Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Z czterema promilami za kierownicą

59

Ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, taki wynik wskazał alkomat u mieszkańca gminy Brzyska kierującego daewoo tico. Mimo że mężczyzna stracił prawo jazdy za spowodowanie kolizji, po kilku godzinach ponownie wsiadł za kierownicę samochodu i po raz drugi w ciągu dnia "spotkał się" z policjantami.

Uwagę policjantów pełniących służbę na terenie Lipnicy Dolnej zwróciło jadące daewoo tico. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód, funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania się. W trakcie rozmowy okazało się, że kierujący tico mężczyzna jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Gdy kierowcę zbadali na alkomacie, urządzenie wskazało w jego organizmie ponad 4 promile.

Ponadto w czasie kontroli policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec gminy Brzyska nie ma prawa jazdy, gdyż stracił je kilka godzin wcześniej za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wyjeżdżając z prywatnej posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadącą drogą osobową skodę. Do zdarzenia doszło w sąsiedniej miejscowości. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wkrótce kierowca odpowie za dwukrotną jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz wysoka grzywna.

 KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 59

Dodaj komentarz Widok:
0
@ sikłor 2
dnia 03.08.2013, 08:54 · Zgłoś
dobrze mu tak bo ze brzyski
Odpowiedz
0
@ kaz
dnia 15.07.2013, 20:36 · Zgłoś
Brzyska jak Osobnica..a w tej ostatniej to tragedia...nie ma p;olicji od 3 lat ,,zlikwidowany Komisariat Gminny..
Odpowiedz
0
@ tom
dnia 14.07.2013, 23:26 · Zgłoś
Tico to nie samochód , to styl życia...
Odpowiedz
1
@ Koń
dnia 14.07.2013, 15:18 · Zgłoś
Ej wy konie !!! ortografia się kłania haha
Odpowiedz
1
@ bebe
dnia 14.07.2013, 18:23 · Zgłoś
C to jest ortografia? Gimnazjum skończyłem, a o czymś takim nie słyszałem. Czy to jakaś nowa grupa muzyczna???
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.07.2013, 20:59 · Zgłoś
dlaczego nie zostal zabrany na izbe wytrzezwien tylko po zabraniu prawa jazdy znow wsiadl za kierownice . wg policji tak mial wrocic do domu?/
Odpowiedz
1
@ ddd
dnia 14.07.2013, 15:03 · Zgłoś
4 promile to dla wielu ludzi była by to dawka śmiertelna, ale POLAK to potrafi jeszcze 2 razy wsiąść za kierownicę "po prostu rewelacja"
Odpowiedz
6
@ Gregorek
dnia 13.07.2013, 18:59 · Zgłoś
Prawko mu zabrali, ale biedaczki nie pomyśleli żeby auto też zabezpieczyć! Przecież gość na bani nie mógł realnie myśleć i to POLICJA jest winna temu drugiemu zdarzeniu!!!
Odpowiedz
-1
@ Szczerbaty Marek z Lipnicy
dnia 13.07.2013, 13:48 · Zgłoś
Pawonz sie najechoł
Odpowiedz
-2
@ twardy
dnia 12.07.2013, 20:37 · Zgłoś
jak pędze [...] moim stilo to [...] moga co najwyzej powochac moje spaliny haha
Odpowiedz
0
@ ppp
dnia 14.07.2013, 00:35 · Zgłoś
fiat to nie auto...
Odpowiedz
1
@ jo
dnia 12.07.2013, 09:01 · Zgłoś
Z jakiej miejscowości był bo gmi brzyska jest duża
Odpowiedz
1
@ Rydz Śmigły
dnia 12.07.2013, 08:41 · Zgłoś
Lewacy ! Jak widać wasze metody traktowania tego człowieka jak dziecko i zabrania mu urzędniczego kwitka zwanym prawem jazdy nie przyniosły skutku - bo jeździł dalej. Należy surowo karać jak popełni przestępstwo, a nie zapobiegać. Kto w imię bezpieczeństwa rezygnuje z wolności nie zasługuje na żadne z nich.
Odpowiedz
7
@ rambo
dnia 12.07.2013, 06:55 · Zgłoś
Policjant: prawo jazdy prosze!
Kierowca: przeciez mi dopiero co zabralicie! A co, zgubiliście?

Pasuje mi ten dowcip tutaj :)
Odpowiedz
1
@ orzech
dnia 12.07.2013, 06:42 · Zgłoś
W Lipnicy, w starej budzie, zamiast duchów straszą ludzie ...
Odpowiedz
0
@ Niespodzianek :D
dnia 12.07.2013, 00:21 · Zgłoś
fajnie, pewnie pachniało od niego jak od pieska :p o loool 4 promilki, zebroł łogórki , napil sie bo suszylo i [...] go zlapaly :d
Odpowiedz
5
@ Jasiu
dnia 11.07.2013, 23:06 · Zgłoś
To na TICO trzeba mieć prawo jazy??? :o)
Odpowiedz
-4
@ Gibon
dnia 11.07.2013, 23:04 · Zgłoś
"policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec gminy Brzyska nie ma prawa jazdy" - ciekawe jak oni to ustalili?... hm - no sukces!
Odpowiedz
1
@ sde
dnia 11.07.2013, 22:32 · Zgłoś
Prze [...] z gościa hahaha
Odpowiedz
-2
@ GANJA
dnia 11.07.2013, 22:17 · Zgłoś
Będzie coraz więcej takich przypadków, pracy brak, Policyjne miasto. Najgorsze jest to że ludzie się smieją z tego i nic nie robią.
Odpowiedz
0
@ smakosz krajowej
dnia 11.07.2013, 20:54 · Zgłoś
tak napewno co gościu tłucze sie tikiem po drodze nie pije pana tadeusza jak to na zdj tylko wali krajową z biedronki
Odpowiedz
-6
@ xxxx
dnia 11.07.2013, 22:25 · Zgłoś
Ja słyszałem że ktoś zadzwonił na policję i go chłopine złapali bo byłby sobie dojechał
;)
Odpowiedz
4
@ jo
dnia 12.07.2013, 08:58 · Zgłoś
Dobrze że w jaśle jest dużo [...].
Odpowiedz
-1
@ beznadzieja
dnia 11.07.2013, 20:39 · Zgłoś
Czy czegoś ciekawszego nie można opisać.
Tylko o tych wypadkach.
Brakuje ciekawych tematów.
To [...] jest tematem numer jeden.
Ten portal jest beznadziejny.
Odpowiedz
-5
@ sss
dnia 11.07.2013, 18:38 · Zgłoś
tico do prasy a jego [...]
Odpowiedz
2
@ gelo7
dnia 11.07.2013, 18:06 · Zgłoś
dajcie chłopu napić się wysowianki napewno ma kaca na dołku
Odpowiedz
-9
@ -Hatelh-Jaslo4u.pl
dnia 11.07.2013, 17:57 · Zgłoś
ale chłop miał pecha ale dobrze ze nikt nie zginoł
Odpowiedz
6
@ ika
dnia 11.07.2013, 19:13 · Zgłoś
pecha może i miał ale rozumu ni-w-ząb!!!
Odpowiedz
-4
@ Ryś
dnia 11.07.2013, 17:23 · Zgłoś
Widze że poprawili tekst !
Odpowiedz
2
@ Mam
dnia 11.07.2013, 16:54 · Zgłoś
W dzisiejszym nudnym świecie pełnym wirtualnych i nieralnych bohaterów mogę odetchnąć z ulga. Mamo, tato mam nowego idola. Niech świat sie dowie ze współczesny hero mieszka w Brzyskach. A Ty Rydzyk Smigły zapewne w swoim tuningowanym golfie 2 będziesz następny. Będziecie prawie jak Batman i Robin albo jak Spider i Man.
Odpowiedz
-1
@ Rydz Śmigły
dnia 12.07.2013, 08:50 · Zgłoś
Nasz szanowny bohater artykułu czyli procentowy rajdowiec na pewno bardziej by się zastanowił nad wsiadaniem za kółko gdyby miał świadomość, że w tym tygodniu we wsi powieszono trzech podobnych za wypadki spowodowane pod wpływem aniżeli zabrania plastikowego urzędowego 'czegoś' i 'zakazu' jazdy. Znam ludzi z naszego powiatu którzy latami jeżdżą bez prawa jazdy i jakoś im się to udaje. Zresztą myślisz, że w naszym pięknym lepperlandzie kara za jazdę bez magicznego plasticzka jest nie wiadomo jak surowa ?
Odpowiedz
1
@ Elo
dnia 11.07.2013, 16:25 · Zgłoś
DObry rider ;)
Odpowiedz
6
@ Mateo
dnia 11.07.2013, 15:53 · Zgłoś
Chłop 44 lata, a głupszy niż 18-latek ... Nie dawać już temu klientowi prawa jazdy, błagam...
Odpowiedz
5
@ znaffca
dnia 11.07.2013, 15:52 · Zgłoś
zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat ??? taż on wlezie za kierownicę jak tylko da radę stanąć - trzeba by go do wrót stodoły łańcuchem przykuć z zasięgiem 2-3m to może nie wsiądzie
Odpowiedz
7
@ mieszkaniec jasła
dnia 11.07.2013, 15:21 · Zgłoś
kiedy policja zrobi coś z rozdartą młodzieżą w sobniowie, czy dopiero wtedy jak naprawdę coś komuś się stanie
Odpowiedz
-5
@ RR
dnia 11.07.2013, 15:33 · Zgłoś
nie stresuj młodzieży, bo odpowiesz ty za to, a nie rozdarta młodzież!!!
Odpowiedz
0
@ ppp
dnia 14.07.2013, 00:31 · Zgłoś
Nic tam złego nie robią oprócz przewracania pojemnika na ciuchy. Policja tam jeździ wiele razy no co to zmieni ,oni i tak pewnie będą to przewracać- często tam jeżdżę i zawsze pojemnik widzę przewrócony.
Odpowiedz
2
@ ania
dnia 11.07.2013, 14:33 · Zgłoś
ha ha ha dobry był i na pewno nie było to pierwszy raz jak jezdził na podwójnym gazie tylko tym razem chłopina miał pecha...ps.albo [...] albo jeżdżę !!!
Odpowiedz
1
@ XxX
dnia 11.07.2013, 13:02 · Zgłoś
Naprawde bardzo rozsądne rozwiązanie . Dożywotni zakaz prowadzenia jakiego kolwiek pojazdu czy jednoslad czy pojazd mechaniczny
Odpowiedz
3
@ we
dnia 11.07.2013, 13:41 · Zgłoś
jedoślad też może być pojazdem mechanicznym. Poza tym to obłęd - jedziesz po [...] na rowerze - tracisz licencje pilota...
Odpowiedz
0
@ ekodriver
dnia 12.07.2013, 23:41 · Zgłoś
Najpierw niech będzie równość wobec prawa i zniesienie imunitetu odnośnie przekroczeń drogowych, a potem karać zwykłego obywatela. Najprościej mądrzyć się i wymyślać jak tu dowalić najmniejszemu. Budowane są statystyki w oparciu o kierowców przekraczających prędkość do 20 km/h oraz mających po 0,3-0,5 promila. Robi się z ludzi piratów i alkoholików, gdy tymczasem uprzywilejowani jeżdżą
jak chcą.

Ja po [...] nie jeżdżę, ale czuję się dobrze i sądzę, że mógłbym spokojnie jechać, ale cóż wole nie ryzykować.
Odpowiedz
4
@ bbb
dnia 11.07.2013, 12:43 · Zgłoś
Czyli kierowca jechał tico, a zatrzymali go golfem. Dziwny tekst...
Odpowiedz
-6
@ Ryś
dnia 11.07.2013, 12:40 · Zgłoś
Kierujący golfem mężczyzny ? - To czym on jechał ?
Odpowiedz
-19
@ Rydz Śmigły
dnia 11.07.2013, 12:40 · Zgłoś
W normalnym kraju każdy kierowca badany jest przez [...] poprzez test który zawiera takie elementy jak: przejście po linii, wodzenie wzrokiem za palcem [...], stanie na jednej nodze, dotknięcie palcem w nos itp. Przecież nie na wszystkich alkohol działa tak samo! Przykładowo ja wypijam 'lampke' wina ablo 3 [...] i mogę spokojnie prowadzić każdy pojazd (przy wadze ponad 100kg to możliwe ludziki) zaś przeciętna kobieta po lampce wina zabija 10 osób na pierwszym lepszym przystanku. Jedynym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest to, że państwo (złodziejski system jaki mamy) na karaniu ludzi zarabia. Nie ma się co przejmować bo to się zmieni w tym kraju i to przeciągu kilku lat jak tylko ZUSik padnie i [...] otworzą oczka. Należy przywrócić zasadę 'chcącemu nie dzieje się krzywda" a karać za popełnione przestępstwa i to surowo. Chcesz pić i jechać ? Nie ma problemu ! Ale jak kogoś zabijesz to nie [...]y się z tobą zabierając prawko czy wyroczek w zawiaskach tylko zostajesz w ciągu kilku dni [...]. Nie traktujcie ludzi jak [...] które nie umie myśleć.
Odpowiedz
-4
@ naczelnik
dnia 11.07.2013, 13:07 · Zgłoś
ale ty [...] rydzu -- śmigło dało ci chyba w twój koński [...]
Odpowiedz
2
@ xyz
dnia 11.07.2013, 13:56 · Zgłoś
ty to chyba zyjesz w prl-u jeszcze, [...]ntow juz dawno nie ma a wodzic palcem to mozesz na mapie
Odpowiedz
15
@ lol
dnia 11.07.2013, 13:56 · Zgłoś
@ Rydz Śmigły cytuje w większości poglądy Korwina-Mikke, nawet z tym "chcącemu nie dzieje się krzywda"... z jednym mogę się zgodzić - alkohol nie na wszystkich działa tak samo i faktycznie - niektórzy lepiej prowadzą po 3-ech [...], niż inni na "trzeźwo". masa ciała też raczej nie ma tu większego znaczenia, ale przysłowiowy "[...]". w każdym razie, mamy tu do czynienia z przypadkiem 4-ech promili, także wątpię żeby koleś był na tyle "trzeźwy" by bezpiecznie prowadzić auto... musiał tankować już któryś dzień pod rząd
Odpowiedz
4
@ dudu
dnia 11.07.2013, 14:13 · Zgłoś
bys sie zdziwił...że nie każda kobieta jest lezaca po nawet kilku [...],
Odpowiedz
-10
@ Pseudonim
dnia 11.07.2013, 12:39 · Zgłoś
To czym wreszcie jechał tico czy golfem. Jakie wy macie wykształcenie, bo widzę w podstawówka się kłania
Odpowiedz
6
@ pepe
dnia 11.07.2013, 21:56 · Zgłoś
Przeczytaj sobie jeszcze raz artykuł i postaraj się go zrozumieć .. może wtedy załapiesz czym jechał. A później sam się wybierz do podstawówki to Ci pokażą gdzie sam w dwóch zdańkach strzeliłeś 4 byki !!
Odpowiedz
-10
@ to był ten most
dnia 11.07.2013, 12:34 · Zgłoś
pirszy...
Odpowiedz
14
@ QWERTY
dnia 11.07.2013, 12:33 · Zgłoś
Takie rzeczy to tylko w erze,i w polsce :-)
Odpowiedz
3
@ vic
dnia 11.07.2013, 13:00 · Zgłoś
Oj [...] chyba cie po..bało. Zeby w taki stanie jechać do roboty..
Odpowiedz
53
@ Zuza
dnia 11.07.2013, 13:39 · Zgłoś
Skoro odebranie prawka nic go nie nauczyło,to teraz powinni go zamknąć a najlepiej do kamieniołomów z nim.I niech pracuje na siebie a przynajmniej nikt przez jego głupotę nie zginie.Bo przeważnie jest tak,że giną niewinni a [...] sprawcy wychodzą z tego cało...
Odpowiedz
2
@ itt
dnia 11.07.2013, 17:09 · Zgłoś
to zdjecie musi byc NIEMIECKIEGO "wypasu" starozytnego a nie daewoo --
Odpowiedz
-9
@ do zuza
dnia 11.07.2013, 17:11 · Zgłoś
komentarz nie na temat
Odpowiedz
10
@ Zuza
dnia 11.07.2013, 17:35 · Zgłoś
Ciebie najwyraźniej poił alkoholem w dzieciństwie...
Odpowiedz
4
@ ika
dnia 11.07.2013, 19:11 · Zgłoś
kamikadze chciał chyba [...] siebie i całą Lipnice Dolnią i górnią pewnie też !!!
Odpowiedz
3
@ Zuza
dnia 12.07.2013, 09:58 · Zgłoś
zaaaaabolałoooooooooooo...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.