Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wyrok sądu: Trzy do jednego dla "Jaślan"

87

Jest nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Krośnie, który uznał, że protest wyborczy KWW PiS i Marii Kurowskiej, co do trzech informacji zawartych w ulotce wyborczej KWW „Jaślanie” jest niezasadny.

W piątek, 19 listopada burmistrz Maria Kurowska zwołała konferencję prasową, podczas której zaprezentowała ulotkę wyborczą KWW Jaślanie, zawierającą, jej zdaniem, same kłamstwa. W trybie wyborczym złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Krośnie wnosząc o zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.
Kurowska zarzuca „Jaślanom” m.in., że nieprawdą jest zmiana na stanowisku dyrektora Jasielskiego Domu Kultury przez pospieszne wypowiedzenie umowy Karolowi Głowie. - Są dokumenty, że to nie ja wypowiedziałam panu dyrektorowi Karolowi Głowie umowę, tylko on mi ją wypowiedział, a ja tylko zareagowałam w ten sposób jak sobie życzył – tłumaczyła podczas piątkowej konferencji burmistrz.

Kolejny zarzut dotyczył zakupu samochodu służbowego ze środków przeznaczonych na pomoc społeczną. - Samochód nie był zakupiony dla pani burmistrz tylko dla Urzędu Miasta. Mam wyciąg od stycznia 2010 roku i wypis z kart drogowych: na 189 wyjazdów samochodem służbowym, burmistrz Maria Kurowska korzystała z samochodu służbowego 89 razy, pozostali urzędnicy 100 razy. To jest kłamliwa informacja, że jest to samochód pani burmistrz – wyjaśnia kandydatka PiS-u, która została również posądzona o nepotyzm przy zatrudnianiu nowych pracowników w Urzędzie Miasta. - Nepotyzm to zatrudnianie własnej rodziny w urzędzie, którym się kieruje. Dwójka moich dzieci z wykształceniem wyższym jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy i mam na to zaświadczenia – usprawiedliwiała się Kurowska.

Ostatni zarzut dotyczył zaciągniętego kredytu komercyjnego na kwotę 19 mln 200 tys. zł. - W 2010 zapisany w budżecie kredyt komercyjny w kwocie 19 mln 200 tys. zł z czego do tej pory wykorzystano około 15 mln zł, co daje nam około 40 mln 575 tys. zł zadłużenia na koniec roku. Nie została wykorzystana ani złotówka kredytu, który był planowany i przedstawiam zaświadczenie z banku – pokazywała dokumenty burmistrz.

Na rozprawie, która odbyła się we wtorek, 23 listopada, Sąd Okręgowy oddalił wniosek burmistrz Kurowskiej, który dotyczył trzech zarzutów: nepotyzmu przy zatrudnianiu, zakupu samochodu dla UM ze środków pomocy społecznej oraz zwolnienia poprzedniego dyrektora JDK. - Umowa kredytowa została podpisana na 19 mln zł i to jest fakt, natomiast w tym tekście wkradł się błąd, że już zostało wydane 15 mln zł, za co przeprosimy. Pozostałe zarzuty sąd oddalił przyznając nam tym samym rację -  mówi Krzysztof Czeluśniak, pełnomocnik KWW „Jaślanie”.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 87

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ja
dnia 29.11.2010, 17:28 · Zgłoś
Następnym razem nie publikujcie takich zdjęć jak to drugie bo ja się przestraszyłem i wpadłem w depresję i się zamknąłem w sobie i nie pójdę do wyborów :(
Odpowiedz
0
@ NARA
dnia 26.11.2010, 22:43 · Zgłoś
haha mozna sie niezle usmiac czytajac te komentarze...
Najlepiej dac sobie spokoj i sie przestac tym juz interesowac, ani jeden ani drugi kandydat nie jest dobry, wiec nie idzcie na wybory
Odpowiedz
1
@ agat25
dnia 26.11.2010, 21:05 · Zgłoś
PiS-man : już raz ci zostało napisane że jesteś ***** takim samym jak twój jedno jajeczny guru i jego nawiedzona jak ty Marycha :)))) masz jeszcze czas zmienić oriętację ***** bo wszyscy ******* wyprowadziły się od Jarka i założyli swoją obcję .A Ty dalej ******jesteś :))))))))) biedaku :)))))))))
Odpowiedz
1
@ zenon
dnia 26.11.2010, 10:35 · Zgłoś
Oburzony!!!Do Rydzyka z [...] beretami i PIS-M.!!!LECZYC tych Pisowców i do Jarosławia na oddział zamkniety.!!!Dość wydawania kasy na na chory i zwariowany PiS.!!!CZELUSNIAK rób porządki i JASŁO będzie normalnym MIASTEM.!!!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 26.11.2010, 10:22 · Zgłoś
A pamiętacie jak Marysia chciała zrobić, wraz z Jego Eminencją, dyrektorem szkoły organistę :) To jest sprawiedliwa Pani Burmistrz licząca się ze zdaniem wyborców hehe
Odpowiedz
1
@ Pierson
dnia 26.11.2010, 10:17 · Zgłoś
Ja rozumiem, że dla niektórych zwolenników PiSu juz sam fakt wystawienia nie tylko pana Czerneckiego, ale jakiegokolwiek kontrkandydata na burmistrza do pani Marii Kurowskiej, jest skandalem, ale takie są zasady demokracji, że każdy głosuje na tego kto mu odpowiada.
A teraz zwracam się do redakcji portalu Jasło4u:
Bardzo proszę o zabezpieczenie IP osoby o pseudonimie "Do [...] agat25 ", wpis z dnia 25.11. z godziny 8:00.
Jestem mieszkańcem Jasła, płacę podatki, ja i wielu moich znajomych głosowaliśmy na pana Czerneckiego i nie pozwolimy się nazywać "patologią" tylko dlatego, że ośmielamy się mieć swoje zdanie.Jest demokracja, [...] wpisy jeszcze można wybaczyć, ale nie [...] i próbujące zniżyć osoby, które nie głosują na panią Kurowską do kategorii podludzi.
To już kiedyś było i nazywało się faszyzmem.
Dziękuję panu Marianowi za merytoryczny głos rozsądku.
Mam nadzieję, ze osobom niezdecydowanym otworzą się oczy i 5 grudnia zagłosujemy w ilości prawie 8 tysięcy na pana Andrzeja Czerneckiego.
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 25.11.2010, 23:28 · Zgłoś
Marian - zmień sobie kompres! :D
Odpowiedz
-1
@ mariusz
dnia 25.11.2010, 17:38 · Zgłoś
ludzie głosujcie na paniom marie to jest sprawiedliwy człowiek a jaślanie kłamiom
Odpowiedz
-1
@ ----------
dnia 25.11.2010, 17:36 · Zgłoś
pani maria ma racjie panie krzyśku
Odpowiedz
-1
@ mariusz
dnia 25.11.2010, 17:34 · Zgłoś
pani mario z krzyśkiem pani w sadzie nie wygra ja byłem z nim wsądzie to przegrałem przy nim ma układów w sądzie do [...]
Odpowiedz
-1
@ ------------
dnia 25.11.2010, 17:31 · Zgłoś
ten wyrok sądu jest prawidłowy niech pani maria mi dalej daje ulotki będe rozdawał
Odpowiedz
-1
@ ------
dnia 25.11.2010, 17:29 · Zgłoś
pani mario jaślanie razem to [...] tylko pod siebie wszystkie pieniadze a pani przynajmniej nam zasiłki płaci
Odpowiedz
-1
@ jaslanin
dnia 25.11.2010, 16:28 · Zgłoś
kurowska musi wygrac ona m plany dla jasła ona musi...
Odpowiedz
-1
@ yo
dnia 25.11.2010, 16:14 · Zgłoś
Co się tak czepiacie Pani Burmistrz. Co do wspomnianego zatrudnienia kogoś z rodziny to nic o tym nie wiem. Ale jak np. w Sądzie zatrudnia się swoje dziecko to jest dobrze. I pewnie takich sytuacji jest więcej, że dyrektor, kierownik, tudzież prezes zatrudnia swojego syna/córkę. Świata nie zmienicie. Ale nie czepiajcie się tylko Pani Burmistrz.
Odpowiedz
1
@ RAF
dnia 25.11.2010, 16:09 · Zgłoś
TAM JEDEN PAN PISAL ZE PAN CZELUSNIAK MIAL 160 GLOSOW DUZA POMYLKA MIAL 360 GLOSOW 3 WYNIK W MIESCIE CZYLI CO TO ZNACZY ZE LUDZIE GO POPIERAJA ZA PRAWDE KTORA MOWI....A WYKSZTALCENIE CO MA DO ZNACZENIA ...KIEDYS BYL TAKI CZLOWIEK .BYL PREZYDENTEM I CO MIAL WYKSZTALCENIE A JAK LUDZIE GO SZANOWALI...DALI BY SE GARDLO PDOCIAC ZA NIEGO TAKZE WYKSZTALCENIE NIEM NIC DO TEGO TYLKO JKI KTO JEST CZLOWIEK A PAN CZELUSNIAK JEST SUPER GOSC WYSLUCHA KAZDEGO AK MOZE TO POMOZE... A NAJCZESCIEJ SLUCHA TEJ KLASY NAJBIEDNIEJSZEJ I IM STARA SIE POMOC...TAK MA BYC KRZYSZTOF POZDROWIONKA Z USA...
Odpowiedz
-1
@ wykrzyknik
dnia 25.11.2010, 15:34 · Zgłoś
aj marian.... marian .... wracaj do Heli
Odpowiedz
-1
@ ;)
dnia 25.11.2010, 15:06 · Zgłoś
Pan Górczyk w Urzędzie Miasta żadnej funkcji pełnić nie będzie.
Odpowiedz
1
@ AKI
dnia 25.11.2010, 13:59 · Zgłoś
Wolę mieć w Radzie Miejskiej pana Czeluśniaka, niż innych inżynierów, magistrów,doktorów, itp nie potrafiących zająć jakiegokolwiek stanowiska. Do tego nie trzeba mieć wykształcenia. Panie Czeluśniak - tak trzymać, będzie dobrze. DAMY RADĘ.
Czas radnych "milczków" powinien się skończyć.
Odpowiedz
1
@ jeszcze marian
dnia 25.11.2010, 13:31 · Zgłoś
Do krytykujących Pana Czeluśniaka : Czego tak faktycznie chcecie od tego człowieka? Co wspólnego ma jego wykształcenie i do jakiej szkoły chodził z tym wszystkim co obecnie trwa czyli kampania przed II turą? Co to ma wspólnego z tym, że niestety wyborcy zawiedli się na sprawującej władzę osobie i sa krytyczni. Powiem również to jeden z byłych radnych ledwo co pisał i czytał równiez bardzo mało mówił ale był z tzw.ekipy i głosował tak jak chciano dlatego był dobry i jakoś nie widać było krytyki tych wielce wykształconych.Zapytam -dlaczego ludzie widzący jak wygląda prawda na temat danej osoby popieranej przez nich i ... która jest kandydatem, osoby która zawidodła a prawiła nawet na inauguracji roku akademickiego jak należy postępować zgodnie z naukami JP II , kiedy chodzić i gdzie na mszę itd, osoby która w poprzedniej kampanii naobiecywała i praktycznie niewiele zrobiła ale za to skłóciła społeczność miasta kierując się zasadami partyjniactwa czyli mówiąc wprost postępowała niestety niezgodnie z tym o czym mówiła i czego wymagala od innych, chcą teraz zapluć i zakrzyczeć prawdę. Nie zakrzyczycie ani nie zaplujecie faktów. To, że Radny Czeluśniak jest z ekipy Pana Czerneckiego też nie jest powodem aby mu ubliżać zarówno jemu jak też Panu Czerneckiemu. Wiele rzeczy ale można uzasadnić argumentując merytorycznie, ale niestety widać brak argumentów ze strony zwolenników Pani Kandydatki więc co ? Zaczynają się metody powiem delikatnie niegodne. Zwróciłem uwagę uwagę, jak naprawdę dużo Pan Radny Krzysztof Czeluśniak otrzymał głosów . Zwróćciłem uwagę jak mieszkancy i ci tzw. [...] też mówią między sobą, o faktycznej pomocy bezinteresownej jaka oferuje i realizuje Pan czeliuśniak interesuje się podono również finałem tych spraw i problemów. Również zwróćcie uwagę, że jeśli nie miał racji albo nie do ko ńca ma rację potrafi przeprosić czyli jest HONOROWY. Myślę, że ci którzy wypisują takie poniżające zdania sami są gorsi i nie wiem czy można by ubliżać ich szkle, którą skończyli. Złości wielu, że Pan Czernecki jest lepszy ? Takie wykrzykiwanie i ubliżanie wielu utwierdzi, że jednak zagłosować przeciw tej pani.
Odpowiedz
1
@ jur536
dnia 25.11.2010, 13:29 · Zgłoś
Ciekawy jestsm co stało się z strefą gospodarczą.
Odpowiedz
-1
@ MZKS
dnia 25.11.2010, 13:09 · Zgłoś
Czerecki burmistrzem a Dyzio zatepca ? Czy chcemy posmiewiska na cała Polskę , przeca to handel .
Odpowiedz
-1
@ Jeniks
dnia 25.11.2010, 12:42 · Zgłoś
Kurowska wygrała sprawę a jaslo4u kłamie
Odpowiedz
1
@ lol
dnia 25.11.2010, 12:27 · Zgłoś
WSTYD JAŚLANIE PO CO SIĘ TAK BLUZGACIE KWESTIA WYBORU KANDYDATA TO WASZA PRYWATNA SPRAWA GŁOSUJCIE WEDŁUG SWOJEGO SUMIENIA I SZANUJCIE ZDANIE DRUGIEJ OSOBY A ONA BĘDZIE SZANOWAĆ WASZE ZDANIE!!!!!POZDRAWIAM
Odpowiedz
-1
@ jaslanka
dnia 25.11.2010, 12:23 · Zgłoś
To ze ten pan "dyzio" jest juz III kadencję radnym naszego miasta wynika z tego ze,więcej jest takich dyziów w Naszym miasteczku i głosują na swojego ziomala haha!! A tutaj w tym temacie wiekszość postów pozytywnie oceniajacych zachowanie "dyzia" pisze sam zainteresowany ...... !!!!!!
Odpowiedz
1
@ ciekawy
dnia 25.11.2010, 11:36 · Zgłoś
JAK MOŻNA BYĆ TAK WREDNYM CZŁOWIEKIEM I CHODZIZ W PROCESJACH ????
Odpowiedz
-1
@ Sanok
dnia 25.11.2010, 11:19 · Zgłoś
Jacy wyborcy taki radny , sąsiednie miasta śmiej ą się że w Jaśle [...] radnym .
Odpowiedz
1
@ joki
dnia 25.11.2010, 10:53 · Zgłoś
Kolo rozumiem, że próbujesz udowodnić że w gazetce jest więcej nieprawdziwych informacji ale sąd nie nakazał za nie przeprosić. Wyjaśnij nam więc ty "mający pojęcie o prawie"...
Niestety, po takich rządach Kurowskiej, wybór jest tylko jeden. Czernecki!
Odpowiedz
-1
@ vb
dnia 25.11.2010, 10:53 · Zgłoś
Czeluśniak ma jaja ???? oj chłopie ktoś kto za pieniądze podatników drze r..a na radzie ,mając świadomość bezkarności ( no bo mandat na 4 lata ) ktoś kto nie pracował tylko część życia spędził jako RADNY , KTOŚ KTO ŻERUJE NA TYM ŻE ludzi bawi CYRK i błazenada ...i udzielają poparcia bo za darmo kabaret mają na dalsze lata ...TAKI KTOŚ TO b.....!!!
Odpowiedz
0
@ szukający prawdy
dnia 25.11.2010, 10:51 · Zgłoś
I znowu ten z buzią karpia,przestal by sie juz fotografowac,najwyzej do rodzinnego albumu.
Odpowiedz
-1
@ vc
dnia 25.11.2010, 10:45 · Zgłoś
Wyborcy jaślanie !!! Wam tylko się zdaje że głosujecie i macie na coś wpływ a już p.Czernecki za głosy oddać musi stołek vice p.Górczykowi ,którego NAWET DO RADY MIASTA nie wybraliście , co da Przetacznikowi ??? a co harcownikowi Dyziowi ???? HANDELEK na całego !!!
Odpowiedz
1
@ normalny
dnia 25.11.2010, 10:15 · Zgłoś
Niech zwyciezy rumiany ,pani Burmistrz podziekujemy ,mamy dosc juz kultury romskiej w naszym miescie!!!!!!!
mam dość pani z dąbrowki
mam dość pani z krosna w JDK
mam dość pana z kołaczyc rzecznika Prasowego
mam dość PIs-u
a Czelusniaka szanuj za to że ma gość jaja
Odpowiedz
1
@ marian
dnia 25.11.2010, 10:08 · Zgłoś
PiS-man nie długo bedzies zjuz tylko wspomnieniem :P "Jaślanie " do urn! i żegnamy tą pania niech wróci skad przyszła
Odpowiedz
-1
@ Kolo
dnia 25.11.2010, 10:05 · Zgłoś
odrzucenie nie oznacza przyznanie racji KWW , ale trzeba mieć pojęcie
o prawie a tego u Dyzia nie podejrzewam . Tylko [...] dają sie na to nabierać - pewno ci którzy 4 lata temu powiedzieli NIE dla szwindli w poprzednich kadencjach .
Odpowiedz
1
@ podatnik
dnia 25.11.2010, 09:47 · Zgłoś
Popieramy działalność Krzysztofa Czeluśniaka. Panie Krzysiu jest Pan naszym dobrem narodowym.
Odpowiedz
0
@ jenkins
dnia 25.11.2010, 09:40 · Zgłoś
A może o tym podyskutujmy zamiast psioczyć na PiS.
Rządowy program rozwoju "Polska 2030", polegający na pompowaniu państwowych pieniędzy na rozwój najbogatszych regionów Polski, skutkuje znacznym przyspieszeniem [...] wyludniania się jej biedniejszych wschodnich województw. Prognozy GUS alarmują: jeśli niekorzystne zjawisko się utrzyma, do roku 2035 ubędzie aż około 10 procent mieszkańców województwa podkarpackiego.
Czy to nie jest przyczyna biedy w Jaśle?
Gdybyśmy nawet wszyscy zapisali się do PO to tylko tyle się zmieni że trochę pieniędzy odbiorą Krosnu i dadzą Jasłu.
Odpowiedz
0
@ BEZSTRONNA
dnia 25.11.2010, 09:39 · Zgłoś
Powiem Wam wszystkim jedno... Czy nie uważacie że to jest nienormalne że wybory na stanowisko burmistrza AŻ tak powinny dzielić Jaślan? Jeśli ktoś ma swoje poglądy niech je wyraża, ale to nie powinno być równoznaczne z tym, że pod pseudonimami będzie najeżdżał czy na Czerneckiego czy na Kurowską, czy też na kogokolwiek innego. Wszyscy tutaj tacy mądrzy a dam sobie rękę uciąć, że połowa z Was nawet do urn w niedziele nie poszła. Chcecie zmian na lepsze? Zacznijcie od siebie. Wszyscy potrafią tylko krytykować, wypominać, szykanować. Ktoś pisze że Czeluśniak chodził do sp5. A co to kogo interesuje? Poza tym Do tej szkoŁy chodzą też LUDZIE! A nieraz człowiek bez jakiegokolwiek wykształcenia, czy z jakąś chorobą potrafi być bardziej uczciwy niż Ci którzy skończyli jakiekolwiek studia. (piszę ogólnie, nie pijąc do nikogo).
Popatrzcie na całą sprawę obiektywnie, nie przez pryzmat nienawiści do kontrkandydata. Pamiętajcie że z dwojga złego zawsze należy wybierać mniejsze zŁo.....
Odpowiedz
-1
@ oburzony
dnia 25.11.2010, 08:50 · Zgłoś
Czelusnia powienien sie leczyc
Odpowiedz
0
@ marian
dnia 25.11.2010, 08:47 · Zgłoś
Tyle razy pisałem o chybionych rozwiązaniach , którymi jako sukcesami szczyci się obecna Pani Burmistrz. Tyle razy podawałem fakty świadczące o nieprawdziwych oskarżeniach oraz obietnic niespełnionych które podawała ta pani w czasie poprzedniej kampanii oraz podczas kadencji. Ileż to razy starałem się w sposób spokojny i nienapastliwy oraz nieobraźliwy przytaczać fakty świadczące o działaniu jak na swoim folwarkuoraz w jaki sposób odnosi się do nas jako do wyborców a obecnie zajmowane stanowisko ma dzięki naszemu wyborowi. Pisałem również, że czuję się okłamany przez tą panią w czasie poprzedniej kampanii. Nie pomagały podawane argumenty i fakty, większość przyznawała rację ale znaczna część napastliwie krytkowała i starała się bez podawania faktów na zasadzie pyskówki zakrzyczeć rzeczywistość. Teraz potwierdziły się fakty i okazuje się, że miałem rację. Dlatego powtórzę jeśli n awet nie mam przekonania do Pana Czerneckiego ale nie chcę aby nadal Moje Miasto nadal się cofało w rozwoju ( niezależnie od poglądów politycznych) mam jedno wyjście zagłosować na Pana Czerneckiego tym samym przeciw Pani Kurowskiej . Wiem, że przynajmniej nie jest opryskliwy w stosunku do mieszkańców,nie jest partyjniakiem, napewno ze swoim doświadzceniem ( w tym z kampanii wyborczych) nie powtórzy nielicznych zresztą potknięć. Dziwię się rownocześnie, że ci którzy wcześniej obrzucali Pana Czerneckiego nieprawdziwymi zarzutami A ONE SIĘ NIE POTWIERDZIŁY nie mają teraz odwagi publicznie powiedzieć np: Pzrepraszam miałem błędne informacje i teraz przepraszam. Czyli wg mnie: ANDRZEJ CZERNECKI NASZYM BURMISTZREM jest JAK NAJBARDZIEJ SŁUSZNE I NA MIEJSCU.
Odpowiedz
-1
@ Do [...] agat25
dnia 25.11.2010, 08:00 · Zgłoś
Licz sie ze słowami, aby ktoś do sądu Cie nie podał. Na p. Czarneckiego niech głosuje patologia bo tylko ona bopiera takich ludzi.
Odpowiedz
1
@ malkontent
dnia 25.11.2010, 07:29 · Zgłoś
Z wyrokiem niezawisłego sądu nie ma co polemizować, tylko przyjąć z pokorą.
Odpowiedz
-1
@ exJaslanka
dnia 25.11.2010, 03:20 · Zgłoś
tTo ile P Kurowska ma dzieci bo ja znam troje z ktorych dwojka przebywa na stale w USA
Odpowiedz
-1
@ hm
dnia 25.11.2010, 01:40 · Zgłoś
jak się ma do polityki sukcesu głoszonej przez ostatnie tygodnie fakt że nasz Urząd Miasta jest w tak trudnej sytuacji finansowej i musi korzystać z jałmużny wypłacanej przez pomoc społeczną?
Odpowiedz
-1
@ Stefan
dnia 25.11.2010, 00:32 · Zgłoś
[...] mi się chce jak oglądam [...] tego eksperta Czeluśniaka.
[...] mi się chce na [...] metody walki wyborczej...
[...] mi się chce na tych co uzurpują sobie prawo do zachęcania do oddania głosów na kogoś co przez 8 lat walił [...] w stołek,za co został zdetronizowany z urzędu burmistrza.Już sam fakt wystawienia kandydatury rywala M.Kurowskiej to skandal i brak zasad honoru...Biedne to Jasło,ale to nagroda za głupotę i zawiść,która dominują jako norma zachowania.Wstydzę się być Jaslaninem ,a mieszkanie tu to katorga wynikająca z uwikłań politycznych,układzików itp bezeceństw,co rujnują miasto...Jaki wybór taki zbiór!Jednego czego nie brak to [...]...
Odpowiedz
1
@ Beta
dnia 25.11.2010, 00:14 · Zgłoś
To przerażające z jaką zajadłością komentatorzy obrzucają się błotem.Bierzcie przykład z posła Jarosława Gowina pochodzącego z Jasła - nie trzeba się za niego wstydzić, gdy wyraża swoje poglądy.
Odpowiedz
1
@ Xenon
dnia 24.11.2010, 23:41 · Zgłoś
Po następnej wygranej Dyzia do Rady i to z co raz lepszym i wyższym wynikiem, powiem jedno - obojętne mi już jest, czy on konczył 5, czy ma wyksztalcenie, czy jest taki, czy siaki, to wy macie problem, bo gość z nikąd o mało ciekawej aparycji, biegający jeszcze niedawno w dziurawych butach dostaje się do rady po raz 3 i to jest odpowiedź na wasze [...] teksty ironiczne, na jego temat. CO Z WASZEGO WYKSZTALCENIA, KTORE Z PEWNOŚCIĄ W 90% NIE JEST UNIWERSYTECKIE! CO Z WASZEJ PIEKNEJ BUZI I PIEKNYCH SŁÓW I PSEUDO MĄDROŚCI. Dyziu zdobywa 160 głosów i tym samym możecie mu tylko zazdrościć i tyle. Wystartujcie w wyborach ugrajcie radnego przez 3 kadencje, to pogadamy. I wcale nie jestem zwolennikiem dyzia, tylko obiektywnym mieszkańcem, bez zadęcia i krzyku. A wasza Maryja, to gdzie ksztalcona, jaki Uniwersytet skończyła?
Odpowiedz
1
@ to ja
dnia 24.11.2010, 23:37 · Zgłoś
Przykre jest to, że ta pani z PiS-u przez 4 lata okłamywała nas Jaślan . Myślę ,że przyszedł czas na zmiany. W Biuletynie informacyjnym jest 4 strony zarzutów wobec pani burmistrz. Jak widać oprotestowała tylko 4. Sąd przyznał rację Czerneckiemu w 3 przypadkach. Za co ta pani brała pieniądze przez 4 lata ? Za oszukiwanie ludzi. Mówimy dość !!!
Odpowiedz
0
@ Ulica Szkolna
dnia 24.11.2010, 23:29 · Zgłoś
JASŁO -- 18 PIZZERI I 44 SZMATEKSY ... POZATYM ZERO JAKICHKOLWIEK SENSOWNYCH ROZRYWEK !!!!!!! WSTYD !!!!! I BEDZIE TAK NADAL JESLI ZAGŁOSUJECIE NA PANIĄ MARIĘ
Odpowiedz
-1
@ jaslanin
dnia 24.11.2010, 23:09 · Zgłoś
super, brawo! cieszcie się! wiwat!

Swój głos oddam na panią Marię Kurowską
Odpowiedz
1
@ raf
dnia 24.11.2010, 23:04 · Zgłoś
bardzo dobrze wszystko wychodzi na jaw jaki kandydat chce rzadzidx 2 kadencje ...pozostawiam to do prywatnych przemyslen...brawo PANIE CZELUSNIAK WIDAC PO WYNIKU W WYBORACH ZE NA PANA MOZNA LICZYC...
Odpowiedz
-1
@ Paweł
dnia 24.11.2010, 23:01 · Zgłoś
Ten dyzio to jest wielkie nieszczęście dla Jasła a ludzie są tacy że takiego popieraja!!!
Odpowiedz
-1
@ jo
dnia 24.11.2010, 22:43 · Zgłoś
Panie Czeluśniak. Żal serce ściska, że nie potrafi pan robić nic innego tylko mieszać. Może jakaś praca zawodowa? albo coś?
Odpowiedz
1
@ FER
dnia 24.11.2010, 22:34 · Zgłoś
Idziemy na dno ale tym razem nie pozwólmy kapitanowi utonąć razem ze statkiem wywalmy go za burtę pozbądźmy się niepotrzebnego balastu a mamy szanse. Kapitanie jeśli masz honor to sam wyskocz wstydu oszczędź.
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 24.11.2010, 22:29 · Zgłoś
wielka pani burmistrz. nie potrafi nic innego jak tylko ciągle z czymś do sądu latać. to jest tylko ośmieszanie jasła i mam nadzieję, że tak marn burmistrz z dniem 5 listopada przestanie robić i z siebie i z jasła .... nie będę dokładnie pisać co. Może wielka pani burmistrz do sądu mnie podaj za ten komentarz? jeśli się nie umie przyjmować krytyki to lepiej proszę pozostać przy plewieniu ogródków albo cokolwiek innego.
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 24.11.2010, 22:16 · Zgłoś
agat - te "25" w twoim nicku to poziom IQ? :D Zapisz się zatem niezwłocznie do "Jaślan", bo tam takich intelektualistów jak ty potrzebują :D
Odpowiedz
1
@ ED
dnia 24.11.2010, 22:03 · Zgłoś
Brawo, Panie Krzysiu. Mysle, ze pani Kurowska nie powinna nigdy byc burmistrzem Jasla, to byla jakas kolosalna pomylka. Mieszkancy Jasla, macie szanse naprawic to, co 4 lata temu sie zepsulo, zycze zdrowego rozsadku przy podejmowaniu decyzju na kogo glosowac. Pozdrawiam.
Odpowiedz
-1
@ klar
dnia 24.11.2010, 22:02 · Zgłoś
Pamiętacie jak wyglądała II tura wyborów 4 lata temu? Ci sami aktorzy: Czernecki kontra Kurowska. Ale ogromna różnica. 4 lata temu Czernecki był w analogicznej sytuacji co obecnie Kurowska czyli: urzędującym burmistrzem na końcu kadencji. Pytanie: kto jest w bardziej komfortowej sytuacji?

Zasady walki, haczyki, myki, oraz cały ten zestaw psychologiczno-piarowskich narzędzi nie zmieniły się. Wszystko to ma zagrać na emocjach wyborców i wzbudzić pożądane wrażenie u nich.

Kurowska dzisiaj jest dokładnie w takiej samej, niekomfortowej sytuacji co Czernecki wtedy 4 lata temu.

Pamiętam 4 lata temu przed II turą również poszła w obieg dla wyborców specjalna ulotka wykorzystująca w/w emocjonalne narzędzia przeciwko wtedy "znienawidzonemu" burmistrzowi Czerneckiemu.

Pamiętam wtedy brutalne emocjonalne narzędzie: fotki jednorodzinnego domu burmistrza Czerneckiego, które zostały wtedy kreowane przez jego przeciwników jako luksusowa willa a w kontekście przekaz: "patrzcie wyborcy jak się dorobił, jak się mu żyje" dzięki stołkowi.

/ta [...] zazdrość i zawiść jest wszechobecna/

W tamtym czasie Prawo i Sprawiedliwość - nowa jakość wtedy, w którą wierzyłem i pokładałem nadzieje, głosiła hasła walki z układami, korupcją, jasnymi zasadami itd... Wtedy, co dziś przyznaję - będąc po prostu ZMANIPULOWANY głosowałem przeciw Czerneckiemu.

Dzisiaj analogia ta sama. Wielkie oburzenie na ataki. A po prostu kontrkandydat pani burmistrz wyciąga wnioski z przed 4 lat i stosuje te same narzędzia którymi został zaatakowany 4 lata temu.

"nie czyń nigdy nikomu tego co tobie nie miłe"

czyli historia zatoczyła koło

Taka jest cena polityki i bycia osobą publiczną. Wszystkim szkalowanym którym się publicznie pierze brudy szczerze współczuję.
Odpowiedz
-1
@ XYZ
dnia 24.11.2010, 22:01 · Zgłoś
Co Wam powiem to Wam powiem, ale Wam powiem. KUROWSKA zostanie Burmistrzem mimo, że tak za nią nie przepadamy coś tak czuje :/
Odpowiedz
1
@ agat25
dnia 24.11.2010, 21:51 · Zgłoś
uderz w stół i już moherki się odezwały :))) stać was mówić tylko o błędach ortograficznych buuuuhaaaaaaaaaha - a o szkodliwości i błędach Kurowskiej już nie wspomnicie ? :) ? , [...],[...] - biedne [...] ,żal mi was biedaki ,pewnie stołki z pod [...] uciekają.
Odpowiedz
-1
@ jenkins
dnia 24.11.2010, 21:51 · Zgłoś
Pozostałe zarzuty sąd oddalił przyznając nam tym samym rację - mówi Krzysztof Czeluśniak, pełnomocnik KWW „Jaślanie”.
Może ten portal najpierw zapytałby jakiegoś przygodnego prawnika czy to prawda zanim zamieści takie bzdury za które po drugiej turze ktoś kogoś będzie przepraszał !!!!Tylko może być już za późno!
Odpowiedz
-1
@ cv
dnia 24.11.2010, 21:44 · Zgłoś
Geniusz Czeluśniaka powala na kolana !!!Sąd oddalił bo w trybie wyborczym bez wątpliwości mógł orzec tylko o kłamstwie w sprawie kredytu .......oj Boże ,a miałam p. Czerneckiego za inteligentnego faceta ale spółka z Dyziem dyskwalifikuje Go niestety !!!
Odpowiedz
1
@ )))
dnia 24.11.2010, 21:38 · Zgłoś
Na drugim zdjęcia Maria aż bucha nienawiścią!!!! Tak po polsku i po katolicku...
Odpowiedz
-1
@ Bezimienny Kamil
dnia 24.11.2010, 21:09 · Zgłoś
Czeluśniak zły bo to jemu potrzebna jest pomoc społeczna.
Odpowiedz
-1
@ do agat25
dnia 24.11.2010, 20:56 · Zgłoś
kup sobie słownik ortograficzny i nie pisz na portalu z błędami ortograficznymi a najlepiej wróć do szkoły podstawowej
Odpowiedz
-1
@ Do agat 25
dnia 24.11.2010, 20:39 · Zgłoś
Jak ty chcesz głosować jak nawet nie potrafisz napisać poprawnie nazwiska swojego kandydata ha ha,..... geniuszu.
Odpowiedz
-1
@ kc
dnia 24.11.2010, 20:29 · Zgłoś
Widzę że to forum służy jedynie rozbudzeniu wzajemnej nienawiści. Nie sądzę żeby osobom które w tak złośliwy sposób się wyrażają miały na względzie dobro Jasła. Każdy jest wolny i ma prawo do wolnego wyboru. Ale nie wyzywaniu nikogo, bo o każdym można w ten sam sposób sie wyrazić. Proszę o szacunek bo każdy jest człowiekiem a czytający spoza Jasła śmieją się z nas, że mamy tyle jadu w sobie. Może się mylę, ale tez mam prawo wyrażenia swojej opinii.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 24.11.2010, 20:20 · Zgłoś
do agat25
Jak czytam twoje komentarze to chce się [...], Ty to dopiero poziom inteligencji posiadasz.
Odpowiedz
1
@ xc
dnia 24.11.2010, 20:13 · Zgłoś
agat DO SZKOŁY !!! I KORKI Z ORTOGRAFII !!!!Tobie kury szczać prowadzić a nie za politykę się brać !!!!
Odpowiedz
1
@ ????
dnia 24.11.2010, 19:47 · Zgłoś
Na burmistrza jaślanin,a wybory sołtyski do Dąbrówki.
Odpowiedz
-1
@ jaślanka
dnia 24.11.2010, 19:46 · Zgłoś
O! o o widzę ze KWW " Jaslanie " wytypowali swojego PREZESA jako pełnomocnika, az strach pomyslec co reprezentują pozostali z KWW "Jaślanie" :/ A mozna zapytac o jego zawód ?? Pewnie to jakis "absolwent prawa "skoro wystepuje w sądzie w tak waznej sprawie ....prawdziwy pełnomocnik !!!
Odpowiedz
2
@ agat25
dnia 24.11.2010, 19:28 · Zgłoś
kurowska - kłamiesz jak twój nawiedzony wódz któremu wielokrotnie sądy w polsce udowodniły kłamstwo . teraz się okazuje że ,,burmistrz'' z dąbrówki ma nos dwa razy dłuższy jak [...] !!! ty,ty [...] kłamczucho ! ... wstyd !!! ... nikt taki jak [...],obłudna,nepotyczna kurowska nie powinien sprawować tak zaszczytnej funkcji jaką jest stanowisko b u r m i s t r z a w jaśle ... [...] [...] !!! kościelny [...] !!! nie wieżcie kurowskiej !!! niezawisły sąd dobitnie ujawnił jej kłamstwo :))) ... oddajcie swoje głosy na pana andrzeja czarneckiego a nie na tą która kłamie i klęczy przed figórą a [...] ma za skórą .
Odpowiedz
2
@ ????????
dnia 24.11.2010, 19:06 · Zgłoś
no wlasnie pytanie czy bedzie zjazd z autostrady na Jaslo i Krosno czy nie ?????????????
Odpowiedz
1
@ >>>>
dnia 24.11.2010, 18:43 · Zgłoś
Dziś w teleexpresie pokazywali podobną drogę do nikąd,myślałem że może nasza najjaśniejsza znów rozsławia ten grajdoł.Ktoś stale wypisuje jak jasło wypiękniało,etc.za obecnie jeszcze panującej,ja wolę kwiatki oglądać z najedzonym brzuchem i perspektywą pracy,nie każdy ma w rodzinie [...]zia [z szacunkiem dla starszych]że zapłaci prąd,gaz i.t.d.Niech ona już sobie idzie bo nie mogę na nią patrzyć.A zjazdu z Pilzna dalej nie ma kto załatwić.Zalesić Jasło dębami,zwiększyć tempo bo można tylko jeszcze przez 3lata z Uni wyrwać jakiś grosz na takie zalesianie.Dostaniemy mnóstwo kasy i będziemy beztrosko spacerować po deptaku z browarkiem .
Odpowiedz
-1
@ buhehe
dnia 24.11.2010, 18:39 · Zgłoś
Ale mamy "mądrych" radnych Panie Czeluśniak oddalenie zarzutu to zupelnie coinnego niz przyznanie racji,troszke by sie pan podszkolil z prawa bo widze nietęgo u pana z nauką .hehe
Odpowiedz
1
@ POlak
dnia 24.11.2010, 18:27 · Zgłoś
o rany, ale [...] chciwe...
Odpowiedz
1
@ luki
dnia 24.11.2010, 18:18 · Zgłoś
ciekawe jakim cudem pani kurowska dala rady tam wepchac dzieciatka jak tam wogule niebylo miejsca to jest ciekawe ktos bal sie o stolek zwolnil pewno kogos innego a dzieci zostaly zatrudnione ja wiem tam niebylo wolnych etatow od xxx czasu ale dla kurowskich sie znajdzeeeeee fak
Odpowiedz
0
@ michal
dnia 24.11.2010, 18:05 · Zgłoś
Bardzo, dobrze. Myślę, że tędy droga!
Odpowiedz
1
@ Jaślanin
dnia 24.11.2010, 18:01 · Zgłoś
Jeśli kochasz choć trochę to miasto to mam prośbę do Ciebie:
głosuj tak, jak ja:jeśli nie za Czarneckim ,to przeciw Kurowskiej.
Kompromitowaniu miasta przez P.Kurowską mówię stanowcze NIE.
W mojej ocenie miasto przez okres poprzedniej kadencji nie było właściwie kierowane i spotykałem się z zasadnymi kpinami w stosunku do osoby P.Burmistrz ze strony mieszkańców Krosna,Strzyżowa czy Rzeszowa, co w mojej ocenie kompromitowało całe miasto.W przypadku pozwu sądowego zaznaczam ,że wyrażam swoją opinię i ocenę ,bez obrazy osobistej P.Kurowskiej!!!!!!(przypominam że P.Kurowska jest przeciwna wolności słowa w sieci i publicznie w TVP groziła prokuratorskim postępowaniem ,osobom mającym inne spojrzenie na sprawy miasta ,pielgrzymak,etc.)
Odpowiedz
-1
@ Sorry
dnia 24.11.2010, 17:54 · Zgłoś
to jest ten radny co do SP nr 5 uczęszczał ?
Odpowiedz
1
@ rt
dnia 24.11.2010, 17:48 · Zgłoś
brawo panie CZELUSNIAK
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 24.11.2010, 17:46 · Zgłoś
czy na tym drugim zgjeciu nie widać zawiści złośliwości i woi krzywdzenia/...
Odpowiedz
1
@ jaślan
dnia 24.11.2010, 17:23 · Zgłoś
Panie Czeluśniak oby tak dalej a miasto będzie normalne
Odpowiedz
1
@ Jaślak
dnia 24.11.2010, 17:21 · Zgłoś
no nieźle się dzieje.... jak zwykle samochody służbowe, kasa, kasa, znajomości i nic więcej nie słychać u władz... z reszta w kościele farnym tez zastanawiam sie skąd proboszcz ma kase na nowy nietani samochód, a jeździł przecież całkiem ekonomicznym i zgrabnym autkiem...chyba to nie są dary z caritasu? luksus uderza każdemu do głowy.... WSTYD!!!! tym bardziej ze na kazaniach głoszą aby sie dzielić z biednymi...
Odpowiedz
1
@ yorker
dnia 24.11.2010, 17:13 · Zgłoś
"Sąd Okręgowy oddalił wniosek burmistrz Kurowskiej, który dotyczył trzech zarzutów:
nepotyzmu przy zatrudnianiu,
zakupu samochodu dla UM ze środków pomocy społecznej
oraz zwolnienia poprzedniego dyrektora JDK."

Tym samym sąd przyznał, że to WSZYSTKO PRAWDA!!!
Odpowiedz
1
@ pielgrzym:)
dnia 24.11.2010, 17:11 · Zgłoś
W następnym roku na pielgrzymke rowerem :):) W zdrowym ciele zdrowy duch a i zobczczyc mozna wiecej po drodze niz pokonując trase Vectrą :)
Odpowiedz
1
@ vc
dnia 24.11.2010, 17:05 · Zgłoś
czy usłyszymy kogo z rodziny i za ile zatrudniła burmistrz w Urzędzie Miasta za nasze pieniądze??
Odpowiedz
1
@ Brawo Jaślanie :P
dnia 24.11.2010, 16:42 · Zgłoś
Na rozprawie, która odbyła się we wtorek, 23 listopada, Sąd Okręgowy oddalił wniosek burmistrz Kurowskiej, który dotyczył trzech zarzutów: nepotyzmu przy zatrudnianiu, zakupu samochodu dla UM ze środków pomocy społecznej oraz zwolnienia poprzedniego dyrektora JDK. - TO PIKNIE [...]PIEKNIE
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.