Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

XVII Międzynarodowy Turniej Eötvös Cup w Debreczynie

15

Przygotowując się do sezonu ligowego siatkarki UKS „MOSiR” Jasło uczestniczyły w 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup w Debreczynie (Węgry). Jest to jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów w tej kategorii wiekowej w Europie. W rywalizacji wzięły udział 24 zespoły dziewcząt i 8 zespołów chłopców, w tym również reprezentacje narodowe.

W ciągu trzech dni nasze siatkarki rozegrały łącznie siedem spotkań. W pierwszym dniu turnieju nasz zespół pokonał Gymnázium Trebiŝovska 12 Koŝice (Słowacja) i Balmazújváros (Węgry) po 2:0, oraz uległ zespołowi OK Bane Raska (Serbia) 1:2, tym samym zajął 2-gie miejsce w grupie i awansował do rozgrywek o miejsca 1-12. W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju nasz zespół trafił na dobrze znane i mocne rywalki, CS Adep Satu Mare (Rumunia) przegrywając 0:2. W następnym spotkaniu jaślanki zrewanżowały się, za porażkę grupową i wygrały z OK Bane Raska (Serbia) 2:1, oraz pokonały C.S.S. "Avram Iancu" Stei (Rumunia ) 2:0.

W ostatnim dniu turnieju, w meczu o 7 miejsce nasz zespół uległ ŽOK Spartak Subotica (Serbia ) 1:2.

Ostatecznie zespół UKS MOSiR Jasło zajął 8 miejsce, a zwycięzcą turnieju została drużyna CS Adep Satu Mare, pokonując w finale Reprezentację Węgier 2:0.

Nasza drużyna może pochwalić się rekordowym wynikiem, wygrywając seta z zespołem Balmazújváros w stosunku 25:1.

Wakacyjny termin turnieju spowodował, że mecze rozgrywane były w ekstremalnie rozgrzanej hali Tóth Árpád Gimnázium High School. Mimo to jaślanki zagrały bardzo ambitnie, o czy świadczy między innymi ilość meczy zakończonych tiebrekiem.

Dodatkowo zespół UKS „MOSiR” Jasło został wyróżniony przez organizatorów okazałym pucharem za10 udziału w turnieju w jego 17 letniej historii.

UKS „MOSiR” Jasło: Karolina Mitoraj (kapitan), Beata Kurczaba, Zuzanna Midura, Justyna Kosiba, Weronika Wolak, Monika Frydrych, Angelika Osiewalska (libero), Magdalena Michalska, Monika Jędrzejczyk (libero).

Trener: Leszek Wierzgasz

Andrzej Tenerowicz

UKS „MOSiR” Jasło

Napisany dnia: 22.08.2013, 08:37 , Tagi: Siatkówka, UKS, MOSiR, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ fannnnnnnn ;******
dnia 22.08.2013, 09:05
Ocena
komentarza:
8
Monisiaaaaa <3
@ *.*.*.*.*.*.*.*.*******
dnia 22.08.2013, 09:05
Ocena
komentarza:
8
Monika J <3:D
@ fankaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnia 22.08.2013, 13:35
Ocena
komentarza:
2
Madzia <3 :*
@ wdegvadf
dnia 22.08.2013, 13:42
Ocena
komentarza:
-1
co to za dziewczyna w tym bialo-czerwonym stroju ? nie kojarze jej
@ *.*.*.*.*.*.*.*.*******
dnia 23.08.2013, 11:47
Ocena
komentarza:
-1
taka zajebista ;p
@ ssij mała
dnia 22.08.2013, 14:33
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ kasiula
dnia 22.08.2013, 18:27
Ocena
komentarza:
4
Monika szczere gratulacje zawsze w Ciebie wierzyłam. Buziaki kochana.
@ df
dnia 23.08.2013, 18:55
Ocena
komentarza:
0
czy wie ktoś kto jest teraz rozgrywajacą w Jaśle ?
@ ulan
dnia 23.08.2013, 22:30
Ocena
komentarza:
0
brawo dziewczyny
@ JA
dnia 23.08.2013, 23:17
Ocena
komentarza:
0
Rozgrywającą z tego co wiem jest Beata z nr 5. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
@ j lka
dnia 24.08.2013, 18:04
Ocena
komentarza:
-2
cieniutko...
@ JA
dnia 24.08.2013, 22:59
Ocena
komentarza:
1
każdy kiedyś zaczynał...
@ qqq
dnia 24.08.2013, 23:23
Ocena
komentarza:
0
o rozgrywajacą chodzi ?
@ kKk
dnia 25.08.2013, 21:50
Ocena
komentarza:
1
stary, dobry Leszek Wierzgacz... w latach 90tych też był moim trenerem w podstawówce :)
@ dzzz
dnia 05.10.2013, 19:55
Ocena
komentarza:
0
Monikaaaaaa ! <3
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657