej pozycji, powodują, że opieka – choć z reguły ciężka – staje się nieco mniej wymagająca.

Łóżko rehabilitacyjne – wypożyczyć, czy kupić?

Jak wiadomo, współczesny rynek oferuje całą gamę różnorodnych produktów do opieki i rehabilitacji osób chorych lub niepełnosprawnych. Niestety, zakup takiego sprzętu, w tym łóżka rehabilitacyjnego, niesie ze sobą spore koszty. Łóżka sterowane za pomocą pilota kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych, a zakup ten nie jest refundowany! Często potrzebna jest również inwestycja w inne sprzęty, pomoce i lekarstwa, które także nie należą do najtańszych. W tej sytuacji warto rozważyć wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego. Jest to bardzo dobra alternatywa dla konieczności wydawania jednorazowo sporej ilości gotówki. Wypożyczenie łóżka medycznego ma również sens, kiedy osoba chora lub jej bliscy, potrzebują nieco więcej czasu na zebranie odpowiedniej kwoty na zakup. Wydaje się on koniecznością w przypadku bardzo długiego czasu korzystania z tego typu pomocy, np. w sytuacji, gdy powrót do sprawności nie jest już możliwy.

Zalety wypożyczania łóżek rehabilitacyjnych

Największą zaletą wypożyczenia łóżek medycznych jest niezaprzeczalnie cena. W wypożyczalni za łóżko rehabilitacyjne trzeba zapłacić 120 zł za miesiąc użytkowania. Do tego doliczyć należy jednorazowy koszt transportu pod podany adres i odebrania sprzętu w momencie, gdy przestanie być on potrzebny przez pracowników wypożyczalni. Niezaprzeczalnie kwota ta jest znacznie niższa, niż rynkowa cena nowego łóżka. Dodatkowym atutem jest również możliwość konsultacji ze specjalistami i ich pomocy w znalezieniu najlepszych rozwiązań. Co więcej, w pakiecie wraz z wypożyczonym łóżkiem, otrzymuje się również usługi serwisowe, a regularnie dokonywane przeglądy i konserwacje, pozwalają mieć pewność, że wypożyczony sprzęt jest bezpieczny, sprawny i najlepszej jakości. Udzielana przez wypożyczalnie gwarancja zapewnia, że uszkodzony produkt zostanie natychmiastowo wymieniony na nowy, tak, bo osoba z niego korzystająca nie odczuła w żaden sposób dyskomfortu, spowodowanego brakiem urządzenia. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej pacjentów i ich rodzin decyduje się na wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego, co nie obciąża domowego budżetu i pozwala korzystać z pomocy fachowców w momencie awarii sprzętu.

Łóżka rehabilitacyjne to urządzenie, ułatwiające pracę opiekunom i podnoszące na wyższych poziom życie osób chorych i niepełnosprawnych. W przypadku pojawienia się konieczności skorzystania z tego rodzaju sprzętu, warto rozważyć przede wszystkim jego wypożyczenie. Na korzyść takiego właśnie rozwiązania, przemawiają liczne zalety, a wypożyczenie łóżka nie stanowi tak dużego obciążenia budżetu, jaki generuje zakup tego innowacyjnego i niezwykle pomocnego urządzenia. Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów zdrowy.wroclaw.pl oraz thed.pl. Serdecznie zapraszamy.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 16.02.2022, 08:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tradycji stało się zadość. W Dobrucowej puszczano na wodę świętojańskie wianki

   

  W Dobrucowej, po dwóch latach przerwy, mieszkańcy gminy Tarnowiec, ponownie mogli świętować Noc Świętojańską. Tradycyjne wianki, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, puszczano na wody Jasiołki. Na suto zastawionych stołach, jak zawsze, nie brakowało pysznego jedzenia. Biesiadnikom przygrywały kapele ludowe.

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657