Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2022 oficjalnie otwarty

10

Jasło stało się areną rywalizacji dla kilkuset młodych sportowców z wielu zakątków Europy. Na płycie jasielskiego rynku dokonano oficjalnego otwarcia XXI. Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2022. Rywalizacja zespołów siatkarskich dziewcząt oraz judoków potrwa do niedzieli.

Zobacz zdjęcia z otwarcia festiwalu w FOTOGALERII

Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło jest imprezą cykliczną, która od dwóch dekad integruje dzieci i młodzież z wielu zakątków nie tylko Starego Kontynentu, lecz również całego świata. W tegorocznej jego edycji, między innymi z uwagi na kwestie polityczne, zabrakło jednak zespołów z Afryki, Ameryki Południowej, czy też Bałkanów. Z udziału w turnieju siatkarskim zrezygnowało łącznie aż jedenaście ekip.

Dziś rano, rywalizację na parkietach hal sportowych II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, rozpoczęły siatkarki. Siatkarskich emocji nie zabraknie również jutro i w niedzielę. Co więcej, w sobotę, w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbędzie się turniej judo.

Małgorzata Adamska-Chmiel/fot. Marcin Dziedzic

Na płycie jasielskiego rynku dokonano dzisiaj uroczystego otwarcia imprezy, której organizatorami są: Uczniowskim Klub Sportowy MOSiR Jasło oraz Miasto Jasło. – Cieszę się, że w końcu możemy spotkać się po dwóch latach pandemii. Mam nadzieję, że w Jaśle spędzicie fantastyczny czas, że poznacie niezwykłych ludzi i nawiążecie nowe przyjaźnie. Zawodnikom życzę, żeby oprócz upragnionych medali i nagród, wynieśli z tej imprezy wspaniałe wspomnienia – mówiła Małgorzata Adamska-Chmiel, zastępca burmistrza Jasła.

Wszystkie ekipy miały okazję do zaprezentowania się przed pozostałymi uczestnikami festiwalu oraz wysłuchania i odśpiewania hymnów państwowych.

Otwarcie imprezy stało się również okazją do wręczenia przez Katerinę Athanasiadou – prezydent klubu VK Polonia Ladies London oraz Ewę Świder – prezes UKS MOSiR Jasło, prezentów ufundowanych przez obydwa kluby prezesowi CK Sparta Sambor Borysowi Kałushanskyemu. Siatkarki z Ukrainy otrzymały komplety koszulek i rękawków w narodowych barwach.

W turnieju piłki siatkowej dziewcząt, o końcowy triumf rywalizuje 16 drużyn: CK Sparta Sambor (Ukraina), ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja), UKS "15" Przemyśl (Polska), UKS Dębowiec (Polska), SKŠ ZŠ Mikulova Praha (Czechy), VK Slavia TU Košice (Słowacja), Akademia MOSiR Grybów (Polska), KARPATY MOSiR Krosno (Polska), VC Mutterstadt-Hassloch (Niemcy), ŠK ELBA Prešov (Słowacja), AOZ Rzeszów (Polska), KS VOLLEY Gorlice (Polska), VK POLONIA LADIES London (Anglia), Volley Elite Academy Bardejov (Słowacja), CSS 2 Baia Mare (Rumunia) oraz UKS „MOSiR” Jasło (Polska).

MD

Napisany dnia: 17.06.2022, 22:08
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ O
dnia 18.06.2022, 04:52
Ocena
komentarza:
5
Gdsie jest jakis harmonogram? Mozna to w ogole ogladac?
@ Mazur
dnia 18.06.2022, 06:16
Ocena
komentarza:
9
Nie wymagaj za wiele od tych organizatorów.
@ Widz
dnia 18.06.2022, 09:52
Ocena
komentarza:
6
Nie ma co oglądac
@ Maro
dnia 18.06.2022, 06:29
Ocena
komentarza:
8
Polacy z flagą ostatni i hymn narodowy trwał 3 sekundy
@ Maro
dnia 18.06.2022, 08:01
Ocena
komentarza:
7
I jak t ktoś na świecie ma nas szanować jak my się sami ie szanujemy
@ ???
dnia 18.06.2022, 10:13
Ocena
komentarza:
5
A dlaczego nie ma burmistrza od sportu
@ Xxxx
dnia 18.06.2022, 10:28
Ocena
komentarza:
6
Bo ma wypalone na takie turnieje podobnie jak większość ludzì interesują się tym tylko te dzieci i ich rodziny
@ do ???
dnia 18.06.2022, 10:28
Ocena
komentarza:
5
Pewnie pojechali...???
@ bożydar666
dnia 19.06.2022, 07:23
Ocena
komentarza:
1
Acha , czyli mam rozumieć że 5 obcych zespołów to cały świat?
Który z nich nie jest ze starego kontynentu?
@ do większości komentujących ten post
dnia 20.06.2022, 22:46
Ocena
komentarza:
-1
Jest takie stare powiedzenie.
Wilki nie przejmują się tym co myślą o nich barany.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657