Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Z cyklu Klub Ludzi z Pasją: krótkofalowcy w JDK

0

Entuzjaści krótkofalarstwa zrzeszeni w Jasielskim Klubie Łączności będą kolejnymi gośćmi Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie odbędzie się 14 września br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej JDK. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

Fani Klubu Ludzi z Pasją wirtualnie poznali już krótkofalowców z Jasielskiego Klubu Łączności w styczniu br., kiedy to na stronie internetowej JDK zamieszczony został nakręcony przez nich film. Teraz przyszedł czas by przynajmniej część zainteresowanych mogła poznać zapaleńców krótkofalarstwa osobiście.

Jasielski Klub Łączności SP8 KJX działa od ponad 50 lat. Obecnie liczy 14 członków, którzy spotykają się co tydzień w czwartkowe popołudnia w Osiedlowym Klubie w Jareniówce. Przy radiostacjach potrafią oni spędzać wiele godzin dziennie, nawiązując łączność z innymi hobbystami, często z odległych kontynentów. Posługują się przy tym specjalnym krótkofalarskim kodem, zrozumiałym dla pasjonatów tej dziedziny.

Krótkofalarstwo to niezwykłe hobby, nie tylko dające wielką przyjemność uprawiającym je osobom, ale również niosące nieocenioną pomoc w sytuacjach kryzysowych i klęsk żywiołowych. Gdy inne sposoby komunikowania zawodzą krótkofalowcy potrafią stworzyć alternatywne sieci łączności, które zapewniają możliwość informowania profesjonalnych służb ratunkowych o ewentualnych zagrożeniach.

Spotkanie odbędzie się w warunkach aktualnie panującego reżimu sanitarnego. Szczegółowe wytyczne na ten temat zamieszczone są na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

(jdk)

Napisany dnia: 07.09.2021, 13:00

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657