Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wyróżnienia „Bene meritus – Dobrze zasłużony” wręczone

5

Dnia 17 czerwca br. o godzinie 10:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbyło się wręczenie dyplomów „Bene meritus – dobrze zasłużony”. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół nr 3 w Jaśle.

Wyróżnienie „Bene meritus” zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w Jaśle w 2001 roku. Jego celem jest nagradzanie tych uczniów szkół ponadgimnazjalnych – publicznych i niepublicznych, którzy nie tylko osiągają znakomite wyniki w nauce, ale reprezentują swoją szkołę w konkursach, zawodach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.

Kandydatów do wyróżnienia „Bene meritus” zgłaszają wychowawcy klas po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, zaś Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.

Uczniowie wyróżnieni:

   1. Aneta Lepucka – klasa IIIG, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,

Uzasadnienie:

- średnia ocen – 5,2 zachowanie wzorowe,

- laureatka VII m. XXVIII Centralnej Olimpiady Języka Łacińskiego w 2010 r.,

- udział w zawodach międzynarodowych „Centrum Ciceronianum” we Włoszech  
w 2010 r.,

- wyróżnienie w części ustnej etapu okręgowego XXVII Olimpiady Języka Łacińskiego w 2009 r.,

- czynny udział w akcji Noworoczny Dar.

   2. Piotr Ruciński – klasa IIIB, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,

Uzasadnienie:

- średnia ocen – 4,66 zachowanie wzorowe,

- finalista II Podkarpackiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską,

- awans do I etapu 56 Olimpiady Chemicznej,

-finalista Powiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych,

- II m. w Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Chemicznym,

- I m. w szkolnym konkursie „Środowisko a zdrowie człowieka. Profilaktyka i leczenie chorób nowotworowych”,

- aktywny udział w organizacji konkursów i lekcji otwartych w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

   3. Sylwia Knapik – klasa IV Technikum Technologii Żywności, Zespół Szkół nr 2 w Jaśle,

Uzasadnienie:

- średnia ocen - 4,69 zachowanie wzorowe,

- aktywna działalność  w Szkolnym Kole „Caritas”,

- udział w pracach koła technologii żywności,

- uzyskanie tytułu finalisty w ogólnopolskim III etapie XII Olimpiady Wiedzy  
o Żywności w Poznaniu.

   4. Łukasz Kiełtyka – klasa IV Technikum „technik analityk”, Zespół Szkółnr 3 w Jaśle,

Uzasadnienie:

- średnia ocen - 4,50 zachowanie wzorowe,

- aktywny udział  w konkursie mitologicznym, chemicznym i teatralnym na szczeblu powiatowym,

- udział w wielu akcjach charytatywnych –„Noworoczny Dar”, rozdawanie chlebka na święcie Bożego Ciała i uroczystościach św. Antoniego.

   5. Justyna Korczykowska – klasa IV F Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi,  Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,

Uzasadnienie:

- zachowanie wzorowe,

- aktywna działalność w religijnym Kole Teatralnym poprzez udział w wielu sztukach, Jasełkach, Dniu Nauczyciela,

- aktywny udział w Wolontariacie Szkolnego Koła Caritas,

- udział  w przygotowaniu uroczystości szkolnych,

-uczestnictwo w ogólnopolskich spotkaniu wolontariuszy w Krakowie.

   6. Dominik Słowik – klasa II TC Technikum, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle,

Uzasadnienie:

- średnia ocen - 4,9 zachowanie wzorowe,

- I m. w ogólnopolskim konkursie „Usuwamy Azbest”,

- III m. w powiatowych zawodach sportowych w piłce ręcznej,

- pełnienie funkcji przewodniczącego Samorządu Szkolnego,

- aktywny udział w organizacji uroczystości szkolnych.

   7. Maciej Jarosz –  klasa III LO, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach,

Uzasadnienie:

- średnia ocen - 4,58 zachowanie wzorowe,

- I m. w VII Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych,

- II m. w X Halowym Turnieju w Piłce Nożnej pod Patronatem Starosty Jasielskiego,

- uzyskanie nagrody dla najlepszego zawodnika w II Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej,

- reprezentant Szkoły w drużynie Juniorów Starszych „Czarni” Jasło,

- prowadzenie części oficjalnej Studniówki,

- udział w składzie jury szkolnego konkursu „Klasa Asów”.

   8. Paweł Łagan – klasa III C Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie,

Uzasadnienie:

- średnia ocen - 4,75 zachowanie wzorowe,

- angażowanie się w przygotowanie licznych imprez i uroczystości szkolnych: „Święto Niepodległości”, „Od polskiej solidarności do europejskiej jedności”,

- aktywny udział w akcji Żaba”.

   9. Monika Kuraś – klasa IV Technikum Technologii Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Zespół Szkół w Trzcinicy.

Uzasadnienie:

- średnia ocen – 4,67 zachowanie wzorowe,

- czynny udział  w organizacji uroczystości szkolnych,

- aktywność i zaangażowanie w działalność społeczną szkoły.

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle i Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Jaśle nie podało w tym roku żadnego kandydata.


Powiat Jasło

Reklama

Komentarze: 5

Dodaj komentarz Widok:
0
@ amc
dnia 18.06.2010, 19:27 · Zgłoś
4,6 to ja miałem średnią, ale na studiach
Odpowiedz
0
@ uczen
dnia 18.06.2010, 15:16 · Zgłoś
mam nadzieję że nasza szkoła wyjaśni to nieporozumienie. !!!
Odpowiedz
0
@ uczen
dnia 18.06.2010, 15:12 · Zgłoś
Redakcja się pomyliła Maciek chodził ze mną do klasy i miał średnią 4,94, to nie fer wobec niego że podaje się tak niską. A zresztą jak mógł taką otrzymać skoro miał świadectwo z paskiem :) . Kpina ;/
Odpowiedz
0
@ nuczyciel LO Kołacz.
dnia 18.06.2010, 15:04 · Zgłoś
Proszę o wniesienie poprawki. Nasz uczeń nie miał średniej 4,58 tylko 4,94. Chcę zapytać dlaczego taka pomyłka miała miejsce.
Odpowiedz
0
@ awe
dnia 18.06.2010, 09:53 · Zgłoś
hahaha a z jedynki pod stacją nikogo xD
tak trzymać!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.