Wyróżnienia „Bene meritus – Dobrze zasłużony” wręczone
Dnia 17 czerwca br. o godzinie 10:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbyło się wręczenie dyplomów „Bene meritus – dobrze zasłużony”. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół nr 3 w Jaśle.
Wyróżnienie „Bene meritus” zostało ustanowione przez Zarząd Powiatu w Jaśle w 2001 roku. Jego celem jest nagradzanie tych uczniów szkół ponadgimnazjalnych – publicznych i niepublicznych, którzy nie tylko osiągają znakomite wyniki w nauce, ale reprezentują swoją szkołę w konkursach, zawodach, olimpiadach i turniejach, angażują się w działalność samorządu szkolnego, są organizatorami życia szkoły, propagują wśród rówieśników wartościowe formy rozwijania zainteresowań, rozrywki i rekreacji oraz wykazują pomoc, życzliwość i uczynność w stosunku do kolegów.
Kandydatów do wyróżnienia „Bene meritus” zgłaszają wychowawcy klas po zasięgnięciu opinii samorządu klasowego, zaś Rada Pedagogiczna każdej szkoły wyłania jednego ucznia i przedstawia go Zarządowi Powiatu w Jaśle wraz z prezentacją jego osiągnięć.
Uczniowie wyróżnieni:
1. Aneta Lepucka – klasa IIIG, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,
Uzasadnienie:
- średnia ocen – 5,2 zachowanie wzorowe,
- laureatka VII m. XXVIII Centralnej Olimpiady Języka Łacińskiego w 2010 r.,
- udział w zawodach międzynarodowych „Centrum Ciceronianum” we Włoszech
w 2010 r.,
- wyróżnienie w części ustnej etapu okręgowego XXVII Olimpiady Języka Łacińskiego w 2009 r.,
- czynny udział w akcji Noworoczny Dar.
2. Piotr Ruciński – klasa IIIB, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,
Uzasadnienie:
- średnia ocen – 4,66 zachowanie wzorowe,
- finalista II Podkarpackiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską,
- awans do I etapu 56 Olimpiady Chemicznej,
-finalista Powiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów klas III i IV szkół ponadgimnazjalnych,
- II m. w Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Chemicznym,
- I m. w szkolnym konkursie „Środowisko a zdrowie człowieka. Profilaktyka i leczenie chorób nowotworowych”,
- aktywny udział w organizacji konkursów i lekcji otwartych w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.
3. Sylwia Knapik – klasa IV Technikum Technologii Żywności, Zespół Szkół nr 2 w Jaśle,
Uzasadnienie:
- średnia ocen - 4,69 zachowanie wzorowe,
- aktywna działalność w Szkolnym Kole „Caritas”,
- udział w pracach koła technologii żywności,
- uzyskanie tytułu finalisty w ogólnopolskim III etapie XII Olimpiady Wiedzy
o Żywności w Poznaniu.
4. Łukasz Kiełtyka – klasa IV Technikum „technik analityk”, Zespół Szkółnr 3 w Jaśle,
Uzasadnienie:
- średnia ocen - 4,50 zachowanie wzorowe,
- aktywny udział w konkursie mitologicznym, chemicznym i teatralnym na szczeblu powiatowym,
- udział w wielu akcjach charytatywnych –„Noworoczny Dar”, rozdawanie chlebka na święcie Bożego Ciała i uroczystościach św. Antoniego.
5. Justyna Korczykowska – klasa IV F Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
Uzasadnienie:
- zachowanie wzorowe,
- aktywna działalność w religijnym Kole Teatralnym poprzez udział w wielu sztukach, Jasełkach, Dniu Nauczyciela,
- aktywny udział w Wolontariacie Szkolnego Koła Caritas,
- udział w przygotowaniu uroczystości szkolnych,
-uczestnictwo w ogólnopolskich spotkaniu wolontariuszy w Krakowie.
6. Dominik Słowik – klasa II TC Technikum, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle,
Uzasadnienie:
- średnia ocen - 4,9 zachowanie wzorowe,
- I m. w ogólnopolskim konkursie „Usuwamy Azbest”,
- III m. w powiatowych zawodach sportowych w piłce ręcznej,
- pełnienie funkcji przewodniczącego Samorządu Szkolnego,
- aktywny udział w organizacji uroczystości szkolnych.
7. Maciej Jarosz – klasa III LO, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach,
Uzasadnienie:
- średnia ocen - 4,58 zachowanie wzorowe,
- I m. w VII Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych,
- II m. w X Halowym Turnieju w Piłce Nożnej pod Patronatem Starosty Jasielskiego,
- uzyskanie nagrody dla najlepszego zawodnika w II Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej,
- reprezentant Szkoły w drużynie Juniorów Starszych „Czarni” Jasło,
- prowadzenie części oficjalnej Studniówki,
- udział w składzie jury szkolnego konkursu „Klasa Asów”.
8. Paweł Łagan – klasa III C Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie,
Uzasadnienie:
- średnia ocen - 4,75 zachowanie wzorowe,
- angażowanie się w przygotowanie licznych imprez i uroczystości szkolnych: „Święto Niepodległości”, „Od polskiej solidarności do europejskiej jedności”,
- aktywny udział w akcji Żaba”.
9. Monika Kuraś – klasa IV Technikum Technologii Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Zespół Szkół w Trzcinicy.
Uzasadnienie:
- średnia ocen – 4,67 zachowanie wzorowe,
- czynny udział w organizacji uroczystości szkolnych,
- aktywność i zaangażowanie w działalność społeczną szkoły.
Zespół Szkół Technicznych w Jaśle i Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Jaśle nie podało w tym roku żadnego kandydata.
Powiat Jasło
