Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

XVII Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” w JDK

11

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu finalistów Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” zabrzmiały w sobotę (14 bm.) w Jasielskim Domu Kultury. W koncercie laureatów wystąpiło 10 solistów i 12 zespołów z województw podkarpackiego i małopolskiego.

<Zapraszamy do fotorelacji>

Młodzi artyści śpiewali kolędy i pastorałki dobrze wszystkim znane, jedne w tradycyjnym brzmieniu inne w nowych aranżacjach, a także utwory równie piękne, ale rzadko wykonywane, jak: „Żeńże wołki żeń” czy „Przyjaciele po to są”.

Po występach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przez patronów konkursu: burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego i dziekana Dekanatu Jasło – Wschód ks. Zbigniewa Irzyka oraz zastępcę burmistrza Leszka Znamirowskiego i współwłaściciela sieci sklepów MPM Mirosława Prucnala.

- Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem wielkich talentów i wspaniałego przygotowania wykonawców, zarówno tych najmłodszych, jak i tych już dojrzałych – mówił burmistrz Andrzej Czernecki, gratulując występującym i dziękując ich opiekunom oraz organizatorom i sponsorom konkursu.

- Podczas słuchania tak pięknego koncertu, przypomniały mi się słowa Jana Pawła II, który powiedział, że kulturę tworzy człowiek, ale także kultura tworzy człowieka. W tym pięknym wykonaniu pastorałek i kolęd można było odczuć wiele pokoju, serca i radości – powiedział ks. dziekan Zbigniew Irzyk, życząc laureatom, aby ten sukces wielekroć powielali, a wszystkim obecnym – by piękne wrażenia, przynoszące pokój, miłość i radość, pozostały na cały rok.

Na zakończenie laureaci wspólnie z publicznością zaśpiewali „Wśród nocnej ciszy”.

Organizatorem konkursu był Jasielski Dom Kultury, patronami: Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki i dziekan Dekanatu Jasło – Wschód ks. Zbigniew Irzyk, sponsorami: sieć sklepów MPM i firma Dagmara.

***

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” jak zwykle odbył się przed świętami Bożego Narodzenia. Komisje konkursowe obejrzały 17 prezentacji przedszkolnych (bez eliminacji wstępnych) i 58 uczniowskich (36 solistów i 22 zespoły), wyłonionych w eliminacjach wstępnych z ponad 100 zgłoszonych. Występy przedszkolaków oceniło jury w składzie: Janusz Budziak - muzyk, dyrygent, nauczyciel w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Piotr Larysz - muzyk, nauczyciel ZSM nr 5 w Jaśle, Wojciech Nowicki - muzyk, instruktor muzyki w JDK, przyznając 4 nagrody i 5 wyróżnień. Komisja oceniająca występy młodzieży szkolnej (Ewa Ryks - muzyczka, wiceprezes Stowarzyszenia Teatrów Nieprofesjonalnych z Krakowa, Zofia Stopińska – redaktorka muzyczna Radia Rzeszów i Jerzy Dynia – redaktor muzyczny TV Rzeszów), przyznała 23 nagrody i 10 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach artystycznych.

 

NAGRODZENI

Przedszkolaki: Zespół „Smerfetki” (Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle), Zespół „Krasnalki” (PM nr 3 w Jaśle), Zespół „Plastusie” (PM nr 3 w Jaśle), Jakub Sypień. Uczniowie szkół podstawowych, soliści: 1. Julia Zielińska (JDK), 2. Dawid Kita (ZS w Kowalowych), 3. Julia Surowaniec (MDK Dębica); zespoły: 1. wokalno-instrumentalny (ZS w Lipnicy Dolnej), 2. „Presto” (ZS w Tarnowcu), 3. wokalny (ZS w Bieczu). Gimnazjaliści, soliści: 1. ex aequo Patryk Maślach (MDK Stalowa Wola), Hubert Reczek (JDK), 2. Aleksandra Gacek (Gim. w Warzycach), 3. Justyna Ciołkosz (JDK); zespoły: 1. „Fermata” (JDK), 2. duet Hubert Reczek, Justyna Ciołkosz (Gim. nr 1 w Jaśle), 3. „Jubilemus” (ZS w Bieczu); uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, soliści: 1. ex aequo Mariola Leń (CSW w Rzeszowie), Weronika Tocka (JDK Jasło), 2. ex aequo Aleksandra Mucha (Pałac Młodzieży Nowy Sącz), Kamila Niewiadomska (I LO w Brzozowie), 3. Justyna Nowak (CSW w Rzeszowie), Monika Czarny (MOK w Jarosławiu); zespoły: 1. „Che Donne” (CSW w Rzeszowie), 2. „Soli Deo” (I LO w Jaśle), 3. ex aequo duet Anna Wiącek, Milena Pelc (CSW w Rzeszowie), soliści i Grupa Artystyczna (CSW w Rzeszowie).

WYRÓŻNIENI

Przedszkolaki: Zespół „Mini Preisner Band”, Zespół „Półnutki” (PM nr 11 w Jaśle), Zespół „Półnutki” (PM nr 10 w Jaśle), Dominik Sęk, Eliza Mlicka; uczniowie szkół podstawowych: Rafał Stryczniewicz (RCKP Krosno), Wioletta Smajdor (Pałac Młodzieży Nowy Sącz); gimnazjaliści: Maria Socha (CSW w Rzeszowie), Klaudia Łopatkiewicz (JDK); Zespół „Tarnina” (GOK w Tarnowcu), Zespół „Skoliszclub” (ZS w Skołyszynie); uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: Kamila Macieik (ZS w Krośnie), Karolina Gacek (I LO w Brzozowie); duet Monika Słaby, Dominik Janiszewski (Pałac Młodzieży Nowy Sącz), Tercet wokalny (Studio Piosenki SWING RCKP w Krośnie).

Ponadto jury postanowiło uhonorować dyplomami nauczycieli, których uczniowie byli szczególnie dobrze przygotowani do konkursu. Dyplomy otrzymali: Barbara Myśliwiec, Marta Kapała, Urszula Opałka, Anna Czenczek, Edyta Szczepanik-Halerz, Alicja Przybyłowicz, Dorota Szymbara, Leszek Zygmunt, Monika Twarduś, Rafał Sokulski, Krzysztof Łobodziński, Wiktor Marut, Katarzyna Wadowska, Joanna Szot, Elżbieta Zięba, Renata Leśniak, Beata Turek, Agata Garstka, Anna Mroczka i Agnieszka Krajewska-Świdrak.

 

JDK

Napisany dnia: 15.01.2012, 17:38 , Tagi: UM Jasło, JDK, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kol
dnia 15.01.2012, 18:56
Ocena
komentarza:
4
Bardzo brzydko ze strony organizatorów, że robią takie błędy. Tym bardziej, iż były zgłaszane interwencje. Dawid Kita nie jest z Zespołu Szkół w Kowalowach koło Jasła, tylko ze szkoły Podstawowej w Kowalowej w gminie Ryglice, woj. Małopolskie. Wstyd dla tak dużej jednostki.
@ Jaślanka
dnia 15.01.2012, 19:56
Ocena
komentarza:
-7
A co to za różnica, zaśpiewał ładnie , dostał nagrodę:)Jeżeli chodzi o organizatorów to stanęli na wysokości zadania.Wszystko super przygotowali, wystrój , nagrody, atmosfera była cudowna :)Ludzie nie czepiajcie się takich szczególików. Brawa dla Pani Ewy Grzebień- to wspaniały człowiek:)
@ absurd!!!!
dnia 15.01.2012, 21:38
Ocena
komentarza:
5
Jaślanko zastanów się kobieto, co piszesz!!! Dlaczego nie napisałaś: brawa dla Pani Iksińskiej tylko piszesz : "Brawa dla Pani Ewy Grzebień- to wspaniały człowiek:)", jeśli to nie ma żadnego znaczenia. Ktoś włożył wkład pracy w przygotowanie i został wyróżniony personalnie, to jak można pod jego sukcesem podpisywać kogoś innego! To jest niedopuszczalne !!! Opiekun ucznia powinien zażądać przeprosin na stronie Jaslo4u.
@ olo
dnia 17.01.2012, 11:58
Ocena
komentarza:
2
nie wiem za co jej dziękować ?
uważa się za nie wiadomo co
A te kantyczki to zwykły cyrk.
@ Jaślanka
dnia 15.01.2012, 21:56
Ocena
komentarza:
-2
Żałosny komentarz:(, gdyby nie Pani Ewa to Dawid Kita nie pokazałby swojego talentu, bo to ona od wielu lat jest organizatorką tego konkursu i dlatego należą się jej słowa uznania.Czytanie ze zrozumieniem się kłania Absurdzie!Twój poziom inteligencji pozostawia wiele do życzenia, pozostawię to więc bez komentarza:)I jeszcze jedno, gratulacje dla Dawida i oczywiscie dla jego opiekunki artystycznej. Pozdrawiam i miłego wieczoru:)
@ absurd!!!!
dnia 15.01.2012, 23:46
Ocena
komentarza:
5
Miła Pani Jaślanko, gdyby nie młode talenty i chęć ich pokazania, to Pani Ewa nie miałaby dla kogo organizować konkursy. Nikt nie twierdzi, że Pani Ewie nie należą się słowa uznania, ale tym bardziej należą się Dawidowi i nie wypada mylić szkół, które reprezentują wykonawcy. Nie ma powodów do oburzania się! Sprostowanie błędu i publiczne przeprosiny bez wątpienia należą się.
Jeśli byłabyś osoba inteligentną, to badanie poziomu inteligencji pozostawiłabyś specjalistom.
@ do Jaślanka
dnia 16.01.2012, 15:29
Ocena
komentarza:
3
Jaślanko! myśl co piszesz a nie pisz co myślisz. Absurd!!! ma całkowita rację w przeciwnieństwie do Ciebie...
@ y
dnia 16.01.2012, 17:31
Ocena
komentarza:
1
kto to jest ta Ewa Grzebien , bo nie kojarze to ktos z Jasła
@ Ja
dnia 17.01.2012, 15:41
Ocena
komentarza:
1
Ludzie zastanówcie się co piszecie! Skąd w Was taka nienawiśc i zazdrośc.Wielce się obraziło województwo MAŁOPOLSKIE! To żenujące:(
@ absurd!!!!
dnia 17.01.2012, 16:46
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego zmieniłaś swój login? Jeśli jesteś przekonana do tego co piszesz to podpisz się w dalszym ciągu "Jaślanka", a nie pisz kolejnych komentarzy pod inną nazwą.
@ Ja
dnia 17.01.2012, 16:51
Ocena
komentarza:
-1
Z jednego komputera mogą korzystac inne osoby" Absurdzie"!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mali studenci Juniwersytetu zainaugurowali nowy rok akademicki

   

  Jasielski Uniwersytet Dziecięcy od ponad dekady dostarcza najmłodszym jaślanom solidnej dawki wiedzy naukowej, podanej rzecz jasna w przystępnej dla nich formie. W sobotę (30 września) w szeregi żaków wstąpiło kolejnych 75 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych. 

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657