Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wzrost podatku od środków transportu

26

Radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą wzrostu stawek podatku od środków transportu na 2013 rok o 3,47 proc. Dzięki podwyżce do kasy miasta wpłynie 40 tysięcy złotych więcej.


Uchwała podnosi stawkę podatku od środków transportu o kwotę zbliżoną do wskaźnika inflacji. Ogólny wzrost cen w tym roku waha się w okolicach 4 procent, stąd też wzrost podatku o ponad 3 procent. - Kierując się z jednej strony sytuacją społeczno-gospodarczą mieszkańców Jasło oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz koniecznością zabezpieczenia realizacji zadań ustawowych nałożonych na miasto przedkładam propozycję uchwały - napisał w uzasadnieniu do aktu prawnego burmistrz Czernecki.

Wzrost cen to dla przykładu: samochody od 3,5 tony do 5,5 tony włącznie, to kwota większa o 18 złotych. Podatek dotyczy pojazdów powyżej 3,5 tony masy całkowitej. Radni bez dyskusji przyjęli uchwałę. Nowe stawki podatkowe wchodzą w życie od przyszłego roku.

(gm)

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
0
@ zły
dnia 01.12.2012, 10:15 · Zgłoś
Będą nowe pieniążki z nowej płatnej "STREFY PARKOWANIA" przy ul. Słowackiego!!!
Odpowiedz
0
@ geko
dnia 30.11.2012, 20:34 · Zgłoś
A może poszukajmy jeszcze większych oszczędności i zacznijmy od tak pięknej instytucji która udaje że w ogóle coś robi jak Urząd Pracy???
Odpowiedz
6
@ Bodo
dnia 28.11.2012, 10:11 · Zgłoś
Pan. Czarnecki to mistrz świata w likwidowaniu przedsiębiorstw w Jasie To za jego poprzedniej jak i teraźniejszej kadencji padło wiele zakładów na terenie powiatu. Nie mają skąd już spływać podatki do kasy miasta, to szuka jej u mieszkańców. Tylko co Pan zamierza zrobi z rosnącym bezrobociem w jaśle i jego okolicach, czy zastanawia się Pan i cała ta rada obecnie rządząca dlaczego ludzie zwłaszcza młodzi opuszczają miasto. Może sami radni niech sobie podniosą podatek to nie będą biadolić ze mało pieniędzy w kasie.
Spaceruje po Jaśle i widzę ze to miasto schodzi na psy.
Odpowiedz
4
@ obserwator
dnia 28.11.2012, 09:36 · Zgłoś
a co za tym idzie wzrost wszystkiego bo gospodarka jest zależna od transportu [...]
Odpowiedz
1
@ czytelniczka
dnia 28.11.2012, 09:07 · Zgłoś
"...życie choć piękne tak kruche jest..."
Odpowiedz
5
@ Obiektywny
dnia 28.11.2012, 00:23 · Zgłoś
Jeżeli w Jaśle jest "tania siła robocza" to dlaczego włodarze miasta nie ściągają tu nowych inwestycji ???
Odpowiedz
3
@ aro
dnia 28.11.2012, 07:10 · Zgłoś
Po co się męczyć dla [...] jak można z nas zdzierać ile się da. Co zarobimy to damy UM, a na jedzenie to do Caritas.
Jak tak dalej pozwolimy to będziemy kredyt brać, żeby UM zapłacić podatki wysane z palca.
Burmistrz wie, że nie zostanie już wybrany to teraz szuka kasy, żeby się zabezpieczyć na kilka lat.
Odpowiedz
12
@ Krystian Skalski
dnia 27.11.2012, 23:50 · Zgłoś
Witam.
Jako, że jestem jednym z inicjatorów akcji JASŁO BEZ SM jestem wielce zdziwiony, że radni nadal szukają dodatkowych dochodów w kieszeniach mieszkańców pomimo zwróconej przez społeczeństwo uwagi, że oszczędności powinno się szukać pierwszorzędnie w redukcji zbędnych wydatków. To UM i osoby poprzez niego powołane do służby są w większości przypadków zbędnymi wydatkami za które karze się nam płacić. Myślę, że takie ciągłe podnoszenie podatków to rozwiązanie na krótką metę i przyniesie tylko negatywne osiągi.
Jeżeli w JAŚLE nadal tak się będzie traktować mieszkańców... TO MIESZKAŃCY W KOŃCU ODPOWIEDNIO POTRAKTUJĄ "rządzicieli".

Prawidłowym posunięciem w takiej sytuacji wydaje się przeczekanie tego do następnych wyborów samorządowych, a tuż przed nimi trzeba będzie przypomnieć mieszkańcom o tym jak władze dbały o finanse mieszkańców w czasie innym niż okres wyborczy !

"MŁODZI MIESZKAŃCY JASŁA w dresach" nie pozwolą zapomnieć mieszkańcom jak głosowali poszczególni radni, nie koniecznie na korzyść społeczeństwa.

Apropo tematu chciał bym, abyście zwrócili uwagę na PODATEK OD POSIADANIA PSA. Był pomysł podniesienia tego podatku, ale przy okazji spotkań z burmistrzem o tematyce poprawności wykonywania swoich zadań przez SM wspomnieliśmy też, że nie podoba się nam pomysł podniesienia KARY OD PSA. Wypomnieliśmy burmistrzowi, że podatek ten nie trafia do żadnych schronisk, organizacji zajmujących się zwierzętami i docelowo te pieniądze nigdy nie pomogły żadnemu zwierzęciu, a jedynie zasilały budżet miasta. Jakiś czas później czytam artykuł na JASLO4U, gdzie piszą, że jednak podatku nie podniosą. NIKT W ARTYKULE NIE WSPOMNIAŁ, ŻE PRZYCZYNIŁA SIĘ DO TEGO DYSAPROBATA MIESZKAŃCÓW, ALE NAJWAŻNIEJSZE, ŻE NAWET TAK MAŁY PROTEST WYSTARCZYŁ, ABY MIESZKAŃCY POPRZEZ INGERENCJĘ SAMI MOGLI ZADECYDOWAĆ CO DLA NICH DOBRE I UŚWIADOMILI WŁADZĄ, ŻE NIE CHCĄ BYĆ OKRADANI !

Reasumując całą wypowiedź, chcę powiedzieć, że rada miasta powinna się dobrze zastanowić nad każdą podjętą decyzją, która odbiera mieszkańcom coraz większą część ich zarobków, zwłaszcza, że do wyborów już niedługo, a ostatnimi czasy coraz więcej Jaślan ma na oku prace UM jak i SM. Jeżeli UM Jasła nie zacznie działać na korzyść mieszkańców i dąrzyć do rozwoju regionu to niestety nie pozostawi innego wyjścia MIESZKAŃCOM jak tylko WSIĄŚĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE.

Jeżeli ktoś chciał by coś dopowiedzieć lub ewentualnie w czymś się ze mną nie zgodzić to czekam na komentarze...
Odpowiedz
6
@ Obiektywny
dnia 28.11.2012, 00:18 · Zgłoś
"MŁODZI MIESZKAŃCY JASŁA w dresach" nie pozwolą zapomnieć mieszkańcom jak głosowali poszczególni radni, nie koniecznie na korzyść społeczeństwa. <<< Trzymam za słowo!!!
Odpowiedz
0
@ sbk
dnia 28.11.2012, 01:37 · Zgłoś
Skontaktuje sie z Toba poprzez facebooka Krystian.Dawno juz to mialem zrobic ale jakos ciagle cos wypada.Jesli nie dam rady to dzwon (0-13)4912446 prosze
Odpowiedz
0
@ Krystian
dnia 28.11.2012, 03:18 · Zgłoś
tu masz mój email : szaql88@gmail.com ale najlepiej znajdź mnie na facebooku to porozmawiamy. Mój login to: SZAKAL KRYSTIAN
Odpowiedz
2
@ Henryk Kwiatek
dnia 28.11.2012, 18:06 · Zgłoś
Witam jasielskiego Che Guevarre.
Załóżcie partie, ruch i po problemie.Zajmiecie sie wszystkimi sprawami Jaślan a nie tylko SM i psami.
Odpowiedz
2
@ JOMM
dnia 27.11.2012, 23:50 · Zgłoś
wszystko podnoscie taj jestem za i to bardzo tylko o zarobkach nie zapomnijcie hehe
Odpowiedz
9
@ d.p.
dnia 27.11.2012, 23:27 · Zgłoś
Jestem bardzo ciekawy kiedy nasi cudowni Radni podniosą zasiłki dla bezrobotnych, zapomogi dla najuboższych, pomoc społeczną itp. Na pewno to nie nastąpi "Każde grabie grabią do siebie" , a na pewno sobie wypłat nie obetną. Nowy rok nowe podwyżki wynagrodzenia dla naszych WIEKICH RADNYCH. Niech się wezmą lepiej do roboty. Banda n...
Odpowiedz
3
@ Krystian
dnia 27.11.2012, 23:56 · Zgłoś
Od nowego roku podobno zmienia się limit jaślanina na 1950 zł brutto / osoba / miesiąc. Jeżeli ktoś zarabia mniej niż podana kwota należy mu się codziennie ciepły posiłek od tzn. "caritasu". Zastanówmy się tylko czy to takie słuszne? Czy nie lepiej było by każdemu mieszkańcowi dołożyć kilka zł do wypłaty zamiast uświadamiać społeczeństwo jak bardzo jest biedne skoro tak dużej liczbie procentowej mieszkańców Jasła należy się dożywianie ? ;/
Odpowiedz
2
@ czarna
dnia 28.11.2012, 10:02 · Zgłoś
No to od stycznie 3/4 pracujących w Jaśle stanie po zupkę :) niewiem [...] czy śmiać się z tego czy nad tym zapłakać?
Odpowiedz
0
@ czarna
dnia 28.11.2012, 10:21 · Zgłoś
Przepraszam miało być tylko nie ( [...]) przepraszam:)
Odpowiedz
18
@ Obiektywny
dnia 27.11.2012, 23:18 · Zgłoś
Czy wiecie że Jasło się wyludnia!!??!!?? Jasło za kilka lat będzie miastem starych ludzi!!! Nie robi się nic żeby temu zapobiec!!! To jest tragedia
Odpowiedz
4
@ Krystian
dnia 28.11.2012, 00:01 · Zgłoś
pocieszenie jest tylko takie, że ...
jaką możliwość rozwoju zawodowego zapewnili młodzieży dorośli...
taką dostaną na starość emeryturę ci dorośli, gdy młodzi będą musieli zarabiać na wszystkich ...
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 28.11.2012, 07:33 · Zgłoś
Ja zarabiam na SWOJĄ emeryturę i proszę nie powtarzać tutaj [...] z mediów, dobrze?
Odpowiedz
8
@ PiS-man
dnia 27.11.2012, 22:20 · Zgłoś
Wyborcy Czerneckiego - czemu się nie cieszycie? W końcu wasz burmistrz zrobił to dla was!
Odpowiedz
6
@ a pamiętacie
dnia 27.11.2012, 22:44 · Zgłoś
a pamiętacie poprzednie rządy tego pana? przecież było tak samo same podwyżki, to może być jakiś kompleks np. Rzeszów, Kraków, Warszawa ma więcej kasy od Jasła
Odpowiedz
-27
@ Brawo
dnia 27.11.2012, 21:25 · Zgłoś
W końcu będę mógł zapłacić podatek, by moje pieniądze zasiliły kasę samorządu, który robi dla nas tak wiele. W końcu coś się dzieje, a nie tylko te dęby hitlera i fontanny. Brawo Andrzej, Brawo Krzysiek
Odpowiedz
-28
@ do Brawo
dnia 27.11.2012, 21:47 · Zgłoś
Zgadzam sie z Tobą. Nikt nie zakłóci prac naszego Burmistrza Andrzeja. Żadni krzykacze co to chcieli Straż likwidować, ani żadne [...] beretowe. Czernecki jest profesjonalistą w każdym calu, a jego władanie miastem wspiera przedsiębiorców i mały biznes w mieście. [...] z PISEM i innymi [...]!
Odpowiedz
-20
@ alex
dnia 27.11.2012, 21:48 · Zgłoś
Głosowałem na Czeluśniaka i jestem z tego dumny!
Odpowiedz
13
@ Franz
dnia 28.11.2012, 06:13 · Zgłoś
Wspaniały przykład jak w Jaśle wspiera sie przedsiębiorców i zachęca do inwestowania w miescie . W koncu tak duzo sie o tym mówi , konferencje , wyklady , milion pomysłów jak sciagnac do Jasła firmy które dadza zatrudnienie . Słychac głosy zeby UM wprost budował fabryki a tu wystarczy tylko nie przeszkadzac i nie utrudniac , nie trzeba od razu zakładu budować , tylko ze nikt nie zainwestuje w okolicy kiedy akurat podnosi sie podatki . Przykład Brazylii choc odległy pokazuje ze nie podnoszeni ale wrecz obnizenie powoduje rozwój gospodarki , ale naszym politykom w głowie tylko jedno podniesc podatek by miec na wydatek ... przewaznie diety i premie
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.